Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Uvod > Upute za izradu i sinkronizaciju prijevoda
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - titlYU program za rad sa ex-yu titlovima
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

titlYU program za rad sa ex-yu titlovima

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
stalker314314 View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj stalker314314 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: titlYU program za rad sa ex-yu titlovima
    Objavljeno: 04.Svibanj/May.2007 u 11:28
postovanje svima
napravljen je program titlYU
http://titlyu.sourceforge.net/

on nema nameru da bude editor titlova, vec samo da pomogne ljudima sa ovih prostora (znaci, samo funkcije specificne za ex-yu titlove) za laksi rad sa njima i za pravljenje kvalitetnijih titlova.
Od mogucnosti tu su:
- transliteralizacija (preslovljavanje): cirilica->latinica i latinica->cirilica
- korekcija (spell check) titla sa recnicima za hrvatski i srpski
- promena kodne strane (podrzane su utf-8, cp1250, cp1251, iso-8859-2, iso-8859-5)

Program je besplatan, moze da se skine i izvorni kod, radi na windows-u i linux-u.
Pre rada sa njim, potrebno je (ipak malo) procitati dokumentaciju.

P.S. trenutno se radi na preslovljavanju lat->cir, pa ako ima zainteresovanih, radi se vec na tome, neka me kontaktiraju na mail sa gorepomenutog sajta

P.P.S. trazi se neko da prevede (tacnije dokorigujeWink) sajt i na hrvatski! dobrovoljci???

srecan rad, i slobodno javite utiske (pa makar bili i losiBig smile)/zelje/bagove ovde
Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Svibanj/May.2007 u 12:39
Zanimljivo.... Večeras ga skidam i javljam utiske.....
Na vrh
pejafor3 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj pejafor3 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Svibanj/May.2007 u 13:58
Evo skidam, i od ponedeljka javljam utiske. Hvala unapred na programu odnosno trudu.
Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Svibanj/May.2007 u 14:20
Dok ne skinem program imam jednu konstataciju koja je i ranije bila problem u sličnim pokušajima. Mislim na lat->ćir. Lagano će se napisati da program menja simbole šđžćč u шђжчћ, međutim, problem će nastati, kad program naiđe (a što je u prevodima, čest slučaj) na simbole  szc (koji ustvari predstavljaju šžč ili ć), onda će ih menjati u сзц, što će svakako izazivati problem u čitanju prevoda... Na tome treba poraditi, ali kako... ????
Na vrh
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj stalker314314 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Svibanj/May.2007 u 14:56
pogledaj dokumentaciju...generalno, razmisljao sam o ovome, i problem sam resio (i ovaj i problem stranih licnih imenica) tako sto program prebaci rec, pa je spell check-uje. ukoliko je nema, nudi dijalog za izmenu. Naravno, ovo nije svemoguce (svemoguce bi bilo napraviti sintaksnu i semanticku analizu receniceWacko), ali otklanja do 80% gresaka, ali treba titl opet proveriti nakon toga u svakom slucaju. U svakom slucaju, bolje nego ucitavanje titla u word i glupo, automatsko preslovljavanjeTongue. Generalno, ne treba raditi lat->cir sa titlovima bez dijakritika (osisanom latinica). Ispravice bez problema "постедети", ali nece "куца", jer i kuća i kuca postoje u recniku. Akcenat je na sto manjoj interakciji sa korisnikom (koliko je to moguce)
Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Svibanj/May.2007 u 15:15
hm, recimo... da, naravno da može da se ide na neku bazu podataka, kao što koristi recimo program : BFAFS! ali i tamo je to dosta loše izvedeno.
 A što se tiče "neošišanih" latiničnih tekstova, tu nema problema....

Originalno postovano od strane stalker314314 stalker314314 piše:

U svakom slucaju, bolje nego ucitavanje titla u word i glupo, automatsko preslovljavanjeTongue.

Nećemo da se vređamo, meni je ovo odlično radilo....Wink
Na vrh
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj stalker314314 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Svibanj/May.2007 u 15:41
ne, to naravno da ok radi ako nije osisana! nisam stvarno ima nameru da vredjam ili tako nesto:) problem onda mogu da predstavljaju samo strane imenice koje treba da se ostavljaju u originalu ili imaju nase ime tipa:
"radim za microsoft" sto ce prevesti kao "радим за мицрософт"
ili
"lepa pesma: when the saints go marching in" ce biti transliterizovano kao:
"лепа песма: њхен тхе саинтс го марцхинг ин"
sto nije lep prizor:), pa mora da se rucno sve menja nazad

u svakom slucaju, probaj, pa vidi da li je tako ili ovako brze (i javi!)

Ažurirao stalker314314 - 04.Svibanj/May.2007 u 15:42
Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Svibanj/May.2007 u 16:05
Da kao što rekoh, to stoji... Ma šalio sam se ono zavređanje... U pravu si za strane izraze, potpuno se slažem... Probaću večeras....
Na vrh
Jagger View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Jagger Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Svibanj/May.2007 u 18:35
ClapClapClapClapClapClapza stalker314314.to je primer pravog entuzijaste.isprobao sa tvoj program titlyu i veoma sam zadovoljan sa njime.ima tu jos toga sto bi se moglo doraditi.npr kod provere titla u opciji zameni bila bi dobra mogucnost da siri  baza podataka sa nasom varijantom zamene.
u svakom slucaju jos jednom bravo majstore sto si svoje znanje ustupio i drugima da ga koriste.bilo bi mi drago da nas obavestis o eventualno novim verzijama tvog programa. sad cu skociti na temu predloga za VIP da te predlozim i iskreno se nadam da ce te izabrati za clana jer to zasluzujes.
Na vrh
pejafor3 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj pejafor3 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Kolovoz/Aug.2007 u 12:23
Evo koristio sam program 5-6 puta i u principu mi se svidja iako je interfejs malo.....

Bilo bi lepo da postoji opcija kao u BFASF da sam pretrci preko titla (kukice i kvacice)i izvrsi zamenu reci i na ekranu da prikaze titl sa obelezenim zamenama,
koje se potom mogu rucno prepravljati.

U 90% slucajeva program prepozna pravu rec i treba kliknuti na 1, ali to postane dosta zamorno.

Na vrh
psyzemun View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj psyzemun Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Listopad/Oct.2009 u 00:08
probao sam transliteralizacija (preslovljavanje): cirilica->latinica i hteo sam da vidim sta ce program sam uraditi pa sam drzao opciju r (zameni sve) kako bi program "pretrcao" preko titla,prezadovoljan sam,hvala na programu
Na vrh
ReefRaider View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ReefRaider Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2010 u 10:42
Super je program. Samo bi da pitam postoji li neki sličan koji prevodi srpski (ekavicu) u bosanski (ijekavica)?
Na vrh
Slepac View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Slepac Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Veljaca/Feb.2010 u 20:50
Dobar program.

Ažurirao Slepac - 09.Kolovoz/Aug.2010 u 02:27
Na vrh
Strider View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Strider Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Kolovoz/Aug.2010 u 13:26
Ima, zove se B3S SubTranslator. "Prevodi" ekavicu u ijekavicu, al' ti nema "djes ba" i sl. Wink
Možeš sam promijeniti rječnike i napravit bosanski. Ispravlja i riječi koje su krivo napisane, višeznačne riječi: npr. biće -> bit će ili nekakvo biće. Ma, svega ba ima!
Program je besplatan, tako da ovo nije nikakva reklama!
Možeš ga naći na autorovoj stranici, a upute (malo starije doduše) na mojoj. Trebaš imat instaliran .NET Framework 2.0.
Uživaj!

Na vrh
Movie Master View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
Matori laf 21.03.1957. - 02.11. 2017.

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Movie Master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Kolovoz/Aug.2010 u 21:49
Ne radi na W7 Ultimate, 32-bitni.
[IMG]https://static.titlovi.com/images/forum/c0c15cb3-8c27-43b4-8191-b40e80cc1c63.gif"> [IMG]https://static.titlovi.com/images/forum/13ec823a-3e48-4045-a057-5a0055286525.gif">
Na vrh
Strider View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Strider Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Kolovoz/Aug.2010 u 14:46
Originalno postovano od strane Movie Master Movie Master piše:

Ne radi na W7 Ultimate, 32-bitni.

Pretpostavljam da se radi o B3S SubTranslatoru!? Evo kod mene je Win 7 Ultimate, 32 bit, upravo sam ga pokrenija i radi. Mogu li koje pobliže informacije? Kako ne radi, što se dogodi, sruši se pri pokretanju, ne možeš otvorit titl, sruši se prilikom ispravljanja...?! Kod mene radi sasvim normalno, s tim da je onaj .NET Framework 3.5 koji dolazi s Win7 izgleda bug-ovit. Ja sam sebi instalirao ver. 4 na laptop, na desktop računalo Win 7 + .NET 2.0 , 3.0, 3.5, a na drugo desktop Win XP + .NET 2.0 , 3.0, 3.5... i na svakom radi besprijekorno. Daj još neke informacije... Wink
Na vrh
Movie Master View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
Matori laf 21.03.1957. - 02.11. 2017.

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Movie Master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Kolovoz/Aug.2010 u 17:26
Sruši se pri pokretanju, ali u principu nije važno, samo sam probao.

[IMG]https://static.titlovi.com/images/forum/c0c15cb3-8c27-43b4-8191-b40e80cc1c63.gif"> [IMG]https://static.titlovi.com/images/forum/13ec823a-3e48-4045-a057-5a0055286525.gif">
Na vrh
Slepac View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Slepac Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Kolovoz/Aug.2010 u 02:30
Originalno postovano od strane ReefRaider ReefRaider piše:

Super je program. Samo bi da pitam postoji li neki sličan koji prevodi srpski (ekavicu) u bosanski (ijekavica)?

Postoji odličan sajt pod nazivom IkiPrev. Ima pregršt opcija, kao i tu što si pomenuo.
Na vrh
Strider View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Strider Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Kolovoz/Aug.2010 u 11:36
Originalno postovano od strane Movie Master Movie Master piše:

Sruši se pri pokretanju, ali u principu nije važno, samo sam probao.

Sve ti je u jednom direktoriju, bez poddirektorija!
Otpakiraj ponovno, uključujući "unpack path names".
Struktura bi tribala izgledat ovako:

B3SSubTranslator\
B3SSubTranslator.exe
B3SSubTranslator.exe.config
B3SSubTranslator.exe.manifest
ICSharpCode.SharpZipLib.dll
New features.doc
SubTitler.dll
Whats_new!.txt
B3SSubTranslator\Configurations\
Configuration.xml
B3SSubTranslator\Dictionaries\
B3SSubTranslator\Dictionaries\Custom-Deletable\
AcceptedWords.txt
MultiValueWords.txt
ReplaceableWarnings.txt
ReplaceableWords.txt
B3SSubTranslator\Dictionaries\Custom-New\
AcceptedWords.txt
MultiValueWords.txt
ReplaceableWarnings.txt
ReplaceableWords.txt
B3SSubTranslator\Dictionaries\Official\
AcceptedWords.txt
MultiValueWords.txt
ReplaceableWarnings.txt
ReplaceableWords.txt
B3SSubTranslator\Dictionaries\Official\Plugins\
DaMultiWordPrefixes.txt
DaWordsAccepted.txt
DaWordsReplacements.txt
B3SSubTranslator\Dictionaries\Official\Plugins\Backup\
DaMultiWordPrefixes.txt
DaWordsAccepted.txt
DaWordsReplacements.txt
B3SSubTranslator\Plugins\
DaReplacement.dll
DictionaryBackup.dll
B3SSubTranslator\Plugins\DictionaryBackups\

Ažurirao Strider - 12.Kolovoz/Aug.2010 u 11:38
Na vrh
linux View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj linux Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Kolovoz/Aug.2010 u 15:34
Cestitam na titlYU.
Divim se ljudima koji ulazu napor za razvoj novih programa za titlove.

Inace, titlove obradjujem sa B3S SubTranslatorom, ciji je razvoj daleko odmakao. Puno hvala Strideru i autoru ovog programa.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,125 sekundi.