Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Sopranos (1999)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Sopranos (1999)

The Sopranos

The Sopranos (1999)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

1999

Žanr:

drama, kriminalistički

Trajanje:

55 min

Autor:

David Chase

Glavne uloge:

Lorraine Bracco
  >  Dr. Jennifer Melfi
James Gandolfini
  >  Tony Soprano
Edie Falco
  >  Carmela Soprano
Steven Van Zandt
  >  Silvio Dante
Dominic Chianese
  >  Junior Soprano
Robert Iler
  >  A.J. Soprano
Michael Imperioli
  >  Christopher Moltisanti
Tony Sirico
  >  Paulie 'Walnuts' Gualtieri
Jamie-Lynn Sigler
  >  Meadow Soprano
Aida Turturro
  >  Janice Soprano
Drea de Matteo
  >  Adriana La Cerva
Steve Schirripa
  >  Bobby 'Bacala' Baccalieri
John Ventimiglia
  >  Artie Bucco
Nancy Marchand
  >  Livia Soprano
Vincent Pastore
  >  Salvatore 'Big Pussy' Bonpensiero

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
luka0037 View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of

Zakeralo

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj luka0037 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Sopranos (1999)
    Objavljeno: 12.Studeni/Nov.2009 u 05:44

Šef mafijaške grupe u Nju Džerziju, Toni Soprano (Džejms Gandolfini) ima napad panike, zbog čega traži pomoć psihijatra Dr. Dženifer Melfi (Lorejn Brako). I tako priča počinje…

Iz njegovih seansi saznajemo detalje o Tonijevom odrastanju i odnosima u njegovoj porodici što je uglavnom uticalo na to da on postane gangster. Zatim saznajemo o zamršenim odnosima sa njegovom ženom Karmelom (Edi Falko) koja je otvoreno protiv njegovih veza sa “kozom nostrom". A njegova deca Medou (Džejmi-Lin Sigler) i Antoni džunior (Robert Iler) )su prilično upoznati sa poslom kojim se bavi njihov otac i optužbama koje su podignute protiv njega jer ga neko od njegovih ljudi cinkari, dok njegov ujak smišlja kako da ga ubije. Tako Toni Soprano pokušava da izbalansira svoj privatni i život mafijaškog bosa, a sve vreme krijući od svojih saradnika da ide na psihoterapiju.

Autor serije Čejs je odmalena bio fasciniran mafijom, a kako sam kaže pokušao je da prenese odnose u svojoj porodici na mafijašku porodicu iz serije.Na primer jako komplikovan odnos Tonija Soprana i njegove majke Livije je delom zasnovan na Čejosvom odnosu sa njegovom majkom. Čejs je takođe išao kod psihijatra u to vreme, pa lik doktorke Dženifer Koneli liči na njegovog psihijatra.

Trajanje epizode: 60 min
Žanr: kriminalistički, drama
Zemlja: SAD
Godina: 1999
Autor: David Chase
Uloge:
James Gandolfini - Tony Soprano
Edie Falco - Carmela Soprano
Jamie-Lynn Sigler - Meadow Soprano
Michael Imperioli - Christopher Moltisanti
Lorraine Bracco - Dr. Jennifer Melfi
Tony Sirico - Paulie 'Walnuts' Gualtieri
Robert Iler - Anthony 'A.J.' Soprano, Jr.
Steve Van Zandt - Silvio Dante
Dominic Chianese - Corrado 'Junior' Soprano
Aida Turturro - Janice Soprano
Drea de Matteo - Adriana La Cerva
Steve Schirripa - Bobby 'Bacala' Baccalieri
Dan Grimaldi - Pasquale 'Patsy' Parisi
Joseph R. Gannascoli - Vito Spatafore
John Ventimiglia - Artie Bucco
Sharon Angela - Rosalie Aprile

Linkovi:
http://www.imdb.com/title/tt0141842/
http://www.hbo.com/sopranos/

Na vrh
Donjande View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Donjande Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Lipanj/Jun.2010 u 00:15
nema komentara za ovo samo pogledajte ocenu 
Na vrh
faithlessmary View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Neprikosnovena Mary

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj faithlessmary Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Sijecanj/Jan.2011 u 18:25
Veliki sam filmofil, ali serije slabo gledam. Nekada sam ih gledala cesce, ali u poslednje vreme se ili ponavlja radnja ili motivi, gluma je poluocajna, a cesto se desava da nesto sto bi trebalo da bude real life serija predje u SF ili se toliko raspline da mi vredja inteligenciju.

A onda su dosli Sopranovi....

Slucajno sam naletela na njih na televiziji i nisam mogla da prezalim kraj svake epizode. Sada ih gledam iznova na DVD-ju.

Gluma je fantasticna, radnja originalna, ima umereno i akcije i drame i trilera i uvek meni izuzetno drage ironije koja prozima svaku epizodu i gotovo sve likove. Ovakav humor bih volela cesce da vidjam. 

Toni je izuzetno komplikovana licnost i kao da je tu da pohvata sve konce i mafijaske i porodicne i rodbinske i svoje licne. Na njemu je cesto da ispravlja i tudje i svoje greske. Nekada to cini umereno, prijateljski, ljudski, a nekada tipicno mafijaski po kratkom postupku. On nije dobar, a nije ni zao, jednostavno je komplikovan. Pritom je u seriji i njegov psihijatar, nesvakidasnja pojava za mafiju, sto celom toku dogadjaja daje jedan novi pravac. 

Ono sto me dodatno privlaci je real life America. Naravno, real life se nikada ne moze potpuno ekranizovati, ali americke filmove cesto ne gledam jer znam da nemaju veze sa stvarnoscu. U Sopranovima puno toga mogu da zamislim kao real life, Sama uvodna spica je vec real life prikaz jednog nama dalekog drustva. 

Neke od zanimljivosti koje mogu da dodam su:
- Dominic Chianese odnosno Corrado je glumio i u drugom delu Kuma
- Jams Gandolfini je po njegovoj prici sasvim suprotna licnost, miran, stalozen, donekle stidljiv ili kako on rece Vudi Alen od 110 kilograma.
- Na kraju epizode cete videti razlicite rezisere koji daju razlicite pecate svojim epizodama. 
- Meni je zanimljiva i zavrsna numera epizoda koja uvek ima veze sa radnjom date epizode.

Sve u svemu, da postoji veca ocena od 10 za seriju, ja bih je dala Sopranovima. Toplo preporucujem! Heart
Veži konja gde ti gazda kaže
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff
Legio VII Claudia Pia Fidelis

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2019 u 22:42
8 godina posle zadnjeg komentara iznad. Ova serija zaslužuje mnogo više komentara.    

Gledam prvu sezonu. Nisam imao priliku da gledam redovno, bilo je sporadično na nekim kanalima, ne sećam se tačno ni koja beše sezona ni koja godina ni na kom kanalu... Sećam se da je Christopher Moltisanti stariji i da su Tony Soprano i Adriana La Cerva imali The Sopranos Tony and Adriana car accident HD.    

James Gandolfini je jedan od mojih omiljenih glumaca. Bio je izuzetno talentovan, harizmatičan, sve uloge je igrao maxi pro, a lik Tonija Soprana mu je bio i ostao zaštitni znak, zauvek.    

Ispratiću ceo serijal, polako, natenane uz društvo, kokice, semenke, piće. Mislim da ćemo imati interesantne Soprano vikend maratone.   

U svakom slučaju, preporuka da se od početka do kraja odgleda ova super serija.   

Serija toliko kvalitetna kao da je juče snimana prva sezona.   

* Epizoda 6, Sezona 1.    

Ps.kvalitet epizoda nije extra/HD ali sasvim gledljivo i prijatno.   

Ažurirao Danilo-Naissus - 14.Ožujak/Mar.2019 u 22:52
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Ožujak/Mar.2019 u 02:22

Sopranosi bez Gandolfinija ne bi bili to što jesu. Sajmon je ipak sa svojom serijom Homicide: Life on the Street bio prvi. U svemu ostalom se slažem.
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff
Legio VII Claudia Pia Fidelis

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Ožujak/Mar.2019 u 15:38
Odgledao:

Sezonu 1:

Na žalost, posle odličnog početka sledi nagli pad kvaliteta epizoda.
Pojedini zapleti i raspleti su odrađeni zbrda zdola/na brzinu.
Neke stvari su potpuno nelogične a ponekad i apsurdne.
Površna, stereotipna i zbrzana sezona.
Lična ocena: 6,6    

Ažurirao Danilo-Naissus - 20.Ožujak/Mar.2019 u 01:06
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.