Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sound of Metal (2019)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Sound of Metal (2019)

Sound of Metal

Sound of Metal (2019)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2019

Žanr:

drama, glazba

Trajanje:

120 min

Režija:

Darius Marder

Scenarij:

Derek Cianfrance
, Darius Marder
, Abraham Marder

Glavne uloge:

Mathieu Amalric
  >  Richard Berger
Tom Kemp
  >  Dr. Paysinger
Paul Raci
  >  Joe
Chelsea Lee
  >  Jenn
Shaheem Sanchez
  >  Shaheem
Elan Sicroff
  >  Michael
Bill Thorpe
  >  The Man
Riz Ahmed
  >  Ruben
Rena Maliszewski
  >  Audiologist
Hillary Baack
  >  Hannah
Michael Tow
  >  Pharmacist
William Xifaras
  >  Michael's Father
Jamie Ghazarian
  >  Concert Goer
Lauren Ridloff
  >  Diane
Olivia Cooke
  >  Lou
Chris Perfetti
  >  Harlan
David Arthur Sousa
  >  Rock Fan (as David Arthur)

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Peki&Maki.Co View Drop Down
Active member
Active member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Peki&Maki.Co Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sound of Metal (2019)
    Objavljeno: 04.Prosinac/Dec.2020 u 18:25
Film je odličan i nadam se prevodu ali lično meni nije problem i sa Egleskim titlom...Thanks a lot
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Prosinac/Dec.2020 u 01:22
Prijevod je najavio adm1r ⚡
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Mολών Λαβέ

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Veljaca/Feb.2021 u 20:10
Od mene PREPORUKA.    

IMDB: 7,8     Lična: 9,8       

Na vrh
kadetoni View Drop Down
Moderator
Moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Veljaca/Feb.2021 u 21:13
Da Hogi nije predložio ovaj film verovatno ga nikad ne bih pogledao, a pogledao sam ga i 
ne kajem se (mnogo  LOL  )
Težak film za praćenje, ne samo zbog tematike, nego i zbog delova kad film pratimo iz perspektive 
glavnog lika koji počinje da gubi sluh. Ti čudni šumovi, nama nepoznati i tišina kao u vakumu čine 
nelagodu i otežava praćenje, a to je verovatno i bio cilj režisera da nam dočara problem gluvih. I u 
tome je uspeo. Tokom filma su mi se menjali utisci, od oduševljenja do želje da gađam ekran. 
Gluma ok. ali postoji nekoliko propusta, nedorečenosti i nelogičnosti.  
  Kako je uspeo da prodavši vozilo za 26.000 $ ode na operaciju koja košta od 40 do 80.000$, a nema kinte.

Gde je bio nekoliko dana kad su mu otkazali gostoprimstvo u komuni, a opet, nema kinte...
 Kraj filma mi je bljak, nejasno mi je pred kraj ono sa devojkom i njegov čin/potez na samom kraju.
Nije to napravljeno sa idejom da mi sami donesemo zaključak ili zamislimo "svoj" kraj, nego deluje 
nedovršeno i neuverljivo. (baš to odluči da uradi).
Ocena 6,5

Ažurirao kadetoni - 08.Veljaca/Feb.2021 u 22:02
Na vrh
Gewehr98 View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Gewehr98 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Veljaca/Feb.2021 u 23:15

Film mi se mnogo svideo. Sjajno ispričana priča i težak udarac za život pojedinca koji je toliko zavisio od sluha. Prikazuje veoma tešku borbu da se psihički prebrodi njegova gluvoća. Po meni veoma majstorski odrađeno i cela atmosfera filma me je uvukla u priču. Glumac zaslužio nominaciju za Zlatni globus (mada neko nije ni trebao da bude nominovan...). 8.8/10 Thumbs Up 

Ažurirao Gewehr98 - 08.Veljaca/Feb.2021 u 10:44
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Veljaca/Feb.2021 u 21:49
Originalno postovano od strane kadetoni kadetoni piše:

Da Hogi nije predložio ovaj film verovatno ga nikad ne bih pogledao, a pogledao sam ga i 
ne kajem se (mnogo  LOL  )
Težak film za praćenje, ne samo zbog tematike, nego i zbog delova kad film pratimo iz perspektive 
glavnog lika koji počinje da gubi sluh. Ti čudni šumovi, nama nepoznati i tišina kao u vakumu čine 
nelagodu i otežava praćenje, a to je verovatno i bio cilj režisera da nam dočara problem gluvih. I u 
tome je uspeo. Tokom filma su mi se menjali utisci, od oduševljenja do želje da gađam ekran. 
Gluma ok. ali postoji nekoliko propusta, nedorečenosti i nelogičnosti.  
 Kraj filma mi je bljak, nejasno mi je pred kraj ono sa devojkom i njegov čin/potez na samom kraju.
Nije to napravljeno sa idejom da mi sami donesemo zaključak ili zamislimo "svoj" kraj, nego deluje 
nedovršeno i neuverljivo. (baš to odluči da uradi).
Ocena 6,5

I od mene 6,5 ali ne iz istih razloga. Meni se baš svideo način kako nas uvode u svet ljudi koji ne čuju ili slabo čuju, ali mi atmosfera nekako nije legla, tj nije me dotakla. Nisam uspela da se emotivno povežem s filmom.

Ne vidim tvoje spojlere, ali što se kraja tiče ne znam šta ti nije jasno.
Shvatio je da je ona našla muziku u kojoj može stvarno da procveta i da srce i dušu, kao i da je on više ne može pratiti, jer ni s implantima on ne može da čuje lepotu njenog glasa. Uz dužno poštovanje, u metal muzici njen kvalitet se nije čuo. Ta muzika im je odgovarala u tom periodu života, jer su oboje bili besni na svet i borili se da prežive. Jedno drugo su spasili i izvukli iz ponora, ali sad je vreme da prihvate život i budućnost u kojoj ne treba da jedno drugo sputavaju nego da svako ide svojim putem na kom može najviše da procveta. Sam kraj meni znači da je konačno prihvatio da je gluv i da to nije hendikep(kao ljudi iz komune).

Ažurirao kadetoni - 08.Veljaca/Feb.2021 u 22:27
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Moderator
Moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Veljaca/Feb.2021 u 22:16
Originalno postovano od strane bojanadj bojanadj piše:

Ne vidim tvoje spojlere,

Da hoćeš da ih vidiš, videla bi. LOL  Zezam se, popravio sam, to je bilo copy-paste sa teme igre, pa nije štimalo.

ali što se kraja tiče ne znam šta ti nije jasno.
Shvatio je da je ona našla muziku u kojoj može stvarno da procveta i da srce i dušu, kao i da je on višene može pratiti, jer ni s implantima on ne može da čuje lepotu njenog glasa... Jedno drugo su spasili i izvukli iz ponora, ali sad je vreme da prihvate život i budućnost u kojoj ne treba da jedno drugo sputavaju nego da svako ide svojim putem na kom može najviše da procveta.
E, pa to mi je bljak.

Sam kraj meni znači da je konačno prihvatio da je gluv i da to nije hendikep(kao ljudi iz komune)
On jeste gluv, ali sa "aparatom" čuje i patetično, nategnuto, isforsirano mi je da odlučuje da više ne čuje. 

Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Veljaca/Feb.2021 u 22:31

Kako je uspeo da prodavši vozilo za 26.000 $ ode na operaciju koja košta od 40 do 80.000$, a nema kinte.

Gde je bio nekoliko dana kad su mu otkazali gostoprimstvo u komuni, a opet, nema kinte...

1. Prodao je prvo svu opremu, a na to dodao pare od vozila.

2. Na ulici

E, pa to mi je bljak.

LOL Nemam kontra argument za to LOL

On jeste gluv, ali sa "aparatom" čuje i patetično, nategnuto, isforsirano mi je da odlučuje da više ne čuje. 

Ne odlučuje, nego prihvata. Smile
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
kadetoni View Drop Down
Moderator
Moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Veljaca/Feb.2021 u 22:44

E, pa to mi je bljak.

LOL Nemam kontra argument za to LOL
LOL
Nema za to kontra argument, za to ima lavor, kanta     LOL

Ja ukapirao da je cena za sve, jer kaže da mu to ostane netaknuto nekoliko nedelja.

Na vrh
Junior moderator
Junior moderator
Mολών Λαβέ

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Veljaca/Feb.2021 u 23:47

Ako može neko da doda u rečnik ovo "patetično čuje".   
Nategnuto, isforsirano.   

Lik je bio gluv 76% i 78% na levo i desno uho.
Posle operacije je 100% gluv.
Bušili su mu lobanju.
Premostili ušni kanal.
Gluv je ko top bez implantanata.   
Više mu smeta taj "nazovi zvik" nego što mu prija.
Da li bi ti (ne daj Bože nikome) slušao ceo dan onakve zvukove u glavi?     
Iskreno, nisam imao pojma koliko je to strašno.
Prestrašno.

Prihvatio je svoj hendikep, pomirio se sa njim ali nije potonuo, nije se ubio.
Ende.   

Što se tiče ljubavi - videlo se da tu ne štima.
Voleo je i pustio je da ode.
Pošteno.
Neki Balkanac bi je možda odrobijao (daleko bilo, pu, pu...)

Što se tiče para, imao je bogatu tetku iz Kanade.
Rešena misterija filma.   

Na vrh
kadetoni View Drop Down
Moderator
Moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Veljaca/Feb.2021 u 23:55
Originalno postovano od strane Danilo-Naissus Danilo-Naissus piše:

Ako može neko da doda u rečnik ovo "patetično čuje".     
Nategnuto, isforsirano.   
OSTAV DANILO! 
Ponovo pročitaj, al' polako, na tenane.   LOL
  On ne čuje "patetično, nego je meni patetično, nategnuto, isforsirano da odlučuje da više ne čuje.
JASNO!
Originalno postovano od strane Danilo-Naissus Danilo-Naissus piše:

Što se tiče para, imao je bogatu tetku iz Kanade.
Rešena misterija filma.         
ROFL
Ja ne vidim suvislije objašnjenje od tog, kad može ministar "imati" tetku, što i on ne bi mogao.  LOL

Na vrh
Junior moderator
Junior moderator
Mολών Λαβέ

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Veljaca/Feb.2021 u 00:18
Pazi ovako....
Čovek ide ulicom i upadne mu kamenčić u cipelu....
Boli ga, žulja ga, ne može da hoda...
I on izuje cipelu i izbaci kamenčić iz cipele.

E, sada meni je nategnuto, patetično i isforsirano što je on to uradio.
Neka trpi, ko ga ebe.

Ne zameri, da se našalimo malo. Shvatam te skroz i vrlo si mi drag.    
Mislim da je izabrao manje zlo, bolje tišina nego da sluša pokvareni vokmen u glavi.
Ali ok, respekt, to je tvoje mišljenje.   

Ps.i sviđaju mi se Rubenove tetovaže.   
Vrlo poučne.   
NO LOVE. (npr)
Please kill me. :)

Na vrh
kadetoni View Drop Down
Moderator
Moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Veljaca/Feb.2021 u 00:24
Ma, sve ok. Danilče. Nisam ja režiser pa da budem sujetan i ranjiv.  LOL
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator
Mολών Λαβέ

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Veljaca/Feb.2021 u 15:37
Za savki slučaj. Komentarišem filmove ne publiku ili osobe koje biraju ili hvale/vole neki film. (Smile)

U Novom Sadu, u Novom sadu heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej.....
ostadoooooh bez teeeeeeeeeeeeeeeeeebeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!!!!!!!

Oj Jelena, oj Jelice.....
zagrliiiiiiiiiiiii meeeeeeeeeeeeee, polubi meeeeeeeeeeeeeeeee.... :)

(smajlići "šta pije ekipa" + "drugari")

Na vrh
Freak37 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Freak37 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Lipanj/Jun.2021 u 22:58
Dobar film ! 👍
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.