Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - The Fabelmans (2022)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

The Fabelmans (2022)

The Fabelmans

The Fabelmans (2022)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2022

Žanr:

drama

Trajanje:

151 min

Režija:

Steven Spielberg

Scenarij:

Steven Spielberg
, Tony Kushner

Glavne uloge:

Robin Bartlett
  >  Tina Schildkraut
Judd Hirsch
  >  Uncle Boris
Jeannie Berlin
  >  Haddash Fabelman
Art Bonilla
  >  Taxi driver
Paul Dano
  >  Burt Fabelman
Seth Rogen
  >  Bennie Loewy
Michelle Williams
  >  Mitzi Fabelman
Keeley Karsten
  >  Natalie Fabelman
Sam Rechner
  >  Logan Hall
Birdie Borria
  >  Younger Reggie
Oakes Fegley
  >  Chad Thomas
Gabriel LaBelle
  >  Sammy Fabelman
Chloe East
  >  Monica Sherwood
Julia Butters
  >  Reggie Fabelman

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: The Fabelmans (2022)
    Objavljeno: 16.Prosinac/Dec.2022 u 11:04
Ima ovde pristojne doze lepote, autobiografska porodična drama, protkana odrastanjem u Americi epohe koju volim, uz strast prema filmu mladog gospodina Hollywooda lično, Spielberga, tj ovde Sema, sa pa svojim razočarenjima, prvom ljubavlju, sve kako dolikuje ovakvom jednom filmu. Uz sve, stvarno su svi odlični ovde, Dano, Williamsova, Rogen, fenomenalna epizoda uvek draog Judd Hirscha...Najkraće, u svemu klasičan hollywoodski "lepi film". 

Prijao mi je, no Spielberga kojeg ja volim odavno više nema, to je momak koji je uradio "Duel" i "Jaws", a ne onaj na kojem je potom bio teret večitog pravljenja blockbustera ili pa kakvog suludog dokazivanja da je on "ozbiljan autor". Kako bilo, drago mi je što sam gledao i dobrim delom uživao u eto jednom ličnijem njegovom filmu, mada ja sa ovim svetom u njemu nemam ama baš išta zajedničko, za mene ovo može biti i fantastika a ne ičija autobiografija, i zapravo sam već gledao nemalo ovakvih filmova, sa te strane mi i nije ostavio previše prostora za radost. Kako bilo, ne žalim ni za čime.
Na vrh
ProtivuNeukusa View Drop Down
Active member
Active member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ProtivuNeukusa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2022 u 02:31
Vazno da ima prevod za Gossip Girl i svako bozje horor djubre na svetu, jebes novi film Stivena Spilberga.
Bravo majstori.
Na vrh
Dartanjan View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Dartanjan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2022 u 04:06
Stvarno smo stoka

Ruku na srce, i ja sam pomalo iznenađen što nema još uvek prevoda.

Ali ne sumnjam da će ga biti, samo je problem što je obiman. Oko 2.000 linija, tako nešto, koliko se sećam. Tako da, strpljenja samo.
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2022 u 10:15
Kome toliko fali prevod ,nek nauci sam i prevede a ne da proziva ovde ljude koji rade volonterski da bi mi imali prevode. Svasta od ljudi
Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ProtivuNeukusa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2022 u 14:56
Da, ali mogu da se postave prioriteti. Gurnes u stranu bljakunde i prevedes pravi film pa se onda vratis ako bas moras, mada iskreno prevode se stvari koje to ne zasluzuju. Valjda je i prevodiocu stalo da izda prevod za dobar film pre nego za bljskdrmrdjfjr. Meni vise ne treba, odgledo sam sa engleskim titlom.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2022 u 15:03
Originalno postovano od strane kjovo kjovo piše:

Kome toliko fali prevod ,nek nauci sam i prevede a ne da proziva ovde ljude koji rade volonterski da bi mi imali prevode.

+1
Originalno postovano od strane ProtivuNeukusa ProtivuNeukusa piše:

Da, ali mogu da se postave prioriteti. Gurnes u stranu bljakunde i prevedes pravi film

A prioritet bi trebao biti tvoj i samo tvoj ukus, ničiji više?
Dragi, ako sam ja mogao zagrijati stolicu i prevesti nešto što smatram bitnim da ima prijevod "kad već nitko neće", ne vidim razloga da ti ne učiniš isto to.

Apropo Spilbergove razvikuše iz naslova - imat će od mene isti tretman kao Titanik.
Nikad je neću pogledati.
Na vrh
Mizi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
aka balavurdija

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mizi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2022 u 16:05
Onaj prađed Spielberg još živ???!!!

Čiča još uvek snimlje i malo mu novca što je za života steko!????
E, prava je stoka!

Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ProtivuNeukusa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2022 u 21:45
Nisi ti kriv, ti si produkt umiruceg sveta. Nije cudo da se diskutuje da li je bolje crno ili braon govance na ekranu kad nista drugo i nema. 
Ako i naidje tvoj organizam odbije alergijom.
A to "dragi"... svom ocu. Mada i to pripada pomenutom kontekstu.

Originalno postovano od strane <br></div><div>A prioritet bi trebao biti tvoj i samo tvoj ukus, ničiji više?</div><div>[/QUOTE
A prioritet bi trebao biti tvoj i samo tvoj ukus, ničiji više?
[/QUOTE piše:

Na vrh
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ProtivuNeukusa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2022 u 21:55
Taj cica jos jedini moze da snimi film bez ucene da stavi crnca, pedera i transicu. 
Pretpostavljam da vam zato i smeta.

Originalno postovano od strane Mizi Mizi piše:

Onaj prađed Spielberg još živ???!!!

Čiča još uvek snimlje i malo mu novca što je za života steko!????
E, prava je stoka!

Na vrh
Mizi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
aka balavurdija

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mizi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2022 u 22:11
Nemojte da ste zamerljivi, to nas samo ukusi zapodevaju!
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2022 u 22:32
Ja ne kapiram, bice prevoda, Dartanjan je u pravu ima 2154 linija, relativno je noviji film, ako neko zeli ima potraznja pa moze da postavi, gleda ko sta hoce , ne vidim potrebu za komentarisanjem ukusa, prevodi se punom parom, svaka cast prevodiocima, ne moze se svima ugoditi, razliciti ukusi i potrebe, samo treba biti strpljiv i nista vise. Moje neko misljenje.
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2022 u 22:44
Prevod je uradio dejanstevic 👍
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2022 u 23:25
Eto kao sto rekoh, svaka cast ,hvala dejanstevic za prevod!!!
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2022 u 09:54
Hmm Amistad sta to bese ,cek ko rezirao to aaaa da Spilberg,zato ne pricaj svasta ako se neko pokvario i snima bas ono sto Holivud trazi je Spilberg ,i hvala Dejan Stevic za prevod.
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2022 u 09:58
Alex sad vidim da je Spilberg napravio Lock and key tv film jos 2011 ,jel vredi cemu ,ne bih seriju zapocinjao
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2022 u 10:21
Nisam gledao, mislim da nije film, koliko se secam mislim da je bila serija u pokusaju i da je to pilot, i da je Fox odustao od nje, a niko nije tada preuzeo. Nisam siguran, mislim da je tako bilo, ali nemoj da me drzis za rec. 
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2022 u 10:25
I da je Spilberg tu bio jedan od producenata. Ako si u prilici procitaj strip.
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2022 u 10:41
Moguce sad vidim da je 48 min a i ne moze da se nadje . Sacu skinem strip das vidim o cemu je
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2022 u 11:08
Pa isto, nego je kao i u slucaju Sandman-a ( realno nije za poredjenje, ali hajde, nekome ni on nije `seo`) ili slicnih, naravno bolji strip, nego ja ipak dajem sansu serijama, eto imam taj nivo tolerancije, sve u zavisnosti koliko sam raspolozen i da bas ne odstupaju od price, radnje, likova. A misljenja sam da strip vredi. 

Npr. Mike Flanagan je nedavno najavio da ce da snima seriju, da su otkupili prava, da su ... itd, samo je pitanje kada ce  ( dobro sad je u postprodukciji mini-serija adaptacija price od Edgara Allan Poe-a , `The Fall of the House of Usher  `to je mislim peta adaptacija, bili su oni prvi i stari nemi) The Dark Tower.

Ažurirao AlexDeLarge - 24.Prosinac/Dec.2022 u 11:19
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Prosinac/Dec.2022 u 12:05
Sad sam video to je strip od sina Kinga ,Dzo Hila nisam bas neki njegov ljubitelj. Barem knjiga nista nisam mogao od njega da zavrsim a pocinjao par.A super za Dark tower ,valjda ce ozbiljno da ga urade. Evo His dark materials je dokaz da moze serija solidno da se uradi.Bar se meni svidja
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.