Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Arrival (2016)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

Arrival (2016)

Arrival

Arrival (2016)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2016

Žanr:

drama, misterij, znanstvena fantastika, triler

Trajanje:

116 min

Režija:

Denis Villeneuve

Scenarij:

Eric Heisserer
, Ted Chiang

Glavne uloge:

Forest Whitaker
  >  Colonel Weber
Tzi Ma
  >  General Shang
Amy Adams
  >  Louise Banks
Jeremy Renner
  >  Ian Donnelly
Frank Schorpion
  >  Dr. Kettler
Michael Stuhlbarg
  >  Agent Halpern
Lucy Van Oldenbarneveld
  >  CNAC Anchor
Mark O'Brien
  >  Captain Marks
Pat Kiely
  >  Environmental Tech
Andrew Shaver
  >  Environmental Tech
Christian Jadah
  >  Private Combs
Lucas Chartier-Dessert
  >  Private Lasky
Abigail Pniowsky
  >  8-Year-Old-Hannah
Julia Scarlett Dan
  >  12-Year-Old-Hannah
Jadyn Malone
  >  6-Year-Old-Hannah

Opis:

Radnja ovog inteligentnog znanstveno-fantastičnog misterioznog trilera fokusirana je na dolazak izvanzemaljaca i naš prvi kontakt s njima. Sveukupno dvanaest...
Prikaži detalje
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
angels View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj angels Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Arrival (2016)
    Objavljeno: 17.Kolovoz/Aug.2016 u 13:37
Arrival

Režija: Denis Villeneuve
Žanr: SF

Jezik: Engleski
Država: SAD
Trajanje: 116 min

Uloge:

Amy Adams
Jeremy Renner
Forest Whitaker

Nakon što su vanzemaljski brodovi sletjeli širom svijeta, vojska angažira vrsnu lingvisticu kako bi otkrila dolaze li u miru ili su prijetnja.

Trailer s HR titlom:
http://www.traileri-s-hr-titlovima.com/pages/detail/film-detail/23-movies/sci-fi/347-arrival

Na vrh
kadetoni View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Studeni/Nov.2016 u 11:49

Arrival (2016)

žanr        :  misterija, SF, drama
trajanje   : 116.min. 
zemlja    :  USA 
jezik       :  engleski, ruski, mandarinski
režija      :  Denis Villeneuve 
uloge      :  Amy Adams, Jeremy Renner, Forest Whitaker

Radnja ovog inteligentnog SF misterioznog trilera fokusirana je na dolazak vanzemaljaca i naš 
prvi kontakt s njima. Film je inspiriran nagrađivanom SF pričom "Story of Your Life" Teda Chianga.

Sveukupno dvanaest letilica jajastog oblika sletelo je na različite lokacije širom sveta. 
Američka vojska uskoro angažuje lingvisticu Louise Banks, čiji je zadatak uz pomoć fizičara 
Iana Donnellyja uspostaviti kontakt i otkriti jesu li naši posetitelji došli u miru ili predstavljaju 
pretnju kompletnom čovečanstvu..

Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Prosinac/Dec.2016 u 16:54

Prevod je najavio Bambula Clap

Sto me ne ubije... ide u moje memoare.
Na vrh
jovan-vanja View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jovan-vanja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Sijecanj/Jan.2017 u 19:25
Bravo za Bambulu !
Jovan
Na vrh
robin12345 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Sijecanj/Jan.2017 u 12:02
Sve što bi se napisalo bio bi spoiler, s toga samo ocjena 7/10 od mene.
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
K.K.K.

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Sijecanj/Jan.2017 u 16:29
OCENA 9.9/10
"Kada pogledaš u ambis, ambis takođe gleda u tebe." -Fridrih Niče
Na vrh
Vladika View Drop Down
Senior translator
Senior translator
>> Virus Guru <<

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vladika Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Veljaca/Feb.2017 u 01:00
Samo jedan uzvik!!!

WOW!!!
Thumbs Up
Vladika
Na vrh
ameo02 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ameo02 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Veljaca/Feb.2017 u 20:05
Ubiquitous. Mendacious. Polyglottal
Na vrh
gogo75 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj gogo75 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2017 u 16:25
Dobar film!
Na vrh
Rocky75 View Drop Down
Moderator
Moderator
Budale i pečurke se ne sade, same niču

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Rocky75 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Veljaca/Feb.2017 u 22:33
Lepa bajka
Na vrh
Marac Data View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Marac Data Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Veljaca/Feb.2017 u 01:06
Vrhunski film! Pohvale također za novi dizajn portala!:)
Na vrh
ninjawhite View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj ninjawhite Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Veljaca/Feb.2017 u 16:07
E svaka vama ljudi čast ako ste ovo uspjeli odgledati od početka do kraja. Pa ovo je zamalo ostvarenje koje bi se moglo porediti sa onim "Rubber".  Da bog dragi sačuva...
Na vrh
Immanpx View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Immanpx Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Veljaca/Feb.2017 u 17:15
Film koji pledira na dubokoumlje uz mnoštvo otrcanih mesta. Izgleda kao da je Vilnev još sa Sikariom upao u zatvorenu vremensku petlju pretencioznosti i nikako da se iskobelja iz nje. 
Success has ruined many a man.
B. Franklin
Na vrh
vracar View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj vracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Veljaca/Feb.2017 u 09:20
neviđeno njesra od filma,svaka mi čast na izgubljenom vremenu
Na vrh
CSInvestigator View Drop Down
Moderator
Moderator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Veljaca/Feb.2017 u 23:13
Film me je podsetio na Interstellar, samo što mu ovaj nije ni prići, ni po pitanju scenarija, ni glumaca.
Jako je spor, a ne nudi ništa. Sve je usiljeno, a nijedna scena nema vrednost.
Emocija na filmu nikakva, svi glume robotizovano.
Kao ima neku poentu, ali je ona prošla pored moje glave, promašila bar 5 m. LOL
Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
ameo02 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ameo02 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Veljaca/Feb.2017 u 10:17
poanta je : 

kad bi svi ljudi na svijetu odlučili da...
Ubiquitous. Mendacious. Polyglottal
Na vrh
silent_passenger View Drop Down
Senior translator
Senior translator
George R. R. Martin

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj silent_passenger Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Veljaca/Feb.2017 u 00:05
Film je dobar - ne bih rekao spektakularan, ali solidnih 7,5 (kad ga pogledam opet na DVD-u možda i podignem ocjenu).

Čudi me da ga mnogi nisu shvatili - odnosno nisu ga dobro shvatili.
I film i priča bave se s 3 glavna apekta:
da jezik koji učimo/govorimo utječe na način kako funkcionira mozak
da živimo u determinističkom svijetu - tj.  budućnost je preoddređena i nepromjenjiva
i da - čime ovo drugo postaje i nebitno - ne postoje prošlost i budućnost, već se sve događa istovremeno) to je "dar jezika" koji su vanzemaljci ostavili, jer tek uz potpuno razumijevanje njihovog jezika, mozak sve tri faze počne tretirati kao "sadašnjost".

BTW. iako je prošlo već neko vrijeme kako sam gledao film, baš prekjučer sanjam kako raspravljam o tematici i idejama filma s jednom osobom - oboje smo još studenti u to doba (prošlost).
Rastajemo se ispred njene kuće i dogovorimo da ćemo nastaviti razgovor kasnije.
Kad dolazim do kuće i zvonim na vrata, dočekaju me djeca te osobe (sadašnjost).

Tad sam se probudio i smiajo samom sebi - očito film "djeluje" ako nigdje onda u snovima. Big smile
...Cheeks are hollow, skin is withering. Crone time comes, this life comes to an end. Life, life, death, life. The words of a crone. Cheeks are hollow, skin is withered...
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Veljaca/Feb.2017 u 00:19
e sad ako krenuli vikat tata, tu je onda problemLOLLOL

Ja zadnjih mjesec dana sanjam samo kako mlatim našeg NikoluLOL a film još nisam vidilaLOL
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
K.K.K.

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Veljaca/Feb.2017 u 00:25
Originalno postovano od strane silent_passenger silent_passenger napisao:

Film je dobar - ne bih rekao spektakularan, ali solidnih 7,5 (kad ga pogledam opet na DVD-u možda i podignem ocjenu).

Čudi me da ga mnogi nisu shvatili - odnosno nisu ga dobro shvatili.
I film i priča bave se s 3 glavna apekta:
da jezik koji učimo/govorimo utječe na način kako funkcionira mozak
da živimo u determinističkom svijetu - tj.  budućnost je preoddređena i nepromjenjiva
i da - čime ovo drugo postaje i nebitno - ne postoje prošlost i budućnost, već se sve događa istovremeno) to je "dar jezika" koji su vanzemaljci ostavili, jer tek uz potpuno razumijevanje njihovog jezika, mozak sve tri faze počne tretirati kao "sadašnjost".

BTW. iako je prošlo već neko vrijeme kako sam gledao film, baš prekjučer sanjam kako raspravljam o tematici i idejama filma s jednom osobom - oboje smo još studenti u to doba (prošlost).
Rastajemo se ispred njene kuće i dogovorimo da ćemo nastaviti razgovor kasnije.
Kad dolazim do kuće i zvonim na vrata, dočekaju me djeca te osobe (sadašnjost).

Tad sam se probudio i smiajo samom sebi - očito film "djeluje" ako nigdje onda u snovima. Big smile

Genijalno.Smile
"Kada pogledaš u ambis, ambis takođe gleda u tebe." -Fridrih Niče
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Veljaca/Feb.2017 u 09:32
Originalno postovano od strane CSInvestigator CSInvestigator napisao:

Jako je spor, a ne nudi ništa.

Kao da smo gledali dva različita filma. LOL
Elem, mišljenja sam kao i Tihi: dobar film, ali ne spektakularan, 7,5 -8/10.
Meni je, npr. sve vreme držao pažnju, ali mi je izostao onaj utisak nakon gledanja, koji bi film učinio odličnim ili "vau". Mnogo mi se dopala priča, ali nisam sve povezala kao Tihi. Što se tiče jezika koji govorimo i koji nas određuje, u tome se slažem, ali ja sam shvatila da je "dar" njihov jezik koji treba da nas ujedini, da bismo toliko napredovali da za 3000 godina mi pomognemo njima.
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.