Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Men (2022)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Men (2022)

Men

Men (2022)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2022

Žanr:

drama, znanstvena fantastika, horor

Trajanje:

100 min

Režija:

Alex Garland

Scenarij:

Alex Garland

Glavne uloge:

Zak Rothera-Oxley
  >  Samuel
Jessie Buckley
  >  Harper
Sonoya Mizuno
  >  Police Operator
Sarah Twomey
  >  Police Officer Frieda

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Men (2022)
    Objavljeno: 26.Lipanj/Jun.2022 u 23:42
Prevod je uradio Bambula ✨
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Lipanj/Jun.2022 u 00:04
Pa...očekivao sam ipak nešto drugačiji film od Alexa Garlanda. 

Koješta mi se dopalo, glumci, ne znam koga bih pre pohvalio, možda ipak Rory Kinnear-a, nameće se, iako je odlična Jessie Buckley. Nema tri dana kako me je izvezna milica pitala da li bih voleo da smo negde u engleskoj provinciji, koja je meni inače depresivna, ružnjikava, hladna ali mi se u ovom filmu dopala, ima svoju rolu. Pohvalan je i ambijent, suptilna tenzija koje je prisutna u bezmalo svakom kadru, šta god drugo da se dešava u njemu.  

No tema, kukala mi majka, taman pomislim da vidim ili bitnije, osećam o čemu film govori, no onda krene Garland da vuče u ovom, pa u onom pravcu, pa metafore, pa šta je zbilja, šta tek manifestovanje stanja junakinje, te onda još i kakvi kadrovi kao da su ispali iz snova Davida Lyncha i na svu već moju mukicu, onda još i finale filma...e, da, dopao mi se i izbor mjuze, sjajna Love Song Elton Johna.

Nemam (skoro) pa pojma o čemu se (sve) radi. Što ne volim, može sve komunikativnije, sa više fokusa, neku makar mrvu konkretnije da se ispriča. Da se razumemo, najmanji je meni problem da jurim sada netom i čitam šta kažu Kurta i Murta o filmu, pa da posle deset (TUĐIH!!!) tumačenja tu izvlačim neke šatro poručice ali mene interesuje samo moj utisak a on je takav kakav je. Zbunjen sam i nervira me to što su mi se svideli detalji filma, dok mi je srž priče ostala u magli. 
Na vrh
Cobra1978 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Cobra1978 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Lipanj/Jun.2022 u 11:55
Ne mogu reći da film k..a ne valja, ali ocjena na IMDB je prenaduvana
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Lipanj/Jun.2022 u 16:51
Ovako, jasno mi je šta je Garland hteo da prikaže, prijatelj mi je rekao da je zamrsen, ali me nervira kad moram da sednem da pažljivo pratim dijaloge ,scene i likove, i da povezujem, neke scene i da vraćam, pa da slažem slagalicu, pa simbolika,pa zivotne dobi,  pa prica vikara, pa se prisecaj price o ...,  prica kroz istoriju, malo rel..... ,  pa ono radjanje podseti me na prvu na Miike-ov Gozu gde sam isto `razbijao glavu`,  zarobljenost i onaj osmeh na kraju. Kinematografski mi je odradjen dobro, ali naporan, treba u ovakvim filmovima dati neke nagovestaje, i oko simbolike bar propratiti sa par reci.  Sve u svemu, na kraju dobar mi je film, jedino sto je tesko ovako na forumu diskutovati,  otvorena je tema i danas, cesto se provlaci u razlicitim situacijama, bolje reci komentarise se, tako da Garland je dao neko svoje vidjenje, drugi ce imati svoje, itd...   

Ažurirao AlexDeLarge - 27.Lipanj/Jun.2022 u 16:59
Na vrh
dzindzin16 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzindzin16 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Srpanj/Jul.2022 u 19:43
Vizuelno sjajan film.Atmosfera takodje.No dolazimo i do toga, da je ovo izmedju ostalog i horor film a isti u tom segmentu nije dostigao nivo, za kog je bilo potencijala.Da ne kenjam ipak mnogo, jeste mi se ovo dopalo.NAJVECI MINUS JE ODABIR CRNCA ZA ONU ULOGU.Dajte sansu filmu svakako.Hvala na prevodu
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Srpanj/Jul.2022 u 21:06
To sam pominjao u nekoj drugoj temi, ukratko ovde treba znati samo za Green Man-a i Sheela na gigs, i sta simbolisu, i samo obratiti paznju na dijaloge (muz, decak, vikar).
Na vrh
fillmofill View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj fillmofill Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Srpanj/Jul.2022 u 13:09
Kad ne razumeš film., onda ti ne valja, kad razumeš, onda ti je dobar. A meni je dobar. Ko želi da zna o čemu se radi, neka nađe objašnjenje. A ne da lupate svašta.
Na vrh
nimm11 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nimm11 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Srpanj/Jul.2022 u 16:39
"Garlandu se mora priznati da su njegovi kadrovi veoma inspirativni i vizuelno gotovo besprekorni. Ako posmatramo samo njih, može se reći da atmosfera podseća gotovo na onu "hičkokovsku", uz dodatak rediteljeve lične "ekscentričnosti"" I eto, ja zato i hocu da pogledam film
Na vrh
Cupcake49 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Cupcake49 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Srpanj/Jul.2022 u 01:40
perfektno receno
Na vrh
robi75 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj robi75 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Srpanj/Jul.2022 u 23:20
Film sa jasnom poentom ali previse za moj ukus. Citam ovde razmenu misljenja ko je razumeo film a ko nije, Filozofi i ovi drugi. Da, simbolike i metafore na izvoz ali kraj filma je odvratan, nepotrebno odvratan. Saglasan sa recenzijom.
Na vrh
klass View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj klass Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Srpanj/Jul.2022 u 16:22
Mogao je biti dobar film. Atmosfera odlicna, fotografija vrhunska...Pocetak filma je obecavao, kasnije se sve pogubilo.

Ocena 5.  

Na vrh
nimm11 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj nimm11 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Srpanj/Jul.2022 u 16:25
Odgledah, sve sto sam pretpostavljala je i objasnjeno na kraju, vizuelno doduse, a ovo je valjda jedini film gde ti sve bude jasno u zadnjih 10 sekundi filma. To nije uspelo ni Dezurnim krivcima. Nije za svakoga, ali koji pa horor to jeste? Eto, bez spojlera :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.