Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Man in the High Castle (2015)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Man in the High Castle (2015)

The Man in the High Castle

The Man in the High Castle (2015)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Čovjek u visokom dvorcu

Godina:

2015

Žanr:

drama, znanstvena fantastika, triler

Trajanje:

60 min

Autor:

Frank Spotnitz

Glavne uloge:

Joel de la Fuente
  >  Inspector Kido
Rufus Sewell
  >  Obergruppenführer John Smith
Brennan Brown
  >  Robert Childan
Alexa Davalos
  >  Juliana Crain
Chelah Horsdal
  >  Helen Smith
Luke Kleintank
  >  Joe Blake
Cary-Hiroyuki Tagawa
  >  Nobusuke Tagomi
Jason O'Mara
  >  Wyatt Price
DJ Qualls
  >  Ed McCarthy
Alexa Davalos
  >  Juliana Crain
Rupert Evans
  >  Frank Frink
Bella Heathcote
  >  Nicole Dörmer
Genea Charpentier
  >  Jennifer Smith
Arnold Chun
  >  Kotomichi
Rufus Sewell
  >  Obergruppenführer John Smith

Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka
bojan969 View Drop Down
Administrator
Administrator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojan969 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Man in the High Castle (2015)
    Objavljeno: 20.Sijecanj/Jan.2015 u 20:20
The Man in the High Castle (2015)

Žanr: SF
Trajanje: 60 min
Država: Amerika
Jezik: Engleski

Režija: David Semel
Scenario: Frank Spotnitz po romanu Philipa K. Dicka

Uloge:

Alexa Davalos ... Juliana Crain
Rupert Evans ... Frank Frink
Luke Kleintank ... Joe Blake
DJ Qualls ... Ed McCarthy
Joel de la Fuente ... inspektor Kido
Rufus Sewell ... John Smith

Phillip K. Dick je pisac naučne fantastike iz čijeg „pera“ je proistekao veliki broj, 
u najmanju ruku, veoma uvrnutih priča. Sada nam je dostupna obrada još jednog 
njegovog romana, Čovek u visokom dvorcu, i to u vidu serije. 
Interesantno je što serija dolazi u produkciji kompanije Amazon. 

Priča se fokusira na zamišljeni scenario u kome su sile Osovine pobedile u 
Drugom svetskom ratu, i svet je podeljen kao kolač među Japancima i Nemcima. 
Serija se dešava dvadeset godina posle kraja rata, u porobljenoj Americi, 
gde vlada nelagodno primirje između pobednika, a prati glavne likove -
 japanskog trgovca, nemačkog tajnog agenta i američkog trgovca umetninama.   izvor: palo   

Ažurirao CSInvestigator - 24.Listopad/Oct.2015 u 19:58
Na vrh
CSInvestigator View Drop Down
Moderator
Moderator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Listopad/Oct.2015 u 20:00
Ubačen je trejler u prvi post Wink
Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Legio VII Claudia Pia Fidelis

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Listopad/Oct.2015 u 21:03

Knjiga je extra, a SERIJA, tj. ova PILOT epizoda je izuzetna. Preporuka od mene: Lična ocena: 9,7   

PREPORUKA od mene.

P.S.da li neko ima informaciju da li je ova serija otkazana, suspendovana ili će se ipak snimati i sledeće epizode.

Mada, verujem da zbog nekih asocijacija, simbola i prekrajanja istorije (rehabilitacija A.H. u romanu i filmu Er ist wieder da (2015) rađenog na foru "Marko Kraljević po derugi put među Srbima" ili franuskog serijala "Posetioci". Očigledno je da je nekome u SAD ili svetu zasmetala ova serija.

PS.izvinjavam se, vidim na IMDB nešto čega nije bilo prošlog Leta 2015.
Najavljene su prve 10 epizode Sezone 1. Što me zaista raduje.
Nije problem što neko (poražena strana) pokušava da minorizuje katastrofalne posledice WW2 - problem je što Saveznici i Pobednici ćute o tome i ne snimaju kontra serije.

Radio sam autorski SRB titl za pilot epizodu sa velikim zadovoljstvom.
Računajte na mene i za ostale epizode čim se pojave, a nisu već najavljene od strane drugih dragih i poštovanih kolega.

Ažurirao Danilo-Naissus - 24.Listopad/Oct.2015 u 21:12

Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Listopad/Oct.2015 u 02:06
Stvarno mi je drago što sam uzeo da odradim SRB autorski prevod za još jednu izuzetnu epizodu (br.2) ove serije.

Očekujte kao i u prvoj epizodi neočekivano. Nema pravolinijske radnje, nema predviđanja redosleda događaja, nema crno bele slike.

U najavi prevoda S01 E02 sam već stavio INFO za ovu epizodu.

-------------------------------------------------------------------------------

EDIT: rezolucija verzije je ipak slabija, izvinjavam se. 720x304 tj. 304p (a ne 720p iako odgovra i verzijama na Eng.srt na našem sajtu www.titlovi.com).

-------------------------------------------------------------------------------

Znam da sam je jedva našao posle obilaska više Movie Shopova po gradu.

U svakom slučaju, pilot epizoda (br.1) se mnogo lakše može kupiti na svakom kiosku, toplo preporučujem i prvu i drugu epizodu zbog praćenja radnje koje se nadovezuje.

Priča je jedinstvena a epizode nisu posebne celine već se nedovezuju jedna na drugu. Snimano je po istoimenom romanu tako da je kvalitet scenarija zagarantovan.

Ko odgleda - garantujem da se neće pokajati.   

SRB autorski titl Epizode 2 (Sunrise) je završen, samo da ga proverim još jednom.

Lična ocena za OBE epizode: 10,0   

Sve najbolje
Danilo Naissus

Ažurirao Danilo-Naissus - 26.Listopad/Oct.2015 u 13:28

Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Listopad/Oct.2015 u 13:24
„ČOVEK U VISOKOM DVORCU“

Ovaj relativno visokobudžetni projekat kompanije Amazon započeo je svoj život poput svojevrsnog probnog balona, i tek nakon povoljnih reakcija publike odlučeno je da će i ostatak serije (naručena je kompletna sezona) biti snimljen, a početak prikazivanja se očekuje negde tokom 2016.

Istaknuto je kako Dikovo pisanje s jedne strane nije toliko zahvalno za ekranizacije, bar ne za one verne izvorniku, zbog njegovog stila pisanja koji se ogleda u toku misli kojeg nije lako pratiti, dok su s druge strane Dikove ideje uvek bile plodne za dalju razradu, makar se to (najčešće) svodilo na preuzimanje nekih motiva i generalnog ugođaja (SF scenografije). U tom smislu su pomenute neke od prethodnih ekranizacija Dika, kao što su „Blejd Raner“, „Totalni opoziv“ i „Suvišni izveštaj“. Kao redak primer izuzetno verne adaptacije pomenut je animirani film „Tamno skeniranje.“

„Čovek u visokom dvorcu“ je na osnovu pilot epizode ostavio utisak još jednog dela u kome će biti stavljen akcenat na glavne motive dela koje govori o jednoj mogućoj prošlosti (u vreme kada je roman pisan – sadašnjosti), odnosno o Americi dvadeset godina nakon što je Nemačka pobedila u Drugom svetskom ratu; kao i na opšti SF ugođaj u smislu toga kako ta Amerika izgleda, što je u slučaju ove konkretno priče bitna stavka, a oko čega su se producenti serije izgleda dobrano potrudili. S druge strane, mnoge izmene kad je reč o zapletu i likovima su takođe pomenute, i čini se ta je tu već bilo znatno više skepse među prisutnima.

Kao pozitivna stvar istaknute su mogućnosti koje format TV serije nudi (u odnosu na filmove) kad je reč o prostoru za razvoj likova, mada je primećeno kako su već u startu pojedine stvari pojednostavljene u odnosu na Dikov roman (ponešto od toga je verovatno i neizbežno kako bi se gledaoci ne bi zbunili već u startu), i da je naročito zanimljiva jedna velika izmena koja se odnosi na postojanje vrlo prisutnog pokreta otpora na tlu okupirane Amerike, što se može tumačiti kao (očekivani) optimizam tvoraca serije u odnosu na ipak mračniji Dikovu viziju.

PS.sva 3 video klipa su iz S01 E01 Pilot.

Izvor: emitor.rs

Ažurirao Danilo-Naissus - 26.Listopad/Oct.2015 u 19:52

Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Listopad/Oct.2015 u 15:09
Izuzetna Epizoda br 2 (Sunrise aka Izlazak Sunca).      Lična ocena: 10,0
Jedna od najboljih epizoda koje sam do sada odgledao, duplo bolja od epizode 1 (Pilot).
I posebno mi je drago što će u nekim zemljama imati "nultu" gledanost.

SRB autorski titl S01 E02 sređen i poslat na verifikaciju.

Verzija epizode br.2: The.Man.In.The.High.Castle.S01E02.WEBRiP.x264-DDLV

Uživajte u ovoj izuzetnoj seriji.

Sve najbolje
Danilo Naissus

Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Listopad/Oct.2015 u 18:02
Postavljen SRB autorski titl/prevod:   Tv serija The Man In The High Castle (2015) - Srpski titlovi. Sezona 1, Epizoda 2

Zahvaljujem se: Edenu, CSI Sanji, bata Dibiju (Dibidus 41) i Dr Damjanu na postovima/odgovorima/savetima i interesovanju u Temi "A ovo ću prevesti kao...".             
Hvala vam svima još jednom.       

The Man in the High Castle - Featuring 'Mad World' cover

Veliki pozdrav za sve!   
Danilo Naissus

Ažurirao Danilo-Naissus - 26.Listopad/Oct.2015 u 19:55

Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Listopad/Oct.2015 u 18:16
Poslat na verifikaciju novi i kvalitetniji titl S01 E02 Sunrise za mnogo kvalitetniju verziju epizode (Audio: 9 Video: 9).

The_Man_in_the_High_Castle_S01E02_Sunrise_x264_poke

Info: MP4, 272 MB, 29,97 FMS, trajanje: 00:58.44 h.

Za razliku od prethodnog nešto lošijeg titla rađenog po slabijem Eng.srt i za vrlo slabu verziju epizode (Audio: 4 Video: 5) - WEBRiP.x264-DDLV koja inače nije mogla nikako da se sinhronizovati uz SW sa novom _x264_poke verzijom.   

Tehnički se oba titla mogu obraditi od strane starijih i iskusnijih kolega ali sam lično zadovoljan kvalitetom prevoda br.2 (S01E02_Sunrise_x264_poke).

Sve najbolje.
Danilo Naissus

Na vrh
LjubicaSP View Drop Down
Approval team
Approval team
upir translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LjubicaSP Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Listopad/Oct.2015 u 18:45
Originalno postovano od strane Danilo-Naissus Danilo-Naissus piše:

Tehnički se oba titla mogu obraditi od strane starijih i iskusnijih kolega ali sam lično zadovoljan kvalitetom prevoda br.2 (S01E02_Sunrise_x264_poke).

Teško da možeš da budeš zadovoljan
Druga epizoda ima 320 grešaka, od toga 190 preklapanja.
Vreme je da obratiš više pažnje na tehničku stranu titla.
Loš transkript nije izgovor Wink Poslala sam ti pm, pa ti vidi LOL
Na vrh
Sodom View Drop Down
Master translator
Master translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Sodom Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Listopad/Oct.2015 u 19:15
Dačo, teta Ljubica je apsolutno u pravu!poguzi
Koristi ponekad Ctrl+I!
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Listopad/Oct.2015 u 20:18
Odgovor prebačen OVDE.   

Sve najbolje i najlepše.   
D.N.

Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Prosinac/Dec.2015 u 23:24

Serija je prevedena, hvala Danilo-Naissus i Mirhi za prevode bubba2

Titlove mozete preuzeti OVDJE

Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Prosinac/Dec.2015 u 23:53
Clap
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Prosinac/Dec.2015 u 08:57
titloviekipa
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Prosinac/Dec.2015 u 11:50
Čim se nateram da konačno pročitam knjigu, odmah se bacam na ekranizaciju.
Veliko hvala kolegama na prevodima.Clap

Ažurirao Hogar Strašni - 06.Prosinac/Dec.2015 u 11:51
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
Moderator
Moderator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Prosinac/Dec.2015 u 00:39
Obnovljeno za 2. sezonu Wink
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2016 u 01:38
Perfektna: scena, kostimi, gluma, kadriranje,...       Serija koju bih svakako predložio ostalima da pogledaju, ako to već nisu uradili.    

Sa vojnog i logičkog aspekta priča u srednjem i završnom delu sigurno ima par propusta, ali ipak vredi je pogledati do samog kraja.   

EDIT: posle odgledane Sezone 1 moj lični utisak je sledeći:

Kao što je Holivud nekada snimao vojne propagandne filmove a sve naravno u cilju pravdanja tj. neophodnosti korišćenja atomskih bombi u Hirošimi i Nagasakiju, sada se otišlo korak dalje na osnovu istoimene knjige/romana Filipa Dika. Nudi se jedan odgovor iz domena alternativne istorije.

Odgovor na pitanje: kako bi svet izgledao da mi (Ameri i Saveznici) nismo dobili Drugi svetski rat.

Mana serije: desetak nerezonskih odluka. Par nerealnih scena. Sezona 1 ostaje otvorena i nedorečena. Otvorena za snimanje novih sezona.   

Lična ocena: 5,0   (nije loše ali je moglo mnogo bolje. Na osnovu samo prve 2 epizode (koje su zaista EXTRA odrađene) sam očekivao mnogo bolje ostale epizode sezone 1).

Svako dobro.    
D.N.

Ažurirao Danilo-Naissus - 15.Sijecanj/Jan.2016 u 21:21

Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Prosinac/Dec.2016 u 03:26

Prevode za drugu sezonu radi mirha Clap

Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Prosinac/Dec.2016 u 15:05

Na vrh
Moderator
Moderator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Sijecanj/Jan.2017 u 16:38
Obnovljeno za 3. sezonu Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,109 sekundi.