Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Thelma (2017)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Thelma (2017)

Thelma

Thelma (2017)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2017

Žanr:

ljubavni, znanstvena fantastika

Trajanje:

116 min

Režija:

Joachim Trier

Scenarij:

Joachim Trier
, Eskil Vogt

Glavne uloge:

Vanessa Borgli
  >  Vilde, Anja's mother
Henrik Rafaelsen
  >  Trond
Ingrid Giæver
  >  Julie
Anders Mossling
  >  Dr. Paulsson
Marte Magnusdotter Solem
  >  Neurologist
Ellen Dorrit Petersen
  >  Unni
Oskar Pask
  >  Daniel
Eili Harboe
  >  Thelma
Steinar Klouman Hallert
  >  Kristoffer
Jonas Jörgensen
  >  Epilepsi Patient
Okay Kaya
  >  Anja
Peter Ekedahl
  >  Epilepsi Patient
Grethe Eltervåg
  >  Thelma, 6 years old
Ludvig Algeback
  >  Mattias
Vidar Fransson
  >  Mattias

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Olja1977 View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Olja1977 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Thelma (2017)
    Objavljeno: 15.Studeni/Nov.2017 u 16:06
Još nema prevoda za ovaj film? Inače odličan je!
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Studeni/Nov.2017 u 16:21
Gledaće se, hvala, nisam ga primetio ranije Confused
Na vrh
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Prosinac/Dec.2017 u 01:05
Ko voli filmove o nadnaravnom, ovaj je baš dobar, 8/10.
Na vrh
jeje cantiq View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Prosinac/Dec.2017 u 11:11
Opis mi zvuči zanimljivo, bacit će se oko nanj.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Prosinac/Dec.2017 u 04:12
Jedan od rijetkih filmova koji me uspio dobro uplašit u par scena.  

Joachimu Trieru kamera radi pola posla, a drugu polovicu glumica koja igra Thelmu. 
Osnovni zaplet podsjeća na puno viđenih filmova i pročitanih knjiga o osobama s paranormalnim moćima, plus rigidna kršćansku obitej u pozadini događaja (očito se paranormalne moći masovno javljaju u djece militantnih kršćana, no o tom neki drugi put). 

Od ovih neskladno pomiješanih elemenata Trier je uspio snimit začudno dobar stabilan film osim finalnog dijela (tu mislim na sam kraj o kojem ne znam što bih rekla). Ili je Thelma zaronila i nikad izronila iz onog mračnog bezdana, a finale je jedno od njezinih snoviđenja, ili se redatelj pogubio na kraju i jednostavno odustao od svoje priče. 

Kako god, ovo mi je jedan od najboljih, najzanimljivijih fimova pogledanih 2017 godine.

Ažurirao subrianca - 13.Prosinac/Dec.2017 u 04:19
Na vrh
robin12345 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
precednik Titlovačke republike

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 09:59
Da nema reminscencija na djetinjstvo, kada se pojave paranormalne moći, rekao bih klasični art uradak na temu zapriječene seksualnosti kao grijeha i kažnjavanja što sebe što drugih. No očito je s tim uvodom koji meni više vuče na horror nego ostatak filma, Trier htio dobiti na kompleksnosti ovoga dobroga no i pomalo zamršenoga filma. Osim višeslojne priče, sve ostalo je jako dobro i razumljivo, odlični glumci, kamera i ugođaj, savršeni. Što se samoga kraja tiče, ja ga sebi tumačim kao lažnu verziju sklada iliti virtualne stvarnosti koju je Thelma iskreirala sa svojim turbo moćima, kada je eliminirala vanjski svijet gdje ona nije sretna. Utočište, eto tako bih nekako nazvao kraj...
Nesklad...Bijeg...Seksualnost...Povratak...Utočište...to su meni ključne odrednice filma.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 10:01
Nikako da ga iskopam igde Ouch, to si bio u bioskopu ili se pojavio za pozajmiti negde? Confused
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 10:54
Puppet, ima ga online posvuda, a može se i posudit.

Slažem se s robinom, dobila sam više nego sam očekivala od meni nepoznatog Triera, ugodno iznenadjena.

Jedino bih voljela da je u ljubavnoj vezi s Thelmom dečko umjesto djevojke, jer koliko god mi trubili da je gay okay ima puno gledatelja za koje je homoseksualna veza još uvijek taboo, pa bi mi bilo drago vidjeti kako rigidna kršćanska obitelj reagira na, ajmo reći, ono što je normalno i prirodno za svako dijete u tim godinama.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 10:57
Originalno postovano od strane subrianca subrianca piše:

Puppet, ima ga online posvuda, a može se i posudit.

Ja ga jurio od novembra, gledam i na EU (pa da ne idem do kraja sa pominjanjem gde-šta, znaš valjda na šta mislim) i ne nalazim ga.  Molim te, pošalji mi link, zbilja ga ne vidim na mojim tipičnim izvorima. Smile (ne volim da gledam online filmove, još ni jedan nisam gledao tako, ako ne računam youtube, znaš da sam torentaš Smile)
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 11:14
Poslano  Smile
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 11:35
Hvala puno, evo, već mi ga doneli na adresu, čak bio i ljubazan poštar, FedEx manir, sve išlo brzo, taman, hvala i za izvor. Smile
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 11:39
Pusti komentar kad pogledaš, jako zanimljiv film Wink
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 11:39
Nah, neka toga, nije mi do komentarisanja više, sorry Smile
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 11:42
Daj baci par riječi, to je novi Trier, nekakav rod onog razvikanog...LOL
Na vrh
VBojana View Drop Down
Translator
Translator
Skvoglavica

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj VBojana Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 13:23
Subrianca, jesi li gledala Reprise? Mislim da bi ti se svideo. Dobar je i Oslo, August 31, ali Reprise mi je jedan od omiljenih.
<font color=ORANGE>
You find a way
[/COLOR]
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Upir

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 17:04
Oslo gledala odavno, svidio mi se, no Reprise nisam (sad je pravi moment).
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2017 u 18:52
  Nisam znao da postoji tema. Pisao sam ovde negde o filmu, treba sad to pronaći.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,173 sekundi.