Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na članke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Premijera nove triler-serije sa Elisabeth Moss (29.04.2022.)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Premijera nove triler-serije sa Elisabeth Moss (29.04.2022.)   | BA | HR | MK | RS | SI |

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
beogradski View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 03.Prosinac/Dec.2011
Lokacija: Beograd
Status: Offline
Points: 175
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj beogradski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Premijera nove triler-serije sa Elisabeth Moss (29.04.2022.)
    Objavljeno: 29.Travanj/Apr.2022 u 14:07
Gledace se
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011
Status: Offline
Points: 5429
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Travanj/Apr.2022 u 20:50
Bogami odavno nisam vidio ovako lud trailer za seriju.
Netko će reći, a doctor Strange Multiverse? A Everything Everywhere All At Once?
To nisu serije i osim toga ovo eplovo je triler, a ne akcija. Gledam pod obavezno.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77216
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Travanj/Apr.2022 u 20:53
Probao audibook, nije mi išlo ali moguće da će se tebi svideti, interesantna je tema (ako je to ono što mislim da jeste, sa serijskim ubicom, putovanjem kroz vreme itd, ne mogu da puštam trejler niti kopam okolo sada). 
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011
Status: Offline
Points: 5429
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Travanj/Apr.2022 u 20:54
Pogledaj trailer, obično trailere ispijem kao limunadu pa zaboravim, ovo je baš napravljeno da te zainteresira maksimalno.
Dosta s tim podcastima, nisi u autu.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77216
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Travanj/Apr.2022 u 20:59
Ćuti tamo, gledam samo Joe Rogana ponekada, briga me inače za podcaste a i audiobooks više ne slušam. 

Nisam mogao doći do svih knjiga na papiru a i ima dana kada od premora bolujem kao propali bokser, samo mi ušesa rade kako bi trebalo LOL ugasim svetlo, ležim i ne mrdam, slušam knjigu, šta mi fali. Jok, nego ću da čekam momenat kada budem imao love da naručujem knjige preko oceana. Ili, i smešnije, trenutak kada će ovde prevesti i izdati ono što bih ja čitao, meh. 
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019
Status: Offline
Points: 10573
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Travanj/Apr.2022 u 21:24
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:

Probao audibook, nije mi išlo ali moguće da će se tebi svideti, interesantna je tema (ako je to ono što mislim da jeste, sa serijskim ubicom, putovanjem kroz vreme itd, ne mogu da puštam trejler niti kopam okolo sada). 


Nisi pogrešio, to je to,čitao sam Hrvati su preveli, Joxer će znati izdavčka kuća iz Zagreba Profil, nisam znao za Audiobook, a na papiru zna se kako, mi nismo preveli,ali prepliće par žanrova pošto znam za još dve knjige, to je zbog Kucija i Južnoafričke Republike , nisam čitao čekao sam prevod, nego samo žanr  Moxyland koji je u stilu cyberpunk -a, koji mnogima ne prija  i Zoo city koji je naučna fantastika, pa je imao uticaj i na datu.
Samo mi nije jasna hiperprodukcija knjiga u vreme krize sa papirom, i krize uopšteno sa cenama življenja.


Ažurirao AlexDeLarge - 29.Travanj/Apr.2022 u 21:34
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77216
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Travanj/Apr.2022 u 21:33
Imam nešto Profil knjiga, u kućnoj biblioteci a pogotovo na poslu, meni je sve to naše, ne razumem se u ove novije podele ionako (edit:nadovezah se na post iznad pre negoli je editovan, nešto "kod nas, naši", šta ja znam, da ne bude da su ovde neki šatro naši a u Hrvatskoj neki šatro tuđi, tek se ogradih od tako čega), slušao sam Shining Girls sigurno pre negoli se pojavilo izdanje Profila. Pokušao tj, nije mi išlo mada se ne sećam razloga, možda i nevezano za kvalitet knjige.





Ažurirao puppet_master - 29.Travanj/Apr.2022 u 22:43
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011
Status: Offline
Points: 5429
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Travanj/Apr.2022 u 22:56
Dok je nešto dostupno, izdavač je nebitan.
Uostalom nema baš smisla prevoditi nešto 2-3 puta nanovo, osim ako je prethodno prevedeno baš katastrofalno:
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77216
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Travanj/Apr.2022 u 23:12

Mene zapravo i ne brine to što se, po meni, premalo toga prevodi i izdaje u žanrovima koji mene interesuju, čitao bih u originalu, draže i lepše mi je svakako (veći problem mi je to što ne znam kako bih uglavio čitanje knjige u tu mizeriju koja mi uopšte ostane od slobodnog vremena) no to sa cenama knjiga jeste postalo prilično jezivo. 

To o hiperprodukciji već nije domen mog interesovanja, zbilja ne razmišljam o tome, sve do čega mi je iole stalo se ili ne izdaje ili su tiraži tragikomično mali pa svakako i ne dopire do mene taj vid problematike, dok me ono lako štivo koje se uporno doštampava i održava u poluživotu, u smislu da mi to najviše i kupuju, dakle jeftina džepna izdanja, to ne može da omane, uz neizbežne slikovnice i bojanke, uvek se može računati na promet Danijele Stil i Nore Roberts, što je i razumljivo, kupuju ljudi za (njima) malu lovu knjižice koje čitaju po autobusima.
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019
Status: Offline
Points: 10573
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Travanj/Apr.2022 u 23:51
Baš sam od prijateljice iz Tokija dobio odgovor za pisce, ok fazon jedino Book Depository i slicni, isto i za mange, proveriću sa komšijom koji je kolekcionar.. Hiperprodukcija mi je zanimljiva što se tiče vremnskog trenutka, i nelogična mi je, ali dobro tebi nije.  Kupio sam baš u Miso supi odlicno ocuvan preko KP sajtova za 500 ukupno sa dostavom, gde ćeš nižu cenu  (Audiciju sam pak pozajmio), procitacu za vikend na uštrb filmova. jedino bas ono što te zanima zanimljivo da nema  prevod, bas me interesuje koji su pisci i dela, a i ne moraš da mi odgovoriš ako te to opterećuje,  osim ako  baš nije toliko specifično, a tu nema nekog rešenja osim čekanja ili na engleskom. A imam prijatelje iz Delfija, Čarobne knjige,  Kupinda, i sa ulice, mada i lokacija je bitna, pa imam i neki uvid. Ali dobro sa filmova odosmo opet na knjige, šta da se radi kad je data serija bazirana na delu.


Ažurirao AlexDeLarge - 30.Travanj/Apr.2022 u 07:41
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019
Status: Offline
Points: 10573
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Travanj/Apr.2022 u 23:57
A i bitan je i izdavač, u nekom drugom svetlu, i duža je priča,pa ću argumentovati ali već sam umoran, nekom drugom prilikom.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77216
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Travanj/Apr.2022 u 00:03
Ma i ne znam za nju, niti bi tako nešto moglo da mi okupira pažnju, zbilja me ne zanima, živim neki drugi život i ratujem kakve pedesete ratove, u tom tek smislu mi nije nelogična/logična, prosto je nisam ni svestan uopšte. 

Horor i Sci-fi pretežno, delom i fantasy, generalno, gde da nabrajam pisce LOL

U Miso supi sam platio 37 dinara u savršenom stanju (nečitana), došla mi je u kompletu sa dosta toga za 1000 dinara, Lagunina izdanja mahom, slučajno se zadesilo i nešto Booke. No to je vezano za posao kojim se bavim. Da sam je jurio, ko zna koliko bi mi tražili. Svakako je ne bih mogao priuštiti za 500 dinara, jbg. Završavam je btw. 
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019
Status: Offline
Points: 10573
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Travanj/Apr.2022 u 00:20
Fora je u slučajno, i posao kojim se bavim.Uzeo sam i ja  besplatno u NS dela sa felerom ( u štampi 4 strane od 486  su prazne, greška kod štampanja tog tipa, npr Njutna, Akademska misao), Lindea i još desetak , ali slučajno sam naleteo. Pričam o kupovinio sa namerom i odmah. Ok, razumemo se.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77216
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Travanj/Apr.2022 u 00:24
Originalno postovano od strane AlexDeLarge AlexDeLarge piše:

A i bitan je i izdavač, u nekom drugom svetlu, i duža je priča,pa ću argumentovati ali već sam umoran, nekom drugom prilikom.

Jeste, kako ne, ima loših izdanja na sve strane, užasni prevodi, štamparske greške svako malo, loš prelom, listovi koji se odlepljuju posle jednog čitanja...trista čuda. 

Joj, meni je priča o knjigama preko glave, ja bome neću učestvovati u toj diskusiji. LOL
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77216
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Travanj/Apr.2022 u 00:26
Originalno postovano od strane AlexDeLarge AlexDeLarge piše:

Fora je u slučajno, i posao kojim se bavim.Uzeo sam i ja  besplatno u NS dela sa felerom ( u štampi 4 strane od 486  su prazne, greška kod štampanja tog tipa, npr Njutna, Akademska misao), Lindea i još desetak , ali slučajno sam naleteo. Pričam o kupovinio sa namerom i odmah. Ok, razumemo se.

Ne kupujem išta sa felerom, zaboga. Ma ne u tom smislu LOL Nisam siguran da smo se išta razumeli onda LOL 

Kod otkupa knjiga uvek idu takve cene, tj ja sam malo šire ruke, moja šefica ne bi dala ni toliko. Prodaju ljudi svašta iz svojih biblioteka, nema ikakve veze sa felerima, glad ili već kakva druga muka budu presudni, nažalost, često neko i umre pa dečurlija samo žele da se otarase knjiga, sve užas do užasa. Jedino što ne znam ikada ko će šta ponuditi. Kada jurim sa namerom nešto, naravno da za mene bude nešto jeftinije jer smo kolege (prodavci, preprodavci, poneki izdavači) ali svakako ne mogu dobijati knjige koje su po 1000 dinara za 20, retko kada mi iko išta pokloni, mada prođem uvek preko 50% off.  No, ne radi se o tome ionako, i sa tom trećinom cene meni bude mnogo, to samo kada se zainatim kupujem, suštinski ipak ne dajem ikada više od 100-200 din za knjigu (privatno, nevezano za posao), mada mi i zbog toga ispašta frižider najstrašnije. LOL Pokvario se pa neće neko vreme LOLLOL
(function(){window['__CF$cv$params']={r:'703b9b32ac1b78b5',m:'LzUovCdpEL5KEKXM4eTpGXd3TUe39SeOU9iWNDIkuXY-1651272727-0-AWNMjKN+3PMGRyn5waS0LcCXRC3PhwN7F6UI9p/lGnKch78HeM4Nae3COof4WGWh76kURr/IwyB35+lOD2k/qtA21D7+6dcblnWqTBc3o48a9leMSP1lX3sKqxeLAHpy1sNP9jSQCLoXkLKdqbdZHgPok22ikwSVeUuHNh/n8T+TmvuvUFKcmH6jVo+w3TAFcQ==',s:[0xb71ae29046,0x50ede76d46],u:'/cdn-cgi/challenge-platform/h/g'}})();

Ažurirao puppet_master - 30.Travanj/Apr.2022 u 00:53
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019
Status: Offline
Points: 10573
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Travanj/Apr.2022 u 00:51
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:

Originalno postovano od strane AlexDeLarge AlexDeLarge piše:

Fora je u slučajno, i posao kojim se bavim.Uzeo sam i ja  besplatno u NS dela sa felerom ( u štampi 4 strane od 486  su prazne, greška kod štampanja tog tipa, npr Njutna, Akademska misao), Lindea i još desetak , ali slučajno sam naleteo. Pričam o kupovinio sa namerom i odmah. Ok, razumemo se.

Ne kupujem išta sa felerom, zaboga. Ma ne u tom smislu LOL Nisam siguran da smo se išta razumeli onda LOL 

Nije kupovina sa felerom, nego preuzimanje, Imaš novu knjigu iz štamparije nisu odštampali , npr U Miso supi i blanko je prva prva strana gde je ko je preveo, korektura,lektura itd, i gde je, ona nema, ali primer 400 stana jedan  list prazan, greška u štampi, i imaš takvih 100. Jel ih ne bi uzeo. A isto sam kupio onako 15 knjiga sve različiti autori u bescenje za 1500( kao što rekoh znam dosta ljudi koji prodaju, muka,prostor razne pobude), hteo za poklon, i naletim na jednu (ko će da proda knjigu koju niko nije čitao, nego je dobro očuvana) i zadržim je , kad sam sračunao ona je izašla 87 dinara, ali slučajnost, da sam danas hteo da je kupim i da čitam za vikend to ne bih uspeo.. Ako nije ovo što sam napisao , onda se ne razumemo i to je super, nema potrebe za diskusijom, a ja zadovoljan sa preuzimanjem i kupovinom, a i ti isto.


Ažurirao AlexDeLarge - 30.Travanj/Apr.2022 u 00:56
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77216
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Travanj/Apr.2022 u 01:03
Originalno postovano od strane AlexDeLarge AlexDeLarge piše:

 Jel ih ne bi uzeo.

Ne bih, ni u ludilu, pa ubila bi me šefica, ne pravim ja takve dealove, radim sa ljudima koji mi donose knjige iz svojih biblioteka itsl. Kao što ni pod razno ne kupujem od npr junkieja išta, baš me briga koliko je povoljno, pa isključivo sa povoljnim se uvek i radi ionako ali ne tog tipa. Meni zbilja prodaju često nečitane knjige za malo love potpuno nevezano za ikakve greške. Ponekada sa posvetom tek. Ta koliko ih samo ima po gradu sa velikim bibliotekama sa knjigama koje nisu čitane. Malograđanska klasika (ne sudim, tek kažem kako često jeste)

I treba da budeš zadovoljan, svakom svoje naravno. Pa ne kažem išta, kada bih ja imao 500 kinti za knjigu koja me zanima, zašto ne bih dao, do tada moram kupovati povoljnije, i ti bi tako, većina valjda. 

Ma, to za moje izuzeće od diskusije je vezano za to što ti reče da ćeš nekom prilkom argumentovati ne znam ni ja šta već, pa kako se meni okreće utroba od priča o knjigama, uopšteno, čitave dane provodim na silu u tome, tek rekoh unapred da ne želim da budem deo tako čega i na forumu, u polušali LOL A ovo sada vidiš da ipak ćaskam, na silu i to, ali pričamo, šta nas briga, morao sam ionako da ne ispadne da zbilja kupujem nekakve knjige sa felerom, ja od te prodaje živim, ne bi da ispadne da imam zbilja ikakvih kombinacija sa nečim feleričnim jer moj rad/otkup stvarno nema ikakve dodirne tačke sa tako čime, ne kažem da ti je to bila teza za moj rad, no zbog svog mira sam morao da se ogradim. 


Ažurirao puppet_master - 30.Travanj/Apr.2022 u 01:22
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77216
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Travanj/Apr.2022 u 01:39
Ustajem u 6 Dead kod kuće sam tek uveče...a ne isplati mi se da spavam, možda i preživim na nogama čitav dan LOL uz sve, riknuo mi je fon pa nemam ni alarm, ta i ne smem da zaspim...tipičan Puppet cirkus LOLLOL bitno je da sam pričao o Shining girls (ako jesam tj) i o knjigama, što mi je tek potrebno LOL
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019
Status: Offline
Points: 10573
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Travanj/Apr.2022 u 07:36
Pa dobro ovo je najava za seriju, zasnovana na delu tako da ima elemenata za pricu, a ja jos radim online, jos koji mesec, pa mi je lakse oko nekih stvari, a opet nezdravo,  buljim u ekran i sedim,
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77216
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Travanj/Apr.2022 u 07:41
Naravno, ja ovakve teme i koristim da bi se raspričalo. 
Nadam se da ću naći uskoro kakav drugi posao pa da ću makar ponešto svog vremena bolje iskoristiti, sve ovo "od jutra do sutra" nema ikakvog smisla, prestaje i da liči na život LOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.