Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Boyhood (2014)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

Boyhood (2014)

Boyhood

Boyhood (2014)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Odrastanje

Godina:

2014

Žanr:

drama

Trajanje:

165 min

Režija:

Richard Linklater

Scenarij:

Richard Linklater

Glavne uloge:

Patricia Arquette
  >  Mom
Ethan Hawke
  >  Dad
Marco Perella
  >  Professor Bill Welbrock
Steven Chester Prince
  >  Ted
Libby Villari
  >  Grandma
Lorelei Linklater
  >  Samantha
Ryan Power
  >  Paul
Ellar Coltrane
  >  Mason
Shane Graham
  >  Neighborhood Friend #1
Tess Allen
  >  Neighborhood Friend #2
Andrew Villarreal
  >  Randy
Elijah Smith
  >  Tommy
Bonnie Cross
  >  Teacher
Sydney Orta
  >  Elementary School Girl
Jamie Howard
  >  Mindy

Opis:

Pravo remek-djelo sedme umjetnosti, film sniman 12 godina, prati odrastanje dječaka Masona (Ellar Coltrane) od njegove 5. godine do punoljetnosti. U ulozi...
Prikaži detalje
 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
marko99119 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj marko99119 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Boyhood (2014)
    Objavljeno: 04.Svibanj/May.2014 u 01:36
                                 Boyhood (2014)

http://www.imdb.com/title/tt1065073/

Žanr:
Drama

Režija: Richard Linklater

Scenarist: Richard Linklater

Država: USA

Jezik: English / Spanish

Glavne uloge: Patricia Arquette,Ellar Coltrane, Ethan Hawke

O Filmu:
U današnje je vrijeme uistinu teško pronaći nešto stvarno svježe i originalno u filmskom svijetu, a Boyhood je tu da ispiše nove stranice povijesti.

Richard Linklater, redateljsko-scenaristički genije do sada najpoznatiji po klasicima poput Dazed and Confused i trilogiji Before…, prije 12 je godina odlučio otići korak dalje i na neki način iz temelja promijeniti cijelu kinematografiju, te snimiti Boyhood. Naime, ovaj je vizionar krenuo raditi film o odrastanju dječaka kojem su se roditelji razveli kada je imao samo šest godina, ali je glavna caka bila u tome da stalno koristi jedne te iste glumce, među kojima je središnju ulogu odigrao upravo klinac. Drugim riječima, kako bi obuhvatio cijelo njegovo djetinjstvo i sazrijevanje, morao je snimati svega par scena godišnje i tako punih 12 godina!

Teško je reći može li se ovaj projekt smatrati rekorderom po dužini snimanja, pošto je bilo primjera kada su se filmovi stvarali i po nekoliko desetljeća, ali s prilično velikom sigurnošću možemo reći da je ovo najduže plansko izvedeno snimanje u povijesti kinematografije. Dakle, nije bilo govora o nekim neplaniranim događajima, hirevima redatelja, nedostatku sredstava ili sličnim situacijama zbog kojih je konkurencija morala odužiti rad na svojim filmovima, već se radi o čistoj umjetničkoj slobodi.

Kako smo već spomenuli, film kronološki prati odrastanje malenog Masona (Ellar Coltrane) od šeste do osamnaeste godine života, na koji najveći utjecaj ima razvod njegovih roditelja, Olivie (Patricia Arquette) i Masona Sr. (Ethan Hawke). Od klasičnih dječjih nepodopština i ulaska u pubertet, pa sve do prvog zaljubljivanja i završetka srednje škole, Boyhood vrlo vjerno prenosi kako se mi kao ljudi mijenjamo tijekom godina, što fizički, što psihički. Reklo bi se, kao da gledamo 12 godina majstorski montiranog time-lapsea.

Inače, film skuplja pohvale sa svih strana, a kritika i ono malo gledatelja koji su ga već imali prilike gledati se ne ustručavaju sipati komplimente rezervirane samo za vrhunska remek-djela. Boyhood je kući odnio i nekoliko nagrada s ovogodišnjeg filmskog festivala u Berlinu, među kojima i Srebrnog medvjeda za najboljeg redatelja, tako da smo prilično sigurni kako se radi o filmu kojega svaki ljubitelj kinematografije mora pogledati.

Trailer:

Ažurirao CSInvestigator - 12.Svibanj/May.2014 u 17:47
Na vrh
marko99119 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj marko99119 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Svibanj/May.2014 u 01:39
Ovaj film definitivno obećava Thumbs Up
Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Kolovoz/Aug.2014 u 16:39

Prevod je najavio Calavera  Clap

Na vrh
bobiska View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bobiska Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Studeni/Nov.2014 u 19:05
...pre 3 meseca. Verovatno nije bilo ljudskog titla do sada?

Ažurirao bobiska - 03.Studeni/Nov.2014 u 19:08
Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Studeni/Nov.2014 u 15:16

zzoe hvala za prevod bojica_plesacica

Titl mozete preuzeti OVDJE

Na vrh
insideman View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj insideman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Prosinac/Dec.2014 u 01:53
Gledam film i mislim se kako bi real life drame trebale da ostanu isključivo evropski specijalitet jer amerikanci to umeju da urade skoro isključivo samo kada ubace malo bajkovitih začina. I onda sad posle gledanja uđem na IMDB i vidim ko je kreator pa mi se sve kockice slože. Baš mi je falilo sve ono što ima njegova čuvena trilogija poput upečatljivih i filozofskih dijaloga, originalnost priče, naglašeni umetnički momenti itd. Ovde je sve to mlako.
Svidelo mi se što me je naveo da dosta razmišljam ali toliko je, kako da kažem, svakodnevan. Mnogo neverovatnije i poučnije mogu biti priče ljudi koje poznajem. I sam sam proživljavao baš svašta pa mi je sve ovo mlako, ništa novo nisam čuo ni video. Ne znam šta bi mogao biti glavni motiv za snimanje ovog filma osim recimo lične ispovesti. Ne znam šta, kome i ne koji način ovaj film može biti koristan. Pokušaj da se dotakne što više tema ali sve mi je nekako neubedljivo. 

6/10
Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Sijecanj/Jan.2015 u 14:45
Boyhood (2014)

Teško je opisati film koji traje večnost a sniman je 12 godina!!! Odrastanje dečaka uz sve peripetije koje g aprate tokom odrastanja, neprilagođenost okolini, nerazumevanje od iste... Međutim, po mom ličnom mišljenju površno urađen film, mnoge stvari su tek spomenute, ne vidi se suština i dubina likova, a opet film deluje razvučen u pm i osim činjenice da je sniman 12 godina sa istim glumcima, nije me nešto fascinirao. Poslednji segment film "vadi stvar", ali opet...  Gluma odlična! Ukoliko imate skoro 3 sata i BAAAAŠ ste dobro raspoloženi za dramu - pogledajte.
Na vrh
insideman View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj insideman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Sijecanj/Jan.2015 u 20:43
Ili bolje nemojte LOL
Na vrh
NikolaJe View Drop Down
Master translator
Master translator
Ćino

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NikolaJe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Sijecanj/Jan.2015 u 20:50

Originalno postovano od strane insideman insideman napisao:

Ili bolje nemojte LOL

LOLLOLLOLLOL Thumbs Up

Na vrh
Eternal97 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Eternal97 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Veljaca/Feb.2015 u 01:28
Odlican film
Na vrh
NikolaJe View Drop Down
Master translator
Master translator
Ćino

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NikolaJe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Travanj/Apr.2017 u 01:00
Lična ocena 5. Vraća u detinjstvo, ali mene ne dovoljno. Nije uopšte uzbudljiv...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.