Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Where the Crawdads Sing (2022)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Where the Crawdads Sing (2022)

Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing (2022)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2022

Žanr:

drama, misterij, triler

Trajanje:

125 min

Režija:

Olivia Newman

Scenarij:

Delia Owens
, Lucy Alibar

Glavne uloge:

David Strathairn
  >  Tom Milton
Garret Dillahunt
  >  Pa
Michael Hyatt
  >  Mabel
Sterling Macer Jr.
  >  Jumpin
Charlie Talbert
  >  Mr. Mosley
Jojo Regina
  >  Little Kya
Blue Clarke
  >  Little Chase
Will Bundon
  >  Little Jodie
Eric Ladin
  >  Eric Chastain
Ahna O'Reilly
  >  Ma
Bill Kelly
  >  Sheriff Jackson
Billy Slaughter
  >  Albert Higgenbottom
Dane Rhodes
  >  Judge Sims
Jayson Warner Smith
  >  Deputy Joe Purdue
Robert Larriviere
  >  Dr. Foster
Taylor John Smith
  >  Tate Walker
Logan Macrae
  >  Jodie
Sarah Durn
  >  Miss Ariel
Harris Dickinson
  >  Chase Andrews
Daisy Edgar-Jones
  >  Kya
Luke David Blumm
  >  Little Tate

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
salemanija View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj salemanija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Where the Crawdads Sing (2022)
    Objavljeno: 07.Kolovoz/Aug.2022 u 19:42
Nadam se da ce neko prevesti ovaj odlican triler...
Na vrh
Black Raven View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Kolovoz/Aug.2022 u 20:55
Originalno postovano od strane salemanija salemanija piše:

Nadam se da ce neko prevesti ovaj odlican triler...

Verovatno hoće, ali film još nije izašao tj. još nema dobrih snimaka a ni eng.prevoda.

Ažurirao Black Raven - 07.Kolovoz/Aug.2022 u 21:02
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Kolovoz/Aug.2022 u 23:11
Ja kao ljubitelj trilera koji mora pogledati ama baš svaki...
Preskačem. Preveden ili nepreveden.
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Rujan/Sep.2022 u 23:09
Prevod je uradio Bambula ✨
Na vrh
Black Raven View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Rujan/Sep.2022 u 22:15
Solidan film, ali daleko od odličnog.
Na vrh
ProtivuNeukusa View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ProtivuNeukusa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Rujan/Sep.2022 u 17:58
Posle sto godina konačno dobar, lep i pravi film.
Na vrh
boederli View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj boederli Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Rujan/Sep.2022 u 20:25
Pa koće ako ne Bambula.Bravo
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Rujan/Sep.2022 u 09:37
Razmišljam da prvo pročitam roman Delije Ovens koji je bestseler. Po nekom nepisanom pravilu, knjige su uvek bolje od ekranizacija istih (uverio se i sam više puta).

Ažurirao bgvracar - 09.Rujan/Sep.2022 u 10:43
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Rujan/Sep.2022 u 14:34
Ne razmišljaj nego preskači.
Fotošopiranih močvara već imaš na fejsbuku.
U tim močvarama, samo u americi, obitavaju presavršene holivudske plastične lutke, što ženske što muške.
Baš onakve kakve su Verhoevenove bube nemilosrdno taracale.
Da ugođaj bude još realističniji, pobrinuo se Sergio Leone i pobio sve zujave muhe i komarce u svojim filmovima kako ih ne bi bilo u ovoj močvari.

A priča? Tipično holivudska ljubavna ljiga. Nije ovo za tebe.
Na vrh
Mizi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
aka balavurdija

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mizi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Rujan/Sep.2022 u 18:21
Nisam čuo kako krabe pevaju, niti su prikazali kako je onaj baja ubiven.
Glavna glumica mi je slatka, imam još sitnih zamerki, ali nemam vremena da ih predstavim, moram da oplakujem Elizabetu.
Na vrh
ProtivuNeukusa View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ProtivuNeukusa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Rujan/Sep.2022 u 19:30
Originalno postovano od strane JoxerTM JoxerTM piše:

Ne razmišljaj nego preskači.
Fotošopiranih močvara već imaš na fejsbuku.
U tim močvarama, samo u americi, obitavaju presavršene holivudske plastične lutke, što ženske što muške.
Baš onakve kakve su Verhoevenove bube nemilosrdno taracale.
Da ugođaj bude još realističniji, pobrinuo se Sergio Leone i pobio sve zujave muhe i komarce u svojim filmovima kako ih ne bi bilo u ovoj močvari.

A priča? Tipično holivudska ljubavna ljiga. Nije ovo za tebe.

Da preskoci i gleda djubre koje ti gledas. Ko si ti da znas sta je za nekog? Da li si normalan jbt?

Hoce li neko da ucutka ovog ludaka koji je uobrazio da je bog i vredja nas sve svojim neukusom i nevaspitanjem?

Ili ste i vi administratori samo obicni moroni?
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Rujan/Sep.2022 u 20:11
Niko nije moron, ili da se upotrebi neki  drugi termin iz psihologije, i nema potrebe za tim uopste.

Pa dobro ja sam citao roman, mada ona ima sedmeset i vise godina, i po obrazovanju ona je zoolog, to joj je mislim prvi roman, i ima tri knjige memoara, pre skoro tri godine u izdanju Vulkana, ali se ne secam skoro nicega, mesam ga sa jednim  romanom islandskog pisca slicne teme. Film nisam gledao nameravam.

Znaju se dobro preko foruma pa mogu jedan drugom komotno da kazu sta zele.

O ukusima ne treba raspravljati, ali mislim da treba pisati o utiscima sto vise, znam da ljudi imaju obaveza, i da neko ne stigne ni da pogleda nesto, procita a sad jos i pise kao sto je puppet govorio, pa ide dobar , nije los ili ocena (cesto i ja napisem samo par reci, nekad ko je otvori temu napise dosta o filmu, pretezno za neke starije, dobre ili u nekom prethodnom periodu kada su otvarane na sajtu).  To nesto i ne govori o filmu ili seriji , ali takodje i ono ko voli biografske, inspirisane ... preskocite, dati je mastovit, gledati pod obavezno, masterpis isto mi `ne pije vodu`, jer ja gledam i jedne i druge, ali se vise ne obazirem na to. 
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Rujan/Sep.2022 u 21:02
Originalno postovano od strane ProtivuNeukusa ProtivuNeukusa piše:

Hoce li neko da ucutka ovog ludaka koji je uobrazio da je bog i vredja nas sve svojim neukusom i nevaspitanjem?

Prijavi se za posao administratora i prilagodi članstvo svojim gabaritima - tko ti se odoka ne svidi, instaban.
Naravno uvijek sve i svakoga ispičkaraj, posebno mene.
Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Rujan/Sep.2022 u 21:16
Originalno postovano od strane ProtivuNeukusa ProtivuNeukusa piše:

Ili ste i vi administratori samo obicni moroni?

A što bismo drugo bili? I ja sam samo čovjek. I ja sam samo moron.
Na vrh
Mizi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
aka balavurdija

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mizi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Rujan/Sep.2022 u 23:52
Citiraj Hoce li neko da ucutka ovog ludaka koji je uobrazio da je bog i vredja nas sve svojim neukusom i nevaspitanjem?

No, no, mi samo iznosimo svoje mišljenje, sa ukusom ili bez njega.
Na vrh
deklica View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj deklica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Rujan/Sep.2022 u 02:48
Ja se izvinjavam, ali film je neverovatno glup... Prvih sat je toliko dosadno, da slobodno preskočite, a drugi i ne morate da gledate ;) Nerealan, princeza iz močvare tj. diznilenda, predvidiva dosadna radnja i dijalozi, čak ponekad iritantan... Napravio sam pauzu izmedju serija, i reko da pogledam nešto novije, i toliko ničega nema, da je uletelo ovo sa najvišom ocenom 7.1... I kakva je bruka da ovaj film ima ocenu iznad 7... Pa pre toga sam gledao The worst person in the world sa ocenom 7.8... Pa to su dva sveta, norveški je remek delo sa perfektnim scenariom i glumom, a ovo, nemam reči...
Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Rujan/Sep.2022 u 08:58
Originalno postovano od strane deklica deklica piše:

Ja se izvinjavam, ali film je neverovatno glup... .

Ljudi, nemate se što opravdavati. Ako vam se film nije dopao, nitko od vas ne traži da pišete bajke o njemu. Zato postoji pravo izražavanja. To što se nekom drugom ne sviđa vaše mišljenje pa traže brisanje komentara i zabrane nije ništa drugo nego pozivanje na cenzuru i jednoumlje. Ti kažeš da ti se film sviđa, ja ne. Možemo o tome korektno raspravljati do sutra. I sve je dobro dok jedan od nas ne potegne "Koji si ti idiot i moron. Kako možeš reći da je film dobar?".
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Rujan/Sep.2022 u 23:08
Zanimljivo, ali meni se ovo videlo, gledao sam sa suprugom, vec rekoh za knjigu, autorka  knjige je zoolog i bavila se etologijom,da je rodjena na drugom geografskom podrucju verovatno bi u jedinom romanu obradjivala drugi ekosistem,izucavala je dosta i pisala  radove vezane za Afriku, pa mogla je radnja i tamo da se smesti, ali odabrala je Severnu Karolinu.  Da li je ljigava, glupa, ili ko je gledao i svidelo mu se nema pojma o filmovima, ili sta vec ,nama je prijala prica, priroda, ta borba, njen karakter i nacin ponasanja, ta neka sloboda, zadovoljstvo u malim stvarima, humanost nekih ljudi u datim vremenima i prilikama itd, eto samo ukratko ne bih poredio sa kinematografskim ostavrenjima ili da li ima ocenu ovakvu, ili onakvu, a onaj film nema, nepravedno, itd. 

Ažurirao AlexDeLarge - 15.Rujan/Sep.2022 u 09:20
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.