Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mank (2020)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Mank (2020)

Mank

Mank (2020)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2020

Žanr:

biografski, drama, komedija

Trajanje:

131 min

Režija:

David Fincher

Scenarij:

Jack Fincher

Glavne uloge:

Gary Oldman
  >  Herman Mankiewicz
Tom Burke
  >  Orson Welles
Sam Troughton
  >  John Houseman
Amanda Seyfried
  >  Marion Davies
Leven Rambin
  >  Eve
Tom Pelphrey
  >  Joseph Mankiewicz
Adam Shapiro
  >  Kaufman
Ferdinand Kingsley
  >  Irving Thalberg
Jack Romano
  >  Sid Perelman
Lily Collins
  >  Rita Alexander
Tuppence Middleton
  >  Sara Mankiewicz
Monika Gossmann
  >  Fräulein Frieda

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Mολών Λαβέ

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mank (2020)
    Objavljeno: 12.Prosinac/Dec.2020 u 10:38
Da li bih preporučio ovaj film ?
Da, naravno.
Evo zašto.

Tehnički je film maestralno odrađen, uz odlično kadriranje, scenu, kostime... duh Holivuda iz 1930-ih... flešbekovi... ulice, bilbordi, kompletan ugođaj...
Glumačka ekipa probrana... Gary Oldman je rutinski i odlično odradio ovaj filmić... iako mi je falio onaj njegov stil kad se iznervira (poput u Leonu kada kaže "Dovedite SVE (policajce)!". Pored njega tu je već iskusna Amanda i dve mlade i lepe i talentovane Engleskinje - Lily (1989) i Tuppence (1987)... Koliko toliko cela priča je koliko toliko upakovana u jednu finu priču o scenaristi Manku.

Složio bih se sa Iga Bivom... i njegovim člankom.... za neupućene a to je većina nas... fali nam lična karta svakog od epizodnih likova... da su stavili pola minuta za svakoga kao "lična karta" (npr. Vilijam Randolf Herst - biznismen, izdavač prvih tabloidnih novina i političar. Negovao senzacionalizam i priče o ljudima.) bi bar dale neki uvid o kome je reč... Ovako bez "karte" možemo samo pretpostaviti o kome je reč iz priče.... Irving Talberg je nnpr ikona Holivuda... "čudesni dečak"...

Ali opet, ovo je na kraju jedna priča o scenaristi koji se bori sa svojim i tuđim demonima, društvom u kome živi i istorisjkim trenutkom u kome živi... Usponi i padovi, krize i slava... delić životnog puta jednog Holivudskog velikana tog vremena... Herman-a Mankiewicz-a...

Da li je možda trebalo ovo pretočiti u seriju umesto u film od 2 časa... inače crno belog što mu daje posebnu draž a posebno one mrlje na platnu sa strane kao kod starih filmova....

Ipak, topla preporuka za ljubitelje ovog žanra.   
Uživao sam u svakom kadru ovog filma... melem za oči jednog filmofila...

Ažurirao Danilo-Naissus - 12.Prosinac/Dec.2020 u 10:53

Na vrh
new1 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj new1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Prosinac/Dec.2020 u 16:02
Izuzetno me prožeo ovaj film, nadahnuta priča i sveprisutni duh naracije u ritmu i kadrovima te istinski osebujan prisup svakom liku promatran kroz čisti narativni i već prije spomenut ritam u izmjeni scene i doživljavanja interpretiranog unutarnjeg sukoba svakog protagoniste pa i dijelom uvlačenje u priču paralelnih (ipak nepovezanih) životnih sudbina čije se priče isprepliću,  a uzrokovane tragičnim ozračjem vremena... i... ovaj... mislim.. htio sam reći...
Ma što vas muljam? Film je čisto i nepatvoreno smeće. Doslovno film bez boje. Površan u svakom detalju, bez ikakvog osjećaja, likovi kao da padaju s krušaka i jabuka ili je to ekipa koja je uspjela pobjeći iz ludare.
Film gledati isključivo u kinu uz cijenu ulaznice od barem 5 €, tak da naučite važnu lekciju o uludo bačenim param.
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Mολών Λαβέ

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Prosinac/Dec.2020 u 16:14
#new1: slatko me nasmeja, hvala na iskrenosti i sjajnom komentaru.   

Film je doista teško oceniti... ali mislim da je IMDB 7,3 za neameričkog gledatelja ipak previsoka ocena...
...sem za ono malo akademika koji znaju do detalja istoriju Holivud(lend)a.   
recimo 6,3.... ali opet gledljiv i predugačak... i treba fokusiranost...

Na vrh
new1 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj new1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Prosinac/Dec.2020 u 12:36
Ma film je neobičnog pristupa, crno-bijeli film koji dodatno kod nas starijih klasiko-ljubaca ima, budimo iskreni evocira vrijeme kad su svi televizor bili crno bijeli i Milka Babović bi mi zvučala skroz nerealno pri opisu kostima pri prijenosu umjetničkog klizanja, ono: kako ona zna koje su boje, a meni sve sivo?
Je ima film ono "nešto" što te prilijepi za ekran i makar je zbivanje sporo u maniri nekih "davnih" vremena i starih škola, na trenutke i dosadno pa uz to što u konačnici i ne poznajemo baš sve aktere priče niti ozračje kad je priča datirana pa nas i to donekle ometa da bi u potpunosti mogli zaprimiti film... otići ću predaleko, već i jesam, zaključit ću, film se može pogledati, no teško će itko išta i "vidjeti". Priča o drvetu i šumi.
Na vrh
dzabaludin View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzabaludin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Travanj/Apr.2021 u 20:08
Nakon cca 1h mozgodrkajućeg natezanja,
odlučih nešto što rijetko radim - prekinuti
i otići na spavanje.

Ne znam je li do mene i mojih godina ili
zaista neamerički prosječni gledatelj nema
što tu tražiti. Em nemam pojma o pola likova
koji se spominju u filmu, em je dijaloga više
no kod Woody Alena. A i prevodilac se "potrudio"
da prevede baš svaki detalj, nikako da skrati
nešto i još ga je "zalijepio" za film, tako da
nemam izbora s drugim titlom.

Osim toga, crno-bijeli film (čiji nisam protivnik)
ne bi trebao biti tako taman. U kombinaciji sa
širokokutnim objektivom (dakle svi stanu u kadar,
ali su veličine mrava), ja nemam pojma tko u kojem
trenutku što govori. Film je, po meni, namijenjen
isključivo američkim intelektualcima, usput dobrim
poznavateljima lokalne (holivudske) povijesti tog doba.
Dalje, konstatno se skače u vremenu, od par dana, do
10-tak godina naprijed-natrag, što vas dodatno zapetlja
pored ionako nejasne radnje - u filmu se ništa
konkretno ne događa i zaista ga je teško pratiti.

Moja preporuka bi bila da NE trošite vrijeme na ovo,
OSIM ako niste, recimo, pripadnik Opus Deia i izgubili
ste korbač kojim se bičujete pa umjesto njime, možete
malo "izbičevati" vlastiti mozak.

Umjesto uživati nečem drugom.

Ažurirao dzabaludin - 03.Travanj/Apr.2021 u 20:14
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.