Premijera nove triler-serije sa Elisabeth Moss (29.04.2022.)
Web: Titlovi.com
Kategorija: Filmovi i serije
Ime foruma: Komentari na članke
Opis foruma: Komentari na objavljene članke i blogove
URL: https://forum.titlovi.com/forum_posts.asp?TID=100820
Datum ispisa: 26.Lipanj/Jun.2026 u 20:45 Verzija Softvera: Web Wiz Forums 11.01 - http://www.webwizforums.com
Tema: Premijera nove triler-serije sa Elisabeth Moss (29.04.2022.)
Objavio: beogradski
Tema: Premijera nove triler-serije sa Elisabeth Moss (29.04.2022.)
Datum objave: 29.Travanj/Apr.2022 u 14:07
Odgovori:
Objavio: JoxerTM
Datum objave: 29.Travanj/Apr.2022 u 20:50
|
Bogami odavno nisam vidio ovako lud trailer za seriju.
Netko će reći, a doctor Strange Multiverse? A Everything Everywhere All At Once? To nisu serije i osim toga ovo eplovo je triler, a ne akcija. Gledam pod obavezno.
|
Objavio: puppet_master
Datum objave: 29.Travanj/Apr.2022 u 20:53
|
Probao audibook, nije mi išlo ali moguće da će se tebi svideti, interesantna je tema (ako je to ono što mislim da jeste, sa serijskim ubicom, putovanjem kroz vreme itd, ne mogu da puštam trejler niti kopam okolo sada).
|
Objavio: JoxerTM
Datum objave: 29.Travanj/Apr.2022 u 20:54
|
Pogledaj trailer, obično trailere ispijem kao limunadu pa zaboravim, ovo je baš napravljeno da te zainteresira maksimalno.
Dosta s tim podcastima, nisi u autu.
|
Objavio: puppet_master
Datum objave: 29.Travanj/Apr.2022 u 20:59
Ćuti tamo, gledam samo Joe Rogana ponekada, briga me inače za podcaste a i audiobooks više ne slušam. Nisam mogao doći do svih knjiga na papiru a i ima dana kada od premora bolujem kao propali bokser, samo mi ušesa rade kako bi trebalo  ugasim svetlo, ležim i ne mrdam, slušam knjigu, šta mi fali. Jok, nego ću da čekam momenat kada budem imao love da naručujem knjige preko oceana. Ili, i smešnije, trenutak kada će ovde prevesti i izdati ono što bih ja čitao, meh.
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 29.Travanj/Apr.2022 u 21:24
puppet_master piše:
Probao audibook, nije mi išlo ali moguće da će se tebi svideti, interesantna je tema (ako je to ono što mislim da jeste, sa serijskim ubicom, putovanjem kroz vreme itd, ne mogu da puštam trejler niti kopam okolo sada). |
Nisi pogrešio, to je to,čitao sam Hrvati su preveli, Joxer će znati izdavčka kuća iz Zagreba Profil, nisam znao za Audiobook, a na papiru zna se kako, mi nismo preveli,ali prepliće par žanrova pošto znam za još dve knjige, to je zbog Kucija i Južnoafričke Republike , nisam čitao čekao sam prevod, nego samo žanr Moxyland koji je u stilu cyberpunk -a, koji mnogima ne prija i Zoo city koji je naučna fantastika, pa je imao uticaj i na datu.
Samo mi nije jasna hiperprodukcija knjiga u vreme krize sa papirom, i krize uopšteno sa cenama življenja.
|
Objavio: puppet_master
Datum objave: 29.Travanj/Apr.2022 u 21:33
|
Imam nešto Profil knjiga, u kućnoj biblioteci a pogotovo na poslu, meni je sve to naše, ne razumem se u ove novije podele ionako (edit:nadovezah se na post iznad pre negoli je editovan, nešto "kod nas, naši", šta ja znam, da ne bude da su ovde neki šatro naši a u Hrvatskoj neki šatro tuđi, tek se ogradih od tako čega), slušao sam Shining Girls sigurno pre negoli se pojavilo izdanje Profila. Pokušao tj, nije mi išlo mada se ne sećam razloga, možda i nevezano za kvalitet knjige.
|
Objavio: JoxerTM
Datum objave: 29.Travanj/Apr.2022 u 22:56
|
Dok je nešto dostupno, izdavač je nebitan. Uostalom nema baš smisla prevoditi nešto 2-3 puta nanovo, osim ako je prethodno prevedeno baš katastrofalno: https://www.politika.rs/sr/clanak/29384/Sad-nema-tu-trt-mrt" rel="nofollow - https://www.politika.rs/sr/clanak/29384/Sad-nema-tu-trt-mrt
|
Objavio: puppet_master
Datum objave: 29.Travanj/Apr.2022 u 23:12
|
Mene zapravo i ne brine to što se, po meni, premalo toga prevodi i izdaje u žanrovima koji mene interesuju, čitao bih u originalu, draže i lepše mi je svakako (veći problem mi je to što ne znam kako bih uglavio čitanje knjige u tu mizeriju koja mi uopšte ostane od slobodnog vremena) no to sa cenama knjiga jeste postalo prilično jezivo.
To o hiperprodukciji već nije domen mog interesovanja, zbilja ne razmišljam o tome, sve do čega mi je iole stalo se ili ne izdaje ili su tiraži tragikomično mali pa svakako i ne dopire do mene taj vid problematike, dok me ono lako štivo koje se uporno doštampava i održava u poluživotu, u smislu da mi to najviše i kupuju, dakle jeftina džepna izdanja, to ne može da omane, uz neizbežne slikovnice i bojanke, uvek se može računati na promet Danijele Stil i Nore Roberts, što je i razumljivo, kupuju ljudi za (njima) malu lovu knjižice koje čitaju po autobusima.
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 29.Travanj/Apr.2022 u 23:51
Baš sam od prijateljice iz Tokija dobio odgovor za pisce, ok fazon jedino Book Depository i slicni, isto i za mange, proveriću sa komšijom koji je kolekcionar.. Hiperprodukcija mi je zanimljiva što se tiče vremnskog trenutka, i nelogična mi je, ali dobro tebi nije. Kupio sam baš u Miso supi odlicno ocuvan preko KP sajtova za 500 ukupno sa dostavom, gde ćeš nižu cenu (Audiciju sam pak pozajmio), procitacu za vikend na uštrb filmova. jedino bas ono što te zanima zanimljivo da nema prevod, bas me interesuje koji su pisci i dela, a i ne moraš da mi odgovoriš ako te to opterećuje, osim ako baš nije toliko specifično, a tu nema nekog rešenja osim čekanja ili na engleskom. A imam prijatelje iz Delfija, Čarobne knjige, Kupinda, i sa ulice, mada i lokacija je bitna, pa imam i neki uvid. Ali dobro sa filmova odosmo opet na knjige, šta da se radi kad je data serija bazirana na delu.
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 29.Travanj/Apr.2022 u 23:57
A i bitan je i izdavač, u nekom drugom svetlu, i duža je priča,pa ću argumentovati ali već sam umoran, nekom drugom prilikom.
|
Objavio: puppet_master
Datum objave: 30.Travanj/Apr.2022 u 00:03
|
Ma i ne znam za nju, niti bi tako nešto moglo da mi okupira pažnju, zbilja me ne zanima, živim neki drugi život i ratujem kakve pedesete ratove, u tom tek smislu mi nije nelogična/logična, prosto je nisam ni svestan uopšte.
Horor i Sci-fi pretežno, delom i fantasy, generalno, gde da nabrajam pisce 
U Miso supi sam platio 37 dinara u savršenom stanju (nečitana), došla mi je u kompletu sa dosta toga za 1000 dinara, Lagunina izdanja mahom, slučajno se zadesilo i nešto Booke. No to je vezano za posao kojim se bavim. Da sam je jurio, ko zna koliko bi mi tražili. Svakako je ne bih mogao priuštiti za 500 dinara, jbg. Završavam je btw.
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 30.Travanj/Apr.2022 u 00:20
Fora je u slučajno, i posao kojim se bavim.Uzeo sam i ja besplatno u NS dela sa felerom ( u štampi 4 strane od 486 su prazne, greška kod štampanja tog tipa, npr Njutna, Akademska misao), Lindea i još desetak , ali slučajno sam naleteo. Pričam o kupovinio sa namerom i odmah. Ok, razumemo se.
|
Objavio: puppet_master
Datum objave: 30.Travanj/Apr.2022 u 00:24
AlexDeLarge piše:
A i bitan je i izdavač, u nekom drugom svetlu, i duža je priča,pa ću argumentovati ali već sam umoran, nekom drugom prilikom.
|
Jeste, kako ne, ima loših izdanja na sve strane, užasni prevodi, štamparske greške svako malo, loš prelom, listovi koji se odlepljuju posle jednog čitanja...trista čuda.
Joj, meni je priča o knjigama preko glave, ja bome neću učestvovati u toj diskusiji. 
|
Objavio: puppet_master
Datum objave: 30.Travanj/Apr.2022 u 00:26
AlexDeLarge piše:
Fora je u slučajno, i posao kojim se bavim.Uzeo sam i ja besplatno u NS dela sa felerom ( u štampi 4 strane od 486 su prazne, greška kod štampanja tog tipa, npr Njutna, Akademska misao), Lindea i još desetak , ali slučajno sam naleteo. Pričam o kupovinio sa namerom i odmah. Ok, razumemo se.
|
Ne kupujem išta sa felerom, zaboga. Ma ne u tom smislu  Nisam siguran da smo se išta razumeli onda
Kod otkupa knjiga uvek idu takve cene, tj ja sam malo šire ruke, moja šefica ne bi dala ni toliko. Prodaju ljudi svašta iz svojih biblioteka, nema ikakve veze sa felerima, glad ili već kakva druga muka budu presudni, nažalost, često neko i umre pa dečurlija samo žele da se otarase knjiga, sve užas do užasa. Jedino što ne znam ikada ko će šta ponuditi. Kada jurim sa namerom nešto, naravno da za mene bude nešto jeftinije jer smo kolege (prodavci, preprodavci, poneki izdavači) ali svakako ne mogu dobijati knjige koje su po 1000 dinara za 20, retko kada mi iko išta pokloni, mada prođem uvek preko 50% off. No, ne radi se o tome ionako, i sa tom trećinom cene meni bude mnogo, to samo kada se zainatim kupujem, suštinski ipak ne dajem ikada više od 100-200 din za knjigu (privatno, nevezano za posao), mada mi i zbog toga ispašta frižider najstrašnije.  Pokvario se pa neće neko vreme  
(function(){window['__CF$cv$params']={r:'703b9b32ac1b78b5',m:'LzUovCdpEL5KEKXM4eTpGXd3TUe39SeOU9iWNDIkuXY-1651272727-0-AWNMjKN+3PMGRyn5waS0LcCXRC3PhwN7F6UI9p/lGnKch78HeM4Nae3COof4WGWh76kURr/IwyB35+lOD2k/qtA21D7+6dcblnWqTBc3o48a9leMSP1lX3sKqxeLAHpy1sNP9jSQCLoXkLKdqbdZHgPok22ikwSVeUuHNh/n8T+TmvuvUFKcmH6jVo+w3TAFcQ==',s:[0xb71ae29046,0x50ede76d46],u:'/cdn-cgi/challenge-platform/h/g'}})();
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 30.Travanj/Apr.2022 u 00:51
puppet_master piše:
AlexDeLarge piše:
Fora je u slučajno, i posao kojim se bavim.Uzeo sam i ja besplatno u NS dela sa felerom ( u štampi 4 strane od 486 su prazne, greška kod štampanja tog tipa, npr Njutna, Akademska misao), Lindea i još desetak , ali slučajno sam naleteo. Pričam o kupovinio sa namerom i odmah. Ok, razumemo se.
|
Ne kupujem išta sa felerom, zaboga. Ma ne u tom smislu  Nisam siguran da smo se išta razumeli onda |
Nije kupovina sa felerom, nego preuzimanje, Imaš novu knjigu iz štamparije nisu odštampali , npr U Miso supi i blanko je prva prva strana gde je ko je preveo, korektura,lektura itd, i gde je, ona nema, ali primer 400 stana jedan list prazan, greška u štampi, i imaš takvih 100. Jel ih ne bi uzeo. A isto sam kupio onako 15 knjiga sve različiti autori u bescenje za 1500( kao što rekoh znam dosta ljudi koji prodaju, muka,prostor razne pobude), hteo za poklon, i naletim na jednu (ko će da proda knjigu koju niko nije čitao, nego je dobro očuvana) i zadržim je , kad sam sračunao ona je izašla 87 dinara, ali slučajnost, da sam danas hteo da je kupim i da čitam za vikend to ne bih uspeo.. Ako nije ovo što sam napisao , onda se ne razumemo i to je super, nema potrebe za diskusijom, a ja zadovoljan sa preuzimanjem i kupovinom, a i ti isto.
|
Objavio: puppet_master
Datum objave: 30.Travanj/Apr.2022 u 01:03
AlexDeLarge piše:
Jel ih ne bi uzeo. |
Ne bih, ni u ludilu, pa ubila bi me šefica, ne pravim ja takve dealove, radim sa ljudima koji mi donose knjige iz svojih biblioteka itsl. Kao što ni pod razno ne kupujem od npr junkieja išta, baš me briga koliko je povoljno, pa isključivo sa povoljnim se uvek i radi ionako ali ne tog tipa. Meni zbilja prodaju često nečitane knjige za malo love potpuno nevezano za ikakve greške. Ponekada sa posvetom tek. Ta koliko ih samo ima po gradu sa velikim bibliotekama sa knjigama koje nisu čitane. Malograđanska klasika (ne sudim, tek kažem kako često jeste)
I treba da budeš zadovoljan, svakom svoje naravno. Pa ne kažem išta, kada bih ja imao 500 kinti za knjigu koja me zanima, zašto ne bih dao, do tada moram kupovati povoljnije, i ti bi tako, većina valjda.
Ma, to za moje izuzeće od diskusije je vezano za to što ti reče da ćeš nekom prilkom argumentovati ne znam ni ja šta već, pa kako se meni okreće utroba od priča o knjigama, uopšteno, čitave dane provodim na silu u tome, tek rekoh unapred da ne želim da budem deo tako čega i na forumu, u polušali  A ovo sada vidiš da ipak ćaskam, na silu i to, ali pričamo, šta nas briga, morao sam ionako da ne ispadne da zbilja kupujem nekakve knjige sa felerom, ja od te prodaje živim, ne bi da ispadne da imam zbilja ikakvih kombinacija sa nečim feleričnim jer moj rad/otkup stvarno nema ikakve dodirne tačke sa tako čime, ne kažem da ti je to bila teza za moj rad, no zbog svog mira sam morao da se ogradim.
|
Objavio: puppet_master
Datum objave: 30.Travanj/Apr.2022 u 01:39
Ustajem u 6 kod kuće sam tek uveče...a ne isplati mi se da spavam, možda i preživim na nogama čitav dan uz sve, riknuo mi je fon pa nemam ni alarm, ta i ne smem da zaspim...tipičan Puppet cirkus  bitno je da sam pričao o Shining girls (ako jesam tj) i o knjigama, što mi je tek potrebno
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 30.Travanj/Apr.2022 u 07:36
Pa dobro ovo je najava za seriju, zasnovana na delu tako da ima elemenata za pricu, a ja jos radim online, jos koji mesec, pa mi je lakse oko nekih stvari, a opet nezdravo, buljim u ekran i sedim,
|
Objavio: puppet_master
Datum objave: 30.Travanj/Apr.2022 u 07:41
Naravno, ja ovakve teme i koristim da bi se raspričalo. Nadam se da ću naći uskoro kakav drugi posao pa da ću makar ponešto svog vremena bolje iskoristiti, sve ovo "od jutra do sutra" nema ikakvog smisla, prestaje i da liči na život 
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 30.Travanj/Apr.2022 u 08:48
puppet_master piše:
AlexDeLarge piše:
A i bitan je i izdavač, u nekom drugom svetlu, i duža je priča,pa ću argumentovati ali već sam umoran, nekom drugom prilikom.
|
Jeste, kako ne, ima loših izdanja na sve strane, užasni prevodi, štamparske greške svako malo, loš prelom, listovi koji se odlepljuju posle jednog čitanja...trista čuda.
Joj, meni je priča o knjigama preko glave, ja bome neću učestvovati u toj diskusiji.  |
Verujem, nemoj, samo ću ukratko dodati jeste kao i sam papir, povez, meko i tvrdo koričenje, a ako je vez onda je najbolje, da ne odem u raygradnju celuloze, lignina, i VOC sto koriste, pa boja, miris, hrapavost, priprema kao što si naveo, Kontrast je u skorije vreme što se tiče štamparskih i pravopisnih grešaka bio na prvom mestu kod nas, pa nije samo što se odlepe nego počnu da se raspadaju pa moram da nosim kod knjigovesca da popravlja npr. desilo mi se npr. sa Sabatom `O Junacima i Grobovima`, pre su bili i odlični predgovori, redaktura je bila bolja i jezičaka i stručna, pa zatim cena koja nije uvek prilagođena, itd. I još neke stvari, a priča se odnosi na kućne biblioteke, ili kolekciju, ali da ne davim.
|
Objavio: kjovo
Datum objave: 30.Travanj/Apr.2022 u 09:55
|
Samo jedno pitanje da se nadovezem ,jel ova serija trilewr ili ima elemente fantastike,posto triler serije uglavnom izbegavam .Preko glave su mi i uglavnom vrte manje vise iste teme.Nisam cuo za ovo delo pa da ne preturam po netu bolje misljenje iz prve ruke
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 30.Travanj/Apr.2022 u 11:26
Ima,ne znam da li je to SPOILER, npr. putovanje kroz vreme u romanu, tj. da li ce odmah prikazati kuću i navedeno, u prvoj epizodi, ili ce ostaviti prikriveno.
|
Objavio: kjovo
Datum objave: 30.Travanj/Apr.2022 u 12:18
|
Ok gledace se,putovanje kroz vreme ,moja omiljena tema
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 30.Travanj/Apr.2022 u 13:12
|
Posto voliš verovatno si veliki broj gledao, u mom okruženju nisu gledali npr. od filmova vezano za vreme i paradokse, i još po nešto, onako grubo rečeno evo ova prva tri koja sam se setio, sećam se i da sam im preporučivao posle prve sezone i nemački Dark (2017) https://www.imdb.com/title/tt5753856/?ref_=nm_flmg_wr_2" rel="nofollow - Тама i nisu svi gledali, a onda naknadno videh da je na forumu dosta njih gledalo preko broja skinutih prevoda, i da je zaživela,
a ja sam išao redom , kako su izlazili(e) i koliko sam bio obavešten. Sećam se i jedne o putovanju koja je otkazana a čini mi se da je imala potencijala Journeyman (2007). Sad čekam na https://www.imdb.com/title/tt4983780/?ref_=nm_flmg_act_4" rel="nofollow - Maanaadu mada reći će Joxer načekaćeš se gledaj do tad seriju https://www.imdb.com/title/tt17506706/?ref_=nm_flmg_act_3" rel="nofollow - Reset . A možda izaberem moralni kinematografski mazohizam, i usled post hoc ergo propter hoc i književnog pošto sam ponovo pročitao od Cucui-a na maternjem `Devojka koja je skakala kroy vreme`, pogledam igrani ili animu.
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiMne_A07v3AhWQhf0HHQNGBbgQtwJ6BAgTEAE&url=https%3A%2F%2Fwww.imdb.com%2Ftitle%2Ftt0480669%2F&usg=AOvVaw2d8dih-d9ZHUVnIaWICVPm" rel="nofollow - - Timecrimes (2007) - IMDb https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjd2Lml0bv3AhXj57sIHRC6DXQQFnoECA8QAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.imdb.com%2Ftitle%2Ftt2669336%2F&usg=AOvVaw0x2-CQCLpxpzOsD6Rxn6dg" rel="nofollow - - Time Lapse (2014) - IMDb https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwim5bWq0bv3AhUd_rsIHQ-sBIQQtwJ6BAgJEAE&url=https%3A%2F%2Fwww.imdb.com%2Ftitle%2Ftt2866360%2F&usg=AOvVaw0o0UmiuG4rM2kTXj-p4PEf" rel="nofollow - - Coherence (2013) - IMDb Zanimljivi su.
|
Objavio: JoxerTM
Datum objave: 30.Travanj/Apr.2022 u 14:32
|
Timecrimes je time loop. Kao i Maanaadu. Time Lapse i Coherence nisu time loop i njih treba odvojiti. Postoji publika koja voli time loop, ali mrzi time travel, postoji i obrnuto.
Popis
svih time loop filmova iz svjetske kinematografije nitko nije napravio
potpun, na žalost mene je nedostatak vremena spriječilo da se s tim
pozabavim. Popis na wikiju je nepotpun i osimj što nedostaju
naslovi na njemu, dodani su tamo (barem bili prije nekoliko godina,
možda je neko u međuvremenu ažurirao) filmovi koji uopće nisu time loop.
Većina time loop filmova koji vrijede gledanja je prevedena. Ne i svi što je šteta. Neki od bezvrijednih time loop filmova su također prevedeni, žali bože vremena, ali bolje da ima nego da nema.
Reset je time loop serija. Da imam vremena sam bih ju preveo jer je neočekivano dobra, pravi bombon. Osim
nje, koliko znam jedina druga serija koja je time loop je Russian Doll,
nisam gledao i ne znam kakva je, ali znam da jest prevedena.
Puno
scifi/fantasy serija sa zasebnom pričom u skoro svakoj epizodi često
imaju i time loop epizodu, ali to ne treba zasebno izdvajati.
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 30.Travanj/Apr.2022 u 15:25
JoxerTM piše:
Timecrimes je time loop. Kao i Maanaadu. Time Lapse i Coherence nisu time loop i njih treba odvojiti. Postoji publika koja voli time loop, ali mrzi time travel, postoji i obrnuto.
Osim
nje, koliko znam jedina druga serija koja je time loop je Russian Doll,
nisam gledao i ne znam kakva je, ali znam da jest prevedena.
Puno
scifi/fantasy serija sa zasebnom pričom u skoro svakoj epizodi često
imaju i time loop epizodu, ali to ne treba zasebno izdvajati. |
Ma uleteh slučajno sa Timecrimes, hteo sam film, ali se setih da je mini-serija pa ubacih njega, a sta fali staviti i jedan time loop. Mogao sam da stavim i npr.
https://titlovi.com/filmovi/ha-roo-3118104/" rel="nofollow - Ha-roo (2017) koji mi je fantastičan. Jeste Vikipedija ubacila na listu time loop filmova koji nisu, pa prvi na listi kao adaptacija knjige The Girl Who Leapt Through Time ne bi trebao da se svrsta u time loop, ima te elemente ali nije baš ono pravi. Tu je prostorno-vremensko putovanje tj. Kazuko dobija moć i malo po malo s namerom se vraća se na vreme i mesto gde je dobila moć i da vidi u laboratoriji od koga itd. a pre datog imaju još dve adaptacije koje su urađene 10 godina ranije. Mada počeli su da odstupaju i da malo po malo dodaju neke nove elemente.
Meni se Russian Doll serija svidela, ima fazon da u reset-u nešto/neko, stvari/likovi nestaju. Pre deset dana je emitovana druga sezona.
Day Break (2006) je time loop serija npr.
|
Objavio: JoxerTM
Datum objave: 30.Travanj/Apr.2022 u 15:47
|
Ma dobro nju sam zaboravio, a ima ih još samo treba potražiti -
međutim to nek napravi netko kome su serije prioritet ili na forumima za
serije.
Ovdje, iako postoje titlovi za razne
serije, meni se o serijama zbilja ne da pisati niti namjeravam.
Jednostavno ovdje ne želim komentirati serije, jednako kao što ne želim
komentirati filmove na forumima sajtova koji su više usmjereni ka
serijama.
Ako nekad neku i komentiram, to je više izuzetak nego pravilo, može se i meni omaknuti.  Nije zlonamjerno.
Ovdje sam uletio u temu strogo zato što mi se trailer maksimalno svidio. To što je trailer za seriju, a ne film, nema veze, trailer je posebna priča.
|
Objavio: puppet_master
Datum objave: 30.Travanj/Apr.2022 u 18:54
JoxerTM piše:
Popis
svih time loop filmova iz svjetske kinematografije nitko nije napravio
potpun, na žalost mene je nedostatak vremena spriječilo da se s tim
pozabavim.
|
Lagano samo, ima dana, čeka se taj tvoj Time loop movie madness strpljivo, kad bude - biće.
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 01.Svibanj/May.2022 u 02:10
Da zanimljivo bi bilo, ajde da kažem kao Puppet ludilo toga zbilja nema, nije obimno, jeste kontradiktno što sam rekao, ima ih dosta u smislu specifična tematika koja ne otvara mnogo prostora ali ima relativno veliki broj naslova, tema je bar meni interesantna i volim je, ali treba imati dobar uvid i memoriju.
|
Objavio: puppet_master
Datum objave: 01.Svibanj/May.2022 u 09:32
|
Imao sam mnogo bolji naslov za Joxovu studiju ali sam ga naveo u ko zna kojoj vesti/članku, što sada naravno ne mogu iskopati.
|
Objavio: kjovo
Datum objave: 02.Svibanj/May.2022 u 12:25
|
Neka volim ja i time loop koliko i time travel serije ,takodje multiverzum volim isto.Joxeru sam bas zahvalan za Reset perfektna serija ,progutao je. Evo ja da preporucim iz tog nekog slicnog zanra ova nova francuska serija je dobra Parallels 2022,onda The OA! ludilo od serije,i sad nesto sto nema veze ni sa cim ali niko mislim da nije dao komentar ali stvarno odlicna serija Happy! sa vrhunskom glumom Chistopher Meloni.
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 02.Svibanj/May.2022 u 15:07
kjovo piše:
Neka volim ja i time loop koliko i time travel serije ,takodje multiverzum volim isto.Joxeru sam bas zahvalan za Reset perfektna serija ,progutao je. Evo ja da preporucim iz tog nekog slicnog zanra ova nova francuska serija je dobra Parallels 2022,onda The OA! ludilo od serije,i sad nesto sto nema veze ni sa cim ali niko mislim da nije dao komentar ali stvarno odlicna serija Happy! sa vrhunskom glumom Chistopher Meloni. |
OA! seriju sam hteo da gledam ali su mi rekli da je konfuzna i da ima rupa u prvoj sezoni i da je preskocim, sad vidim i ovde par slicnih komentara, onda sam video da ima drugu sezonu i nakon toga je otkazana tj. zavrsena. Meni je samo bitan odgovor na pitanje da li zaokruzena kao celina,i da su dati koliko-toliko bitniji odgovori o cemu se zbiva u sustini.
Koliko me je nekoliko godina ranije npr. iznervirao prekid serije Alcatraz, koliko god se nekome svidjala ili ne.
A Happy! je bese na osnovu istoimene grapjic novel-e Grant Morisson-a i Robertsona, nju sam procitao, bas je kratka. Nisam gledao seriju.
|
Objavio: kjovo
Datum objave: 02.Svibanj/May.2022 u 15:52
|
Happy! gledaj obavezno a OA je meni super sad ti vidi .
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 02.Svibanj/May.2022 u 16:45
kjovo piše:
Happy! gledaj obavezno a OA je meni super sad ti vidi . |
Ok, hvala, pogledacu, uporedo pocetke pa cu odluciti, mada za Happy! znam sta se desava i o cemu se radi.
|
Objavio: kjovo
Datum objave: 03.Svibanj/May.2022 u 07:50
|
Time crimes sam gledao ,sad kad sam video na spanskom naziv setio se. Dobar je film blesav,sacu ova dva da pogledam
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 03.Svibanj/May.2022 u 09:13
Pa ima ih puno, ono sta mi je prvo palo na pamet, kazem ko ce pogoditi ko je sta gledao, npr. sad mi je prvo pao na pamet vec pomenuti
https://titlovi.com/filmovi/ha-roo-3118104/" rel="nofollow - Ha-roo (2017) pa https://www.imdb.com/title/tt1525890/?ref_=fn_al_tt_2" rel="nofollow - The Caller (2011) ili npr https://www.imdb.com/title/tt10530176/?ref_=fn_al_tt_1" rel="nofollow - Kol (2020) ko sta vise voli, ja vise volim spanski mozda jer sam ga prvog gledao, kao i https://www.imdb.com/title/tt9685342/?ref_=fn_al_tt_1" rel="nofollow - Ci sha xiao shuo jia (2021) za koje mislim da su trebali da imaju vise prostora i da negativne kritike nisu na mestu, https://www.imdb.com/title/tt5332206/?ref_=fn_al_tt_1" rel="nofollow - Sigeuneol (2016) (TV Series) si sigurno gledao, to sam trazio prevod za prijatelje jer nece svi da gledaju korejske na engleskom, a pritom serija od 16 epizoda a jos znas i duzinu trajanja.
|
Objavio: JoxerTM
Datum objave: 03.Svibanj/May.2022 u 10:40
AlexDeLarge piše:
Pa ima ih puno | Timeloop filmova? Nema puno. 50tak sveukupno u dosad u sveukupnoj filmskoj povijesti (ne ubrajam rimejke).
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 03.Svibanj/May.2022 u 10:49
JoxerTM piše:
AlexDeLarge piše:
Pa ima ih puno | Timeloop filmova? Nema puno. 50tak sveukupno u dosad u sveukupnoj filmskoj povijesti (ne ubrajam rimejke).
|
Kao i onomad, izvuces iz konteksta, specificna je tema, nema preterano prostora da se manevrise, a opet ih ima dovoljan broj, uz odredjen broj serija, kao i epizoda iz serija sto sam naveo 5-6 u nekoj temi a svidele su mi se, a opet ih pamtim, u tom smislu kazem da ih ima puno. A opet mi ne smeta da gledam, pak volim da gledam sve koje izadju.
|
|