Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na članke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - U Zmajevom gnezdu rimejk! (24.07.2018.)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

U Zmajevom gnezdu rimejk! (24.07.2018.)   | BA | HR | MK | RS | SI |

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
beogradski View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 03.Prosinac/Dec.2011
Lokacija: Beograd
Status: Offline
Points: 175
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj beogradski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: U Zmajevom gnezdu rimejk! (24.07.2018.)
    Objavljeno: 24.Srpanj/Jul.2018 u 19:42
Pa ne vredi ništa govoriti ( pisati ), kad će ako ne Leitch, neko drugi će ''ugrabiti'' da radi ovaj rimejk. Iako nijedan nije dosedlan originala, osim možda Straw Dogs, i dalje i dalje i dalje rade rimejkove. I moje mišljenje da nije u pitanju nedostatak tema nego eto... Idu onom lakšom logikom tipa ''zašto da radim na scenariju i stvorim nešto kad mogu rimejk ili nastavak ovog ili onog filma''. Po mom mi[ljenju to je pogre[no razmi[ljanje ali eto... Kultni ''Assault on Precinct 13'' je imao svoj rimejk i to jako bledunjavo dok ''The Warriors'' nikad nije rimejk ni ura]en a trebao je, ali se ubio Tony Scott ( R.i.P. ). Ali što se tiče U ZMAJEVOV GNEZDU, nemojte da vas iznenadi da glavni junak ne bude azijat ili ''asian american'', nego ko zna, možda bude i neki belac ) Mada postalo je demode da postoji glumac koji je ''tabadžija'' ili martial arts. Pa zato i ne znam... Neće valjda Scott Adkins).
Na vrh
Black Raven View Drop Down
Translator
Translator
Avatar

Pridružen: 13.Studeni/Nov.2017
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Points: 1623
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Srpanj/Jul.2018 u 01:36
Hahaaaa !!! Ma to će biti sigurno neko od elitnih boraca (Vin Diesel, Jason Statham, Dwayne Johnson), mada i ovaj Tomica Kluz ni je loš a i Brusika Vilis je još uvek tu.
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member


Pridružen: 03.Veljaca/Feb.2017
Status: Offline
Points: 187781
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Srpanj/Jul.2018 u 02:07

  Pokojni Brus li se sad okreće kao ventilator u grobu.

  On je, kao američki državljanin, napustio obećanu zemlju kad je izvisio za ulogu u seriji Kung Fu (1972–1975).  Ukapirao je da uprkos svim kvalifikacijama nikad neće dobaciti dalje od uloge vozača ili nekog drugog nižerangiranog lika. Znali su šta sve ume i može i umesto njega odabrali D.Karadina.

  Toliko o tome i ovoj jeresi.
Na vrh
pera124 View Drop Down
member
member
Avatar

Pridružen: 06.Sijecanj/Jan.2014
Status: Offline
Points: 1
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj pera124 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Srpanj/Jul.2018 u 16:01
Kada sad sa ove distance gledam  odlomke iz filma -U zmajevom gtnezdu,pitam se gde mi je pamet bila. A trazila se karta visak,guzve  za bioskopsku kartu su bile tolike da su ljudi skakali jedni preko drugih,  pricali smo bajke o brzini i snazi Brusa lija kao da je nad covek.  Sada vidim koliko je lose sinhronizovan udarac sa zvukom udarca itd ali tada mi to nije smetalo. Pa po meni rimejk ovog filma moze samo da bude bolji od orginala,losiji nikako.Zanimljivo je napr da Maratonce kada  gledam sa ove vremenske distance, mislim sto sam stariji Maratonci su mi jos bolji film nego kada sam ih prvi put gledao pre nesto manje od 40god. otprilike,a to se odnosi i na  Varljivo leto i na Balkan Expres.Mozda je tu najvise zasluzna stara garda glumaca na celu sa Batom Stojkovicem.,koja je po meni tesko ponovljiva.
Na vrh
beogradski View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 03.Prosinac/Dec.2011
Lokacija: Beograd
Status: Offline
Points: 175
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj beogradski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Srpanj/Jul.2018 u 18:27
Da. Ali kako kome, Jeste da su se culi udarci ili oni zvuci koje je legendarni Bruce Ispustao. Ali pero zar nisi mogao pre da pomenes neke filmove iz te godine nego ove neke nase. Na primer tad je bio i Serpiko i Papion i Americki grafiti...
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Avatar
Mολών Λαβέ

Pridružen: 04.Sijecanj/Jan.2015
Lokacija: Niš, Srbija
Status: Offline
Points: 23761
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Srpanj/Jul.2018 u 22:21
Žan Klot Van Damn, Čaki Noris, Čarlz Bronson.... gde udare trava ne raste.     
Ne znam čemu rimejk? Neke "klasike" ne treba dirati.     
Mada bih rado odgledao istoimenu porno parodiju ako nije snimljena do sada.      


Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member


Pridružen: 03.Veljaca/Feb.2017
Status: Offline
Points: 187781
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Srpanj/Jul.2018 u 22:43

  Mogu da nađu čoveka slične građe koji ima ovakvu definiciju i  2 % masnoće u organizmu. Preciznije, u kosi. LOL





  Ili nekpg sa ovim veštinama. U sve ovo sumnjam, ipak čuda su moguća.

  Brus Li je napustio rodnu mu Ameriku i našao posao tamo gde ga ima. Tehnika nije bila na nivou, budžet takođe. Sve ostalo je legenda.

  Čak i da nađu nekog takvog ne mogu da mu stvore harizmu kakvu je imao Brus Li. To je kao kad bi neko zamenio Zorana Radmilovića u ulozi Radovana. Probao je to pokojni Fabijan Šovagović sa zagorskom verzijom i nije uspeo. Šovagović je bio i ostao dobar glumac ali džaba sve to. Zoranov Radovan na lošem snimku više vredi nego svi ostali koji su probali da ga zamene. Ne omaložavam nikog, jednostavno ne ide. Neka neko zameni Istvuda u ulozi Prljavog Garija, Branda u ulozi Kuma, Batu Stojkovića u ulozi Ilije...

  Džet Li bi mogao da se okuša u toj ulozi ako mu ponude dovoljno zelenih razloga i ako to poželi. Sumnjam u to, matori se odavno povukao. Mislim da bi odbio i da se nije penzionisao kako je najavio.

  Ne kažem da sam u pravu,


Na vrh
Black Raven View Drop Down
Translator
Translator
Avatar

Pridružen: 13.Studeni/Nov.2017
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Points: 1623
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Srpanj/Jul.2018 u 01:27
Po mom mišljenju samo Tony Jaa i Iko Uwais mogu trenutno da dobro odigraju te borilačke scene kao Brus Li, ali su obojica loši glumci ,mada im za ovaj film gluma možda i ne treba. Donnie Yen je možda najbolji izbor za ovaj film, ali teško da bi prihvatio da kopira Brus Lija. Naćiće oni sigurno nekog dobrog borca za glavnu ulogu, ali treba da nadju i dosta drugih kvalitetnih glumaca koji će igrati sporedne uloge . Mislim da će na kraju ovaj rimejk ispasti najviše sličan kao Kickboxer: Retaliation i to je to, ne očekujem previše od tog rimejka, ali neka snime film pa čemo videti da li neko može da nadmaši legendarnog Brus Lija.
Na vrh
beogradski View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 03.Prosinac/Dec.2011
Lokacija: Beograd
Status: Offline
Points: 175
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj beogradski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Srpanj/Jul.2018 u 15:08
Black Raven, da. Pomenuta dvojica, Iko Uwais i Tony Jaa bi mogli. Kao i Donnie Yen. Da, da, ipak bi mogao Azijat. A nadam se da ne bi bilo kao Kickboxer:Retalation. Videcemo kako ce to ispasti.
Na vrh
pera124 View Drop Down
member
member
Avatar

Pridružen: 06.Sijecanj/Jan.2014
Status: Offline
Points: 1
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj pera124 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Srpanj/Jul.2018 u 17:01
Originalno postovano od strane beogradski beogradski piše:

Da. Ali kako kome, Jeste da su se culi udarci ili oni zvuci koje je legendarni Bruce Ispustao. Ali pero zar nisi mogao pre da pomenes neke filmove iz te godine nego ove neke nase. Na primer tad je bio i Serpiko i Papion i Americki grafiti...



Pa dobro, jedino sumnjam da bih se smejao isto kao nekada kada bih ponovo gledao Americki grafiti. ali u pravu si, Steve McQueen je u Leptiru nezaboravan.
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member


Pridružen: 03.Veljaca/Feb.2017
Status: Offline
Points: 187781
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Srpanj/Jul.2018 u 18:07

  Što se vrištanja i čudnih zvukova tiče, nemam komentar nego predlog da se obiđe trening u nekom aikido klubu. Iz prve ruke znam šta rade "drekavci", Ili bilo koji drugi klub u kom se upražnjavaju borilački sportovi ili beština kakva je aikido.

  Dobar izbor bi bio Danijel Vu koji ima skoro pa  identičnu karijeru kakvu je imao Brus Li. I on je, zato što je bio previše žut, napustio sjedinjene države i postao zvezda azijskog akcionog filma. Mislim da je tamo jednom proglašen akcionim glumcem godine. Male su šanse da dobije ovu ulogu čak i da je želi. Razlog ne treba da objašnjavam. Ovo čudo ako zaživi proći će kroz neviđeno belo pranje kakvo je bilo, na primer, u ekranizaciji anime Ghost in the Shell (2017).

  Nadam se da će ovo ostati samo na rekla kazala kao što se ostalo na drugim projektima. Pisah gore o timejku Prljavog Harija, da dodam da je Vil Smit trebao da zameni Istvuda u filmu koji bi u startu bio mrtvorođenče.LOL

 

 
Na vrh
mahoni View Drop Down
Administrator
Administrator
Avatar
štap i šargarepa

Pridružen: 07.Prosinac/Dec.2006
Lokacija: odmah iza ćoška
Status: Offline
Points: 6275
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mahoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Srpanj/Jul.2018 u 00:10


             Znate, svi ste napisali dobre postove. Stvarno da se čovek zamisli. Ja ne bih ponovo gledao te filmove, ali i dalje duboko respektujem majtora kung- fua. Da se razumemo, poštujem majstore svih borilačkih veština. E, sad, da se okrenemo pravom problemu. Stiven Sigal je majstor real aikida, kako je stario sve više su ga ismejavali. Možda s' pravom, ali kako izmisliti teme gomile filmova da bi ostao tu gde jesi. Teško je smisliti toliko filmova. Koliko god sad ovo grubo zvučalo, Brus je umro mlad i način na koji je umro je skoro pa posebna priča. Imamo sad mlađeg majstora koji najbolje glumi od svih kojih se sećam i opet nije prihvaćen. Kijanu Rivs je majstor borilačkih veština, ali se susreće sa istim problemom. Čak šta više, do sad je najdublje ušao u problematiku. Pokušao je sa više žanrova i svaki put mu preispituju sve živo, ali zato niko ne preispituje glumu Meta Dejmonda u "Velikom zidu".

            Ponekad pomislim da smo svi u dubini duše zavidni tim ljudima na njihovoj istrajnosti. Desetine godina ponekad nije dovoljno da postaneš majstor. Disciplina, samoodricanje, volja magarca, sve ono što većina ljudi nije, pa lako postanu cilj nečije sprdnje.

            Mislim da nije trebalo snimati taj film ponovo, jer će služiti samo za upoređivanje i brzo će da bude zaboravljen.

Bolje živeti jedan dan kao lav, nego ceo život kao miš
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Avatar
Mολών Λαβέ

Pridružen: 04.Sijecanj/Jan.2015
Lokacija: Niš, Srbija
Status: Offline
Points: 23761
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Srpanj/Jul.2018 u 00:25
Holivud reciklaža... kad nema ideja ajde opet... i opet... i opet....

Bem li ga što se neko nije setio da napravi rimejk Mona Lize, Ajfelovog tornja, Beogradskog pobednika,... Maratonaca,.... Crne Guje,.... etc. etc...

Parodija "Zmajevog gnijezda" - e to bih volio da vidim...     
Sa sve zvučnim efektima i makljažom i japanskim mokasinama...    
Bilo je nešto slično na tu temu... bucko i crnja... ali nije to.


Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member


Pridružen: 03.Veljaca/Feb.2017
Status: Offline
Points: 187781
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Srpanj/Jul.2018 u 08:53

  Tek je The Great Wall (2016) belo pranjeLOL

  Kad se setim samo koliko sam se zezao na račun Sigala...Nastavio bi i dalje da me tadašnji novajlija na poslu nije pitao da li mogu da prebacim nešto sa VHS-a na DVD. To nešto smo gledali kod njega i to je bila gomila snimaka sa Sigalom u Japanu. Bili su to njegovi rani radovi u kojim je zainteresovanim Japancima demonstrirao šta je od njih naučio. Nisam znao da konvertujem snimak ali sam saznao da je dotični aikido majstor. Bio je prvi član aikido kluba koji je kod nas otvorio Vračarević. Dotični se odvojio, napravio svoju verziju a moj ortak je nastavio i to traje preko 40 leta. Ne mogu a da ne poštujem to što on i drugi rade.

  Brus Li je imao veliki uticaj na sport, fim i još ponešto. Na primer, njegov rad nogu je identičan onom koji je upražnjavao Kasijus Klej. To što je bio živi promoter jednog borilačkog sporta i što je učio druge ljude je priča za sebe. Bio je osnivač jednog filmskog podžanra koji je nasledio špageti vestern koji je u to vreme bio na izdisaju.

  Cinizam i bezobrazluk je ne dozvoliti nekom da radi, na taj način ga oterati i posle 40 i kusur godina nameračiti se na prodaju leša. Tako ih ja doživljavam, kao lešinare. Namerno nisam hteo da napišem o čudnoj smrti ne samo Brus Lija već i njegovog sina Brendona koji je stradao na kraju snimanja filma Vrana.

  Onaj ko se bude usudio na ovu jeres ne samo da će da propadne već će se i osramotiti.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77217
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Travanj/Apr.2023 u 14:05

Niti je Enter the Dragon kakav veličanstveni film, niti bi (još jedan) njegov rimejk bilo išta novo i jezivo skrnavljenje, toliko ih je bilo do sada, ma koliko sam Bruce Lee nekada bio sjajna, harizmatična zvezda, tip koji je izmenio zauvek toliko toga, od popularizacije borilačkih veština, šamara Americi (btw, čak mu nije dozvoljeno da tek tako bude solo vodilja ovog filma, što im je zapravo nemoguće pa koga god stavili kraj njega, nego je i tu morao biti jedan standardni bledoliki, eto gosn Saxon, jedan tamnoputi, eto gosn Jim Kelly, jer ne dao bog da u jednoj Americi tada zvezda koja solo nosi film bude, zamislite, Kinez), konačno i toga da upravo jedan momak iz HK bude ubedljivo i nepobitno uber cool za čitav svet pa i onaj tamošnji, ne odveć sklon takvim "širinama".  Na stranu to što je meni draži Fist of fury (1972) ako pa zanemarimo tamošnji nacionalizam, mržnju prema Japancima and stuff, na stranu i to što lično ne vidim borilački film sa temom turnira, koliko god zahvalna ona bila, kao nešto epohalno, bilo je kopija, potom i originalnih filmova koliko neću sa istom tom temom, bez Leeja, ali meni bližih filmova od Enter the Dragon. Koji zapravo volim, tek mi je nepotrebno svo to kovanje u zvezde samog filma, Bruce Lee je nezamenljiv, rekoh već, iz više razloga, no sam film, njegova tema, se može raditi, bogatiti, modernizovati dokle god bude bilo autora i dovoljno ubedljivih glumaca da se upuste u tako šta. 

Potom, nije silno praktično ni to preterivanje sa kovanjem u zvezde glumaca uopšte. Ta verujem da, između svih ostalih, eto npr u L.A. konobariše trenutno ko zna koliko stotina neopisivo mnogo talentovanih glumaca. To što je Stiv Mekvin dobio šansu, pa ma koliko dobar bio, šmekerica i sav taj džez, kao i Pol Njumen, Brando, Paćino, you name it, to zapravo ne znači da pored sve njihove harizme, talenta, umeća, lakoće, prirodnosti, veličanstvenosti (pa, povremene, nije svaki dan badnji), koji im iko, ponajmanje ja koji ih sve odreda obožavam gledati na ekranu i u đubradima od uloga/filmova, ne može osporiti, ne znači da nisu bili potpomognuti rediteljima, trenutkom u vremenu, samom ulogom. Pa nije samo Al Pacino stvorio jednog Michael Corleone-a, niti Bobby De Niro Travis Bickle-a, ta i Michael Corleone je stvorio Al Pacina, Bickle De Nira, kao i Puzo/Copolla, Schrader/Scorsese itd. Katkada se to zaboravi. 
Ko zna ko sve je još mogao biti fenomenalan mladi Don Corleone, Bickle, samo je kockica pala na ruku Pacina, De Nira. Duguju im nemerljivo mnogo, uz sve, da ponovim, njihove nepobitne vrednosti kao glumaca. 

Tako sam se naslušao koječega svojevremeno i oko tada dugog snimanja novog Mad Max filma (postaće poznat docnije kao Fury Road), "kakav sada Max bez Gibsona, jeres, sramota, na šta će to da liči), aman, koliko god danas ne ulivali poverenje sa besomučnim, nepotrebnim rimejkovanjem i nastavljanjem, oživljavanjem svega i svačega, nađe se i kakav dragulj, a čak i da je to (vrlo) retko, opet bi valjalo da snimaju dokle god se sve to ne zgadi publici do te mere da prosto prestanu da im uporno guraju novce u guzice gledajući sve to. U oba slučaja vredi (snimati). Drugačije je teško ići napred. Pa ja navijam za to da ima i više Star Wars filmova, serija LOL, nema šta "jeres, sramota, jedan je Harrison Ford" (moš misliti), nego daj bože prezasićenje, zgroženost tim mrcvarenjem u eksploatisanju, ne da bi se manuli ćorava posla, nego bre da počnu snimati (ponovo) bolje filmove inače nema parica, ode studio u curac (ili curicu) Approve  
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011
Status: Offline
Points: 5429
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Travanj/Apr.2023 u 15:04
Lupaš.
I Brus Li i taj film su nepobitne veličine bez obzira na te holivudske ondašnje woke šeme kad woke nije ni postojao.

On i svih nekoliko filmova u kojima se pojavio su ostali u pop kulturi do dan danas.
Onaj žuti autfit sa crnom linijom na primjer kad vidiš - to je on i gotovo, nije niko drugi i svi koji to obuku su ili šarlatani ili mu je film/autor/glumac odao počast.
I ne samo film, ne igraš igre na PCju pa nisi čuo za na primjer Sleeping Dogs koja ima dio upravo posvećen Enter the Dragonu gdje je tvoj lik taj koji treba proći bruslijevske izazove.

Ovo o ostalim glumcima (i režiserima? što će tu režiseri?) nije dio teme osim jedne stvari koju si opet promašio.
Fury Road nije rimejk. Gibson je sada ocvala kretenčina s kojom malo tko želi raditi, a filmu je trebao netko mlađi, pa ako može James Bond, može i Mad Heidi.
A koliko je tko velik ovisi o tvojim kriterijima. Moj se zna, a taj je sposobnost glumca da ukrade scene ili da negledljiv film učini gledljivim. Da ne ponavljam imena koja si ti navodio, primjeri su Rutger Hauer i Vincent Cassel, ako želiš od mlađih onda bezobrazno podcijenjen Jonathan Whitesell.

U temi, ako se ne varam, pričamo o tome da holivudu više ništa nije sveto i da rade bespotrebni rimejk.
Rimejk koji će gledati tko?
Meni ne pada na pamet, a ložim se toliko na borilačke filmove i kad moram birati između takvoga ili nečega drugoga, biram borilački.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77217
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Travanj/Apr.2023 u 16:09
Čuj nisam igrao Sleeping Dogs...beži tamo. Naravno da sam igrao, bio i (suviše lako) pobedio na turniru, fin ugođaj, no nije bilo izazova, možda mi se nešto zbrljalo sa težinom. 

Lupaš, standardno, ti. Pa valjda je jasno da pišem o više stvari a ne samo o rimejkovanju, tema je bila puna upravo lupanja pa tek dodah na sve i svašta svoje misli o koječemu. Nisam ni pisao o woke šemama. Prosto nisu smeli da stanu iza njega kao solo zvezde koja nosi film, to sa bojama kože njegove potpore, svakako nije zato što su bili woke, nego zato što su želeli da pokriju svoj strah, bez poverenja u publiku, da bi obezbedili publiku koja tobože na plakatu/ekranu želi da vidi drugačije likove. Otkud uopšte ideja da bih našao mesta za kakav woke 1973. Pa valjda je svima jasno zašto su tamo Jim Kelly i John Saxon, teško da sam kome otvorio oči. 

Za režisere (kao i scenariste, trenutak u vremenu...koje si prećutao) ima mesta u tezi, već je objasnih, tu svakako ne govorim o rimejku, ta pisah o De Niru, Paćinu, ulogama koje su ih proslavile i razlozima za to. To pogotovo nema veze sa Enter the Dragon, Bruce Lee-jem, rimejkom konkretno toga.

Joj bre Joxer kada ti pokušavaš da me naučiš filmu, uz to čitaš već kako ti se digne ono što pišem, sa kontekstom kako tebi odgovara, pa me, da sve bude apsurdnije, častiš sa time da lupam, lekcijom o tome o čemu se govori o temi, pošto ja valjda ne razumem, šta li. Vrhunac ironije. LOLLOL 
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011
Status: Offline
Points: 5429
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Travanj/Apr.2023 u 18:22
Nije se meni digao ovako ili onako. Nego mi diraš u svetinju. Approve
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77217
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Travanj/Apr.2023 u 18:39
Aman, nije Enter the Dragon svetinja, izvadi Bruce Leeja iz filma, to onda biva negledljivo đubre, Van Damme ima nekoliko boljih na sličnu temu, ladno. Hajde, u svom vremenu ne baš negledljivo ali svejedno đubre bez Leeja. Kakva pop kultura, sve je to samo Lee, koga briga za bilo šta drugo tu. Dobre de, Bolo je Bolo, neka i mlađani Jackie da se lomata kao kaskader, tu je Sammo u kakvoj MMA preteči, no sve i svi su tu tek poligon i kulise za gosn Leeja, time to u mojoj knjiGi ne biva išta veličanstveno glede filma kao celine. Gledao sam ga samo u bioskopu masu puta, ali tokom osamdesetih, ne bih to danas gledao ni za šaku napolitanki, osim kakve montaže Leejevih scena. Ne volim i glavnog negativca uostalom. Radije bih se vratio (filmu kao celini) rekoh, Fist of fury, to mi je pre klasik.  EtD samo kao poster bi zapravo lepo legao u mojoj šok sobi or something. LOL
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011
Status: Offline
Points: 5429
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Travanj/Apr.2023 u 18:52
Umjesto razmišljanja o posterima krajnje ti je vrijeme da počneš razmišljati o kakvoj bogatoj udovici.
A i meni. LOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.