Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Napoleon (2023)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Napoleon (2023)

Napoleon

Napoleon (2023)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Napoleon

Godina:

2023

Žanr:

biografski, drama, povijesni, akcija, avantura, ratni

Trajanje:

158 min

Režija:

Ridley Scott

Scenarij:

David Scarpa

Glavne uloge:

Rupert Everett
  >  Duke of Wellington
Joaquin Phoenix
  >  Napoleon Bonaparte
Phil Cornwell
  >  Sanson 'The Borreau'
Sam Crane
  >  Jacques-Louis David
Scott Handy
  >  Marshal Berthier
Ben Miles
  >  Coulancourt
Julian Rhind-Tutt
  >  Sieyes
Paul Rhys
  >  Talleyrand
Ludivine Sagnier
  >  Theresa Cabarrus
Cormac Hyde-Corrin
  >  Mid Shipman
Catherine Walker
  >  Marie-Antoinette
Benjamin Chivers
  >  Young Eugene Beauharnais
Mark Bonnar
  >  Jean-Andoche Junot
Miles Jupp
  >  Emperor Francis I
Youssef Kerkour
  >  General Davout
Jannis Niewöhner
  >  Hippolyte Charles
Gavin Spokes
  >  Moulins
Tahar Rahim
  >  Paul Barras
Matthew Needham
  >  Lucien Bonaparte
John Hollingworth
  >  Marshal Ney
Harry Taurasi
  >  Citizen Lacombe
Vanessa Kirby
  >  Empress Josephine
Riana Duce
  >  Lucille
Jonathan Barnwell
  >  Bourrienne
Abubakar Salim
  >  General Dumas
Hannah Flynn
  >  Dancer
Edouard Philipponnat
  >  Tsar Alexander
Arthur McBain
  >  General Marchand
Thom Ashley
  >  Charles de la Bédoyère

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Napoleon (2023)
    Objavljeno: 24.Studeni/Nov.2023 u 15:56
Ta matematika bi meni bila drugačije ispisana.
Povijesnobiografske papazjanije (Napoleon, Lost Country, itd) vs filmovi rađeni iz ljubavi = 0:1
Na vrh
arzak View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj arzak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Studeni/Nov.2023 u 17:00
"dajdžestirano" Cemu ovo brate Iga? Imamo dovoljno svojih rijeci za sve.
Na vrh
Mizi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mizi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Studeni/Nov.2023 u 20:54
Napoleon, Napoleon, ko je u igri, ja ili on?
Na vrh
arzak View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj arzak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Studeni/Nov.2023 u 16:53
Originalno postovano od strane Mizi Mizi piše:

Napoleon, Napoleon, ko je u igri, ja ili on?
Tebi je stvarno dosadno. Samo se..s a nista pametno jos nijesi napisao.

Na vrh
Bula View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Bula Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Studeni/Nov.2023 u 17:25
Navodno je Stanley Kubrick planirao snimiti film o njemu, a trebao ga glumiti Jack Nicholson. 
Šteta što nije, sve sam više uvjeren kad vidim koliko lošeg se štanca danas s tehnikom o kojoj stare generacije nisu mogle ni sanjati.

Svejedno ću ga otići pogledati, mada je kako čujem veći naglasak na produkciju nego dijalog.
Na vrh
payutti View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (4) Thanks(4)   Citiraj payutti Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Studeni/Nov.2023 u 19:11
Originalno postovano od strane 45-marko-bulatovic 45-marko-bulatovic piše:

Navodno je Stanley Kubrick planirao snimiti film o njemu, a trebao ga glumiti Jack Nicholson. 
Šteta što nije, sve sam više uvjeren kad vidim koliko lošeg se štanca danas s tehnikom o kojoj stare generacije nisu mogle ni sanjati.

Svejedno ću ga otići pogledati, mada je kako čujem veći naglasak na produkciju nego dijalog.

Ne nevodno, nego sigurno. Šteta što ga nije snimio, jer je po meni Kjubrik najveći režiser svih vremena. Svaki film mu je malo remek-delo.
Hteo je da snimi i A.I., ali je smatrao da kompjuterska tehnologija nije dovoljno napredovala, pa je prava na film predao Spilbergu, koji ga je snimio posle njegove smrti. Nažalost, imao je još projekata koje nikad nije realizovao.

Što se tiče Napoleona, sigurno ću ga pogledati. Verovatno Director's cut, koji koliko čujem, traje preko četiri sata. Ako je tako, onda je ovo iskasapljena verzija namenjena današnjim instant generacijama.
Šteta što neko drugi nije odigrao ovo umesto Finiksa, koji je po meni dobar, ali pomalo precenjen glumac.

Ažurirao payutti - 25.Studeni/Nov.2023 u 19:22
Na vrh
Mizi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mizi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Studeni/Nov.2023 u 19:19
Originalno postovano od strane arzak arzak piše:

Tebi je stvarno dosadno. Samo se..s a nista pametno jos nijesi napisao.

For gad sejk, nemoj se svađati s menom, nego sa ženom.
Inače, Žoakin je fin, ali ima i bolji glumci.
Bata Paskaljević bi bio odličan kao Napoleon.
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Studeni/Nov.2023 u 19:37
Da jeste kao što je payutti napisao, sigurno, e sad razlog se navodi standardno finansiranje i `neuspeh` nekih istorijskih filmova a jedan od njih je i film,  Bondarchuk-a, `Waterloo`, mada ko zna sta se tu sve desavalo .Mnogi  poznati glumci su bili u izboru da dobiju ulogu pre Nikolsona jedan od njih je i Dejvid Hemings,  dok je Odri Hepbern  odbila ulogu, pa je mislim Sarlota Rempling trebala da bude sledeca kojoj ce biti ponudjeno, mozda gresim itd. I ja mislim da je steta. Gledao sam filmove, citao , nisam dugo,  mislim da cu da pogledam film verovatno sa porodicom.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Studeni/Nov.2023 u 13:30
Nema tija para...
Na vrh
beogradski View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj beogradski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Studeni/Nov.2023 u 17:25
Napoleon cu mozda gledati mada bila je odavno serija ili mini serija a igrao je Armand assante
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Studeni/Nov.2023 u 17:38
Dabome, to su osamdesete još, doduše bilo je svega i svačega mimo toga. U mojoj kući, dok je bila punija, slavio se čak i onaj film Desiree, sa Brandom. 

Nisam zainteresovan, Ridley Scott je za mene, dakle lično meni, jedan od najbezličnijih autora koji radi u Hollywoodu, koliko god mogu izbegavam ga, tek mi je recimo Ron Howard još i dalji. Naravno da ima izuzetaka u oba slučaja, nemam ja naviku da pljujem po rediteljima, samo kažem da se tako u ponekim slučajevima jezivo ne slažu moje, hehe, frekvencije sa njihovim. Skoro po pravilu ne budemo u istom filmu. Nevezano za tamo neke filmove od pre xx godina, pričam o poslednjih nekoliko dekada njihovih filmova tek. 

Ako bih baš morao, što srećom nije slučaj, gledao bih (i dalje teška srca) seriju Napoleon (2002)
iako bih pre svega toga radije ponovo čitao "Rat i Mir" npr, prosto ne volim na ekranu istorijske, ratne, kamoli tek priče o vojskovođama Dead neka toga drugim gledateljima, gledaće se i biti popularno, ne brinem ja. LOL
Na vrh
dzems0 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzems0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Studeni/Nov.2023 u 17:17
[/QUOTE] Hteo je da snimi i A.I., ali je smatrao da kompjuterska tehnologija nije dovoljno napredovala, pa je prava na film predao Spilbergu, koji ga je snimio posle njegove smrti. Nažalost, imao je još projekata koje nikad nije realizovao. 

Ovo nisam znao, ali za mene je i Spilbergov A.I. remek delo i njegov najbolji film!
Chepe
Na vrh
Mizi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mizi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Prosinac/Dec.2023 u 04:42
Što se tiče đeda Stivena, za mijene je Šindlerova lista rijemek delo i to je to.

Prso Napoleon kao napolitanka, jbg.
Da li je do scenarija?
Da li je do redatelja?
Da li je do efjekata?
Da li je do Žakija koji se kao Feniks uzdiže, ali na dole u ovom kejsu?

Pa, da li je moguće da od milijona glumaca na ovom planetu baš Džoni Keš i Džoker glume Bolanpartu???
Malo je mnogo malo, pa i previše.

Fak of Finiče, ti nikada nećeš biti Kristijano Bejl i Danilo Dey Luis!!!
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Prosinac/Dec.2023 u 20:18
Osgiliath hvala za prevod ✨
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Sijecanj/Jan.2024 u 21:00
Bambula hvala za prevod ✨
Na vrh
Munzeland View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Munzeland Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2024 u 15:27
Uffff... meni ovo baš loše i dosadno
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2024 u 21:55
Originalno postovano od strane payutti payutti piše:

Originalno postovano od strane 45-marko-bulatovic 45-marko-bulatovic piše:

Ne nevodno, nego sigurno. Šteta što ga nije snimio, jer je po meni Kjubrik najveći režiser svih vremena. Svaki film mu je malo remek-delo.
Hteo je da snimi i A.I., ali je smatrao da kompjuterska tehnologija nije dovoljno napredovala, pa je prava na film predao Spilbergu, koji ga je snimio posle njegove smrti. Nažalost, imao je još projekata koje nikad nije realizovao.

Što se tiče Napoleona, sigurno ću ga pogledati. Verovatno Director's cut, koji koliko čujem, traje preko četiri sata. Ako je tako, onda je ovo iskasapljena verzija namenjena današnjim instant generacijama.
Šteta što neko drugi nije odigrao ovo umesto Finiksa, koji je po meni dobar, ali pomalo precenjen glumac.

Čisto da se nadovežem. Ozbiljno se šuška da su Spilberg i Tom Henks dobili sva prava da odrader adaptaciju ogromnog scenarija, ili bolje je reći građe o životu Napoleona koju je Kjubrik revnosno skupio i objedinio u celinu. Pričali sa Kjubrikovom ćerkom Vivijen o ozbljnim namerama da realizuju ovaj projekat. Trebalo bi da bude odrađen u formi sedmodelne serije, a iza projekta bi stajao HBO.

Inače, koliko volim Ridlija i njegove istorijske filmove poput Gladijatora i Kraljevstva nebeskog, ovo mi je ostavilo gorak ukus u ustima. U svakom smislu...
We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring
will be to arrive where we started and know the place for the first time. ॐ⊙
Na vrh
Mizi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mizi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2024 u 23:52
Fak Spielberg, Henks end Napoleon!
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2024 u 00:10
Da budem pošten, dopada mi se upotreba polifonog pevanja sa Korzike u saundtreku:

Neverovatna i fascinantna je povezanost tog polifonog pevanja i onog u Gruziji i sa područja Kavkaza.

Polifono pevanje iz Gruzije i neverovatna pesma Cinckaro ili "Izvor voda/Vrelo" (najbolja u izvođenju Hamleta Gonašvilija) na neki neobičan način doprinela je gotičkoj, mračnoj i mističnoj, a ujedno opojnoj atmosferi sjajnog filma Nosferatu reditelja Vernera Hercoga:

We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring
will be to arrive where we started and know the place for the first time. ॐ⊙
Na vrh
jojo385 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jojo385 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Sijecanj/Jan.2024 u 09:47
"Čisto da se nadovežem. Ozbiljno se šuška da su Spilberg i Tom Henks dobili sva prava da odrader adaptaciju ogromnog scenarija, ili bolje je reći građe o životu Napoleona koju je Kjubrik revnosno skupio i objedinio u celinu. Pričali sa Kjubrikovom ćerkom Vivijen o ozbljnim namerama da realizuju ovaj projekat. Trebalo bi da bude odrađen u formi sedmodelne serije, a iza projekta bi stajao HBO."
A jel ti imas PECAT za ovo ili si izmislio.Obicno se postavi link o suskanju. Ili si izmislio ?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.