Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Town (2010)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Town (2010)

The Town

The Town (2010)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2010

Žanr:

drama, kriminalistički, triler

Trajanje:

125 min

Režija:

Ben Affleck

Scenarij:

Ben Affleck
, Peter Craig
, Aaron Stockard
, Chuck Hogan

Glavne uloge:

Ben Affleck
  >  Doug MacRay
Pete Postlethwaite
  >  Fergus 'Fergie' Colm
Corena Chase
  >  Agent Quinlan
Chris Cooper
  >  Stephen MacRay
Rebecca Hall
  >  Claire Keesey
Jon Hamm
  >  FBI S.A. Adam Frawley
Blake Lively
  >  Krista Coughlin
Dennis McLaughlin
  >  Rusty
Jeremy Renner
  >  James Coughlin
Tony V.
  >  Vericom Crew Chief (as Tony V)
Titus Welliver
  >  Dino Ciampa
Brian Scannell
  >  Henry
Slaine
  >  Albert 'Gloansy' Magloan
Owen Burke
  >  Desmond Elden
Kerri Dunbar
  >  Henry's Girl

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
nebojsa66 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Ludi Milojko

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nebojsa66 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Town (2010)
    Objavljeno: 20.Listopad/Oct.2010 u 21:39
THE TOWN
(GRAD LOPOVA)

TITLOVI

IZVORNO IME: The Town

REDATELJ: Ben Affleck

ULOGE: Ben Affleck, Rebecca Hall, Jon Hamm, Jeremy Renner

ŽANR: Kriminalistička drama

TRAJANJE FILMA: 126 minuta

GODINA: 2010

DRŽAVA: SAD

IMDb

SADRŽAJ FILMA:
"Dramatični triler o prijateljstvu i izdaji, ljubavi i nadi,
te bijegu od prošlosti koja nema budućnosti."

U Bostonu se banke pljačkaju preko 300 puta godišnje.

Većina profesionalnih pljačkaša živi u Charlestownu.
Jedan od njih je i Doug McRay. Njegova jedina obitelj su
kolege kriminalci, koje vodi u nemilosrdne pljačke
u kojima uzimaju sve što žele i uvijek se izvuku.
Dougov život zakomplicira Claire, menadžerica opljačkane
banke s kojom se upušta u romantičnu vezu. Kad poželi
kriminalni život ostaviti iza sebe, Doug će morati
birati između svojih prijatelja i žene koju voli.

TRAILER:

TRIVIA:

Slano u kina pod kodnim imenom "Criminal Intent" (Kriminalna namjera)

Redatelj/Glumac Ben Affleck se najviše brinuo da će glumci imati lažni bostonski naglasak.
Kada je Blake Lively (Jemova sestra Krista) čitala na audiciji, zvučala je tako autentično
da ju je pitao u kojem dijelu Bostona je odrasla. Rođena je i odgajana u Kaliforniji.

Ažurirao nebojsa66 - 07.Prosinac/Dec.2010 u 23:14

Nisam lud, mater me testirala!
Na vrh
icemaher View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Listopad/Oct.2010 u 21:44
Jedva cekam ovo.Big smile Jos uvek je CAM izgleda snimak.

Na vrh
nebojsa66 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Ludi Milojko

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nebojsa66 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Listopad/Oct.2010 u 21:45
Jeste. I po komentarima fali valjda minuta. Nešto su zeznuli Imaginovci kod uređivanja. Confused

Na vrh
bagzi94 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bagzi94 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Listopad/Oct.2010 u 21:46
Originalno postovano od strane icemaher icemaher piše:

+1 Nadajmo se da će skoro DVDRip/R5/DVDScr... LOL
Niko nije zadovoljan svojim bogatstvom, ni nezadovoljan svojom pameću.
Na vrh
ProfaBor View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ProfaBor Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Listopad/Oct.2010 u 17:31
I moja podrska da titl za ovaj film osvane sto pre. Pozdrav Nebojsi generaciji.
Na vrh
nebojsa66 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Ludi Milojko

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nebojsa66 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2010 u 17:35
Upravo sam završio s gledanjem. Napokon gledljiva verzija izašla, ali film je pun bostonskog žargona. Vrlo problematično, ali vjerujem da ću uspjeti prevesti.

Što se tiče samog filma: Odličan!
Pomalo predvidljivo, holywoodski, ali meni se svidio. Ima malenih elemenata drame što mi se svidjelo, pa vjerojatno zbog toga.

Na vrh
munja123 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj munja123 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Prosinac/Dec.2010 u 22:53
Pozdrav Nebojši

lea
Na vrh
nebojsa66 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Ludi Milojko

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nebojsa66 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Prosinac/Dec.2010 u 23:13
Pozdrav, pozdrav!

Na vrh
nebojsa66 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Ludi Milojko

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nebojsa66 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Prosinac/Dec.2010 u 22:14
Pošto danas dobijam cijeli dan poruke kad će extended verzija za The Town sad mi je dopizdilo.
Imam još 15 minuta synca odraditi i gotov će biti, ali dobit ćete ga tek sutra kad se probudim. A oni koji idu u kaVanu znaju kad se ja budim.

Na vrh
AnGeL_17 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
aka DeMon_17

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AnGeL_17 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Prosinac/Dec.2010 u 22:44
Originalno postovano od strane nebojsa66 nebojsa66 piše:

Pošto danas dobijam cijeli dan poruke kad će extended verzija za The Town sad mi je dopizdilo.

Pa nisi trebao da objavis da ces da pravis prevod za tu versiju.LOLLOLLOLLOLLOLLOL
Na vrh
nebojsa66 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Ludi Milojko

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nebojsa66 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Prosinac/Dec.2010 u 22:53
Originalno postovano od strane DeMoN_17 DeMoN_17 piše:

Originalno postovano od strane nebojsa66 nebojsa66 piše:

Pa nisi trebao da objavis da ces da pravis prevod za tu versiju.LOLLOLLOLLOLLOLLOL

LOLLOLLOL

Imaš pravo!

Na vrh
icemaher View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Prosinac/Dec.2010 u 01:28

Isplatilo se cekanje i ostao sam odusevljen. Za mene najbolji film u 2010! 2 ipo sata uzivanja, sve mi se dopada i prica i gluma i akcija i efekti ma sve je za pohvalu kao i sam prevod!!!Clap Jedino ali jedino sto mi zasmetalo je kad su bili obuceni kao one casne sestreLOL i kad su promenili vozilo, za koji q su se tako setali po gradu i plus puske im vire gledaju se na prozore auta? Mislim menjas vozilo da te ne prate vise i ne prepoznaju a maske i oruzje ne krijes nego se vozis tako po gradu?
Reakcija pandura koji ih je pratio sta rade sedeci u policijskom autu i njegov pogled u stranu je neprocenljiv, to jos nisam video do sada, jbt kako covek misli na svoj zivot, jbs reakciju koja ce te zivot kostatiClap

Preporuka, fantastican film!

Ažurirao icemaher - 12.Prosinac/Dec.2010 u 01:31

Na vrh
nebojsa66 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Ludi Milojko

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nebojsa66 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Prosinac/Dec.2010 u 12:19
Definitivno, onaj policajčev pogled i ona napetost dok su gledali što će se dogoditi je jedna od najjačih scena filmu, ali meni jejedna od boljih fora kad mu je na autu ostavio onaj papirić s porukom "yebi se!". Praktički mu pljunuo u lice i na onaj njegov monolog kad su ga uhvatili... Premoćno!

Preporučujem ovu extended verziju jer je priča, po meni, bolje poslagana i ima logičniji slijed od obične verzije. Smile

Na vrh
ghostwheel View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ghostwheel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Prosinac/Dec.2010 u 12:52

[QUOTE=icemaher] Za mene najbolji film u 2010!

...i za moj groš.
Gledajući The Town prva referenca mi je bio Michael Mann's Heat, ne samo zbog snažnih elemenata drame, nego i zbog akciononih deonica, posebno u završnici gde boli svaki metak koji pogodi u meso...
Na vrh
bagzi94 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bagzi94 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Prosinac/Dec.2010 u 16:20
Nisam nesto odusevljen. Ocena 7,5 od 10.
Niko nije zadovoljan svojim bogatstvom, ni nezadovoljan svojom pameću.
Na vrh
AcaNDr View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
tranceXplosion

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AcaNDr Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Sijecanj/Jan.2011 u 16:30
!!!!Spoiler Alert!!!!

150 minuta odličnog filma.....ima momenta, ali to je slabo, kad je smorio, ali to je sastavni deo svakog filma....  Nisam znao da postoji tako neko mesto, da se toliko pljačkaju banke.... Bukvalno jedna dnevno...Faktički, svaki muškarac koji ništa ne radi, a i ima para je pljaškaš....... Ima stvari koje sam predvideo, ali sam kontao da će kraj biti poguban za sve, ali na moju sreću nije, tu sam se zajebao.... Mislio sam da nema šanse da se neko od njih izvuče, posle onog sranja na kraju, ali eto, neko se i izvukao...

Sviđa mi se što je film realan, što nije bilo preterivanja, i što se nije znalo da lli će se izvući posle bilo koje pljačke. Svaka pljačka je bila strepnja, šta će se desiti sa nekim od njih. Osim prve pljačke, gde su odradili više nego profi,(a, kao što bi moj buraz rekao "Onu drugu pljačku bi on i ja bolje organizovali" ) druge su bile baš, baš, sa velikom doze sreće.. E, zato mi se i sviđa, što je realan...  Ima kultnih scena koje će se dugo pamtiti...

Prva i najjača, sa onim pandurom... Mislim da bi i ja tako odreagovao i da bi me bolio ku**c, da za par bednih hiljada dolara stavljam svoju glavu u torbu i isto bi tako okreno glavu i zdravo.... Mogao je on da okreće glavu koliko je god hteo da su oni njega hteli ubiti, ali, nisu.....

Druga, faca onog klinca kad ih je video kako se vozaju u maskama sa sve onim puškama. Mislim da se klinac upišao od straha...

Treća, kako je zajebao Rastija i overio ga, kao i onog šu*ka Fergija, uz nasumično pucanje, jednog u drugog......

Četvrta, kraj i onaj papirić " Go Fuck Your Self" i kad je dao onom liku i rekao "ovo je za tebe". Kakav šok........ Mislim da mu je pao mrak na oči....

Ima i reklama.... CSI Miami, Ny, Bones.............. Skype

Odličan film i ko ima 150 minuta vremena, nek ga gleda, neće zažaliti..
I don't try to be someone I'm not - I've always followed my heart and trance has always been my main sound.

- Armin van Buuren

Na vrh
asvalttina View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj asvalttina Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Sijecanj/Jan.2011 u 04:36

IMA SPOILERA

Film definitivno ima svoje momente ali u globalu, nista posebno. Zbog Benovog Gone Baby Gone sam ocekivala nesto neobicnije a ovdje je sve islo ravnom linijom. Osim toga me nazivciralo sto se Ben uopce spetljao s onom trebom i njihovi dijalozi i odnos je totalno lose uradjen, njegova gluma mi je isto losa, zatim murja zna nakon prve pljacke da su oni pocinitelji i oni uspiju nakon toga izvesti jos dvije pljacke..

Ažurirao asvalttina - 11.Sijecanj/Jan.2011 u 04:36
"I’m old enough to bleed, I’m old enough to breed, I’m old enough to crack a brick in your teeth while you sleep."
Na vrh
Nameless One View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Nameless One Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Sijecanj/Jan.2011 u 11:23
Pogledah The Town, onu produženu verziju na Nešinu preporuku. Nije loš film, ali moglo je to i bolje s obzirom da se bezobrazno fura na Heat Michael Manna, kojeg teško da će iko skinuti sa trona filmova o pljačkašima banaka. Glavna zamjerka mi je na nedovoljno razrađene likove. Osim lika Bena Afflecka ostali jedva da su razrađeni. Dva lika iz bande kao da i ne postoje. Tu su jedino da popiju metke na kraju filma. Dijalozi na nekoliko mjesta ne zvuče baš upečatljivo. Kao što asvalttina reče Gone, Baby Gone je mnogo bolje urađen (ako se mogu porediti dva poprilično različita filma). Od mene 7/10 mada je to moglo mnogo bolje s obzirom na dužinu trajanja filma od 150 minuta (produžena verzija). Da sam gledao kino verziju vjerovatno bi ocjena bila manja.
What can change the nature of a man?

Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Sijecanj/Jan.2011 u 22:58
Odgledala sam danas film i dopao mi se. Daleko da mi je film godine, ali je sasvim dobar. Naravno da ima rupa- akcioni filmovi uvek imaju rupa- , a li ništa što bi meni lično pokvarilo ugođaj.

Scena sa pandurom i okretanjem glave je i meni odlična. No, ipak, najviše od svega mi se svidelo što je uspeo da "izađe" iz svega- nit ranjen, nit lažno mrtav. Mislim, naravno da su ožiljci od svega preživljenog u njemu, ali brate dragi konačno da neko uspe da preživi i da se izvučeSmile

I slažem se sa Bezimenim za slabo razrađene ostale likove. I meni je to (jedino) padalo u oči, no nekako sam od prvih kadrova razmišljala kako je fokus filma na Benu, a ne na ostalima (a s obzirom na naslov filma ne bi trebalo da je takoWink).

Tinče, ne znam zašto ti je smetalo što se spetljao sa ribom kad na kraju ipak nisu zajedno (što mi se dopalo, jer je bliže realnosti nego da su napravili hendikep). Uvod u njihovo muvanje ti je bio onaj sastanak AA (ili A već čega) i ona priča o Eskimki. On je bila njegova Eskimka Wink

Što se tiče komentara da je glupo što je FBI brzo otkrio ko je, a ne mogu da ih navataju- informacija kod nas u Novom Sadu kad ti neko ukrade mobilni panduri čim vide koji je deo grada u pitanju znaju i ko je najverovatniji počinilac. Nije problem saznati ko je- problem je "navatiti ih" odnosno sakupiti dokaze Wink
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.