Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Star Trek: Discovery (2017)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

Star Trek: Discovery (2017)

Star Trek: Discovery

Star Trek: Discovery (2017)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2017

Žanr:

znanstvena fantastika

Autor:

Alex Kurtzman
, Bryan Fuller

Glavne uloge:

Maulik Pancholy
  >  Dr. Nambue
Rekha Sharma
  >  Commander Landry
Terry Serpico
  >  Admiral Anderson
Jason Isaacs
  >  Captain Lorca
Kenneth Mitchell
  >  Kol
Damon Runyan
  >  Ujilli
Sonequa Martin-Green
  >  Michael Burnham
Shazad Latif
  >  Lieutenant Tyler
Mary Wiseman
  >  Cadet Tilly
Clare McConnell
  >  Dennas
Sam Vartholomeos
  >  Ensign Connor
Rainn Wilson
  >  Harry Mudd
Chris Obi
  >  T'Kuvma
Nicole Dickinson
  >  Klingon
Sonequa Martin-Green
  >  Michael Burnham

Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka
osman2510 View Drop Down
Translator
Translator
Kukuruz kokičar iliti Deadpools Ass

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj osman2510 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Star Trek: Discovery (2017)
    Objavljeno: 02.Listopad/Oct.2017 u 08:20
konačno!
Na vrh
LesaRad View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Listopad/Oct.2017 u 12:10

Samo cu pejstovati svoj komentar na IMDB-u.

7 out of 9 people found the following review useful:

Discowhat?

Author: lesalabs
30 September 2017

Lol, I know this is not a theme for The Orville but that's what you should watch instead of this anti-Star Trek... thingy. The Orville is incomparable more Star Trek than this "Star Trek". This is a laser show for kids. And people are wrong when they compare this with Star Wars. It's an insult for the later. At least SW was the first of it's kind. I hope this mindless space shooting will be last of it's kind in the Star Trek universe. Let the black holes be with you!

Na vrh
zokipop View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj zokipop Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Listopad/Oct.2017 u 23:44
Posle tri odgledane epizode , za sad ni blizu ranijim serijalima Star Trek. Mozda su moja ocekivanja bila prevelika od novog serijala, al za sad ovo je po meni lose. Od mene preporuka The Orvil. Nije pod slavnim nazivom "Star Trek" ali je bas to sto me podeca na njih.
Na vrh
osman2510 View Drop Down
Translator
Translator
Kukuruz kokičar iliti Deadpools Ass

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj osman2510 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Listopad/Oct.2017 u 08:32
pa, ja posle 3 odgledane epizode mogu reći da je veoma zanimljivo i inovativno. vremenom su te serije postale malo monotone, odnosno išle su na isti kalup. znači, svidelo se nekom ili ne, star trek se u neku ruku morao pomalo distancirati od tzv. formi i pravila. poput muzike. zar mora uvek prvo biti strofa, refren, strofa, refren, solaža... itd. sranja. muzika je otišla astronomski napred, u prvom smislu elektronska. pa, zašto ne bi tako bilo i sa star trekom. znam, mnogi kukaju zbog toga što se ne nastavlja na voyager u 24. stoljeću, ali uz nove tehnologije, poimanje sadašnjosti i budućnosti, mislim da je ovo pravi izbor za početak nove ere star trek serija, gdje će se mnoge stvari otkriti, a koje su bile malo nejasne ili pod plaštom neke tajne. jer ruku na srce, mnoge od klasičnih serija, pa i nove generacije danas izgledaju besmisleno i glupo, i naravno nerealno. tako da sam za sada prilično zadovoljan sa načinom, pristupom i izvedbom nove serije, koja je "bar" malo drugačija od svih ostalih. jedino što me u početku još malo muči je taj feministički pristup, bar u prve dve epizode, gde su žene jake, hrabre i odvažne, dok su muškarci kukavice i šonje. nadam se da će se to malo promijeniti. nisam šovinista, ali to mi je na prvu djelovalo malo previše naglašeno, kao da je to bio jedan od primarnih ciljeva da se žene stave u prvi plan. OK, glavna uloga je žena, hrabra, jaka i odvažna, ali ne moraju sve žene biti takve, zato mi se i svidela cimerka u 3. delu... kako god, sve u svemu mislim da bar za sada zaslužuje tu ocenu 8/10, koja joj je data. a vreme će pokazati u kom pravcu će duga iščekivana i meni omiljena serija (a inače nisam ljubitelj serija, osim SF-a) ići.

Ažurirao osman2510 - 04.Listopad/Oct.2017 u 08:41
لا إله إلا الله محمد رسول ا
Na vrh
LesaRad View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Listopad/Oct.2017 u 02:09

To ti je Michelle Obama u svemiru :P 
Politicka korektnost dolazi po svoje svuda i po svakog.

Mozda bih i ja gledao kao razbibrigu da nije zloupotrebljeno ime. Ali ovo blage veze stim nema.

Star Trek je o moralu i etici, otkrivanju novih svetova, vaspostavljanju mira i saradnje...
Ne o supremaciji jednog.

Ako se svet toliko srozao da je to postalo besmisleno i glupo onda u redu, i ne bi bilo neko iznenadjenje.
Ali mislim da nije bas tako i da ovo nece ugledati drugu sezonu. Mojih pet centi. 
Dinara, kuna, evra, dolara, leka, florina, pezosa i bangladeskih taka. I parce bitcoina.

Od naucne potke ni pomena. 
Letalna doza radiacije je 20 sekundi, ali ona ce se vratiti za 19 u avanturi bez ikakvog ociglednog benefita. 
A za 19 nece primiti 95% letalne radijacije? OMG!
Ali zasto konsultovati strucnjaka kad je ovako jeftinije. 
I prodje i vise od 20 sekundi, ona se vraca sa par opekotina koje prodju za 5 minuta.
Od Sci-Fi ostao je samo Fi, i to prilicno glup Fi.

Nije problem evolucija strukture nego devolucija ideje.

Poenta: ovo Star Trek nije.

Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Listopad/Oct.2017 u 19:26
Prijevode za 1 sezonu najavio je zkarlov ⚡️
Na vrh
monsep1234 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj monsep1234 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Listopad/Oct.2017 u 11:11
odgledao sam par epizoda,može da prođe
Na vrh
zoran-krsic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj zoran-krsic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Listopad/Oct.2017 u 12:34
Odlično napravljeno, vrijedilo je čekati. Btw, supruga bi bila zahvalna drugu "zkarlovu" da malo ubrza titl za epizode. Inače, sve pohvale ekipi koja se trudi sa titlovima ;)
Na vrh
stroma View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj stroma Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Listopad/Oct.2017 u 13:45
Nije lose, bez dugih dijaloga i sa malo vise akcije, moderni star trek, meni je OK
Na vrh
goxxy View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj goxxy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Listopad/Oct.2017 u 16:49
Pocetak pomalo traljav, klingonci i sve oko njih presareno, od trece epizode pa nadalje veoma dobro, cudno, Manjak federacijskih moralnih normi kod posade je dobrodoslo osvezenje (nije extremno). Vredi pogledati.
Na vrh
mihajlo62 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mihajlo62 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Listopad/Oct.2017 u 14:58
molim u inbox gde mogu da skinem seriju , tnx
Na vrh
LesaRad View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Studeni/Nov.2017 u 01:56

https://bproductionshit/shallowaction/antisf/antistartrek.us
Na vrh
sekula74 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj sekula74 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2017 u 18:03
Odlična, prava SF serija
Na vrh
new1 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj new1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Studeni/Nov.2017 u 19:20
Originalno postovano od strane LesaRad LesaRad napisao:

https://bproductionshit/shallowaction/antisf/antistartrek.us

Ok, vidite... ljudski je imati svoj stav. Svako razmišljanje ima svoju vrijednost, čak i pogrešan pristup također ima svoju vrijednost, zapravo niti jedna ljudska misao ma kako ona izgledala banalna nije bezvrijedna, jer je misao (ideja) dokaz razuma. Valjda. Ali...
Iznijeti neko viđenje, svoj stav, razmišljanje ili tezu, unaprijed ili bez uvida u širu "sliku" ponekad ima neželjeni učinak i zna "zalutati", u prvom redu jer se tog momenta ne raspolaže s dovoljno podataka, činjeničnim stanjem i / ili dokaznim materijalom. Govorim općenito. Tad se čovjek ogradi terminom "pretpostavka" i nitko mu neće uzeti za zlo niti izjavu niti stav. Vremenska je prognoza upravo to, prognoza, predviđanje i ma kako matematički uzorak bio vjerojatan ipak se radi o predviđanju, ne znam je li i koliko je meteorologa strijeljano jer nije bilo kako su oni "rekli". Ali...
Biti ustrajan u stavu, pa to još potkrijepiti "20sekundnimZakonom" i time dokazati kako je serija "bez veze" tj. citirano "b-produkcijsko sranje", zapravo je plitki pokušaj i koprcanje u zoni "zasrao sam ali se neću povući" i dokaz osobe kakve danas srećemo na svakom koraku u svijetu politike i show bussinesas, koji olako prevrnu svaku situaciju i izjavu u svoju korist ili se ne "sjećaju" da su to ikad rekli ili učinili. Naš narod ima naziv za takve osobe, no nije mi želja lijepiti ikome "etikete".
Sviđa li mi se ili ne ova serija, zaista je ovom prilikom sporedna stvar, Vi ste površna osoba, egoist, zapravo ste opasni, jedan od onih koji preko leševa bez problema idu ka svom cilju, u pozadini svega ste plitka, frustrirana i vjerujem ozlojeđena osoba okružena farizejima koje ste sami odabrali u slavu svog ega pa stoga pravdati seriju ili je kuditi samo kako bi vama podgrijavao ego, e pa zaista ne bih. Da ne ispadne kako lupetam o sobi koju ne poznajem (ali znam čitati, na moju žalost) samo mali osvrt, napominjete o svom udjelu na polju iz domene nuklearne fizike ili je to iz astrobiologije... objavljenih na IMDB-u, tom prestižnom mediju za promicanje rodbinsko-bratskih "ja LIKE tebi pa ti meni"... i sami sebe citirate? Zaista, gospodine? Ali neka vas utješi, pa vrijedi i za oavj moj osvrt, ljudi kažu: "Mišljenje je kao anus, svatko ga ima."
Na vrh
LesaRad View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Studeni/Nov.2017 u 01:02

Šta sam zasrao i iz čega se povlačim? Čega se ne sećam? Serija jeste smešna B produkcija bez trunke mozga, pravi eklatanti primer banalizacije svega. Mora da bude glupo da bi bilo gledano. Ispovraćao sam se i ćao. Nikad ništa nisam zaboravio, naprotiv, sve više se gadim. 

U čemu je uopšte tvoj problem, na neki način si učesnik u ovome, pa ti kvarim posao? To je onda gaženje preko leševa, ta dvoličnost, a ja nemam apsolutno nikakav skriveni materijalni razlog za svoje mišljenje. Ono je proizvod mog iskrenog ukusa i iskustva, koje spontano reaguje na đubre.

Nije ti želja lepiti etikete, ali sam egoista, opasan, plitak, frustriran...+ 10? Da nije malo oprečno?
Ako ti se ovo svidja, zašto ne uložiš trud da objasniš zbog čega, umesto da me uvrediš? Ja nisam nikog lično vređao. 

Nešto tu debelo nije u redu, gospodine Senior translator new1.

I btw, nisam sebe citirao, nego sam stavio svoj tekst na engleskom jer me mrzelo da prevodim.
Ja to kad radim, radim dobro, pa čak i kad prevodim sam sebe.

Za razliku od nekih.

I da, možda je mišljenje anus, ali probaj da živiš bez anusa. 
Jedini problem koji imam sa tvojim mišljenjem je što je nepostojeće. Ovo je sijaset uvreda bez obrazloženja. Smešno.

I zato ne persiram.

Na vrh
new1 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj new1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Studeni/Nov.2017 u 19:43
Ukratko: Krepala ti buranija burazeru.
Na vrh
LesaRad View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Studeni/Nov.2017 u 20:27

Ukratko: pre tvoja, jer Orvil je obnovljen, a ovo govance nije.
I nemoj više da vredjaš ili ću te potražiti.
Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Studeni/Nov.2017 u 20:40
Lakše malo. bubba
Na vrh
LesaRad View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Studeni/Nov.2017 u 20:57

To kažite onome ko vredja na ličnoj osnovi i iz sebičnih razloga, samo zato što se nekom nešto ne svidja.
Na vrh
zkarlov View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj zkarlov Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Studeni/Nov.2017 u 21:47
Originalno postovano od strane LesaRad LesaRad napisao:

Ukratko: pre tvoja, jer Orvil je obnovljen, a ovo govance nije.
I nemoj više da vredjaš ili ću te potražiti.

Ovo govance je obnovljeno za 2. sezonu prije bljuvotine po imenu Orville, umotvorine Setha "Daj Mi Fazor Da Se Malo Igram Kirka" MacFarlanea. Malo prošaraj Googleom prije nego napišeš. Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.