| Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi |
The Unknown Soldier (2017) |
Odgovori
|
Stranica 12> |
| Korisnik | |
titlovi.com
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Approval team
Pridružen: 27.Studeni/Nov.2009 Lokacija: internet Status: Offline Points: 239 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Tema: The Unknown Soldier (2017)Objavljeno: 25.Srpanj/Jul.2018 u 18:10 |
|
Prijevod je uradio vdarkov 👍
|
|
![]() |
|
Black Panther
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 07.Rujan/Sep.2017 Status: Offline Points: 160 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2018 u 01:22 |
|
Hvala Robi za predlog.
Stavio sam ga na listu.
|
|
![]() |
|
mahoni
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Administrator
štap i šargarepa Pridružen: 07.Prosinac/Dec.2006 Lokacija: odmah iza ćoška Status: Offline Points: 6275 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2018 u 01:52 |
|
Evo prilike da kažem tj. da napišem da se ne slažem sa Robijevom recenzijom. "Isto tako je veoma zamjetno isticanje nacionalnoga ponosa, što nije ništa neobično za one koji su gledali npr. američke ratne spektakle. Ako maknemo na stranu politiku, ratna zbivanja kao takva su jako dobro prikazana u ovome bez sumnje velikome ratnome filmu. Jako se pazilo na sve. Od tehnike, kamere, pa sve do montaže. Primjetno je i kako je režiser Aku Louhimies koristio prirodne zvukove da bi dobio na autentičnosti. Sve u ovome filmu savršeno štima. Gluma je za takvu vrstu filma i više no dobra. Patetika je svedena na najmanju moguću mjeru. Uglavnom izvanredan ratni spektakl, snimljen uz veliku pomoć finske vojske, uglavnom u tehnici." Robi, ovo je politikantski film, pun patetike. Kao prvo, kako da izostaviš istoriju? Gledao sam sve što ima snimljeno o finskoj borbi protiv ruskih okupatora, a dosta toga i pročitao. Prvo, u pitanju je kvislinška vlada i njena vojska koja "kao" vodi poseban rat u isto vreme kad i jedinice vermahta. Samo je razlika u tome što oni kao "oslobađaju" svoje teritorije. Znači li to da bi tehnički dobar film trebala da snimi i francuska o svojom "višijevskim herojima" pod staljingradom? Onda ću pre da gledam "drugu stranu" nemačke kinematografije. Kako je minimum patetike u filmu koji obiluje sećanjima finskih vojnika pre odlaska u "oslobodilački" pohod? Lično, baš me briga ko šta snima , ili da li je korektno ili ne, ali mislim da je u recenziji preovladalo tvoje lično sagledavanje ipak prvo istorijske teme. Što se tiče tehnike mislim da ni jedan do sad u evropi (možda i u svetu)nije ni prišao filmu "Der Untergang" iz 2004god. |
|
|
Bolje živeti jedan dan kao lav, nego ceo život kao miš
|
|
![]() |
|
Stole Haringa
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 03.Veljaca/Feb.2017 Status: Offline Points: 187781 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2018 u 02:22 |
|
Nisam znao da postoji ne recenzija već tema, svoj komentar sam ostavio u Dnevniku gledanja filmova.
|
|
![]() |
|
mahoni
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Administrator
štap i šargarepa Pridružen: 07.Prosinac/Dec.2006 Lokacija: odmah iza ćoška Status: Offline Points: 6275 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2018 u 02:32 |
|
Dobro, da ispravimo. Robi, ne slažem se sa tvojim zaključcima u TEMI o ovom finskom filmu. Izvinjavam se, ličilo je podosta na recenziju. |
|
|
Bolje živeti jedan dan kao lav, nego ceo život kao miš
|
|
![]() |
|
arzak
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Active member
Pridružen: 13.Kolovoz/Aug.2011 Lokacija: Crna Gora Status: Online Points: 85 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2018 u 06:22 |
|
U poslednje vrijeme se stancuju filmovi u kojima se siri rusofobija. Mislim da to nije nimalo slucajno ako se pogledaju danasnja politicka desavanja.
|
|
![]() |
|
TheMancic
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 25.Svibanj/May.2012 Status: Offline Points: 7 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2018 u 07:01 |
|
Nevezano za film ali to je bilo vreme tog Drugog Svestog rata kad su svi desnicari i ostali stali u Hitlerov zapadni lager a naravno i oni se medjusobno nesto ne mirisu ali ipak je ulog bio ogroman a to je pljacka bogastava na istoku koje bi trajalo preko 200 do 300 godina i zato svi oni navodno "kapituliraju" svi za par dana zakljucno i sa nasom Kraljevinom Jugoslavijom da ne pominjem tek zemlje poput Danske,Holandije,Belgije,Finske, one pribalticke republike i sl koje su otovrile maltene grane.
|
|
![]() |
|
robin12345
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Senior translator
precednik Titlovačke republike Pridružen: 03.Travanj/Apr.2013 Lokacija: Winterfell Status: Offline Points: 11392 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2018 u 08:30 |
|
Bok Mahoni
![]() Ažurirao robin12345 - 14.Kolovoz/Aug.2018 u 16:26 |
|
![]() |
|
robin12345
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Senior translator
precednik Titlovačke republike Pridružen: 03.Travanj/Apr.2013 Lokacija: Winterfell Status: Offline Points: 11392 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2018 u 08:47 |
ko čeka-dočeka |
|
![]() |
|
robin12345
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Senior translator
precednik Titlovačke republike Pridružen: 03.Travanj/Apr.2013 Lokacija: Winterfell Status: Offline Points: 11392 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2018 u 08:59 |
..."Iskoristivši Drugi svjetski rat, Finci
potiskuju Ruse iz Karelije i pokušavaju uspostaviti granicu gdje je
nekad bila. Finci ne samo da puštaju Njemačku da preko njenoga
teritorija napadaju Rusiju, nego i otvoreno ratuju na strani nacista kod
Lenjingrada. Tako da od 1939. do 1944. Finci vode dva rata - primarni,
protiv Rusije i potpomažu Njemačku na ovome sjevernome dijelu fronte.
Istini za volju, Rusija nije bila dobar veliki susjed na Istoku, te je
uvijek dominirala nad brojčano vrlo malenim finskim narodom. Toliko o
povijesnim okolnostima.".. evo opet sam sebe citiram
![]() ![]() Ažurirao robin12345 - 14.Kolovoz/Aug.2018 u 16:26 |
|
![]() |
|
mahoni
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Administrator
štap i šargarepa Pridružen: 07.Prosinac/Dec.2006 Lokacija: odmah iza ćoška Status: Offline Points: 6275 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2018 u 12:08 |
|
Kada sam gledao "pad 'itlera" nisam mislio o tome šta su radili, kako postupali sa neprijateljem, koliko ubijali, već na trenutke sažaljevao i njihovu sudbinu. Samo sam naveo da ti je film legao, da ga je režiser ozbiljno obradio sa tom namerom. Rekao sam već da ja ne sudim i ne volim da mi sude, naročito zbog ovakvih stvari. Socijal nacionalizam je bio obična ideologija dok nije našao svog SMRTNOG NEPRIJATELJA i tako postao devijantan. Posle toga je nastavio da se "razvija" u svom devijantnom obliku i postao ono što i puno ideologije pre njega, čisto ZLO. Stole je stvarno dobro napisao u drugoj temi, ali nije ostavio link i tu. Kratko i jasno o fincima. Ko su bili i šta su postali i uz čiju pomoć. Meni je više zasmetalo tvoja opaska da nema patetike, a film pun .
|
|
|
Bolje živeti jedan dan kao lav, nego ceo život kao miš
|
|
![]() |
|
robin12345
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Senior translator
precednik Titlovačke republike Pridružen: 03.Travanj/Apr.2013 Lokacija: Winterfell Status: Offline Points: 11392 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2018 u 12:30 |
Politika je zajebana stvar, čim otvoriš usta odmah te netko uhvati za jaja Pošto nisam niti Finac a niti rusofil ( nisu ni oni uvijek u pravu ), puštam da svađa i polemika dalje idu bez mene. Malo sam se i bezobrazno uhvatio tvoga komentara Mahoni jer sam htio naglasiti svoj stav- a to je isključivo antifašistički, eto poslužio se ja s tobom kao Finci sa ŠvabamaAžurirao robin12345 - 14.Kolovoz/Aug.2018 u 16:27 |
|
![]() |
|
mahoni
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Administrator
štap i šargarepa Pridružen: 07.Prosinac/Dec.2006 Lokacija: odmah iza ćoška Status: Offline Points: 6275 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 14.Kolovoz/Aug.2018 u 13:36 |
|
Temu si dobro odradio, sa svim potrebnim informacijama o filmu. P.S. Naravno da se politika naslanjala i na istoriju, pa u stvari na šta se politika nije naslanjala. |
|
|
Bolje živeti jedan dan kao lav, nego ceo život kao miš
|
|
![]() |
|
Stole Haringa
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 03.Veljaca/Feb.2017 Status: Offline Points: 187781 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 15.Kolovoz/Aug.2018 u 01:23 |
Iskoristiću priliku za dopunjeno izdanje. ![]() Ruska imperija je zabranila Rusima naseljavanje i kupovinu bilo kakve nekretnine u Kneževini Finskoj. Nekretnine je posedovala samo Ruska država i Ruska pravoslavna crkva koja je u amanet ostavila najveću bogomolju u tom delu sveta. Uspenska crkva je danas između ostalog turistička atrakcija u Helsinkiju. Voljom ruskog patrijarha crkva je dozvolila pravoslavnim Fincima da formiraju svoju pravoslavnu crkvu. Nad porodicama ruskih službenika i sveštenika izvršen je genocid odmah pošto je Finska proglasila nezavisnost. Moje je mišljenje da su jeftino prošli prvi put kad su zahvaljujući Lenjinu bili nagrađeni teritorima koje su posle Zimskog rata izgubili. Lenjin je bio zaokupljen revolucijom i mangupima u svojim redovima i nije ga zanimalo što su se Finska ili Poljska odvojile. Sa Kobom je bio drugi slučaj, on je prvo pokušao da zakupi ono što je, ispostavilo se sa punim pravom, mislio da ugrožava SSSR. Incident mu je dobro došao da izravna stare račune i da Finci nisu potpisali mirovni sporazum Crvena armija i tenkovi bi se parkirali u Helsinkiju. Finci su za 105 dana rata po sadašnjim podacima imali 26 000 mrtvih, ranjeno je oko 40 000.
Iz materijala službene publikacije Ministarstva obrane RF pod nazivom
"Pečat tajnosti je skinut" vidi se da su gubici sovjetske armije bili
daleko veći. U Crvenoj armiji je poginulo i nestalo bez traga 79 427 ljudi, a
188 476 ljudi je ranjeno. SSSR je
dobio ukupno 40 000 kvardratnih kilometara finske teritorije i 95 000 000 rubalja
od Finske kao kompenzaciju za uništenu opremu i imovinu, a takođe i 350 morskih
i rečnih transportnih sredstava, 76 lokomotiva i po 2 000 vagona i
automobila. Posle ovog rata šubara je postala obavezni deo uniforme ruskog vojnika. Ako su Finci pobedili u ovom ratu zašto su potpisali ovakvo primirje ? Zdrav razum govori da nisu kao što nisu ni Sovjeti koji su izvojevali Pirovu pobedu. To što se snimaju ovakvi filmovi govori najviše o onima koji ih štancuju. Priznajem da sam se prvi upecao a onda je crv sumnje počeo da radi. Znam da to odavno nemci rade u svojim ratnim filmovima koji su urađeni bez greške. Na primer, Das Boot (1981) koji je pravo malo remek delo. Posada ne gine u borbi već bez veze u luci koja je bombardovana. Stalingrad (1993) je sličan slučaj, na kraju ne ginu od metka već od gladi i zime. Sad moram da obratim pažnju i na Fince sa kojima smo takođe imali posla. To je neka druga (politička) priča a u politici, baš kao na filmu, sve je moguće. Čak i koalicija između poslastičata i dijabetičara. Liberation (film series) Koga zanima kako se to radi neka sačeka zimu i odgleda serijal Oslobođenje koje je potisao Juri Ozerov. Za Ruse neki tvrde da nisu baždareni, ovaj serijal to potvrđuje. Pravi tenkovi, rušenje pravih zgrada, sve je toliko realno da sam očekivao da vidim i groblje za glumce. ![]() U ovoj temi smo bili fini kao da smo iz Finske i neka tako bude i u drugim temama na forumu. Ažurirao Stole Haringa - 15.Kolovoz/Aug.2018 u 02:52 |
|
![]() |
|
Kuja
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 01.Sijecanj/Jan.2009 Status: Offline Points: 5 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 15.Kolovoz/Aug.2018 u 07:19 |
|
Za moj ukus, malo previše politike i wikipedie kao odgovor na recenziju jednog filma...
|
|
![]() |
|
Stole Haringa
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 03.Veljaca/Feb.2017 Status: Offline Points: 187781 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 16.Kolovoz/Aug.2018 u 23:52 |
Nema ni W od vikipedije a za politiku je zaslužan autor filma koji se ne ograđuje niti osuđuje ulogu svojih praočeva. Ako je nekom slučajno promaklo, Finci su bili na strani trećeg rajha. Mislim da nije potrebno pisati šta je bio treći rajh i koliko je zla naneo njen tvorac.
|
|
![]() |
|
mahoni
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Administrator
štap i šargarepa Pridružen: 07.Prosinac/Dec.2006 Lokacija: odmah iza ćoška Status: Offline Points: 6275 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 17.Kolovoz/Aug.2018 u 00:08 |
|
Jedini politikanski post u ovoj temi je upravo njegov. P.S. Ipak, bio si fin. I to se računa. |
|
|
Bolje živeti jedan dan kao lav, nego ceo život kao miš
|
|
![]() |
|
Stole Haringa
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 03.Veljaca/Feb.2017 Status: Offline Points: 187781 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 17.Kolovoz/Aug.2018 u 00:17 |
|
Ovo je Finska tema, moram da budem fin. ![]() Ne znam dok ne utvrdim sa kim imam posla. Oglasio sam se instant komentarom jer znam da niko ne čita ne "plahte". Ovo je era u kojoj svi pišu a niko, čast izuzecima, ne čita. Bežim sa teme da ne upropastim onio finsko što je preostalo.
![]() ![]() |
|
![]() |
|
VLL72
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Active member
Pridružen: 07.Srpanj/Jul.2014 Lokacija: Beograd Status: Offline Points: 101 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 11.Rujan/Sep.2018 u 15:19 |
|
Solidno urađen film, samo je Bata životinja za ovog finskog junaka mala maca a to mi baš smeta. Preteraše ga Finci sa tim glavnim junakom.
|
|
![]() |
|
robi75
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 06.Veljaca/Feb.2011 Status: Offline Points: 7 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 25.Rujan/Sep.2021 u 10:51 |
|
"Budžet za ovaj ratni spektakl je najveći ikad u istoriji filnske kinematografije"....? Ne bih se bas slozio. Mozda nije napisano kako treba, verovatno, finske kinematografije.
|
|
![]() |
|
Odgovori
|
Stranica 12> |
| Pređi na drugi Forum | Forumska ovlašćenja ![]() Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |