Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Matrix Resurrections (2021)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Matrix Resurrections (2021)

The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections (2021)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2021

Žanr:

akcija, znanstvena fantastika

Trajanje:

148 min

Režija:

Lana Wachowski

Scenarij:

Lilly Wachowski
, Lana Wachowski
, Aleksandar Hemon
, David Mitchell

Glavne uloge:

Keanu Reeves
  >  Neo
Jada Pinkett Smith
  >  Niobe
Carrie-Anne Moss
  >  Trinity
Daniel Bernhardt
  >  Agent Johnson
Michael X. Sommers
  >  Skroce
Lambert Wilson
  >  Merovingian
Ian Pirie
  >  Lieutenant
L. Trey Wilson
  >  Hanno
Andrew Caldwell
  >  (as Andrew Caldwell)
Joshua Grothe
  >  FunktIøn
Toby Onwumere
  >  Sequoia

Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
Boxter7 View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Boxter7 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Matrix Resurrections (2021)
    Objavljeno: 13.Studeni/Nov.2021 u 21:58
Uh... Jedan od omiljenih filmova. Nisam siguran da mu je ovaj nastavak trebao.
Na vrh
vladablok9a View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj vladablok9a Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Prosinac/Dec.2021 u 18:27
Nisu mu bila potrebna ni prethodna 2, jer su odradjeni samo zbog para, apsolutno nicemu nisu sluzili
Na vrh
kikilele View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj kikilele Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Prosinac/Dec.2021 u 22:03
Uz duzno postovanje, pa onda nisi shvatio film. Inace, sutra 22.12.2021 izlazi na HBO Max, eto nam digitalne verzije. Big smileBig smileBig smile
Na vrh
vladablok9a View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj vladablok9a Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2021 u 19:21
Sve sto treba da shvatis je u prvom delu, jedino vredno pomena iz ostala 2 je dijalog sa Arhitektom, sve ostalo je nepotrebna splacina, kao da sam gledao neko marverlovo sranje. Izbaci prvi deo i objasni mi sta si to shvatio u druga 2?
Inace odgledah i ovaj deo, ali ne bi spojlerisem 
Na vrh
Telegon View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Telegon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2021 u 20:53
Sagledah i ovaj, četvrti deo. Blago je reći da je ovo katastrofa. Jeftina akcija i jeftina priča. Komplikovane i uzaludne potere, ekspozicija u kojoj nam se sve objašnjava većinom rečima, a slabo i delima, izostanak izvanrednog Hjuga Vivinga kao agenta Smita, plitki i isprazni dijalozi, uvođenje mora novih bezličnih likova, beskrajna jurnjava sa jedne na drugu stranu, izostanak izuzetnog akcionog spektakla koji je trilogiju, između ostalog, učinio remek-delom itd.

Sveopšti jad. Iako mi je prvi deo filma držao pažnju iz čiste znatiželje, i iako sam lično srećan zbog pojave Nila Patrika Harisa, jer se s radošću setim njegove uloge u How I Met Your Mother, ovaj film je bio mediokritet kakav nisam video još od poslednjeg filma iz serijala filmova o Ratovima Zvezda. Bojim se da jeftini pokušaji da nas zbune prikazujući scene iz starih filmova u okviru novih da bismo pomešali nostalgiju za starim za uživanje u novom nisu prošli.

EDIT: Kakvih filmova ima sa ocenom ispod 5, mislim da nije primereno dati manje od 5. Lična ocena: 5.5.

Ažurirao Telegon - 25.Prosinac/Dec.2021 u 13:42
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2021 u 23:24
Uocavam da na mnogim relevantnim sajtovima uglavnom dominiraju negativne kritike.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2021 u 23:54
Preskačem. Iako to nikoga ne zanima, svi trče za mejnstrimom...
Na vrh
lovac666 View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj lovac666 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2021 u 10:44
Loš film, da ne govorim da je vizualno kao da je sniman mobitelom
Na vrh
bracabmb View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bracabmb Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2021 u 14:17
Ne postoje nastavci, (obrisan dio zbog vrijeđanja ostalih). Priča u 4 poglavlja. Um treba da je otvoren i pita!?

EDIT:

Za ovakvo izražavanje prema ostalim sugovornicima dodjeljujem prvu i jedinu opomenu. bubba

Ažurirao iromafia111 - 24.Prosinac/Dec.2021 u 20:24
Na vrh
kjovo View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2021 u 14:38
Ne znam cemu to vredjanje,nije greska ako se kaze nastavci,na kraju krajeva,drugo poglavlje se nastavlja na prvo,iliti je njegov nastavak i tako dalje.Ali opet ako hoces tako prvo poglavlje je vrhunsko ostala su ocaj blagi i bespotrebna.Ali opet to je moje i samo moje misljenje i necu druge vredjati ako se ne slazem sa njihovim misljenjem
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2021 u 16:05
Originalno postovano od strane kjovo kjovo piše:

Ne znam cemu to vredjanje,nije greska ako se kaze nastavci,na kraju krajeva,drugo poglavlje se nastavlja na prvo,iliti je njegov nastavak i tako dalje.Ali opet ako hoces tako prvo poglavlje je vrhunsko ostala su ocaj blagi i bespotrebna.Ali opet to je moje i samo moje misljenje i necu druge vredjati ako se ne slazem sa njihovim misljenjem

Slažem se, totalno nepristojno. Nastavak znaci produžetak, nastavak se uobičajeno upotrebljava za film, a poglavlja za knjige, udžbenike, pisana dokumenta. Aktuelno je i u još jednom postu greška prilikom pisanja, jako bitna stvar. Ovo nije forum ( filmovi i serije) gde će se diskutovati o pravopisu, normativnoj gramatici, Leksikonu stranih reči i izraza, jezičkim nedoumicama, već da se iznose utisci o filmovima i serijama, ukažu na pojedine zanimljivosti, podele iskustva, i tom prilikom da se trudimo da poštujemo  tuđa mišljenja, pa makar imali totalno suprotna, niko vas ne primorava da čitate, ako se i provuče greška, što više rada to više i grešaka, na fin i kulturan način je predočiti ( o tome lično pišem) i vezano za prevode ( njih npr. ne komentarišem).
Na vrh
new1 View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj new1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2021 u 18:37
Fake news:
Prema neprovjerenim informacijama film je skinulo oko 2 milijuna pirata i na HBO gledalo (glagol u nesvršenom prošlom vremenu - imperfektu) približno 12.000 gledatelj. Službeno ima informacija da je 9 ljudi odgledalo film do kraja, ali pri tom nije poznato uz ili bez prekida.
Očekuje se i nastavak franšize, Matrix pilav 1 i 2, te Matrix čobanac, a bogami i Kečiga...

Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2021 u 20:23
Originalno postovano od strane kjovo kjovo piše:

Ne znam cemu to vredjanje...

Zbog vrijeđanja mu izričem opomenu. Druge neće biti. postovanje
Na vrh
IonX View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj IonX Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2021 u 21:20
Meni je 66% na RT sasvim dovoljno (za pozivanja na "relevantne sajtove"):

Ono što mi se ne sviđa je što se Kianu naložio na imidž Džona Vika, pa će ga sad gurati kroz još x filmova.

Ažurirao IonX - 25.Prosinac/Dec.2021 u 11:51
Na vrh
mile969 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mile969 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Prosinac/Dec.2021 u 00:23
Film nije loš ali ne bi trebalo da postoji pod franšizom Matrix, uz sve to nekako izgleda jeftino a na mahove kao zombi jurnjava. 6/10
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Prosinac/Dec.2021 u 02:44
Prijevod su najavili  Bambula  i  darcassan ⚡

Ažurirao titlovi.com - 25.Prosinac/Dec.2021 u 02:50
Na vrh
zlatko-livadic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj zlatko-livadic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Prosinac/Dec.2021 u 08:05
Jos uvek ga nisam odgledao, po svemu sudeci i po gotovo svim recenzijama film je pravo smece,videcemo ne zelim napamet da komentarisem, tek kada ga budem odgledao dacu konacni sud. Cini mi se da je film tako snimljen ono da nema sredinu, znaci ono wauu odlican je ili pak je smece pravo!!!!
Na vrh
kjovo View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Prosinac/Dec.2021 u 10:10
Najgore je sto ce ga 90% ljudi gledati iako znaju da nista ne valja,ja sam prvi medju njima ali jbga prvi film mu je obezbedio gledanje dokle god budu izlazili nastavci barem kod mene. 
Na vrh
robin12345 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
precednik Titlovačke republike

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robin12345 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Prosinac/Dec.2021 u 10:41
A ja imam 4kConfusedočekivao bar nešto. kmeeeee
Robin Obični- najobičniji
Na vrh
ar8c View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Prosinac/Dec.2021 u 12:22
Prilično jalova recenzija, ali nisam time iznenađen. Više me iznenađuje horski "hejt" većine onih koji su film pogledali, ali i onih koji to nisu, valjda po sistemu "kud svi, tud i mali Mujo" Rizikujući da ostanem usamljen na drugoj strani obale, evo i mojih impresija nakon odgledanog filma onako kako je i predviđeno, na velikom platnu u udobnosti dobrog bioskopa:

Najveći problem današnjih konzumenata, ujedno i kritičara, jeste taj što se od svakog filma, a pogotovo od svakog nastavka, očekuje da je ništa manje nego masterpiece! Nažalost, to tako ne ide i retka su ona remek dela koja su pomerala granice žanra i/ili čak same kinematografije. Matrix definitivno spada u tu kategoriju, ali očekivati da svaki nastavak prevaziđe original u najmanju ruku je neozbiljno. Ni najveća imena svetske kinematografije ne mogu da se pohvale kako im je svaki film kultni. To je prosto nemoguće.

E sad, da li ceniti svaki naredni pokušaj da se neka priča raširi i razgrana u skladu sa vizijom kreatora, ili svaki takav pokušaj dočekati na nož i popljuvati ga - to je već na svakom od nas. Ali činjenica je da ovo novo digitalno doba gde svako ima prohodnost do medija i shodno tome do prilike da kritikuje, najčešće dovodi neopravdanog obezvređenja nečijeg truda.

Po mom skromnom mišljenju Resurrections je sasvim uspeo i dobrodošao nastavak iz serijala epskog Matrix univerzuma kome sam se unapred radovao, a na kraju i potpuno uživao u projekciji. Kompleksna i interesantna priča, gomila flashbackova za ljubitelje, odlična kamera i efekti na nivou priče i očekivanja (naravno, ukoliko se gleda na velikom platnu i uz odgovarajući kvalitet slike i zvuka), gde bi svako prepričavanje sadržaja bilo bespotrebno i kontraproduktivno. Od mene ocena 8,4/10 i obaveza da se u dogledno vreme u repriznom terminu utvrdi gradivo.

Možemo postaviti i nekoliko pitanja.
Da li je ovaj nastavak bio neophodan i da li se moglo živeti bez njega? Odgovor je, naravno, da nije bio neophodan i da je trilogija i bez njega sasvim fino zaokružila priču. Izuzev onih tvrdokornih koji bi želeli da je sve stalo već nakon izvornog Matrixa.

Da li je ovaj film savršen i bez mana? Naravno da nije. A koji film pa jeste? Svako u skladu sa svojim ukusom i željama može izneti svoje zamerke na određene nejasnoće, nedoslednosti, recikliranje izvorne ideje ili na čega god poželi. Šteta je što fenomenalni Hugo Weaving nije imao slobodnih termina da obnovi svoju rolu, ali zamena je adekvatna i kasting je sasvim dobar. Što se mene tiče, možda bih završio film na malo drugačiji način, ali da sam u prilici da kreiram i snimam filmove, onda bih o tome ozbiljnije razmišljao. Ovako cenim trud onih koji su zaduženi da snimaju i priču vode putem koji su zamislili.

Da li ovako koncipiran i realizovan četvrti deo sage treba da smeta istinskim fanovima? Naravno da ne treba! Samo treba očekivanja svesti na razumnu meru i prepustiti se priči bez da je primarni motiv negativnost i traženje mana. Ovo je sasvim dostojan predstavnik Matrix univerzuma i mogu samo da se nadam da nije i poslednji. U pitanju je SF žanr, a tu je sve moguće i dozvoljeno u skladu sa maštom i inspiracijom kreatora priče.

Kome bih preporučio ovaj film? Pre svega starijoj gardi (poput moje malenkosti), onima koji su bili u poziciji da uživaju i shvate pun potencijal i značaj izvornog Matrixa, ali i nastavaka koji su usledili. Upravo onima na čijim licima i telima mogu jasno da se uoče znaci nemilosrdnog protoka vremena i starenja, baš kao i na našim junacima Neu i Trinity, ali i na maštovitim tvorcima ove sage. Ima u filmu mnogo simbolike, skrivenih poruka i asocijacija, samo treba imati strpljenja i dobre volje, pa ih sve ih pohvatati.

Činjenica je da je jedno ovakvo mišljenje manjinsko i da neću imati mnogo istomišljenika. Ali ne smeta mi biti u manjini. Ako sam na ovaj način naveo barem nekoga da pogleda film umesto da se samo unapred osloni na pljuvanje i ako neko takav neočekivano dobije svoju porciju užitka, onda mi nije žao utrošenog vremena na pisanije
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.