Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ava (2020)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Ava (2020)

Ava

Ava (2020)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2020

Žanr:

drama, kriminalistički, misterij, akcija, triler

Trajanje:

96 min

Režija:

Tate Taylor

Scenarij:

Matthew Newton

Glavne uloge:

John Malkovich
  >  Duke
Colin Farrell
  >  Simon
Ioan Gruffudd
  >  Peter
Common
  >  Michael
Nadezhda Russo
  >  Simon's wife
Janelle Feigley
  >  Dancer
Omar Khan
  >  Hotel Guest
Jess Weixler
  >  Judy
Jessica Chastain
  >  Ava
Efka Kvaraciejus
  >  Alain
Lin Hultgren
  >  German Embassy Guest
Aramis Merlin
  >  Gunther's Officer Schmidt

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ava (2020)
    Objavljeno: 21.Kolovoz/Aug.2020 u 22:47
U poplavi jada i čemera koji dolazi iz Holivuda zadnjih nekoliko mjeseci, konačno još jedan gledljiv film. Drugi je onaj neki po stripu sa Charlize Theron, a treći onaj zanemareni hororčić što ga je negdje bgvracar uspio pronaći. Ava je bolja od oba. Ne puno doduše...

Ne znam otkud opis tu na sajtu. Nigdje nije u filmu rečeno čiji je točno Ava agent za taracanje ljudi niti koje to vlade nešto negiraju. Nema ovdje nikakvog političkog trilera, zapravo nema nikakvog trilera, u pitanju je obični akcijski film gdje je jedini misterij kakva je točno agencija Avin poslodavac. Naravno, taj je misterij nebitan, možda bude bitan u potencijalnom nastavku.
Akcije su odrađene profesionalno, tu će biti jako dobre makljaže i pucnjave, ali mozak valja ostaviti na paši.

Chastainica izvrsna gdje može biti ("očekuje te?" - "tja"). Ali scenarij općenito je prilično plitak i bespotrebno poglupljen, evo primjer:

Je li, svi mi u sat i po vremena barem jedanput sestri kažemo da nam je jebena sestra. Ili bratu da nam je jebeni brat. To je prirodno. I poželjno valjda.
Osim što bi me vjerojatno strpali u ludaru da to radim.

Vizualno film je uglađen, glazbena podloga je dobar odabir, međutim - nema dušu.
Kažem glavna glumica se potrudila gdje je mogla nešto učiniti, ostali nisu imali dovoljno vremena za razigrati ulogu.
Prava je šteta na primjer da je Geena Davis ostala potpuno neiskorištena. Hoću Otok Boje Krvi 2! 'ebe me se šta je u kinima prvi propao.

Tko je raspoložen za malo nedosadne akcije i pristojne glume, neće pogriješiti ako ovo pogleda.
Ne očekujte čuda, ovo je samo blago iznad prosjeka.

Ažurirao JoxerTM - 21.Kolovoz/Aug.2020 u 22:54
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Kolovoz/Aug.2020 u 23:31
Prijevod je najavio Bambula ⚡
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Kolovoz/Aug.2020 u 18:10
Ne znam u čemu je fora da Holivud stalno bira te neke sićušne glumice za uloge razbijačica. Prvo je to bila Scarlett Johansson sa svojih 160 cm a sada i Jessica Chastain sa 163 cm (Charlize, časni izuzetak). Na stranu nerealne scene gde pomenuta "razbija Turke na buljuke", ali scena pred kraj, gde ona od metar i žilet juri onoliku ljudeskaru niz ulicu a on panično beži, više je nego komična.

Sam film predstavlja eklatantan primer, zašto je holivudska produkcija u kreativnoj krizi kao i krizi ideja, u poslednjoj deceniji. Isti je pun praznih hodova i nepotrebnih dijaloga, naročito tokom scena sa njenom porodicom. Nekako se ti delovi nisu uklopili u konkretnu radnju. Film je dovoljno dobar za američku publiku, poznatu po "istančanom ukusu" za filmsku umetnost, ali je po meni ovo ostvarenje jedva iznad proseka.

Ljubitelji akcionih scena će svako uživati, ali u samom filmu nema nekog otkrivanja tople vode. Deja vu, po ko zna koji put. Unhappy

Ažurirao bgvracar - 01.Rujan/Sep.2020 u 10:51
Na vrh
alterego View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj alterego Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Kolovoz/Aug.2020 u 18:27
Osrednje 5/10
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Kolovoz/Aug.2020 u 19:21
Originalno postovano od strane bgvracar bgvracar piše:

Ne znam u čemu je fora da Holivud stalno bira te neke sićušne glumice za uloge razbijačica. Prvo je to bila Scarlett Johansson sa svojih 160 cm a sada i Jessica Chastain sa 163 cm (Charlize, časni izuzetak).
Kopiraju kineze (Michelle Yeoh - 163 cm, Zhang Ziyi - 165 cm) ne shvaćajući zašto tamo to ne djeluje nakaradno. Wink

Uz to, ovo se izvrsno prodavalo:
https://www.youtube.com/watch?v=1JV2x3p_Qn8

Na vrh
aleksayu View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj aleksayu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Kolovoz/Aug.2020 u 14:32
Ovo sigurno necu gledati.
Na vrh
DurmitoracŠljivo View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj DurmitoracŠljivo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Rujan/Sep.2020 u 18:51
Ajde nekako da kazemo da je ok.
Na vrh
znesic34 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj znesic34 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Rujan/Sep.2020 u 20:50
Jessica Chastain je super. Pogledajte njen film iz 2008 "Jolene" ili "The Help" iz 2011. godine. Visina ....zato su valjda izmislili štikle.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Rujan/Sep.2020 u 23:34
Jolene = drama
The Help = drama

Ne, hvala.
Na vrh
znesic34 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj znesic34 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Rujan/Sep.2020 u 23:52
Drame, ali super filmovi. 
Dobro, ne voliš drame.
Samo akceje i trilere.
I to je lepo.
Od iste glumice ili sa istom glumicom Zoro Dark Thirty  (2012) o hašenju Bin Ladena.

Smile Clap Thumbs Up
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Rujan/Sep.2020 u 00:01
Originalno postovano od strane znesic34 znesic34 piše:

Dobro, ne voliš drame.
Samo akceje i trilere.

Logika nije na mjestu. Nisu sve ne-drame samo akcije i trileri. Postoje recimo timeloop filmovi koje obožavam a nisu ni akcija ni triler, evo primjer: About Time. I brdo drugih žanrova, lakše ili teže definiranih (noir).

Ne volim drama/war/biography/history ikakve kombinacije. Sve drugo više manje volim. Ne znači da mi se nijedan takav film ne može svidjeti, može, ali ja stvarno nemam vremena za pretraživanje milijun naslova ne bih li iz 99% kukolja uspio izdvojiti žito. Pa onda čekam da mi netko ko gleda samo drama/war/biography/history, a to su valjda apsolutno svi na ovom forumu osim mene Wink, napiše finu preporuku za one vanserijske, ne treba biti traktat, ali nikako ne tweet besmislice u stilu "odličan film" jer da mi je do tvitanja onda ne bih bio ovdje nego na tviteru.

Možda bih ovo trebao staviti u sig.

Ažurirao JoxerTM - 05.Rujan/Sep.2020 u 00:11
Na vrh
dzindzin16 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzindzin16 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Rujan/Sep.2020 u 05:02
Cemu i zasto li je ovo snimljeno, pooojma nemam.Vec vidjeno bezbroj puta.Bolje ponovite atomsku blondiku sa Sarlizkom ako vam je vec do onih zena koje dooobro tabaju.Red porodicne drame, red tuce i pucanja, pa opet tako.Ne gubite vreme sa ovim.Hvala na prevodu
Na vrh
skyspy111 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj skyspy111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Rujan/Sep.2020 u 23:51
Prosto nevjerovatno da se ovakvi filmovi jos snimaju, da skratim pricu , ovo je uzas .
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,734 sekundi.