Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Ice Road (2021)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Ice Road (2021)

The Ice Road

The Ice Road (2021)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2021

Žanr:

drama, akcija, triler, avantura

Trajanje:

109 min

Režija:

Jonathan Hensleigh

Scenarij:

Jonathan Hensleigh

Glavne uloge:

Laurence Fishburne
  >  Goldenrod
Liam Neeson
  >  Mike
Chad Bruce
  >  Shift Supervisor Mankins
Paul Essiembre
  >  Deputy Minister Callum O'Toole
Arne MacPherson
  >  Miner Claude
Holt McCallany
  >  René Lampard
Matt McCoy
  >  George Sickle
Matt Salinger
  >  CEO Thomason
Marcus Thomas
  >  Gurty
Benjamin Walker
  >  Varnay
Josh Strait
  >  Nodak Trucker
Bradley Sawatzky
  >  VP Operations Tager
Amber Midthunder
  >  Tantoo
Mike Vaughn
  >  Additional Voices
Lauren Cochrane
  >  V.A Nurse
Gabriel Daniels
  >  Barney
Martin Sensmeier
  >  Cody
Marshall Williams
  >  Mine Safety Supervisor Tully
BJ Verot
  >  Washington
Adam Hurtig
  >  Fred Ford

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Black Raven View Drop Down
Translator
Translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Ice Road (2021)
    Objavljeno: 27.Lipanj/Jun.2021 u 15:19
Dobar film, dovoljno zanimljiv da izdržite do kraja filma. 

Na početku filma ima nekoliko loše urađenih scena, 
ali kasnije je film kvalitetnije urađen. 
Priča je slaba, klasična, nekoliko zloća 
i nekoliko dobrica jure kamionima za nečim. 
Moglo je ovo biti i malo bolje urađeno, 
sa još nekim kvalitetnijim glumcima, 
ali i ovako je ispalo gledljivo ostvarenje. 

Preporučujem. Thumbs Up

Ažurirao Black Raven - 27.Lipanj/Jun.2021 u 15:46
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Lipanj/Jun.2021 u 23:39
Prijevod su uradili Bambula i payutti 👍
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Lipanj/Jun.2021 u 16:19
Potpisujem sve što je Black Raven napisao.

Možda se zapitate koliko je realna fizika leda i spomenute mase u filmu.
Ali kad se sjetite da je ovo zamišljeno kao film za zabavu se rijetkim kamiondžijama u prvom planu te da film u nijednom trenutku nije dosadan, ja ga jednako preporučam.
Na vrh
new1 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj new1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Lipanj/Jun.2021 u 09:56
Gospoda, cijenjeni član i cijenjeni prevoditelj, Joxer TM i Black Raven, evidentno nisu gledali isti film koji sam ja gledao, a kojem je ova tema posvećena. Jedino dobro u filmu je prijevod, a budući da se radi i djelu vrsnog prevoditelja Bambula (hvala Bambula) i jednako dobroj prilagobi na Hrvatski cijenjenog člana Tona01 (hvala Tona01) nismo ni pomišljali da bi to moglo biti ikako drugačije, zar ne?
Jedino dobro, prijevod i prilagodba, koje sam morao neizostavno naglasiti ni u kojem slučaju ne znači da su originalni dijalozi dobri ili da imaju ikakva smisla baš kao što ništa (baš, baš, baš ništa) u ovom filmu nema nikakvog smisla.
Metanski detektori su isključeni kako bi se uštedjelo 4 dolara i 12 centi, a onda uništiš tri bušeće glave koje vrijede oko 15 milijuna dolara, i 3 kamiona od 800.000 dolara i platiš još 200.000 dolara da ti to dopreme... pa angažiraš profesionalce da pobiju... "profesionalce"? "Profesionalce" ?
Prvo, koncept je ukraden iz filma The Wages of Fear (Francuski: Le Salaire de la peur) iz 1953. (pogledati film pod obvezno i ako ste ga gledali i ako niste), drugo, svaka epizoda History "Ice road truckers" ("Kraljeva leda") bez ikakvih scenskih efekata i bez i jednog plaćenog glumca ima više dramatike i napetosti nego u ovoj, ovoj... smeću. 3. gluma, dijalozi, animacija, akcija, režija, scena, fotografija... nema što nije upropašteno tako i daljnje nabrajanje nema smisla.
Kako god bilo, pod svaku cijenu izbjeći ovaj jad.
Na vrh
Black Raven View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Lipanj/Jun.2021 u 14:11
Kolega, new1, gledali smo mi isti film kao i ti, 
ali ti izgleda nisi shvatio da je ovo Netfliksov film. 
Netfliks retko ima fantastične filmove, dobri su im filmovi, 
ali su napravljeni da uzmu što više novca, a ne nagrada. 
Ovo je sasvim klasična Netfliks akcija, trejler za film je bio dobar, 
u filmu igra dobar glumac i to je dovoljno da se uzmu pare. 

Ovaj film će pogledati i stariji i mlađi gledaoci 
i verovatno da će im se dopasti, jer prosečnog gledaoca ne zanima 
koliko košta kamion i da li led stvarno može da izdrži težinu kamiona. 
Obične gledace ne zanima da li je Rambo ispucao 30 ili 300 metaka 
iz istog šaržera, već da li je film zanimljiv. 

Film "Ice Road" je dobar film jer većinu gledalaca 
će držati skoro 2 sata ispred TV-a. 
Za mene su dobri filmovi od ocene 4 do 7, 
a ovaj ocenjujem sa 4,5/10.  
"Ice road" nije spektakl, ali je dovoljno dobar za gledanje. 

Ažurirao Black Raven - 30.Lipanj/Jun.2021 u 14:16
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Lipanj/Jun.2021 u 14:43
Ajde onda ću i ja dodati "pojašnjenje".

Gledali smo isti film.
Ali nismo gledali svi nešto drugo.
Već sam pisao, ne gledam drama/war/history/biography kombinacije bilo kakve vrste te slijedom toga ne gledam ni History produkcije.
Ne shvaćam čemu uspoređivati dokumentarce i fikciju namijenjenu zabavi, posebno ovakvu koja ne laže da je istinita priča.

Na titlove nemam nikakve primjedbe, napišem ako imam.

Matematika koju si raspisao ne pije puno vode.
Tri kamiona od po $800K su ugovoren posao - ne pripadaju firmi. Firma će platit 200K za prijevoz i to je to, ostalo je problem prijevoznika.
Bušeće glave su osigurane, ako se neće vaditi naknadno, gubitak će se naplatiti.
Isključeni detektori su isključene kočnice na talijanskoj žičari pa je pala gondola. Tko tu profitira, koliko i profitira li u novcu ili položaju, žrtvama je nebitno.
Profesionalci su Velja Nevolja & co, jeftinjaci, samo što ovi ne prave ćevape.

Koncept se ne mogu složiti da je isti jer osjetljivi eksplozivni materijal i bušilice nisu ista stvar.
Mogao si tako reći da je koncept ko Frozen River, samo što tamo švercaju ljude i nema kamiona.
Tako da nije zgorega pogledati i ovaj i stari francuski, nije isto, a oba su (meni) dobra.

Kako god ja ne znam što si si tu očekivao.
Ja sam očekivao zabavu, dobio sam ju. Tako sam mislim bio i napisao.
Na vrh
new1 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj new1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Lipanj/Jun.2021 u 19:22
Hvala na osvrtu, Black Raven i Joxer TM.
Mogao bih pisati i napisati kilometar rasprave, no ovako: U PRAVU STE, ja nisam.
Nema "ali", nema polemike s moje strane.
Kulturološki, svijet ide u "Ideocracy" i što sad to odlagati, uvijek se sjetim scene kad u tank odleti baklja u filmu "Vodeni svijet" i pri tom čovjek u čamcu kaže: "Hvala Bogu."
Eto, tko bude zadnji neka ugasi svjetlo, ako uopće još uvijek gori, nisam ga baš svjestan pa ne znam.

Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Lipanj/Jun.2021 u 21:30
?
Ma kud ti ode čoeče...
Razmijenili smo utiske o filmu. Svaki za sebe je u pravu, ljudi nemaju isti ukus, a uz to ne traže svi od filma iste stvari.
Upravo ta različitost je garancija da nismo otišli u idiokraciju. Još nismo. Ne kažem da nećemo. Wink

btw ja bih volio da se pod idiokracijom sjetiš neke scene iz drugog "vodenog" filma koji su svi trčali gledati, neki više puta. A ja ga nisam pogledao i neću.
Titanic.

Na vrh
dzindzin16 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzindzin16 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Srpanj/Jul.2021 u 19:41
Ja sam vise za dokumentarce na ovu temu.Film nije bas nista posebno.Jednostavno neka lagana zabava.Ja odgledah a vi pokusajte na sopstvenu odgovornost.Hvala na prevodu
Na vrh
Filaret View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Filaret Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Srpanj/Jul.2021 u 23:35
Ha, New1,  ...

Ajde odma da odgledaš Nadnicu za strah, možda si već odgledao, ako jesi nema veze, ako nisi pothitno.

Da se razumemo, nemam nameru da gledam ovaj film, čisto da se oraspoložiš Big smile

Pozdrav.

Ažurirao kadetoni - 03.Srpanj/Jul.2021 u 23:52
Na vrh
Filaret View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Filaret Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Srpanj/Jul.2021 u 23:41
Ovaj, izvini 

(function(){window['__CF$cv$params']={r:'6693465a59520d56',m:'06237d4bcb3277f035096d5afcd9ba03b3ca17e3-1625348453-1800-AVWMoN5iG1vrtWjeSkVwtYctrhtDqa5FO9tK97JWpVa+Z3my1E+UflAqokrjneTEZEO8F6DZLaJ41M13J2PyPuc6+euaJGK9ltbs1nrioNJvpVySHOsww4L3QkqHCMuCWJvy47BuDEFYipmeSSKFrgeydpC/Dt4oDWdPG/khigh2R2SsM1PIlVpYFSSUhbBs8Q==',s:[0x4d2a10896a,0xdd5570ee56],}})();
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Moderator
Moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Srpanj/Jul.2021 u 23:57
Originalno postovano od strane Filaret Filaret piše:

Ha, New1,  ...
Ajde odma da odgledaš Nadnicu za strah, možda si već odgledao, ako jesi nema veze, ako nisi pothitno.
Da se razumemo, nemam nameru da gledam ovaj film, čisto da se oraspoložiš Big smile
Pozdrav.

a ranije reče
Originalno postovano od strane new1 new1 piše:

Prvo, koncept je ukraden iz filma The Wages of Fear (Francuski: Le Salaire de la peur) iz 1953. (pogledati film pod obvezno i ako ste ga gledali i ako niste)
Na vrh
Filaret View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Filaret Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Srpanj/Jul.2021 u 00:55
E svašta...

Na vrh
rijeka00 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj rijeka00 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Srpanj/Jul.2021 u 09:13
da budem kratak,da nije glumio Liam u ovom filmu čisto sumnjam da bi netko i čuo za njega.Ovako,ono gledljiv,ali ništa posebno,u nekim trenucima i potezima u filmu me podsjećao na Horizon Line,ha ha!Sve u svemu,ako ti je dosadno,da se pogledati ali ništa spektakularno:)
Na vrh
DurmitoracŠljivo View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj DurmitoracŠljivo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Srpanj/Jul.2021 u 08:50
Gdje je on ( Liam Neeson ) film je predobar . 
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Srpanj/Jul.2021 u 14:14
Na vrh
Tom Brady View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Tom Brady Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Srpanj/Jul.2021 u 23:31
Po meni prvi deo filma bolji nego kasnije kada krene ova vratolomna jurnjava i scene borbe. U nekim trenucima mi se čini da je film čak malo i veštački produžen upravo sa pomenutom borbom. Ali dobro, za ubiti nešto više od sat i po vremena može da prođe. Ako očekujete film koji ćete duže pamtiti, ništa od toga.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Srpanj/Jul.2021 u 21:56
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.