Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Terror (2018)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Terror (2018)

The Terror

The Terror (2018)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2018

Žanr:

drama, horor

Trajanje:

60 min

Autor:

David Kajganich

Glavne uloge:

Ciarán Hinds
  >  John Franklin
Tobias Menzies
  >  James Fitzjames
Jared Harris
  >  Francis Crozier
Kevin Guthrie
  >  Peglar
Sebastian Armesto
  >  Charles Des Voeux
Mikey Collins
  >  Robert Golding
Jack Colgrave Hirst
  >  Tom Hartnell
Guy Faulkner
  >  Samuel Crispe
Liam Garrigan
  >  Thomas Jopson
Aaron Jeffcoate
  >  William Pilkington
Charlie Kelly
  >  Thomas Armitage
Anthony Flanagan
  >  John Morfin
Declan Hannigan
  >  Le Vesconte
Chris Corrigan
  >  John Diggle
Caroline Boulton
  >  Lady Ann

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Terror (2018)
    Objavljeno: 26.Ožujak/Mar.2018 u 23:41

The Terror (2018)

Žanr:
drama, horor

Uloge:  Jared Harris, Ciarán Hinds, Tobias Menzies 

Jezik: engleski

Radnja:

Priča je zasnovane na istinitom događaju, koji se odigrao davne 1845. godine.

Kapetan John Franklin, iskusni istraživač i član kraljevske mornarice, isplovio je iz Britanije u svoju četvrtu i poslednju ekspediciju koja je trebala da istraži arktički Severo-zapadni prolaz. Nakon prvih nekoliko smrti članova posade, dva broda, Erebus i Terror, koja su krenula u misiju, nasukala su se u zaleđenom Viktorijskom prolazu. Cela ekspedicija, koju je činilo 129 ljudi, uključujući i kapetana Franklina, bila je izgubljena.

Na vrh
Freak37 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Freak37 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Ožujak/Mar.2018 u 12:40
Posle dve epizode , obecava!
Na vrh
Wida View Drop Down
Uploader
Uploader

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Wida Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Ožujak/Mar.2018 u 17:32
Odlična serija!
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Ožujak/Mar.2018 u 22:19
  Odgledao sam prvu epizodu koja obećava iako se nije ništa zanimljivo i epohalno desilo. Oejzaž je toliko dobar i fantastičan da mi Sibir izgleda kao Niška banja.

U svakom slučaju nastavljam dalje. Javljću se kad završim sezonu.
Na vrh
robin12345 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
precednik Titlovačke republike

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Ožujak/Mar.2018 u 22:26
Neće biti dosadno, temperatura bude nezamislivo opadala, zvijer se bude prišuljala, a zalihe istopile..
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Ožujak/Mar.2018 u 22:43
  Naterao si me da se javim. LOL

Kar bo, pa bo, to bumo tek vidjeli, ne ?

Na vrh
Fokan View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Fokan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Ožujak/Mar.2018 u 07:27
Meni je ovo jedna od boljih knjiga Dan Simmonsa ("Hyperion" i "Pad Hyperiona" su jednostavno nedostižni a odlična mi je i zbirka priča "Ljubav i smrt").
Netom završih "Gnusno" (izdavačka kuća Laguna, može se na mreži pronaći PDF i E-pub kao i za "Teror") o usponu na Mount Everest 1925. i slična je atmosfera (osim hladnoće, naravno) prijeteće slutnje. Vrlo dobar roman o alpinizmu sa jetijima i nacistima (he, he...). Čitao sam jedan intervju sa Simmonsom i postoje nekakvi preliminarni dogovori o snimanju serije ili filma i prema tom romanu.
Pročitao sam praktično sve što je objavljeno od čestitog nam Dana i baš me čudi što nije više ekraniziran jer su mu djela poprilično filmična a i tražene su mu i popularne knjige pa već postoji nekakva baza potencijalnih gledatelja.
Sačekat ću da izađu sve epizode pa pogledati u komadu. Malo sam prevrtio prve dvije epizode koje su do sada izašle i vidi se da su eksterijeri ovlaš umjetni, nadam se da neće biti isuviše iritantni i pokvariti dojam. Ne znam odakle im ideja da snimaju na Pagu ali ajd' dobro, mogli su skočiti do Like i snimati na nekakvoj pustopoljini na pravom snijegu.
Hvala za prijevode!
Na vrh
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Ožujak/Mar.2018 u 07:57
I ja sam pročitao knjigu, pa eto imam moć "predviđanja", no neću spojlati. Ovo što sam gore napisao se da zaključiti. Inače to mi je nekako najuzbudljivija knjiga u zadnjih par godina. Osim nje jako je dobra i "Djeca noći", gdje opet jako dobro "skida" Rumunjsku u post Ceausescu doba, a tema su vampiri i Vlad. Meni pak najdraža iz toga ciklusa je " Crna brda", gdje spaja Little Big Horn sa misterijem, no opet odlično skida Ameriku početkom industrijskoga doba. Umješan pisac, s različitim fazama. Kao i kod slikara, da bi bio dobar nadrealista, moraš savladati prvo osnove, znači realizam. Naoko je lako, uzeti povjesne osobe i "utopiti" ih u fikciju. On to radi nenadmašno. Mislim da ovo bude početak. Sada je "otkriven", materijala ima puno i za filmove/serije. Ovo nikako nije zadnje, vjerovatno tek kreće u većem obimu.
Na vrh
IgaBiva View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj IgaBiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Ožujak/Mar.2018 u 10:30
Na vrh
CSInvestigator View Drop Down
Moderator
Moderator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Travanj/Apr.2018 u 00:12
Serija je obnovljena za 2. sezonu Wink
Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
dajan1998 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj dajan1998 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Travanj/Apr.2018 u 22:53
Hm, samo spada li ovo u Horor seriju? Osim ako se neko plasi debelog minusa:) Zapravo scene uopste nisu strasne barem za sada ..
Na vrh
papiko View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj papiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Travanj/Apr.2018 u 21:03
Hajde da odgledamo. :)

Ažurirao papiko - 07.Travanj/Apr.2018 u 21:20
S'poljubcima do samara...
Na vrh
win32 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj win32 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Travanj/Apr.2018 u 20:50
Uistonu kvalitetna serija sto nije ni cudno s obzirom na postavu. Jedino ne znam kako ce sve razvuci i u drugu sezonu ako radnja prati knjigu. Za sada je sve pet, uistinu su pazili na detalje. Jedna od najboljih serija koje sam gledao zadnjih godina.
Na vrh
jocoiva View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj jocoiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Travanj/Apr.2018 u 19:34
vidio 5 delova-do sada mi je odlična
Na vrh
zdravko-bosiljevac View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj zdravko-bosiljevac Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Travanj/Apr.2018 u 20:57
pogledao sam 7 serija jako je zanimljiva i titlovi su dobri
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (3) Thanks(3)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Travanj/Apr.2018 u 05:31
  Prvo da se zahvalim prevdiocima na prevodima.

Odgledao sam prvu sezonu i radujem se nastavku.

Teror spada u onu malu grupu filmova i serija u kojoj ja ništa ne bi dirao. Fasciniran sam činjenicom da je snimana u komšiluku, u Budimpešti i na ostrvu Pagu. Primećuje se trud i posvećenost detaljima i to se da videti u svakom kadru. Ne znam kako su autori serije uspeli to da urade, znam da nisu bili sami. Uspeli su uz veliku  pomoć glumaca koji su mi svi odreda bili poznati a ja, na svoju sramotu, nisam znao odakle. Viđao sam ih u nekim filmovima i serijama u kojima nisu imali glavne uloge. Ukratko, bili su dobri, isticali su se u akciji i uprkos tome ostali anonimni. Teror ih je najzad izbacio na površinu.

Da ne davim mnogo, nisam čitao knjigu i to ću ispraviti. Gledajući seriju, izgleda mi da pisac Simons je stvorio svet od koga se ni Džek London ne bi postideo. Simons je otišao korak dalje, stvorio je Tunbaka koji je čuvar i zaštitnik flore na Arktiku. Fauna ne postoji ili je nisam video, toliko je tamo lepo. Sukob između tog stvora i ljudi je metafora koja ima svoju kulminaciju u završnoj borbi. Neću napisati ishod borbe između nosioca najgorih ljudsjih osobina i Tunbaka koji predstavlja prirodu u njenom surovom naturalizmu. Ona je ovde sveprisutna i u punom sjaju što je paradoks.

Sve u svemu, više sam nego zadovoljan viđenim.
Na vrh
Maedre View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Maedre Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Travanj/Apr.2018 u 00:23
Cezar i Brutus iz serije Rim u glumackoj postavi, nema bolje!
Na vrh
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Travanj/Apr.2018 u 07:26
Stole, bojim se da je to-to- Špekulacije o drugoj sezoni budu špekulacije dokle god Simmons ili netko drugi ne napiše potpuno novu knjigu. Potpuno novu, naime knjiga i serija završavaju na viđenome, naravno uz neke male različitosti. Ono što ja želim istaknuti je da je u knjizi faktor jezive hladnoće neizrecivo užasan. To vidiš ne mogu u seriji prikazati. To je bonus koji budeš dobio čitajući knjigu. Veeelika hladnoća....Pročitaj obavezno i "Crna brda". Ista shema, no tema je Custer i Amerika viđena iz očiju indijanca koji je kao dječak bio na Little Big Hornu. Izvanredna knjiga. Nadam se barem filmu, ako ne i seriji.
Na vrh
IgaBiva View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj IgaBiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Travanj/Apr.2018 u 07:33
Jeste, to vezano za jezivu hladnoću donekle je i umanjilo "vrednost" serije u odnosu na roman. Pretpostavljam da na ekranu nije moglo baš tako lako da se dočara sva ta "ledena jeza", jer bi u slučaju da svi glumci budu zamotani u bunde i krzno od glave i pete, bilo nemoguće prepoznati ih. Ima u knjizi "lep" detalj, kad Simons piše o tome zašto niko ne bi smeo da napastvuje eskimku, pa kaže - parafraziram po sećanju - "na tim temperaturama bi bilo kakva izloženost nekog dela tela - golog - učinila da se taj deo odmah smrzne i otpadne..."
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Travanj/Apr.2018 u 15:41
Originalno postovano od strane robin12345 robin12345 napisao:

Stole, bojim se da je to-to- Špekulacije o drugoj sezoni budu špekulacije dokle god Simmons ili netko drugi ne napiše potpuno novu knjigu. Potpuno novu, naime knjiga i serija završavaju na viđenome, naravno uz neke male različitosti. Ono što ja želim istaknuti je da je u knjizi faktor jezive hladnoće neizrecivo užasan. To vidiš ne mogu u seriji prikazati. To je bonus koji budeš dobio čitajući knjigu. Veeelika hladnoća....Pročitaj obavezno i "Crna brda". Ista shema, no tema je Custer i Amerika viđena iz očiju indijanca koji je kao dječak bio na Little Big Hornu. Izvanredna knjiga. Nadam se barem filmu, ako ne i seriji.

Videćemo šta če aitori smisliti i da li će biti nastavka ili je vest samo loženje koje je besplatna reklama.

Slažem se da nije moguće preneti taj osećaj hladnoće i tu je literatura i dalje bez premca. Nisam džaba spomenuo Džeka Londona koji je prvi počeo sa pisanijama o dalekom severu. Ne mogu da zaboravim njegovu priču od par stranica u kojoj opisuje lratak put čoveka i psa na -80 i kusur stepeni. Čova je to znao jer mu se pljuvačka ledila u vazduhu pre nego što je pala na tlo. Džek je bio izuzetan pisac koji je preživeo dosta toga a imao je i glavu da misli. Video je bukvalno budućnost u nekom svojim romanima i pričama koje nisu toliko popularne. To je neka druga priča.

Simonsova Crna brda me, bar po opisu, podsećaju na gore okačeni film. Kaster je ovde viđen očima indijanske devojčice koja je narator i svedok Kasterovog poraza.

Zanima me da li je Simons otiginalan ili samo vešto obrađuje tuđe teme. Znaću kad pročitam, sad sam se zaintrigrirao, sve zavisi od slobodnog vremena.  U svakol slučaju hvala na predlozima.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.