Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > TITLOVI / PREVODI > Македонски форум
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Вовед
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Вовед

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
icemaher View Drop Down
Administrator
Administrator
Avatar

Pridružen: 18.Rujan/Sep.2007
Lokacija: Kumanovo MKD
Status: Offline
Points: 14009
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Вовед
    Objavljeno: 27.Kolovoz/Aug.2015 u 20:27
Форумов е исклучиво воведен за нашите членови, корисници и преведувачи за да имаме подобра комуникација и меѓусебно разбирање.
Овде слободно може да се служиме со нашиот јазик.
Деновиве ќе отвораме уште теми, ќе биде преведено комплет UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
Ќе имаме уште теми во врска со преведување. 
Темава ќе биде општа, давајте предлози што како мислите дека ни фали.Wink

Na vrh
Ambroz View Drop Down
member
member
Avatar

Pridružen: 25.Veljaca/Feb.2015
Status: Offline
Points: 2
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Ambroz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Prosinac/Dec.2018 u 17:42
Здраво, гледам дека постот е од пред 3 години ама решив да пишам Smile Голем поздрав и поддршка за сите што преведуваат на Македонски јазик (во последно време се почесто). Имам една општа замерка за сите што преведуваат на сајтов, а тоа е предност да им се даде на поновите филмови што се веќе излезени да се преведуваат, а не на тие што излегле во 1934, 1929 итн. Многу пати сум начекал филмови што веќе излегло bluray верзија или во најмала рака webrip, а уште нема никаков предвод поставено на сајтов. Јасно ми е дека не земате плата од ова и се тоа, ама реално кој ги гледа тие филмови од пред 80 години што излегле... Се надевам дека ќе разговарате за ова со одговорните луѓе на сајтов. Пздрав
Na vrh
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Moderator
Moderator
Avatar
Eden - Zeleni - Šon Bin - Bogomoljka

Pridružen: 02.Srpanj/Jul.2011
Lokacija: Јакимово, МКД
Status: Offline
Points: 13814
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Prosinac/Dec.2018 u 17:56
Точно е дека повеќето луѓе гледаат понови филмови, но тоа не значи дека никој не ги следи и постарите филмови. Да не ги потценуваме.

Во однос на преводите, никој од админ тимот на сајтот не може да влијае на тоа кој што ќе преведува. Секој го преведува тоа што го сака и го споделува тука со другите. Ете, некому му се допаѓаат постари филмови и ги преведува.
Na vrh
MrDaky78 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Avatar

Pridružen: 16.Sijecanj/Jan.2013
Status: Offline
Points: 2105
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj MrDaky78 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Prosinac/Dec.2018 u 21:22
Što bi ja volio da znam šta pišete...
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Avatar
Robin sa zlatnim nervima

Pridružen: 29.Svibanj/May.2010
Lokacija: Selendra
Status: Offline
Points: 8822
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Prosinac/Dec.2018 u 21:29
I ja sam se pitao. Pa sam se trudio shvatiti, koristeći svoje šturo poznavanje makedonskog. Wink
Koliko sam shvatio Ambroz se žalio što nema dovoljno prijevoda za stare filmove.
A Eden mu je, naravno, odgovorio da ne može niko nikog natjerati šta će prevoditi... LOL
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Avatar
Puppet Master

Pridružen: 27.Svibanj/May.2012
Status: Online
Points: 13137
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Prosinac/Dec.2018 u 22:14
po meni je problem što je eden lijenčina prve klase i ama ništa ne prevodiLOLLOL  meni je on izravno odgovoran za ovaj problemLOLLOL
Na vrh
MrDaky78 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Avatar

Pridružen: 16.Sijecanj/Jan.2013
Status: Offline
Points: 2105
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj MrDaky78 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Prosinac/Dec.2018 u 22:36
Eden misli da mi ne znamo upalit gugl transletjer pa svakakve gadosti nam piše po forumu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.