Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Solomon Kane (2009)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Solomon Kane (2009)

Solomon Kane

Solomon Kane (2009)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2009

Žanr:

akcija, fantazija, avantura

Trajanje:

104 min

Režija:

M.J. Bassett

Scenarij:

Robert E. Howard
, M.J. Bassett

Glavne uloge:

Max von Sydow
  >  Josiah Kane
Robert Orr
  >  Kane's Soldier #2
James Purefoy
  >  Solomon Kane
Marek Vasut
  >  Tattoo
Geoff Bell
  >  Beard
James Babson
  >  Skinhead
Frantisek Deak
  >  Cowering Guard
Richard Ryan
  >  Kane's Soldier #3
Robert Russell
  >  Abbott
Christian Dunckley Clark
  >  Lieutenant Malthus (as Christian Michael Dunkley Clark)
Ian Whyte
  >  Devil's Reaper
Thomas McEnchroe
  >  Young Monk
Mark O'Neal
  >  Kane's Soldier #1
Andrew Whitlaw
  >  Older Monk
Lucas Stone
  >  Young Solomon

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Nameless One View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Nameless One Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Solomon Kane (2009)
    Objavljeno: 05.Lipanj/Jun.2010 u 18:30

IMDB
Službena stranica
Wikipedia

SCENARIJ I REŽIJA: Michael J. Basset
KNJIŽEVNI LIK SOLOMONA KANEA: Robert E. Howard
GLUMCI:
James Purefoy                           Solomon Kane
Jason Flemyng                           Malachi
Rachel Hurd-Wood                      Meredith Crowthorne
Pete Postlethwaite                     William Crowthorne
Max von Sydow                          Josiah Kane

Solomon Kane je lik puritanca koji živi krajem 16. i početkom 17. vijeka u Engleskoj. On luta svijetom bez nekog posebnog cilja osim da se bori protiv zla. Tako je bilo u radovim legendarnog Roberta E. Howard, koji je stvorio Solomona davne 1928. Michael Basset je ovaj film zamislio kao uvod u trilogiju o Solomonu Kaneu koja bi se trebala nastaviti nekom od njegovih afričkih avantura. Ulogu Solomona Kane je odigrao fenomenalni James Purefoy (HBO Rome, NBC The Philanthropist) kojem uloga stoji kao da je rađena baš za njega.
Solomon Kane u filmu je bivši gusar koji je radio za Englesku i nakon što se jednom prilikom susretne sa Đavoljim Koscem koji je došao po njegovu dušu, povlači se u manastir u Engleskoj i okreće se Bogu tražeći iskupljenje svoje duše. Odlučuje odbaciti oružje i krenuti putem mira, ali izgleda da je za njega jedini način iskupljenja duše upravo oružje i njegova vještina korištenja istog.
Nakon što saznaje za postojanje misterioznog Malachija i njegovog zamjenika, čovjeka sa maskom, te nakon što kćerku puritanaca s kojima je putovao, uhvate Malachijevi ljudi, on kreće na njih i doznaje neke stvari koje nije očekivao.

Ažurirao Nameless One - 05.Lipanj/Jun.2010 u 18:37
What can change the nature of a man?

Na vrh
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Nameless One Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Lipanj/Jun.2010 u 18:32
Moram priznati da sam čekao ovaj film otkako sam čuo da se snima. Nisam čak htio ni da skidam TS ili CAM verziju, pa čak ni DVDSCR da ne bih sebi pokvario ugođaj. Solomon Kane, za one koji ne znaju, je jedan od brojnih likova koji je izašao iz uma genijalnog Roberta E. Howarda. Dok sam bio klinjo uživao sam čitati stripove o avanturama Solomona Kanea, a kao stariji pronašao sam priče o njegovim avanturama. Uglavnom, da ne dužim. Michael Basset je zamislio ovaj film kao uvod u trilogiju o Solomonu Kaneu i kao takav, film je dobar. Nešto jače od 90 minuta je držao moju pažnju i moram priznati da mi se veoma svidio. Malo mu još fali, ali Bože moj. James Purefoy kao Solomon Kane je jednostavno nenadyebiv. Lik kao da je rađen za njega. Mislim da bi i pokojni Howard bio veoma zadovoljan ovim filmom. Za ljubitelje avantura, magije i mača, obavezno pogledati. Nadam se da će snimiti i druga dva filma o Kaneovim avanturama (kada bi ekranizovali neku od njegovih afričkih avantura to bi bilo ekstra Big smile), ali nešto sumnjam u to. Film je jedva pronašao izdavača i nešto mislim da nije zaradio u kinima. Ako ga prodaja DVD i BlueRay izdanja ne izvuče, sumnjam da ćemo vidjeti nastavke, a to bi bila prava šteta jer mislim da bi nastavci bili još bolji od ovoga.

Na vrh
nebojsa66 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Ludi Milojko

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nebojsa66 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Lipanj/Jun.2010 u 18:33
Ovo nema trailera ili nam nisi htio ubaciti???

LOLLOL

Nisam lud, mater me testirala!
Na vrh
xyd View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj xyd Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Lipanj/Jun.2010 u 18:36
ja sam gledao onu dvdscr verziju i nisam bio nesto zadovoljan filmom...
http://www.youtube.com/watch?v=QMBZDwf9dok
http://www.erepublik.com/en/referrer/xyyd
Na vrh
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Nameless One Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Lipanj/Jun.2010 u 18:37
Eto stavio sam i trailer da Nešica ne može više spamati LOL

Na vrh
nebojsa66 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Ludi Milojko

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nebojsa66 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Lipanj/Jun.2010 u 18:41
Odlično, odlično, trailer izgleda super, vidjet ću možda ga i pogledam... LOL

I neću više spamati, obećavam! LOLLOLLOL

Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Lipanj/Jun.2010 u 23:10
Odgledala sam sinoć film i svideo mi se. Doduše ( i ptice na grani to već znaju) pošto ne čitam stripove nisam znala za ovaj lik ranije, ali svejedno mi se dopao.

Prve linije prevoda:
"Beše to vreme kada je svet potonuo u tamu i haos, vreme vradžbina i magije...."

su me kupile LOL

E sad, ljubitelji Kane ne ljutite se- užasno me pojava podsećala na Van Helsinga (što je pozitivno, jer i se i on sviđaLOL). Doduše, bila sam jako umorna i bolesna (nešica me otrovaoLOL) pa mi je na par mesta film delovao spor, ali ništa strašno da bi mi pokvarilo utisak. Lepo provedeno vreme, lepo sam se isćaskala sa snajkom o filmu (i ona voli takve filmove), lepo smo na kraju komentarisale kako bismo mi premrle od straha kada se "ono" pojaviloLOL a ne borile se sa njimLOL
Sve u svemu-odradio je svoj posao- film za zabavu i uživanje Wink
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
nebojsa66 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Ludi Milojko

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nebojsa66 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Lipanj/Jun.2010 u 23:17
bup Pa dokle više??? LOLLOLLOL

Na vrh
HeadBurn3r. View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj HeadBurn3r. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Lipanj/Jun.2010 u 23:26
Bojana sa ovim textom si me naterala da pogledam film.
Na vrh
nebojsa66 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Ludi Milojko

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nebojsa66 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Lipanj/Jun.2010 u 23:27
I mene... LOLLOLLOL

Na vrh
outside View Drop Down
Translator
Translator

Joe Purdy - music legend

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj outside Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Lipanj/Jun.2010 u 23:30
 i mene...evo stavio sam da se skida film....Big smile
Na vrh
nebojsa66 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Ludi Milojko

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nebojsa66 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Lipanj/Jun.2010 u 23:34
Opet nas je bojana omanđijala... LOLLOLLOL

Na vrh
outside View Drop Down
Translator
Translator

Joe Purdy - music legend

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj outside Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Lipanj/Jun.2010 u 23:38
uvijek je to radilaLOL

OT: stvarno trailer izgleda super,jos vidim da ima odlican prijevod,i ovo se odmah gleda,cim se nade vremena....

morao sam i ja za promjenu komentirati OTLOL
Na vrh
nebojsa66 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Ludi Milojko

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nebojsa66 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Lipanj/Jun.2010 u 23:40
Izdajniče!!! luka2 Kako si mogao???!!!!

Na vrh
outside View Drop Down
Translator
Translator

Joe Purdy - music legend

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj outside Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Lipanj/Jun.2010 u 23:44
OT: volim stvarno ovakve tematike,ali najvaznije je da ima dobru pricu i da je zanimljivo...kako ga serkam...LOL

neso otici ces ti pa pabajbaj

ROFL

Ažurirao outside - 23.Lipanj/Jun.2010 u 23:44
Na vrh
nebojsa66 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Ludi Milojko

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nebojsa66 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Lipanj/Jun.2010 u 23:46
ROFLROFLROFLROFL

OT: Jedva čekam vidjeti film... ROFLROFL

Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Lipanj/Jun.2010 u 23:46
Ja sam gledala sa prevodom od taxidella i zaista je fenomenalan...pogotovo sam kraj prevoda Clap
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
outside View Drop Down
Translator
Translator

Joe Purdy - music legend

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj outside Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Lipanj/Jun.2010 u 23:52
Originalno postovano od strane bojanadj bojanadj piše:

Ja sam gledala sa prevodom od taxidella i zaista je fenomenalan...pogotovo sam kraj prevoda Clap

OT: eto sad si mi dala jos vecu zelju da gledam film,prestani sa tim abra ko dabra..ROFLROFL

neso drago mi je da i ti koristis OTROFL

Na vrh
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Nameless One Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Lipanj/Jun.2010 u 23:54
Originalno postovano od strane bojanadj bojanadj piše:

E sad, ljubitelji Kane ne ljutite se- užasno me pojava podsećala na Van Helsinga (što je pozitivno, jer i se i on sviđaLOL).

Čisto da se zna da je Stephen Sommers maznuo lik Solomon Kanea za svog Van Helsinga. Evo i dokaza LOL

A vi, Nešice i Vanjski, nemojte da mi spamate temu LOL

Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Lipanj/Jun.2010 u 23:57
Pa, dobro, kolega, rekla sam ne se ljutiš LOL A rekla sam da ne čitam niti sam čitala (sem daaaavno Bleka i ZagoraLOL) stripove.
Fora crno obučen sa šeširom i ogrtačem (kako mi je to moćan izgled inlove) sam prvo videla na Van Helsingu, ali mi se sviđa i na Kejnu...sviđaće mi se i na nekom novom borcu sa mačevima ili samostrelom ili pištoljima- ne biram mnogo LOL

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,125 sekundi.