Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Paterson (2016)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Paterson (2016)

Paterson

Paterson (2016)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Paterson

Godina:

2016

Žanr:

drama, komedija, ljubavni

Trajanje:

118 min

Režija:

Jim Jarmusch

Scenarij:

Jim Jarmusch
, William Carlos Williams
, Ron Padgett

Glavne uloge:

Golshifteh Farahani
  >  Laura
Barry Shabaka Henley
  >  Doc
Method Man
  >  Method Man
Rizwan Manji
  >  Donny
Frank Harts
  >  Luis
Luis Da Silva Jr.
  >  Blood in Convertible
William Jackson Harper
  >  Everett
Adam Driver
  >  Paterson
Trev Parham
  >  Sam
Troy T. Parham
  >  Dave
Jaden Michael
  >  Boy on Bus 2
Chasten Harmon
  >  Marie
Brian McCarthy
  >  Jimmy
Dominic Liriano
  >  Boy on Bus 1
Nellie
  >  Marvin

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
beogradski View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj beogradski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Paterson (2016)
    Objavljeno: 27.Ožujak/Mar.2017 u 16:07
''Tipican'' Jarmusch-ov film Ukoliko ste njegov fan i ovaj film ce vam se dopssti a ukoliko niste pre gledali neki film ovog rezisera, izgledace vam pomalo cudno ali to je njegov stil. Kao sto Quentin Tarantinoima svoj tako reziser ovog filma ima svoj ali mnogo realniji
Na vrh
Stressman View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stressman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Ožujak/Mar.2017 u 19:35
Zabavniji je od ''The Limits of Control''.
Na vrh
protopik View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj protopik Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Travanj/Apr.2017 u 21:31
Baš je dobar to je komentar moje kčerke!
Na vrh
Alreadydead View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Alreadydead Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Svibanj/May.2017 u 15:05
Meni je ovaj film bio bas zabavan, interesantan, drzao mi je paznju sve vreme. Nisam ni trepnuo. Komican je u nekim trenucima, ima elemente komedije ali ne elemente klasicne komedije kao sto je recimo Pita ili koja vec poznata komedija. Nisam siguran da li je u pitanju neka satira ili parodija, nije mi jasno zasto su ti elementi komedije ubaceni u film ali dobro je sto su ubaceni jer to cini ovaj film boljim, zbog toga je film dobro zacinjen da se tako izrazim. Interesantne su karakteristike likova, gluma je bila odlicna a glavni glumac (Adam Driver) je bio sjajan, izdominirao je u filmu. Scenario je sjajan. Film ne zahteva veliku koncentraciju, bas je lagan za gledanje. Clan beogradski rece da ko nije gledao nijedan film rezisera ovog filma da ce mu ovaj film biti cudan, nisam siguran da li sam nesto od Jarmuscha gledao, moguce je da nisam ne znam ali ovaj film uopste nije bio cudan. Meni je ovaj film bio odlican, bas mi se svideo. Ocena: 8/10
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Svibanj/May.2017 u 13:55
Suprotno od Već-odapelog-kolege, meni film nije bio ni malo zabavan. Smorila sam se od početka do kraja i da nisam "morala" da odgledam film i ispoštujem predlagača, ugasila bih posle 20 minuta. Sve je lepo što su oni prikazivali, kamera i kadrovi su zaista sjajni, priče običnih ljudi i priče o običnim ljudima, ali sve je tooooooliko sporo, razvučeno i mirno, da je čak i mene smorilo, a zna se koliko je moj kriterijum nizak. :D Elem, ako je 6 prelazna ocena za nešto što biste eventualno predložili drugima, onda Paterson od mene neće dobiti prelaz. 5/10 je darežljivo, s obzirom koliko je meni sve bilo sporo i gotovo bez radnje. Ideja, poenta, cilj, sve mi se izgubilo u umetničknom prikazu na kom je ovde izgleda insistirano. Što reče Aca, nekako mi je previše hipsterski. :)
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Pinki

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Svibanj/May.2017 u 11:23
Paterson (2016) 5/10

Prazan i spor film koji počinje sa ponedeljkom (moš mislit' radosti LOL) prođe u iščekivanju da se nešto desi u monotonom životu šofera, kome kolotečinu svakodnevice može da razbije jedino kvar na autobusu. A ni tad se previše ne uzbudi.
Originalno postovano od strane aca1 aca1 piše:

drago mi je da nisu ukrali buldoga, tokom celog filma sam imao strah da ce da ga ukradu, 
A ja sam očekivao da će on bar do vikenda svoju "kreativnu, preduzetnu i večito umornu" a u stvari dokonu ženu, da kilne.   LOL

Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Legio VII Claudia Pia Fidelis

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Srpanj/Jul.2019 u 19:09
Dakle... lagan filmić, gledljiv, sličice iz života jednog vozača gradskog busa.
Nema elemenata komedije, nema drame, a i pitanje romanse* je diskutabilno.

Doduše, jedini nagoveštaj drame je mogućnost da će pas biti ukraden ispred bara... i onaj događaj sa Marvinom.

* Film je pitak za gledanje ali po mom ukusu... nedorečen. Kuća, poso', šetanje psa, možda bang-bang ako feels da je lucky. Odnos prema partnerki nežan ali površan. Socijalni život para poprilično osiromašen.

Gluma odlična, izbor glumaca odličan, šarmantan Drajver i harizmatična Fahranijeva, lepa kao persisjska boginja.

** najinteresantniji deo filma, pogled na njeno stopalo kada ga upoređuje sa cipelom svog momka. Srebrni slon kao simbol iz sna za srebrni gradski bus.

Ps.nije lako biti vozač busa u USA. Sam u punom busu sa svojim pesmama u glavi. Baš tužno.

IMDB: 7,4. Titlovi: 7,7   Lična: 6,6.

Ažurirao Danilo-Naissus - 26.Srpanj/Jul.2019 u 19:36

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,108 sekundi.