Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Northman (2022)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Northman (2022)

The Northman

The Northman (2022)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Sjevernjak

Godina:

2022

Žanr:

drama, povijesni, akcija, triler, avantura

Trajanje:

137 min

Režija:

Robert Eggers

Scenarij:

Sjón
, Robert Eggers

Glavne uloge:

Ethan Hawke
  >  King Horwendil
Nicole Kidman
  >  Queen Gudrun
Willem Dafoe
  >  Heimir the Fool
Björk
  >  The Slav Witch
Alexander Skarsgård
  >  Amleth
Claes Bang
  >  Fjölnir
Kate Dickie
  >  Halldora the Pict
Olwen Fouéré
  >  Ashildur Hofgythja
Murray McArthur
  >  Hákon Iron-Beard
Ingvar Sigurdsson
  >  The Sorcerer
Oscar Novak
  >  Young Amleth
Edgar Abram
  >  Hersveinn Battle-Hard
Elliott Rose
  >  Gunnar
Jon Campling
  >  Standard Bearer
Jack Walsh
  >  Hallur Freymundur
Ian Whyte
  >  The Warrior King
Tadhg Murphy
  >  Eirikr Blaze-Eye
Katie Pattinson
  >  Shield Maiden
Phill Martin
  >  Hallgrimr Half Troll
Hafþór Júlíus Björnsson
  >  Thorfinnr
Eldar Skar
  >  Finnr
Jack Gassmann
  >  Hjalti Battle Hasty
Rebecca Ineson
  >  Halla the Maiden

Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
tuberajt88 View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj tuberajt88 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Northman (2022)
    Objavljeno: 15.Travanj/Apr.2022 u 09:02
Svaka čast dobro si me nasmijao. Rasturaš filmove sa rupama :)
Na vrh
ernad-fakic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj ernad-fakic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Travanj/Apr.2022 u 11:47
A mozda je do tebe...
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Travanj/Apr.2022 u 12:14
Dobro to sa eventualnim lutanjem u samoj temi filma, no kažite vi meni, ima li dobrih vikinških borbi, berserker mod-a, vitlanja mačevima i sekirama, "biju naši al' biju i nji'ovi", krvi do kolena? Briga mene baš za odnose i izdaje u familiji (preko glave mi je moje, šta ću tek sa nordijskim iz ko zna kog veka?), gde je borbena epika? Ili je bolje da se vratim ipak filmu "13th warrior"...kakav crni Šekspir i siroti Kafka tek...

Zaboravih i sve u vezi onog vikinško-indijanskog (Pathfinder?) možda bi i to trebalo ponoviti. 
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Travanj/Apr.2022 u 16:12
Eggersov scenarij i režija, zna se što tu treba stilski očekivati i tu on dosad nije omanuo.

Sadržajno ja bih ga odjebo čim čujem engleski jezik.
Koji je ku**c da prostite tim amerikancima pa snimaju filmove o neamerikancima?
Ne, nećete nam vi pisati našu povijest. Pišite svoju.
I uostalom ako su mafijoze talijani snimali westerne sa engleskim jezikom ma koliko povijesno neutemeljeni ili istiniti bili, pa onda je red da i ti današnji kauboji uzvrate uslugu i snime na izvornom jezioku vikinge.

U mom slučaju, preskačem.
Na vrh
calimero View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj calimero Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Travanj/Apr.2022 u 19:59
Nisam ni očekivao drugačiju kritiku. U principu, bio bih iznenađen kad bih nekad naišao na neku pozitivnu.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Travanj/Apr.2022 u 20:37
Originalno postovano od strane JoxerTM JoxerTM piše:

I uostalom ako su mafijoze talijani snimali westerne sa engleskim jezikom...

Ma, otkud ti to sada...špageti vesterni nisu snimani sa tonom, tamo je svako ili pričao na svom jeziku ili se čak izgovaralo puko brojanje, tek da se vidi da otvaraju usta. Daleko bilo da je sniman ton tih dijaloga (mada...bilo bi zabavno gledati i ta čudesa LOLLOL) Naknadno su se tek sinhronizovali, svakako nisu bili na engleskom ionako, ogromna većina na setu nije imala blagog pojma sa engleskim jezikom.

Nisam gledao čiji je film, blesavih se doduše oko bobene epike ionako LOL to bih tek ja voleo da vidim, da sam znao da je Eggersov ne bih se ludirao. LOL
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Travanj/Apr.2022 u 22:25
Sve je tada bilo dub i zvuk iz studija.
Danas to nije svugdje jer nema potrebe osim ako je publika nepismena.

Ajde da ti onda bolje pojasnim.
Zamisli Bitku na Neretvi gdje Yul Brynner govori "oh my gosh". Bez duba ili s dubom, isti k.

Ažurirao JoxerTM - 15.Travanj/Apr.2022 u 22:30
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Travanj/Apr.2022 u 23:08
Hajde onda i ja tebi da pojasnim (kada se već pravimo da nekome nešto nije kao jasno LOL), italo vesterni prosto nisu snimani niti prikazivani na engleskom jeziku osim pred publikom kod takvog i govornog područja. Šmekerica je western na žabarskom, sniman u Španiji, sa internacionalnim kastingom, nema tu ikakve uvrede za divlji zapad, niti za američke westerne (ma šta pričao o italo vesternima Di Caprio u Tarantinovom filmu LOL), čista eksploatacija, pa ko voli. Ja sam makar voleo da jurim njihove italo dublove (slava cinemageddonu). 

Mada, meni je suštinski svejedno to sve (samo dok titl nije domaći ili ruska monotona sinhronizacija, da se pogledati sve). Ostaje pitanje na kom je jeziku kog vraga pričao Gidra (na setu) u tih 5-6 špageti vesterna koje je snimio LOL A da mi najednom smeta američki film (što je meni apsurdno samo po sebi) jer obrađuje i neki drugi prostor, tja. Toliko je tamošnjih autora, istina većina sada pokojnih jbg, čije bih filmove o kojem god prostoru gledao daleko pre negoli mase autora sa tih kao matičnih. Kud nestade to da je bitan film i to kako nam legne a ne nacionalnost autora, odakle je došla lova, ko ima pravo da priča priče odavde ili odande, meh. Ako je Kubrick hteo da snimi Napoleona, neka ga, dajem deset francuskih autora za njega (zezam se, but still...) LOL

Ažurirao puppet_master - 15.Travanj/Apr.2022 u 23:22
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Travanj/Apr.2022 u 23:29
Onda smo to riješili. Pa da rezimiramo. Evil Smile

Ja preskačem jer me u ovoj godini ne zanimaju vikinzi koji govore engleski. Dosta mi je toga u Asassins Creed: Valhalla, ali to nije film pa se dade zažmiriti.
Da bar govore japanski, pa ajde to bih prožvakao.

Tebi ne smeta i srećom imaš vremena ovaj vikend pa ćeš ga pogledati. Wink
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Travanj/Apr.2022 u 23:37
Nemam vremena Unhappy, danas sam prosto morao da ostanem kod kuće, sutra u pet na noge lagane i u nove radne pobede...ukrašću nedelju though, ma nije ni izašao koliko znam, ne bih mogao da ga overim i da hoću, to je Iga verovatno u bioskopu gledao.

Brine me ta hamletovska zaebancija, meni bi legao vikinški ep, sa mrvom fantastike, misticizma, jok njihove sudbe klete sa tatom, mamom i stričevima, pa neka je ovaj i sjajan, džabe kada bih ja sada prsa u prsa sekirama LOL ako mu to fali uopšte, i dalje tapkam u mraku.
Na vrh
Pretop View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Pretop Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2022 u 11:03
Svaka cast za sajt i za titlove kroz sve ove godine. Tu ste cista 10tka. Kada su u pitanju recenzije, ne valja. Suvise su subjektivne, proste i faktori koji uticu na to da li je film dobar ili ne su prazni i nebitni. Nisam gledao jos ovaj film ali za vecinu filmova su recenzije veoma negativne, (kao da je utrkivanje da se oblate filmovi) a to sam primetio i kod dobrih filmova. Mozda da batalite recenzije. Egers je odlican reziser i kapiram da film ne moze da bude "Neverovatno Los". Mogu da razumem da je prosecan, ili da je malo bolji od prosecnog ali Neverovatno los, cisto sumnjam. Sto se tice Jezika, Tako je kako je, svi su znali koja je produkcija. I meni bi bilo bolje da su ga uradili na Norveskom ili Svedskom, Danskom. Ako cemo oko jezickih problematike ne znam ni kako bi napravili film sa Starim Dijalektom koji danas ne razumeju ni Svedjanji, Danci, Norvezani,..Mozda bi Islandjani jedini mogli da razumeju. Dakle ako cemo da pricamo o jeziku trebao bi da bude uradjen sa starim dijalektom o kom se i dalje ne zna sve. Dakle razumela bi neka baba sa ivice Islanda :)
Na vrh
IgaBiva View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj IgaBiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2022 u 11:11
norveški, švedski, danski, piše se malim slovom... Hvala za ostalo, pogotovo za "proste recenzije"... Ipak bi te savetovao, o Pretope, da prvo pogledaš film. Pa, napiši recenziju, verujem da će biti objavljena. A, naravno da je subjektiva, pa moja je... Kao što bi i tvoja bila subjektivna... Uostalom, kao i da je bilo ko napiše...
Na vrh
nibiru2012 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nibiru2012 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2022 u 12:44
Neki put je bolje ništa ne napisati....
Na vrh
Pretop View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Pretop Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2022 u 12:56
Recenzija treba objektivna da bude jer svako treba da je cita. Eto, nisam na žalost znao da svako moze da je napiše. Ne pišem recenzije. Utisak sam stekao jer sam citao recenzije ostalih filmova. Ovi su komentari, pisani brzo pa i nije bitno da li sam gramatički napisao kako treba. Onda ti izbaci 3 tackice na svakoj recenici. :) Odgledacu film i ne verujem da je toliko los. Pored The Witch i Lighthouse tesko da je napravio loš film. Uostalom njegovi filmovi nisu bas za siru publiku što za ovaj ne bi moglo da se kaze jer je blockbuster.
Na vrh
Wida View Drop Down
Uploader
Uploader

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Wida Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2022 u 13:33
Eggersa gledam OBAVEZNO
Na vrh
Grobar95 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Grobar95 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Travanj/Apr.2022 u 20:02
Kolko hejtera ima na ovom sajtu to je strasno... Nisam gledao film ali po onome sto sam citao i uspeo da pogledam uopste ne deluje lose,vi uzmite pa napravite bolje...
Na vrh
XXXYYYZZZ View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj XXXYYYZZZ Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Travanj/Apr.2022 u 12:52
Sasvim je u redu je da se napise negativna kritika o necemu sto je uglavnom hvaljeno, ali je deguntantno da se objavi ovako neargumentovano i polupismeno baljezganje za nesto sto recenzent ocigledno ne razume, vec svoje neznanje prikriva proizvoljnim (mahom netacnim) konstantacijama i opaskama za koje samo on misli da su duhovite. Da si se barem malo potrudio i procitao nesto o islandskim, farskim i (generalno) nordijskim mitovima, shvatio bi koliko je svaki detalj u filmu precizno odradjen i sta zapravo predstavlja. Bukvalno sve u filmu ima podlogu u nekom od mitova i ovo je svojevrstan omaz istim. Ali, bilo je lakse odmah nakon projekcije izbaciti gomilu neosnovanih gluposti, verovatno u isto vreme kad i na wc solji kilograme kokica cije te je zacepljenje omelo da barem malo ukljucis mozak dok si skrabao ovaj ispljuvak od koga bi se svako normalan momentalno postideo.
Na vrh
IgaBiva View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj IgaBiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Travanj/Apr.2022 u 13:10
Duhovito Cry
Na vrh
XXXYYYZZZ View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj XXXYYYZZZ Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Travanj/Apr.2022 u 13:28
Cisto da vidis koliki si diletant, evo ti analiza jedne tvoje recenice.

"Dodajte tome i koketiranje s "onostranim", ničim opravdano, te, moram reći, scenu u kojoj (valjda Olga) leti na konju i ratnički se osmehuje s protezom u ustima..."

Ne, to nije Olga. To je skjaldmaer ili shield-maiden, zenski ratnik iz skandinaskog folklora, na kojem su kasnije bile bazirane valkire. Ne, to nije proteza, vec ugravirane linije u zubima koje su sluzile kao dekoracija, a prisutne su u gomilama vikinskih grobova, narocito na ostrvu Gotland (na onom na kojem je Bergman, ako si cuo za njega, snimio vecinu svojih filmova). Ne, to nije nicim opravdano, nego si se ti malo pogubio.
Bukvalno se svaka recenica iz ovog tvog nakaradnog teksta (za koji je sramota da se uopste nazove kritikom) moze pokopati. A ti slobodno i dalje misli da nesto znas, opasno te bije Daning-Krugerov efekat.

Ažurirao XXXYYYZZZ - 19.Travanj/Apr.2022 u 14:26
Na vrh
IgaBiva View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj IgaBiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Travanj/Apr.2022 u 13:33
Ti dečko, očigledno nemaš pojma šta je sarkazam. Ali, dobro, uživao si u fimu, i očigledno si načitan...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,109 sekundi.