Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Generalne rasprave i zabava > Muzika
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Igra - Biramo pesmu - Moja savršena Balkanvizija
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Igra - Biramo pesmu - Moja savršena Balkanvizija

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
NaEdenCovekBratMu View Drop Down
Administrator
Administrator
Eden/Zeleni/Šon Bin/Bogomoljka/Mutivoda

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Igra - Biramo pesmu - Moja savršena Balkanvizija
    Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2021 u 17:46
Prošle godine smo na jednom makedonskom forumu birali najbolje pesme sa Balkana objavljenih tokom 2019. godine (pesme su predložili članovi tog foruma), pa možda bismo mogli pokušati nešto takvo i ovde za pesme od 2020. godine. Naravno, ako ima zainteresiranih. Big smile

Evo kako je sve to izgledalo:

NOMINIRANE PESME IZ SVAKE DRŽAVE:

FINALISTI:

Ažurirao NaEdenCovekBratMu - 14.Sijecanj/Jan.2021 u 18:53
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2021 u 17:48
Objasniću vam pravila ako se prijave dovoljno učesnici. Smile
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
🍴Bahro Burek sa sirom🍴

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2021 u 18:27
Nije Turcija, nego Turska... i nije Grcija, nego Grčka.
Gdje nađe ovog Dragana Bosanca? LOL
Ako je ovo Emina Jahović, ona nije iz BiH, nego iz Srbije. Ako je neka druga, onda možda i jeste. 

P.S. Nije ni Romanija: Rumunija/Rumunjska (zavisi kako gdje)... Bugarska...

Ažurirao baho - 14.Sijecanj/Jan.2021 u 18:32
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2021 u 18:32
Originalno postovano od strane baho baho piše:

Nije Turcija, nego Turska... i nije Grcija, nego Grčka.
Gdje nađe ovog Dragana Bosanca? LOL
Ako je ovo Emina Jahović, ona nije iz BiH, nego iz Srbije. Ako je neka druga, onda možda i jeste. 

Jahović je. Smile Mislio sam da je iz Bosne ona. Embarrassed

Inače, nisu sve pesme moji predlozi, nego i drugim ljudima koji su članovi onog foruma. Smile

U vezi imena država, primljeno k znanju. Ispraviću. Smile
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
🍴Bahro Burek sa sirom🍴

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2021 u 18:34
Ona je iz Novog Pazara. To je valjda u Srbiji.
Živjela je kratko u Sarajevu. Nešto je radila s Merlinom ako se sjećam. A kasnije relacija Beograd/Istanbul (uglavnom Istanbul).

Koliko sam upućen. A nisam previše. Uglavnom, znam da nije iz BiH. Smile
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2021 u 18:44
Samo da napomenem, sada NE glasamo za ove pesme iz prvog posta. To je samo da vidite kako smo to prošle godine izveli na drugi forum.

Kada/Ako se prijave dovoljno ljudi i za ovde, predlagaćemo nove pesme.
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Legio VII Claudia Pia Fidelis

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2021 u 19:26
Ih bre dragi Baho, pa šta fali da naučiš neku reč makedonskog jezika....
ja sam odavno navikao na Turciju i Grciju... to je baš u IN...
a u vezi Emine... nije bitno odakle je, već za koga peva...
dešavallo se već na evroviziji da neko peva za drugu zemlju....
čudno možda ali nije neuobičajno.... a ima puno primera, da ne tražim sada...

#Eden: objasni pravila ukratko pa da vidimo vredi li se prijavljivati...
pretpostavljam da svako je žiri i deli poene i na kraju se izabere pesma...
i da, možeš i ti da budeš selektor za pesme kao organizator prvu partiju... što da ne...
ja biram pesmu po pesmi a ne po naciji...

sviđa mi se ideja ako je to ili nešto slično...

kvorum 6? npr. rok za prijavu.
rok za glasanje...
to nam objasni još...

Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
🍴Bahro Burek sa sirom🍴

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2021 u 19:35
Pa valjda se biraju pjevači prema zemlji odakle su. LOL
To sa Turcijom i Grcijom je možda "in" u Nišu... LOL
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2021 u 19:43
Originalno postovano od strane Danilo-Naissus Danilo-Naissus piše:

#Eden: objasni pravila ukratko pa da vidimo vredi li se prijavljivati...

Kvorum bi bio oko 5 igrača najmanje (Na tom forumu je bilo samo 5 učesnika, jer ima prilično mali broj članova tamo). Evo kako smo mi to izveli:

Bilo je dve faze: Nominacije i Finale.

NOMINACIJE:
- Svaki prijavljeni član ima 2-3 dana da mi pošalje u PP po jednu pesmu za svaku državu sa Balkana.
- Nakon tog roka, ja objavim javno na forumu sve prijavljene pesme za sve države.
- Nakon toga imamo 7 dana da odaberemo najbolju pesmu iz svake zemlje tako što ocenjujemo svaku pesmu posebno sa ocenama od 1-10 (ocene su slali meni u PP).
- Posle roka objavljujem pesme iz svake države koji idu u finale (one sa najviše poena).

FINALE:
- Ovde su najbolje ocenjene pesme sa svake države.
- Prijavljeni igrači glasaju po principu Evrovizije (1-8, 10 i 12 poena), opet poene šalju meni u PP. Rok za glasanje je opet 7 dana.
- Skupimo poene "evroviziskog" glasanja i na njima dodamo ukupan broj ocene iz faze Nominacija.
- Pesma sa najviše poena (euroviziski poeni + ocene) je pobednik.
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2021 u 19:45

Pa valjda se biraju pjevači prema zemlji odakle su. LOL

Da, to je bila ideja, da pevači budu iz zemlje odakle su, ali je očigledno bilo propusta. Smile
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2021 u 19:51
Aleksander Ribak (nor. Alexánder Rybák, blr. Алякса́ндр Рыба́к, rođen u Minsku, SSSR, danas Belorusija, 13. 5. 1986) je violonista, pevač, kompozitor i glumac iz Norveške. Ribak je kao predstavnik Norveške pobedio na Pesmi Evrovizije 2009. u Moskvi sa pesmom Fairytale, za koju je sam autor kompozicije i teksta.
Belorus koji predstavlja Norvešku i peva na engleskom. To je evrovizija. Ponekad.   

Da, braća Makedonci su uvek IN u Nišu.   
...a i ostala braća iz SFRJ.   

Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2021 u 19:54
Znači, godina izdavanja pesme mora biti 2020. i da je iz te države, žanr nebitan...
Jel' može da se preskoči neka zemlja... ako ne pratimo ili pratimo manje pesme iz te zemlje...?
Ostalo mi je ok....

Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2021 u 19:58

Znači, godina izdavanja pesme mora biti 2020. i da je iz te države, žanr nebitan...
Jel' može da se preskoči neka zemlja... ako ne pratimo ili pratimo manje pesme iz te zemlje...?
Ostalo mi je ok....

Nema preskakanja. LOL

Svako ko se prijavi šalje po jednu pesmu za svaku od zemalja. Smile

Dakle, ako se ti prijaviš, šalješ jednu pesmu iz Slovenije, jednu iz Srbije, jednu iz Hrvatske itd. za sve zemlje, ukupno 11 pesama. Smile
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2021 u 20:00
Turska i Albanija... tu sam tanak... ali naći će se i tamo...
dobra pesmica...
Ostali: ExYu, ROM, BUL, GRE.... laganica...

Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
🍴Bahro Burek sa sirom🍴

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2021 u 20:18

Aleksander Ribak (nor. Alexánder Rybák, blr. Алякса́ндр Рыба́к, rođen u Minsku, SSSR, danas Belorusija, 13. 5. 1986) je violonista, pevač, kompozitor i glumac iz Norveške. Ribak je kao predstavnik Norveške pobedio na Pesmi Evrovizije 2009. u Moskvi sa pesmom Fairytale, za koju je sam autor kompozicije i teksta.
Belorus koji predstavlja Norvešku i peva na engleskom. To je evrovizija. Ponekad.     

Ne za***bavaj...
Eto, trebao je Eden pitati Eminu za koga bi ona nastupila na tom forumu?
Kod svake igre je cilj ustanoviti pravila, a ne tražiti rupe u njima. Ako je pravilo takvo da se biraju prema mjestu porijekla (a jeste), onda je tako kako rekoh. Smile

Za sve ostalo, žali se upravnom odboru Eurovizije i upravi vodovoda i kanalizacije. LOL
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Sijecanj/Jan.2021 u 20:32

Eto, trebao je Eden pitati Eminu za koga bi ona nastupila na tom forumu?

Možda jesam. LOLLOL

Šalu na stranu, da, to je bilo glavno pravilo: da pevač/pevačica bude iz zemlje koju predstavlja.

Jezik pesme, kao što se vidi i u primerima gore, nije bio bitan, ali je bilo poželjno da bude na oficijalni jezik zemlje (ili na jedan od oficijalnih, ako ih ima više). Smile

Žanr takođe nebitan.

############################

Dakle, ukratko: Svaki igrač šalje 11 pesama (po jednu iz svake zemlje), izvođač mora biti iz te zemlje, jezik nije bitan ali je poželjno da bude službeni te zemlje, i pesma mora da bude iz 2020. godine (dozvoljeni su pesme objavljene od 01.01.2020. do 31.12.2020.).
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2021 u 02:02
Evo top 11 liste sa finala iz prošle godine, ako ikoga zanima. LOL

A ovde imate snimak od cele finalne večeri: pesme, dogodovštine, glasanje itd. Big smile

Na vrh
Ana Thishpetana View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Poglavica Sela

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Ana Thishpetana Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2021 u 15:14
Zanima me igra al sam tanka sa Slovenijom,Albanijom,Grčkom,Turskom,Bugarskom i Rumunjskom
    I ❤ SPAM
https://youtu.be/jxYtpv6UMmE
Na vrh
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj NaEdenCovekBratMu Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2021 u 15:16
Originalno postovano od strane Ana Thishpetana Ana Thishpetana piše:

Zanima me igra al sam tanka sa Slovenijom,Albanijom,Grčkom,Turskom,Bugarskom i Rumunjskom

To je i poenta, otkriti nešto novo. Big smile

Imate neke izvođače u prvom postu, može svako potražiti nešto od njih i tako slučajno da naleti na neki drugi izvođač i da nađe pesmu. Big smile
Na vrh
Ana Thishpetana View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Poglavica Sela

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Ana Thishpetana Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2021 u 15:20
Aj pokußat ću ako bude još zainteresiranih
    I ❤ SPAM
https://youtu.be/jxYtpv6UMmE
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,109 sekundi.