Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sicario (2015)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Sicario (2015)

Sicario

Sicario (2015)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2015

Žanr:

drama, kriminalistički, misterij, akcija, triler

Trajanje:

121 min

Režija:

Denis Villeneuve

Scenarij:

Taylor Sheridan

Glavne uloge:

Josh Brolin
  >  Matt Graver
Benicio Del Toro
  >  Alejandro
Victor Garber
  >  Dave Jennings
Julio Cesar Cedillo
  >  Fausto Alarcon (as Julio Cesar Cedillo)
Jeffrey Donovan
  >  Steve Forsing
Maximiliano Hernández
  >  Silvio (as Maximiliano Hernandez)
Hank Rogerson
  >  Phil Coopers
Raoul Max Trujillo
  >  Rafael (as Raoul Trujillo)
Kevin Wiggins
  >  Burnett
Jon Bernthal
  >  Ted
Emily Blunt
  >  Kate Macer
Edgar Arreola
  >  Guillermo
Daniel Kaluuya
  >  Reggie Wayne
Kim Larrichio
  >  Silvio's Wife
Bernardo Saracino
  >  Manuel Diaz

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
angels View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj angels Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sicario (2015)
    Objavljeno: 24.Lipanj/Jun.2015 u 22:47
Sicario (2015)

Žanr: Krimi, Drama, Misterij, Triler

Režija: Denis Villeneuve

Scenarij: Taylor Sheridan

Država: SAD

Jezik: Engleski

Trajanje: 121 min

Uloge:

Emily Blunt ... Kate Macer
Jon Bernthal ... Ted
Josh Brolin ... Matt
Benicio Del Toro ... Alejandro
Jeffrey Donovan ... Steve Forsing

Opis:
U Meksiku Sicario znači plaćeni ubojica. U području bezakonja uz granicu SAD-a i Meksika, FBI agentica, idealistkinja, uvrštena je u elitnu vladinu jedinicu, koja treba pomoći u eskalirajućem ratu protiv droge. Predvođen zagonetnim savjetnikom upitne prošlosti, tim kreće na tajnovit zadatak, a Kate je prisiljena preispitati sve u što vjeruje, kako bi preživjela.

Ažurirao bojan969 - 24.Prosinac/Dec.2015 u 20:31
Na vrh
mega games View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mega games Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Lipanj/Jun.2015 u 10:54
Evo i titlovanog trejlera:

Mega blog Blog koji prati novosti iz sveta filma, muzike, tv serija, interneta, softvera, video igara, stripova i još ponečeg...
Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Listopad/Oct.2015 u 21:04

zorduki hvala za prevod uzdravlje

Titl mozete preuzeti OVDJE

Sto me ne ubije... ide u moje memoare.
Na vrh
marlena321 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj marlena321 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Prosinac/Dec.2015 u 11:05
Hvala na prijevodu !
Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Prosinac/Dec.2015 u 11:21

Glup, isprazan fim!

Ocena 1/10
Na vrh
direktnojug View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj direktnojug Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Prosinac/Dec.2015 u 16:27
Originalno postovano od strane aleksayu aleksayu piše:

Glup, isprazan fim!

Ocena 1/10
ima visoku ocenu na imdb-u, jos jedan dokaz da ljudi lupaju ocene tek tako, jbg, reklama cini cuda, mada sam donekle iz trejlera zakljucio da je nezanimljiv uprkos interesantnoj temi...
“Svi su rođeni slobodni a svugde su u lancima”
Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Prosinac/Dec.2015 u 19:33
     Ovo ljudi lupaju ocene, valjda se ne odnosi na mene, nego na ''retardirane'' amere i nihove blokbastere.

Nemaju Ameri vise sta da pruze, skandinavci su ih pojeli za dorucak sa krimi zanrom, Juzno Korejanci sa trilerima, da ne spominjem po meni najvitalniju i mozda najjacu kinematografiju u Evropi Dansku.

Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Studeni/Nov.2016 u 00:05
9/10

Kad dajete niske ocene, obrazložite ono što vam se ne dopada.
Ako je film dobro odglumljen, dobro snimljen, ima odličnu muziku...
onda ne može da bude baš jedinica. Režiser je Francuz iz Kanade, muziku je pisao
Islanđanin, direktor fotografije je Rodžer Dikins, jedan od trenutno najboljih na svetu...
Film čak udara na američku tzv. "policijsku državu" što znači da nije propagandan što
bi se očekivalo od pomenutog Holivuda. Depresivan jeste i to u velikoj meri, ali to ne umanjue ocenu.
Mnogi pomenuti skandinavski filmovi su depresivni, ali sinonim za tu reč nije isprazan fim.
We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring
will be to arrive where we started and know the place for the first time. ॐ⊙
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Studeni/Nov.2016 u 09:58
Ja sam gledala film davno i uopšte ne sećam da li mi je bio dobar ili ne. LOL
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Svibanj/May.2018 u 21:48

Film Sicario počinje objašnjenjem samog mena koje u izvornom obliku označava gerilca zilota koji se bori protiv rimske okupacije i iz potaje ubija sve predstavnike vlasti. U sikario je plaćeni ubica, fanatik kome život ne znači ništa. U ovom slučaju reč je prvenstveno o ovom drugom značenju i tu uskače sjajni Del Toro kome je osveta motiv za učestvovanje u američkom ratu protiv droge i terorizma. U uvodnoj sceni filma reditelj me upoznaje sa agentom K.Mejser koja je zbog učešća u akciji prebačena u ekipu na čijem je čelu čovek kom na čelu piše da je cijaš. Grupa šerifa, veterana iz Avganistana i sikario su prvo trebali da otputuju u El Paso ali su "slučajno" promašili put i završili u Huarezu (Meksiko) u kom vladaju narko karteli. Njihov zadatak je da uhapšenog narko bosa sprovedu u sjedinjene države i to je ono što neće biti zabeleženo ni u jednom dokumentu. Neće ni ostalo što sledi a to su ubistva i torture koje agenta (E.Blant) sa početka teksta stavlja u moralnu dilemu koja je naslabija karika filma. Nije to propust pomenute Emili ni rediteljka već scenariste koji joj je u maniru holivuda dodelio ulogu totalne naivčine sa kojom bi trebala da se poistoveti američka publika. Pomenuta dilema smernog agenta FBI je na svu sreću prekidana odličnom akcijom koja prati i nadopunjuje samu radnju filma u kom se ne puca za sve pare zbog radi efekta i sličnih gluposti koje prodaju film.

Sve u svemu, reditelj Vilnev je još jednom pokazao da je sposoban da iz čak i iz ovog kompromiserskog scenarija izvuče maksimum i snimi film koji je u kombinaciji sa dobrim glumcima nadmašio prosek. Od njega sam tako nešto i očekivao iako sam bio skeptičan zbog Neprijatelja koji sam prethodno odgledao a koji  na mene nije ostavio neki utisak. Zato su mu prva dva filma u kolekciji koju bih pored agregata i računara poneo sa sobom  na pusto ostrvo.
Na vrh
Black Raven View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Svibanj/May.2018 u 22:02
Odličan film, jedan od najboljih filmova u pooslednjih nekoliko godina.Preporuka i ocena 9/10
Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Svibanj/May.2018 u 22:02
Ja mu dajem cistu nulu
Na vrh
chiba View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj chiba Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Svibanj/May.2018 u 01:17
Dobar film.
Na vrh
Josme View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Josme Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Srpanj/Jul.2018 u 07:04
Meni je film odličan jer prikazuje realnu sliku kartela..ocjena? ...stvar ukusa..meni je to 9,9.
Na vrh
shvejk View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj shvejk Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Rujan/Sep.2018 u 18:40
Odlican
Na vrh
Josme View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Josme Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Rujan/Sep.2018 u 21:28
Prekjučer sam pogledao i Sicario 2:Day of soldado  , još je bolji... preporuka
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Mολών Λαβέ

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Prosinac/Dec.2018 u 20:59
Šablonski, plitak, naivan film o drogi, policiji koja ne bira policijska sredstva,... već viđen film o osveti... puno "udarnih rupa u scenariju", gluma ok, priča daleko ispod proseka...

Ulazak u Mexico... kao da ulaze u bem' li ga kakvu državu. Odavno su Meksikanci u Holivudu prikazani kao divlji, prljavi, nemoralni, prosti, sve go kriminalac,... ali tu je ruka pravde, pardon, ruka odvete koja će im se *ajebati mame redom. Ispada da Meksikanci beže od kriminala, beže oni od lošeg ekonomskog/finansijskog života. Najveća "demokratsko" remek delo na Svetu je taj čuveni zid/ograda prema Meksiku. Političari na tome dobijaju lake predizborne poene.

Emili je zalutala u ovaj film, promenila 2 majce, glumila dobricu naivčinu... Potpuno nebitan, sporedan lik... Zadnja scena sa Emili - šta reći, *ebeš potpis, ne može da se falsifikuje? Trebalo je ići na flešbekove sa izuzetnim Del Torom i imati nadprosečnu priču o osveti. Ne baš tako laganoj osveti, treba tu više krvi, na baš toliko bojeve muciji, uništenih zgrada i pobijenih ljudi kao u Colombiana (2011) ali malo intelegentniji i napetiji triler.

Ako iko očekuje dobar film, neku dubokomisaonu poruku, nešto novo... neće naći ovde.

IMDB: previsokih 7,6    Lična: 4,6    

Ako ovakav film zaslužuje nastavak... a dobio ga je... šta reći o američkoj publici? Da je ovo film baš po američkom ukusu.    

* patriotizam, uniforme, specijalne jedinice, babaroge, satelitsko osmatranje, fluorescentni tragovi u tuneli, skinut šlem glavu čuva, i još brdo gluposti. Prva scena - leševi u kući (aloooooo?), explozija policije amatera... sve je to najavilo katastrofu od filma.

Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Mολών Λαβέ

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Prosinac/Dec.2018 u 01:58
Ubedljivo 2 najgluplje sene ovog ispodprosečnog filma:

Mekisko - oličenje zla, pakao na Zemlji vs fini i kuturni Gringosi, mirotvorci i širioci demokratije po Svetu.
Naravno tu je dramatična muzika kao da će svakog časa da se pojavi Godzila ili bem' li ga šta.    
Naziv klipa - Zver. Ps.samo Meksikanci diluju drogu po Ameriki.   
Poenta je naravno opravdati postojanje ovog zida. I pare koje se daju za to i ljudstvo.

I najjača scena ikada. Čuju se pucnji u tunelu, policija nadire a likovi se trude da istovare što više droge koju će zapleniti plavci (DEA, CIA, MIA, BIA).
Alooooo, ne istovarujte robu već utovarujte je nazad.
Ovo nema ni u bajkama braće Grim.    

Na vrh
yolix83 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj yolix83 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Prosinac/Dec.2018 u 11:25
Originalno postovano od strane Danilo-Naissus Danilo-Naissus piše:

Mekisko - oličenje zla, pakao na Zemlji vs fini i kuturni Gringosi, mirotvorci i širioci demokratije po Svetu.
Naziv klipa - Zver. Ps.samo Meksikanci diluju drogu po Ameriki.   
Mislim da si pretjerao malo, jer ne radi se u filmu o Meksikancima kao narodu nego o njihovom kartelu koji je jedan od jačih i savim sigurno bilo koji kartel jeste oličenje zla.  Zapravo ne sjećam se baš filma, da li se radi samo o meksičkom kartelu, vidim u ovom drugom klipu što si postavio se pominje Medellin koji je kolumbijski. Kako bilo Meksiko ostaje glavna ruta kojom droga ulazi u SAD.
Lično mi je film bio osrednji.
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; those that come in by the window.
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Sijecanj/Jan.2019 u 23:47

Prva scena nije ništa drugo nego klasično plašenje svog naroda. Narko dileri nisu samo dikeri već su i teroristi koji ne posluju više u pograničnim državama. Posao om se prošitio i na unutrašnjost.

Jrijumčari, od kad je gavran pocrneo, bacaju i beže od svoje robe. Rade isto što i klinci kad sa zapaljenom cigarom vide profu, sitan diler kad, kao u ovom slučaju, nanjuši raciju...Na primer, posada broda koja je preovozila kokain Darka Šarića nije poštovala proceduru pa je posle havarije morala da pliva što dalje od spasilaca i pandura. Cena robe iz prve ruke mizerno je mala naspram one koju plaća krajnji korisnik koji je konzumira razblaženu desetak puta. U cenu je uračunata nadnica za strah i rizik od gubitka robe. Kažu da su dileri zadovolnji gubitkom od 20% po turi.

Meksiko je tranzitna zona za kolumbijski kokain. Još nešto, gubitak se mnogo lakše vraća sa slobode.

Ovakve i slične filmove štancaju minimum 30 i kusur leta unazad i to je neka druga priča.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,170 sekundi.