Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na serije
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Star Trek: Discovery (2017)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Star Trek: Discovery (2017)

Star Trek: Discovery

Star Trek: Discovery (2017)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2017

Žanr:

znanstvena fantastika

Autor:

Alex Kurtzman
, Bryan Fuller

Glavne uloge:

Maulik Pancholy
  >  Dr. Nambue
Rekha Sharma
  >  Commander Landry
Terry Serpico
  >  Admiral Anderson
Jason Isaacs
  >  Captain Lorca
Kenneth Mitchell
  >  Kol
Damon Runyan
  >  Ujilli
Sonequa Martin-Green
  >  Michael Burnham
Shazad Latif
  >  Lieutenant Tyler
Mary Wiseman
  >  Cadet Tilly
Clare McConnell
  >  Dennas
Sam Vartholomeos
  >  Ensign Connor
Rainn Wilson
  >  Harry Mudd
Chris Obi
  >  T'Kuvma
Nicole Dickinson
  >  Klingon
Sonequa Martin-Green
  >  Michael Burnham

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
osman2510 View Drop Down
Translator
Translator
Kukuruz kokičar iliti Deadpools Ass

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj osman2510 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Star Trek: Discovery (2017)
    Objavljeno: 02.Listopad/Oct.2017 u 08:20
konačno!
Na vrh
LesaRad View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Listopad/Oct.2017 u 12:10

Samo cu pejstovati svoj komentar na IMDB-u.

7 out of 9 people found the following review useful:

Discowhat?

Author: lesalabs
30 September 2017

Lol, I know this is not a theme for The Orville but that's what you should watch instead of this anti-Star Trek... thingy. The Orville is incomparable more Star Trek than this "Star Trek". This is a laser show for kids. And people are wrong when they compare this with Star Wars. It's an insult for the later. At least SW was the first of it's kind. I hope this mindless space shooting will be last of it's kind in the Star Trek universe. Let the black holes be with you!

Na vrh
zokipop View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj zokipop Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Listopad/Oct.2017 u 23:44
Posle tri odgledane epizode , za sad ni blizu ranijim serijalima Star Trek. Mozda su moja ocekivanja bila prevelika od novog serijala, al za sad ovo je po meni lose. Od mene preporuka The Orvil. Nije pod slavnim nazivom "Star Trek" ali je bas to sto me podeca na njih.
Na vrh
osman2510 View Drop Down
Translator
Translator
Kukuruz kokičar iliti Deadpools Ass

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj osman2510 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Listopad/Oct.2017 u 08:32
pa, ja posle 3 odgledane epizode mogu reći da je veoma zanimljivo i inovativno. vremenom su te serije postale malo monotone, odnosno išle su na isti kalup. znači, svidelo se nekom ili ne, star trek se u neku ruku morao pomalo distancirati od tzv. formi i pravila. poput muzike. zar mora uvek prvo biti strofa, refren, strofa, refren, solaža... itd. sranja. muzika je otišla astronomski napred, u prvom smislu elektronska. pa, zašto ne bi tako bilo i sa star trekom. znam, mnogi kukaju zbog toga što se ne nastavlja na voyager u 24. stoljeću, ali uz nove tehnologije, poimanje sadašnjosti i budućnosti, mislim da je ovo pravi izbor za početak nove ere star trek serija, gdje će se mnoge stvari otkriti, a koje su bile malo nejasne ili pod plaštom neke tajne. jer ruku na srce, mnoge od klasičnih serija, pa i nove generacije danas izgledaju besmisleno i glupo, i naravno nerealno. tako da sam za sada prilično zadovoljan sa načinom, pristupom i izvedbom nove serije, koja je "bar" malo drugačija od svih ostalih. jedino što me u početku još malo muči je taj feministički pristup, bar u prve dve epizode, gde su žene jake, hrabre i odvažne, dok su muškarci kukavice i šonje. nadam se da će se to malo promijeniti. nisam šovinista, ali to mi je na prvu djelovalo malo previše naglašeno, kao da je to bio jedan od primarnih ciljeva da se žene stave u prvi plan. OK, glavna uloga je žena, hrabra, jaka i odvažna, ali ne moraju sve žene biti takve, zato mi se i svidela cimerka u 3. delu... kako god, sve u svemu mislim da bar za sada zaslužuje tu ocenu 8/10, koja joj je data. a vreme će pokazati u kom pravcu će duga iščekivana i meni omiljena serija (a inače nisam ljubitelj serija, osim SF-a) ići.

Ažurirao osman2510 - 04.Listopad/Oct.2017 u 08:41
لا إله إلا الله محمد رسول ا
Na vrh
LesaRad View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Listopad/Oct.2017 u 02:09

To ti je Michelle Obama u svemiru :P 
Politicka korektnost dolazi po svoje svuda i po svakog.

Mozda bih i ja gledao kao razbibrigu da nije zloupotrebljeno ime. Ali ovo blage veze stim nema.

Star Trek je o moralu i etici, otkrivanju novih svetova, vaspostavljanju mira i saradnje...
Ne o supremaciji jednog.

Ako se svet toliko srozao da je to postalo besmisleno i glupo onda u redu, i ne bi bilo neko iznenadjenje.
Ali mislim da nije bas tako i da ovo nece ugledati drugu sezonu. Mojih pet centi. 
Dinara, kuna, evra, dolara, leka, florina, pezosa i bangladeskih taka. I parce bitcoina.

Od naucne potke ni pomena. 
Letalna doza radiacije je 20 sekundi, ali ona ce se vratiti za 19 u avanturi bez ikakvog ociglednog benefita. 
A za 19 nece primiti 95% letalne radijacije? OMG!
Ali zasto konsultovati strucnjaka kad je ovako jeftinije. 
I prodje i vise od 20 sekundi, ona se vraca sa par opekotina koje prodju za 5 minuta.
Od Sci-Fi ostao je samo Fi, i to prilicno glup Fi.

Nije problem evolucija strukture nego devolucija ideje.

Poenta: ovo Star Trek nije.

Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Listopad/Oct.2017 u 19:26
Prijevode za 1 sezonu najavio je zkarlov ⚡️
Na vrh
monsep1234 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj monsep1234 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Listopad/Oct.2017 u 11:11
odgledao sam par epizoda,može da prođe
Na vrh
stroma View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj stroma Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Listopad/Oct.2017 u 13:45
Nije lose, bez dugih dijaloga i sa malo vise akcije, moderni star trek, meni je OK
Na vrh
goxxy View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj goxxy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Listopad/Oct.2017 u 16:49
Pocetak pomalo traljav, klingonci i sve oko njih presareno, od trece epizode pa nadalje veoma dobro, cudno, Manjak federacijskih moralnih normi kod posade je dobrodoslo osvezenje (nije extremno). Vredi pogledati.
Na vrh
sekula74 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj sekula74 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Studeni/Nov.2017 u 18:03
Odlična, prava SF serija
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Studeni/Nov.2017 u 16:07
Svakako ste me zaintrigirali, taman ću da sačekam još sutradan, kada valjda izlazi poslednja epizoda polusezone (kakogod se to sada već zvalo), nastavlja se ostatak sezone od januara, pa taman da odgledam ovih 9 u komadu.  Hvala. Smile
Na vrh
MaxAbarth View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj MaxAbarth Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Studeni/Nov.2017 u 23:39
u iščekivanju prijevoda 9. epizode, što mi je iskreno jedino bitno u svemu napisanome, pročitao sam komentare u ovoj temi...
i nisam našao niti jednu argumentiranu recenziju same serije osim prepucavanja oko toga dali je novi Star Trek smeće ili nije sa osvrtom na sveukupni SF žanr kao takav.
Problem SF-a kao žanra nalazi se u samoj tehnologiji snimanja. Mlađima početne serije Star Treka moraju izgledati blesavo... i meni sada izgledaju blesavo... no u vrijeme kada su izlazile bile su blago rečeno IN i ljubiteljima SF-a pirkale maštu.
Star Trek ubacuje seriju u prošlo vrijeme ( gledajući na prijašnje serijale) no tehnologijom snimanja nadmašuje Enterprise i Vojager.
Isti problem ima i Star Wars serijal filmova ;)
I sada nekom novom gledatelju serijala pomalo ništa nije jasnoj jer nepoznavanjem staroga gradiva teško se može povezati sa tematikom, a sa time mu serijal postaje nezanimljiv.
Jedini po meni kiks nove serije je pogon samoga Discoverya koji se ne spominje n i u jednom serijalu do sada, a to je ona nova komponenta koja je ubačena u seriju.... kako to da taj pogon poslije nije ni na jednom brodu instaliran ?... Pa se vraćamo na ono o tehnologiji snimanja ;)

Orville nema veze sa Star Trekom osim što je izvrsna parodija na tu temu. Čak mi je zanimljiviji jer su današnje tematike ubacili u budučnost - ptoblem istostolnih brakova i djece, društveno uređenje koje te kategorizira po tome koliko lajkova ili dislajkova imaš.... razumjeće koji prate serijal ;) Doživjeti Orville se može jedino kao parodiju ;)

I da... nemoš više naći filma i serije a da nije neki gay par unutra...
Na vrh
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Studeni/Nov.2017 u 00:37
Problem "pogona" će se sigurno rešiti u narednim epizodama. Već se nagoveštava da nije baš idealan. Slažem se da oni koji nisu razumeli na pravi način prethodne Star Trek serijale, ne razumeju ni ovaj. Otuda jedini argument je plasiran kroz oskudni vokabular "ovo je smeće". Ali pravi ljubitelj Star Trek serijala, ovo jednostavno treba da zanemari.
Na vrh
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Studeni/Nov.2017 u 15:08
Za prave fanove Star Treka ovo je nešto što se ne sme propustiti, jer ovo je ono što prethodi Kirku, Spoku i svemu što smo sa uživanjem gledali. Neće vas baš sve epizode oboriti s nogu, ali ako ste fan Star Treka, onda ste fan. 
Ako pogledate i The Orville, nemojte praviti grešku i upoređivati sa Star Trekom. Orville je samo zanimljiva zabava i odlična parodija sa dobrim ukusom i vidljivim poštovanjem prema SF žanru.
Na vrh
MaxAbarth View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj MaxAbarth Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Studeni/Nov.2017 u 21:05
nego.... da se vratimo na temu...

odgledana i 9. epizoda pa neki mali zaključak

nakon tolike pauze u serijalu izgleda da im je trebalo 9 epizoda da nas uvedu u priču koja tek počinje
ima tu podosta toga što sad, kako, možda, koje je zaintrigiralo gledatelje da nastave gledati seriju
orilo, gorilo jebe se meni
Na vrh
Desha66 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Desha66 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Studeni/Nov.2017 u 18:59
Zasto nema 10. epizode?
Na vrh
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Studeni/Nov.2017 u 20:04
U januaru je nastavak.
Na vrh
zoky.bob View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj zoky.bob Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Studeni/Nov.2017 u 14:09
prije nisam bio fan serije, pogledao bi ako bas nema nista drugo na tv-u... znao sam o seriji tek neke osnovne stvari... serija mi je super i ja sam novi veliki fan Star Trek-a... casting je po meni solidno obavljen, eventualno bi mjenjao Tylera za nekog nabrijanijeg lika i mislim da to nebi bilo nimalo neukusno, nekako mi je premekan za tu ulogu... ali sve su svemu casting je ok odradjen... klingonci mi izgledaju bas mocno... jezik, izgled, oruzje, odjela ma kompletno su mi klingonci pogodjeni....meni jedna od najvazniji stavki je sam prikaz serije, produkcija.... gledam u velicini od 4-5 gb, i sve je kristalno cisto, detalji su vidljivi, klingonci su skroz realisticni, nema nimalo suma, boje tu tocno pogodjene- nisu ni isprane niti kricave... neke serije izgledaju traljavo i jeftino napravljene, ovo izgleda vrlo dobro...

bravo za Netflix...
Na vrh
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Studeni/Nov.2017 u 14:29
Tyler je popriličan promašaj i meni to jedino smeta.
Na vrh
deda vlada View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj deda vlada Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Sijecanj/Jan.2018 u 21:26
Nakanjivao sam se pogledati, ali posle polovine prve epizode se polako zainteresovao. Sviđa mi se kako je urađeno. Mislim da ću je pratiti do kraja..(ako ne počnu sa klišeima) mada su kopirali epizodu sa vremenskom petljom (ideju).
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,109 sekundi.