Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > HI-TECH i informatički svijet > Hardware
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kupovina telefona
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP

Kupovina telefona

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Homer99 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Homer99 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kupovina telefona
    Objavljeno: 11.Veljaca/Feb.2016 u 11:54
Jedan mali savet. Šta bi preporučili? Kupujem novi telefon (konačno) i želeo bih da čujem vaša iskustva sa sledećim modelima.

Šta je dobro, šta loše? Baterija kakva je i slično. Dobra iskustva, loša iskustva i slično.
Šta mislite, akotelefone ima 8GB interne memorije, koliko će otići na sam sistem? I koliko aplikacije "vuku" (i prostora i baterije) Prvi put kupuješ touch-screen, pa ništa ne znam. :)
Prva dva su mi u užem izboru.
watch?v=TFfjiiWrxyI
Univerzitetski Odjek
Prevodi FIS
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Veljaca/Feb.2016 u 12:03
uzimaš na pretplatu? ili u slobodnoj prodaji? koliko misliš potrošiti? 
Na vrh
Homer99 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Homer99 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Veljaca/Feb.2016 u 12:09
Da, na rate preko VIP-a. Sva četiri bi me isto izašli, zanima me koji je bolji?

Ažurirao Homer99 - 11.Veljaca/Feb.2016 u 12:10
watch?v=TFfjiiWrxyI
Univerzitetski Odjek
Prevodi FIS
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Veljaca/Feb.2016 u 12:16
usporedba prva dva

po ovome mi drugi bolji Smile osim ako se voliš naslikavat, prvi ima boju prednju kameruLOLLOL 
Nemam blage kako u Srbiji ali obično je katastrofa uzimat telefone kod operatera. Nikad više ne bi uzela tel na pretplatuLOL
  Imala sam kao prvo hrpu posla s prekidanjem ugovora, veliki troškovi ako bi se internet slučajno upalio, ovaj iz mrežeConfused itd

Ažurirao cersei - 11.Veljaca/Feb.2016 u 12:24
Na vrh
Homer99 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Homer99 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Veljaca/Feb.2016 u 12:24
Gledao sam već ta poređenja. Želeo sam neka lična iskustva sa njima.
Možda si bila na postpaidu pa je tako izalošlo. Ja bih bio na prepaidu, tako da imam određene MB mesečno za internet i još plus gde se ukačim na WiFi.

Ažurirao Homer99 - 11.Veljaca/Feb.2016 u 12:26
watch?v=TFfjiiWrxyI
Univerzitetski Odjek
Prevodi FIS
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Veljaca/Feb.2016 u 12:29
to će fazla znat, on je imao svaki mobLOLLOL  Samo pripazi na klasu sd kartice, kada ćeš dopunjavati memoriju, ovaj drugi piše 1080p  video kamera, za to treba class10 kartica da radi kako trebaSmile  

da to mislim na ugovor, smotana jaLOL  

Ažurirao cersei - 11.Veljaca/Feb.2016 u 12:37
Na vrh
fAzazel View Drop Down
Administrator
Administrator
Nečastivi

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj fAzazel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Veljaca/Feb.2016 u 16:09
Nije neka ponuda, ali od gore navedenog bi definitivno uzeo LG.
My name is Legion, for we are many
Na vrh
adm1r View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj adm1r Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Veljaca/Feb.2016 u 20:38
Nekoliko mojih kolega je uzelo Huawei telefone na pretplatu  i imali su ne baš dobra iskustva sa njima. Izgleda su brzo kvarljivi. Prvih 8 mjeseci su radili super, da bi nakon toga počelo otkazivati koješta. Što se memorije tiče, većina aplikacija (face, viber, cleaneri i tako to) ide na SD karticu. Ja bih uzeo LG. Za 3. i 4. nisam nikad čuo. Međutim, ja nemam pametni telefon. Imam "ciglu".
Na vrh
AcaNDr View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
tranceXplosion

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AcaNDr Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Veljaca/Feb.2016 u 21:23
Ja bih ti stvarno pomogao, a pošto se prvi put susrećeš sa "ekranom na dodir", to mi je baš
nemoguća misija.

Prva 2 su dosta bolja (razlozi)

1. Baterija je neuporedivo veća
2. Imaju 4 jezgra
3. Imaju po 1GB rama (512 je krš). Ja imam 3.
4. Oba su 4G

Do tačke 4 su jako slični , a u tački 5 je značajna razlika  u korist Leon-a.

5. LG ima IPS Ekran, da te ne davim šta i kako, dok onaj drugi ima TFT, koji je mator kao biblija i lošeg kvaliteta.

Realno, LG Leon za klasu bolji od ostalih.

Poznajem dosta telefone i stojim iza ovih razloga,. Ne zato šro preferiram LG, nego što je za klasu bolji.

Ažurirao AcaNDr - 12.Veljaca/Feb.2016 u 21:28
I don't try to be someone I'm not - I've always followed my heart and trance has always been my main sound.

- Armin van Buuren

Na vrh
bobiska View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bobiska Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Svibanj/May.2016 u 19:11
Nećeš da se usrećiš ni sa jednim od ponuđenih. Ne znam da li te na kupovinu tih modela preko operatera tera muka ili neznanje. Ako je ovo drugo, uzmi preko oglasa za oko 150 € bar samsung J5, koji je neko kupio preko provajdera i prodaje nov sa garancijom od 2 godine.
Inače ovako kako si planirao, tvoje prvo iskustvo sa smart telefonima neće da bude baš slatko.
Na vrh
Movie Master View Drop Down
Moderator
Moderator
Matori laf

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Movie Master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Svibanj/May.2016 u 22:07
Jeste već postarija tema, ali možda pomogne neiskusnima.

Opcija Alcatel Pixi 3 (4)(inča) je možda najgora od svih. Telefon je neopevano sranje. Bar kod VIP-a.
Android je smešan, ekran blještavo beo sa svetlo plavim detaljima i belim slovima koja se jedva
vide na podlozi. Dodavanje skina nije pomoglo, samo je drastično usporilo ionako jezivo spor
telefon, koji brljavi s komandama. Ekran je priča za sebe. Gde treba, reaguje kao šlogiran konj,
gde NE treba, kao munja, ne stižem da poništim komandu koju sam slučajno i neželjeno zadao.
Reagovanje tastature na ekranu za kucanje poruka je sve, samo nije smešno. Osećam se kao
da imam prste rudara sa šakama veličine lopate. Trajanje baterije je prosečno za takve telefone,
nije strašno.
Sve u svemu, umesto jednog dinara preko VIP-a za njega ili 35 - 50E u prodavnici, bolje je dati
200 i više eura za neki Samsung (nisu ni oni cvećke) jer je nažalost to možda jedino što garantuje
da će telefon da radi kako treba, sve ispod te cene su igračke koje ne vrede svoje cene. Imam tri
jeftina Samsunga koji čame u fioci, dobri su jedino ćerkini, plaćeni 220 i 250E.

Ako želite telefon, napominjem, telefon, ne igračku za decu, tj. minikompjuter, tražite sebi neki
stariji sa tastaturom, ali moraćete kad - tad da pređete na ove novotarije koje će sigurno biti
skupe ako želite da imate funkcionalnu igračku.
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Svibanj/May.2016 u 15:57
kasnite odavno, ovi telefoni mu bili u izboru, jest da je loš izbor ali što je tu jeLOL

ima jeftino kineza uzet koji su odlični i dođu 100 ojra i 10 klasa su bolji od ovih i sve možeš na njima,  ali to nije to što je pitaoSmile 

evo primjer jedan koji imam domaLOL

Basic InformationBrandCubot Note S
Type3G Phablet
SIMDUAL SIM
SIM TypeMicro SIM
System and PlatformOSAndroid 5.1 Lollipop
CoreQuad Core, 1.3GHz
CPUMediaTek MTK6580
GPUMali-400 MP
Display PropertiesType5-point Capacitive IPS
Size5.5 inch
Resolution1280 x 720 pixels (HD)
Pixel Density296 ppi
Camera PropertiesTypeDUAL camera
Rear Camera5.0 MP (interpolation to 8.0MP)
Front Camera2.0 MP (interpolation to 5.0MP)
AutofocusYES
FlashlightYES
BodySize143 x 71.5 x 7.7 mm
Weight120 grams
Memory and StorageRAM2 GB
ROM16 GB
MicroSD slotYes to 32GB
BatteryTypeLithium Ion Polymer
Capacity4150 mAh
RechargeableYES

S carinom ako se zadesi je max 100 ojraLOL

Ažurirao cersei - 22.Svibanj/May.2016 u 16:09
Na vrh
micky007 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj micky007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Svibanj/May.2016 u 17:48
4150 mAh baterija Shocked
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Svibanj/May.2016 u 18:20
migi
Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Svibanj/May.2016 u 20:37
Ima se tri "kineza" u kući i svi rade bez problema. Kod naših operatera više ne kupujem.
Na vrh
suncokreti View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj suncokreti Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Rujan/Sep.2017 u 11:34
Evo i ja se odlučio za novi mob pa gledam "kineze" s obzirom da vidim da ih se hvali. Upao mi je u oko Huawei Lite, što vi mislite o tom modelu? https://www.jeftinije.hr/Proizvod/3815483
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Rujan/Sep.2017 u 11:37
u međuvremenu početkom godine..  došli doma mi max i mi5 od kineza, xiaomi je kulBig smile

sunovrat  nije loš taj telefon, jest da nije xiaomi, ali ne može sve bit savršenoLOL
Na vrh
iromafia111 View Drop Down
Administrator
Administrator
Nabadač engleskog poznat i kao Gazda

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj iromafia111 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Rujan/Sep.2017 u 11:41
Frend ima P8 i P9, oba rade bez problema.
Na vrh
sinna View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj sinna Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Rujan/Sep.2017 u 09:27
I ja imam dva kineza,doselili u susjedstvo prije 2 tjedna,ma kultura je to,svakog pozdrave i prije nego si se začudio.Pričaju i malo hrvatskog s mješavinom mandarinskog.....a o mobitelima se ovdje radi,sorry falio temu mislio da hvalimo narod,sorry,hehehehe Tongue.

Šala,šala,kako je majka Cersei napisala Xiaomi je legenda među kineskim mobaćima ali i Ulefone i Huawei i LeecoLeTv nisu za odbaciti a sigurno nadmašuju po kvaliteti cijenu koju ćeš platiti putem neta i dostave i + carine ako te ćapaju.Sin mi ima Xiaomi 5c a supruga fablet PPTV King 7 (pa žene kažu da veličina nije bitna,haa) i za sada su zadovoljni.Preporuka odje.. sve operatere i njihove lopovske ponude jer ćeš samo mobitel platiti 3x više od njegove vrijednosti a dobiti ćeš škovacu,znam bio na pretplati 10 godina i onda nakon tek toliko godina ih prokužio,do mene,domene,glup ja i naivan,padao na njihove trnovite ponude.Zato kupi slobodni mobać ili preko kine birekt ili kod naših kupi-prodaj stranica a ima i specijaliziranih stranica naših kod kojih možeš kupiti mob direkt iz evropskih skladišta i trgovina.Odhebi sve pretplate i operatere i njihove ponude.China Phones Rules!!!
Everything is a Joke !
Na vrh
cersei View Drop Down
Administrator
Administrator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Rujan/Sep.2017 u 10:07
kod kupovine telefona vanka.. ova stranica je majkaLOL

Tu su cijene sa svih većih sajtova, tako da odmah se može vidit kod kojeg sajta i trgovca je neki telefon najjeftinijiSmile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,125 sekundi.