Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jojo Rabbit (2019)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Jojo Rabbit (2019)

Jojo Rabbit

Jojo Rabbit (2019)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2019

Žanr:

drama, komedija, ratni

Trajanje:

108 min

Režija:

Taika Waititi

Scenarij:

Taika Waititi
, Christine Leunens

Glavne uloge:

Sam Rockwell
  >  Captain Klenzendorf
Taika Waititi
  >  Adolf Hitler
Scarlett Johansson
  >  Rosie Betzler
Stephen Merchant
  >  Captain Deertz
Alfie Allen
  >  Finkel
Sam Haygarth
  >  Hans
Iva Sindelková
  >  Postwoman
Gabriel Andrews
  >  Herr Klum
Brian Caspe
  >  Herr Mueller
Rebel Wilson
  >  Fraulein Rahm
Luke Brandon Field
  >  Christoph
Judith Georgi
  >  German Translator
Victoria Hogan
  >  Woman
Sitara Attaie
  >  German shopkeeper
Thomasin McKenzie
  >  Elsa Korr
Joe Weintraub
  >  Herr Junker
Stanislav Callas
  >  Russian Soldier
James McVan
  >  American Soldier
Bethany Adams
  >  Secretary
Roman Griffin Davis
  >  Jojo Betzler
Archie Yates
  >  Yorki

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Jojo Rabbit (2019)
    Objavljeno: 21.Prosinac/Dec.2019 u 18:08
Prijevod je najavio nebojsa66 ⚡
Na vrh
Black Raven View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Prosinac/Dec.2019 u 23:59
Totalno lud film, veoma zanimljiv. Preporuka. Ocena 7,5/10
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2019 u 13:42
Prijevod je uradio jovandekab 👍
Na vrh
balavurdija View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

aka Mizantrop87

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj balavurdija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2019 u 15:58
Film je uživanje.
Na vrh
Bad Spenser View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Bad Spenser Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Prosinac/Dec.2019 u 20:39
Zabavan film, ali ništa posebno, samo je drugačiji. Film je kvalitetan, ali nije za oskara.
Na vrh
Vilin View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Vilin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Sijecanj/Jan.2020 u 23:57
Zaista veličanstven i predivan film. Da sva čula uživaju. Dominantne jarke boje naglašavaju odgovarajuće scene. Muzika i tekstovi fantastično prate radnju. Sem Rokvel predivno odglumio svoju ekscentričnu rolu, Skarlet takođe ... Sve u svemu jedan sjajan pacifistučki film.
Na vrh
Freak37 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Freak37 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Sijecanj/Jan.2020 u 04:11
Dobar !
Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Sijecanj/Jan.2020 u 02:45
Sunce ti, rasplaka me crna komedija... Rilke mi  je omiljen pesnik, i scena na na kraju me je dotukla.
Uistinu, lep pacifistički film...

Odličan film 9/10

"Pusti da ti se sve desi
Lepota i strahota...
Nastavi dalje
Nijedan osećaj nije konačan..."

R.M. Rilke

Ažurirao Atrahasis - 20.Sijecanj/Jan.2020 u 02:50
We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring
will be to arrive where we started and know the place for the first time. ॐ⊙
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Legio VII Claudia Pia Fidelis

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Sijecanj/Jan.2020 u 19:50
Nacizam i komedija su 2 aspolutno nespojive stvari.

Još jedan pokušaj da se najstrašniji državni koncept arijevske dominacije nad-ljudi pokaže na humoristički način.

Za one tupsone koji su plaćeni da snime ili glume u ovakvom propagandnom kršu od filma... koji je možda uvod u neku komediju u Aušvicu ili Treblinki ili Jasenovcu,... pitanje: da li će Ameri ikada snimiti komediju o Al Kaidi i rušenju Kula bliznakinja 11.septembra 2001. baš u ovom stilu? Da li će? I kada će? Pa naravno da neće, ni u ludilu da to urade.

Bitlsi – nisam poznavaoc njihove diskografije, znam velike njihove hitove ali pretpostavljam da su pisali ljubavne pesme. Verovatno nisu ni sanjali da će jedna njihova pesma biti u jednom ovakvom filmu. Ljubav je antiteza mržnji, a bilo je puno mržnje, patnje i stradanja tokom Drugog svetskog rata.

Možda je Hitler bio fin i dobrodušan čikica, a zli Saveznici su ga demonizovali i napravili antihrista od njega. Jadan on. A onda se setimo miliona civilnih žrtava, konc logora, velike pljačke vrednosti odnetih iz okupiranih zemalja... da bi neko treći imao privredni bum/uspon nakon WW2.

Ko je sledeći? Staljin?

Nakon scene sa granatom, u 16 minutu sam prekinuo sa gledanjem ove “komedije”, pardon, fantazije.

Od mene antipreporuka. Zaobići u širokom luku.

IMDB: 8,0   Bez lične ocene.

Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Sijecanj/Jan.2020 u 22:30
Sve si dobro rekao.
Jedini podnošljiv humor s nacizmom je film koji je nastao prije nacističkih genocida - The Great Dictator. Ali da je Chaplin tada znao što će se zapravo dogoditi, čisto sumnjam da bi ga išao snimati.

Međutim.
Ti i ja smo publika kojoj ovaj film nije namijenjan.
Mene najiskrenije ne zanima što se vrzmalo u glavama hitlerove mladeži.

A kad je riječ o mladeži onda je sasvim jasno da sljedeća komedija neće bit Staljin nego Pol Pot.
Na vrh
nebojsa66 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Ludi Milojko

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj nebojsa66 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Sijecanj/Jan.2020 u 23:47
Ja mislim da ste vi totalno krivo shvatili film.

Da ste ga odgledali do kraja vidjeli bi mnoštvo izvanrednih poruka koje su osuđivale takav oblik vladavine, osuđivali smrt i ubijanje koje je rađeno i veličali ljubav, umjetnost i književnost, ali je prikazano na ovakav nazovimo to humorističan način. Prije bih rekao da je satira možda.

Nisam lud, mater me testirala!
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2020 u 01:14
Film je neozbiljan za moj uzrast... klinac aktivira raketu... pa realno... kompletna familija bi mu završila u konc logoru.   
A verovatno ne bi ni stigla dotle.

Nemci se "vade" da nisu znali i podržavali u to vreme Hitlera. Doduše, neki su mrzeli Jevreje iz ubeđenja (viševekovne mržnje još od raspeća Isusa), neki su se plašili a neki su ćutali ili im je bilo svejedno. Dobijali su prazna radna mesta, prazne kuće, stanove, zamkove, prodavnice, imanja,... Jevrejska naravno. I gradili su sreću na tuđoj nesreći.

Još jednom... možda je to smešno i simpatično u drugim državama ali ovde na krvavom Balkanu, 100 za 1, hrabri su i fini bili ti Nemci.

Streljali su kragujevačke đake u Šumaricama... Decu koja nisu imala veze sa politikom,...

Čekam samo komediju u kojoj su konc.logori banjska odmarališta u fulu a Nemci osoblje banje. Samo, kud nestade toliki svet? Pa kroz peć i dim.

Na vrh
nebojsa66 View Drop Down
Senior translator
Senior translator
Ludi Milojko

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj nebojsa66 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2020 u 01:40
I dalje ne čitaš što pišem. Cijeli film je satira i pun je dobrih i snažnih poruka. Nimalo neozbiljan, ali ok, tako si ga valjda doživio.

Nisam lud, mater me testirala!
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2020 u 20:43
Ok.
Ne leže mi ovakvi filmovi - ukratko.
* ovo je trebao da bude ceo moj komentar na ovaj film.   

Da ne ispadne da su svi Nemci bili zli... nadam se da će ubuduće biti snimljen film u fazonu Šindlerova lista 2,... Iron Kros 2,... to bi se gledalo.   

Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2020 u 21:19
Originalno postovano od strane nebojsa66 nebojsa66 piše:

Ja mislim da ste vi totalno krivo shvatili film.

Da ste ga odgledali do kraja vidjeli bi mnoštvo izvanrednih poruka koje su osuđivale takav oblik vladavine, osuđivali smrt i ubijanje koje je rađeno i veličali ljubav, umjetnost i književnost, ali je prikazano na ovakav nazovimo to humorističan način. Prije bih rekao da je satira možda.

Ama i nacisti su veličali ljubav, umjetnost i književnost. S određenim iznimkama, međutim činjenica ostaje da ih to nije promijenilo o čemu postoje detaljni zapisi:
https://www.theguardian.com/music/2014/nov/16/nazi-war-criminal-nuremberg-prosecution-bach
Citiraj “I think,” posits Sands, regarding Redgrave’s last point, kernel of his piece, “that we find this unsettling because we want to hope that beauty, the notion of beauty, only makes us better people, that great art is good for humanity. This story shatters that illusion. It illuminates how bad people, too, appreciate beauty – and use it.”

Why, I asked Niklas Frank, could people such as his father love Bach, Beethoven, Schubert, music of such beauty? “I have never found an answer,” he replied.

Rekoh već gore. Nas dvojica kojima se film ne sviđa jednostavno nismo publika za takve stvari. Ne kažem da ne treba snimati filmove o naci mladeži i ima ih dobrih (primjer Before the Fall), ali ne sjeda mi kad se uzrok tragedije prikazuje kao komedija.

Na vrh
LesaRad View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2020 u 21:24

Nije svi, ima i onih što su pokušavali atentat na Hitlera itd. Ali što se filma tiče, i meni je bila odvratna razmahana naci ikonografija. Šamarali me svastikom i brkovima deset minuta pa sam isključio plejer. Džabe poruka kad je neću spoznati jer je način na koji je isporučena neprihvaljiv. U pravu je Danilo, gledaću kad bude Jojo Laden.
Na vrh
adm1r View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj adm1r Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2020 u 20:22
Nisam gledao film, ali sudeci po komentarima, to je kao kad se mi u Bosni ne bi smijali Nadrealistima. Ljudi su najbolje epizode snimili u ratu i dan danas im se smijem. Ne poredim to sa nacizmom, ali ipak se ginulo, a ljudi "zbijali sale" na racun ratnih desavanja. Nervira me politicka korektnost i sve ono sto treba covjek da ismije, iskarikira, ljudi docekaju na noz i kazu da nije politicki ili sta vec korektno. Pogledacu film, bas da vidim sta je to toliko kontraverzno.
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2020 u 21:43
Originalno postovano od strane adm1r adm1r piše:

Pogledacu film, bas da vidim sta je to toliko kontraverzno.

Pogledaj, mada po traileru se (ponekad) film poznaje.    
Ja probao i ne sviđa mi se ukus sladoleda, pardon, filma.
Što ne znači da se drugima sviđa i od mene respekt za to.   

Na vrh
memich View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj memich Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Sijecanj/Jan.2020 u 21:51
I ja jedva čekam da gledam.
Ali gledam kad ispa'ne dobra verzija, ja sam gospodin čovjek, neću da gledam skrinere

Trejler mi izgleda super.
Na vrh
CSInvestigator View Drop Down
Moderator
Moderator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Veljaca/Feb.2020 u 02:17
Ovaj film mora da se gleda srcem. Nije ovo dokumentarac i ko to očekuje bolje da ne gleda.
Kao što je Neša rekao, tamna strana istorije prikazana je satirično. Likovi su ekscentrični, ali slojeviti. Scenario kao da je proistekao iz dečje mašte.
Uglavnom, u tom ludilu scenarija, ekscentričnih likova i živopisnih scena kriju se snažne poruke i mene je film emotivno pogodio. Jedan od onih gde gledaš komediju, a vidiš tragediju.
Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.