Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - 1917 (2019)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

1917 (2019)

1917

1917 (2019)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2019

Žanr:

drama, ratni

Trajanje:

119 min

Režija:

Sam Mendes

Scenarij:

Sam Mendes
, Krysty Wilson-Cairns

Glavne uloge:

Richard Madden
  >  Lieutenant Blake
Adrian Scarborough
  >  Major Hepburn
Andrew Scott
  >  Lieutenant Leslie
Spike Leighton
  >  Private Kilgour
George MacKay
  >  Schofield
Justin Edwards
  >  Captain Ivins
Gerran Howell
  >  Private Parry
Pip Carter
  >  Lieutenant Gordon
Teresa Mahoney
  >  Mother
John Hollingworth
  >  Sergeant Guthrie
Paul Tinto
  >  NCO Baker
Robert Maaser
  >  Pilot
Billy Postlethwaite
  >  NCO Harvey
Andy Apollo
  >  Sergeant Miller
Josef Davies
  >  Private Stokes
Chris Walley
  >  Private Bullen
Adam Hugill
  >  Private Atkins
Nabhaan Rizwan
  >  Sepoy
Gabriel Akuwudike
  >  Private Buchanan

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
emrah-saracevic View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj emrah-saracevic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: 1917 (2019)
    Objavljeno: 04.Prosinac/Dec.2019 u 21:30
aaa dobar film
Na vrh
Black Raven View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Prosinac/Dec.2019 u 00:00
Originalno postovano od strane emrah-saracevic emrah-saracevic piše:

aaa dobar film

Pogledao film pre premijere, svaka čast. Clap  wallbash
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Legio VII Claudia Pia Fidelis

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Prosinac/Dec.2019 u 18:16
Na prvi trailer, film koji vredi pogledati u Novoj 2020.godini.
Nadam se da ne grešim.   
Film nadam se bez revizionizma koji je u modi zadnjih godina.   

Na vrh
peromare View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj peromare Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Prosinac/Dec.2019 u 14:41
ocjena korisnika ODLICNO! ??????????? Ovu gresku popravite, molim vas. Nema jos prevod za ovaj film?!
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Eden - Zeleni - Šon Bin - Bogomoljka

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Prosinac/Dec.2019 u 14:54
Originalno postovano od strane peromare peromare piše:

ocjena korisnika
ODLICNO!
???????????
Ovu gresku popravite, molim vas. Nema jos prevod za ovaj film?!

To je ocena za film, ne za prevod.
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Sijecanj/Jan.2020 u 02:09
Prijevod je najavio Murzufl ⚡
Na vrh
luka-cakic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj luka-cakic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Sijecanj/Jan.2020 u 11:44
Sjajan film
Na vrh
LjoVe97 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LjoVe97 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2020 u 15:07
Svi silni holivudski kriticari kao i publika zustro hvale film, zato se nasao domaci kriticar da pametuje i glumi pseudo-intelektualca i nalazi mane u filmu kome najprestizniji kriticari daju visoke ocjene.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2020 u 18:12
Holivudski kritičari hvale ono što Tramp želi da se hvali - ratne drame.
Publika... Koja publika? Ovce koje gledaju samo mejnstrim?

Ja ne znam kakv je film. Zasad. Ali ne bi bio ni prvi ni zadnji o kojem imam različito mišljenje od glasne manjine. Tako da koji god domaći kritičar da je u pitanju, respekt za držanje do vlastitog ukusa.
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (3) Thanks(3)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2020 u 19:51
Originalno postovano od strane JoxerTM JoxerTM piše:

Holivudski kritičari hvale ono što Tramp želi da se hvali - ratne drame.
Publika... Koja publika? Ovce koje gledaju samo mejnstrim?

Ja ne znam kakv je film. Zasad. Ali ne bi bio ni prvi ni zadnji o kojem imam različito mišljenje od glasne manjine. Tako da koji god domaći kritičar da je u pitanju, respekt za držanje do vlastitog ukusa.

Ovo mogu da potvrdim iz sopstvenog iskustva i okruženja. Ljudi koji nikad ništa nisu pogledali osim holivudskih blok-bastera, popljuju filmove nekih drugih kinematografija, jer iste gledaju kroz holivudske naočare/šablon, pa ako se neki film ne uklapa u matricu na koju su navikli, isti ocrne na pravdi boga.

A ta "matrica" izgleda ovako:

1. Film je prespor, nema akcije, dinamike
2. Ako u prvih desetak minuta ne padne koja mrtva glava, film ne valja
3. Ako film nema srećan kraj, ne valja
4. Ako ima umetničke elemente, smor živi
5. Ne mogu da gledam Azijate, svi mi izgledaju isto
6. Ne mogu da podnesem neke druge jezike, posebno ne iz nekih "nefilmskih" zemalja

Sećam se kad mi je drugar jednom rekao da ako ga radnja filma ne povuče u prvih 15 minuta, odmah prekida isti jer "nema on živaca za to". LOL

Ažurirao bgvracar - 13.Sijecanj/Jan.2020 u 22:34
Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Moderator
Moderator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2020 u 21:24
Originalno postovano od strane bgvracar bgvracar piše:

Ja sam ovaj "argument" prečesto čuo i od ljudi koji imaju poprilično dobar filmski ukus i otvoreni za meltene sve ostale svetske kinematografije.

As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2020 u 22:02
Originalno postovano od strane bgvracar bgvracar piše:

Ovo mogu da potvrdim iz sopstvenog iskustva i okruženja. Ljudi koji nikad ništa nisu pogledali osim Holivudskih blok-bastera, popljuju filmove nekih drugih kinematografija, jer iste gledaju kroz holivudske naočare/šablon, pa ako se neki film ne uklapa u matricu na koju su navikli, isti ocrne na pravdi boga.

A ta "matrica" izgleda ovako:

1. Film je prespor, nema akcije, dinamike
2. Ako u prvih desetak minuta ne padne koja mrtva glava, film ne valja
3. Ako film nema srećan kraj, ne valja
4. Ako ima umetničke elemente, smor živi
6. Ne mogu da podnesem neke druge jezike, posebno ne iz nekih "nefilmskih" zemalja

Sećam se kad mi je drugar jednom rekao da ako ga radnja filma ne povuče u prvih 15 minuta, odmah prekida isti jer "nema on živaca za to". lol

Ovo kao da sam ja pisao.   
Svaka čast, sve tačno.   

Na vrh
CRAZY SRBIN View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CRAZY SRBIN Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Sijecanj/Jan.2020 u 08:46
Gledo sam vrlo mnogo ratnih filmova ali ovaj je vrlo los bez ikakve logike i lose snimljen. Vidi se drzak od kamere kada covek trci kada svabe bace belu signalnu raketu. :)
Kao prvo. Neprijateljski avion se rusi ova dvojica engleza spasavaju svabu-NEPRIJATELJA iz aviona koji gori i nude mu hranu i vodu, da bi onda taj isti svabo kojeg su spasili na kraju ubijo jednog od njih!? Pa ovo je rat bre! Tu se bez pitanja puca i ubija neprijatelja samo da prezivis, a ne da se mu jos nudi hrana i voda!!???? Svasta!
Onda covek daje sve svoje zalihe hrane i vode jednoj zeni sa detetom a on ostade bez svega. Ima tu jos puno slicnih nelogickih situacija.
A kao drugo. U prvom svetskom ratu su se slali golubovi pismonose za slanje naredbi a ne ljudi!

LOL Na imbd ima ocenu 8,6!? Realna ocena je 4,6. I na kraju ce takav film osvojiti 3 ili 4 oskara. Ovaj film je jos slabiji od Dunkirka.
FACEBOOK= CRAZY SRBIN PRODUCTION
Na vrh
Murzufl View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Murzufl Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Sijecanj/Jan.2020 u 09:58
Filmskih grešaka bilo je i biće, većina gledalaca ih i ne primeti.

Što se tiče spasavanja oborenog neprijateljskog pilota, i tada su bila na snazi određena pravila i običaji ratovanja (Međunarodno humanitarno i ratno pravo), a u krajnjoj liniji, i sama ljudskost. Deo kada pilot ubija svog spasioca sasvim je razumljiv, i delom služi da pokaže kako se lako i glupavo može izgubiti život.

Isto važi i za deo sa devojkom i bebom, vojnici su godinama ubijali u ratu, ovome se ukazala prilika da učini jedno dobro delo, da se seti da je nekada bio čovek.

Za slanje naredbi, konkretno u Prvom svetskom ratu, pre svega su korišćeni telefon i telegraf, kuriri, i na kraćim rastojanjima i za proste komande signalne zastavice i rakete. Vojni radio uređaji su se koristili, ali su tek bili u povoju, često glomazni i nepouzdani. Golubovi pismonoše jesu korišćeni, ali imaju jedno bitno ograničenje: pismonošu može slati samo jedinica koja je u pokretu ili na isturenom položaju ka bazi gde se nalazi gnezdo tog istog pismonoše. Obrnut postupak nije moguć, a takav je slučaj i u ovom filmu. S druge strane, tu je film "The Lost Battalion" (2001), verovatno tu nastaje zabluda o pismonošama. Dodatno, postojale su i mere za ometanje golubova pismonoša - pucanje u njih ili slanje dresiranih ptica grabljivica.
Na vrh
sasa-stipisic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj sasa-stipisic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Sijecanj/Jan.2020 u 23:59
radnja sama po sebi vrlo jednostavna ili u vidu onih najoštrijih skoro pa ne postoji....izuzev stila snimanja, sve već viđeno i uzeto malo po malo iz ostalih ratnih filmova, sad već klišeji.....film cisto OK
Na vrh
2b0rn0t0b View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj 2b0rn0t0b Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Sijecanj/Jan.2020 u 00:15

"1917" je, posmatrano sa tehničkog aspekta, zaista izvanredan film. Ali, to je i jedino izvanredno što bi se povodom ovog filma moglo reći. Znam da ovo nije preterano originalan stav, ali upravo se o tehnikalijama filma (kamera, zvuk, kostimografija, scenografija, montaža, režija) najviše govori i to zanatsko savršenstvo umnogome je zasenilo suštinsku jalovost i neuspešnost filma da nam ispriča zanimljivu i originalnu priču o Prvom svetskom ratu ili povodom njega. 

Uz puno i dužno poštovanje prema kinematografskim namerama samog autora, i konačnom rezultatu koji vidimo, nemam preterane reči hvale za konačni ishod. Očekivao sam puno više, što i nije toliko bitno (ali ume da pokvari utisak o filmu).

Ne želim ni da otkrivam detalje radnje zbog onih koji tek nameravaju da ga pogledaju, tako da nije lako napisati nešto suvislo a ne ostavljati spojlere (ni sam ih ne volim pročitati).

Elem, "1917" je film u kojem se do krajnosti vodila pažnja o svakom detalju, i to je vidljivo, ali konačan rezultat za mene je ispao osrednji, ili prostonarodski rečeno, film mi je ostavio utisak nedorečenosti i nezavršenosti.  

Iako je priča o vojniku, zapravo o dvojici vojnika, koja su poslati na hitnu misiju dostavljana bitnih informacija svojim saborcima na drugi kraj fronta suštinski zaokružena, nisam osetio ono katarzično oslobađanje koje bi ovakav ratni film trebalo da donese gledaocu.  Drugim rečima, sama avantura njihovog proboja do udaljene jedinice nije mi ostavila naročito snažan utisak, a da nije posebno originalna, ne treba ni trošiti reči.  Sa druge strane, motiv "male bonding-a" ratnih drugova je jedan od najzahvalnijih ali i najviše obrađivanih motiva u ratnim filmovima.

Film najmanje treba posmatrati kao klasični ratni film, jer on to suštinski i nije, već je vrsta filmskog eksperimenta ispričana visoko stilizovanim filmskim jezikom. Film nema nameru da pruži širu i opštiju sliku rata, već je sve fokusirano na jedinku, odnosno vojnički par, u čijim blatnjavim čizmama gacamo po ratom devastiranom krajoliku, čijim očima posmatramo dešavanja i u čijim bi se doživljajima trebali i mi pronaći i poistovetiti. Ja nisam, neko drugi hoće. Moja suštinska zamerka filmu je u tome što je sve u njemu prvorazredno, osim same priče. Ona mi je klišeizirana i barem u meni nije proizvela nikakve emocije. 

Znam da će mnogi "odlepiti" na ovaj film jer je navodno snimljen iz jednog jedinog kadra, ali čak ni to nije cela istina. Da, film deluje da je tako snimljen, ali zapravo nije, jer su šavovi iako nevidljivi, ipak prisutni. Generalno gledano, smatram da je ovim postupkom režiser naudio samom filmu, jer me je sve vreme više podsećao na neku video igricu (Call of Duty, npr) nego na igrani film.  Uz to, nisam očekivao toliko klišea koji su korišćeni (pogotovo tokom scena same pucačine i eksplozija, kojih i nema mnogo).

Ko hoće da pogleda uspešnije eksperimente sa filmovima snimljenim iz jednog kadra, neka potraži Russkiy kovcheg (2002) ruskog režisera Aleksandra Sokurova, ili još bolje film nemačkog režisera Sebastiana Shippera Victoria (2015).

(o ovom poslednjem sam napisao duži prikaz na stranici Dnevnik gledanja filmova (stranica 759), pa koga zanima neka potraži. Uz to je zaista i tehnički snimljen iz jednog jedinog kadra dugog gotovo čitava dva sata)

Ažurirao 2b0rn0t0b - 20.Sijecanj/Jan.2020 u 12:37
http://ethio-pain-music.blogspot.rs/
Na vrh
LesaRad View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Sijecanj/Jan.2020 u 01:35

Znam samo da je ovo jedini kandidat za Oskara 2020 koji sam uspeo da odgledam do kraja. Da li to govori više o filmu ili kolapsu, odgovor se nažalost verovatno nameće sam. "Drago" mi je pak da na suptilniji i zato možda i strašniji način putuje kroz ljudsko zastranjenje zvano rat, od Rajanovskih zujalica. Inače bi mi bio i poslednji kandidat za korpu i ne onu za prljav veš. 
Na vrh
vasobeci View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj vasobeci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Sijecanj/Jan.2020 u 23:54
Gledao film juče. Neobičan film. U stvari bolje reći neuobičajen. Nešto o nazivu filma. Ne znam zašto su ga nazvali 1917,  Ok, radnja se odigrava 1917, ali zašto dati ime filmu na taj način. Na primer film2012 -  ima smisla zašto je tako nazvan, svi znamo razlog. Ovde mi nema nekog takvog značenja ili ga ja ne vidim. 
Drugo, mislim da je najveća mana filma to što mu fali još neke dodatne radnje, prazan je na momente. Utisak imam da su tvorci filma mislili: eto napravili smo tehnički izvnredan i neobičan film i to je to, biće to dovoljno za dobru prodju i neku nagradicu pride. 
Sa druge strane, s obzirom da volim filmove sa temom WWII (ovo JE WWI, ali isto mu dodje) a da ih je u zadnje vreme malo kvalitetnih (ima par dobrih, tu bi svrstao i kontroverzni Dankirk, ali malo je to u odnosu na prošla dobra filmska vremena) željno sam ovo očekivao i sve u svemu  zadovoljan sam u globalu. Još jedan film koji nam, rekao bi, ipak uspešno dočarava svu besmislenost i tragičnost ratovanja.
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Sijecanj/Jan.2020 u 02:05
Film je ratna limunadica/bajka u ratnom okruženju punom leševa.
Kao što su mi britanski vojnici u Denkerku izgledali kao preplašena deca obučena u vojničke uniforme i sa oružjem...
Ima ovde puno vojnih "rupa"... kretanje vojnika po brisanom prostoru, nedostatak mina ili justy lucky... nepokrivanje, bežanje, padanje,... glavni junak se prosto ušeta bez predstraža, straža, niko ga i ne primeti... kao - otkud ti?
lik je ladno mogao da pogine milion puta... ali eto, ratna sreća ili glup scenario...
Ima tu na momente finih asocirajućih detalja... cvet trešnje, mleko...
Ali generalno - nerealan i precenjen film sa referencama na Galipolje.

IMDB: 8,6   Lična: 5,1     

* ne očekujte previše i bićete manje-više zadovoljni prosečnim ratnim laganica filmićem. Ko ne gleda - kajaće se, ko odgleda - kajaće se. Realno 5/10.

Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Sijecanj/Jan.2020 u 02:19
Ps.film se inače ne bavi dubljim socio-političkim uzrocima i posledicama rata.
Ne bavi se nalaženjem krivca i uklapa se u stereotip da se o Velikom ratu u Britaniji i Evropi sasvim stidljivo i ispod glasa priča.
Učili smo da je to bio imperijalistički rat, sukob velesila oko raspodele kolonija.
Provuče se i ovde u scenariju neka rečenica tipa: "Šta ćemo mi ovde? Ovo nije naša zemlja? Šta mi branimo i šta tražimo ovde u navodnom besmislenom ratu"?
To je čist politički dilentizam i nepismenost o Velikom ratu.
Kraj rata se zove Dan primirja a po Versajskom mirovnom sporazumu Centralne sile su apsolutni gubitnici. Austro-ugraska je bukvalno nestala sa geografskih mapa a Nemačka je razoružana (na nesreću nepotpuno i nedovoljno dugo) i jasno je ko je pobednik a ko gubitnik Velikog rata.
Da li je mogao biti izbegnut? Definitivno ne.

Tako da u ovom filmu nema mnogo uobičajne revizije istorije ali nema mnogo ni emocija.
U Velikom ratu važi ustaljeno uverenje da su sve strane gubitnici u smislu gubitka ljudskih života i suludih generala.
Ovaj film potvrđuje to.

Polako bledi istina o Velikom ratu.
A ko želi odličan film - preporuka - Paths of Glory (1957).    

Kao što već napisah, ocena 5,1 za ovaj film - velikodušno na osnovu prikazanog/viđenog.   

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.