Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Her (2013)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Her (2013)

Her

Her (2013)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Ona

Godina:

2013

Žanr:

drama, ljubavni, znanstvena fantastika

Trajanje:

126 min

Režija:

Spike Jonze

Scenarij:

Spike Jonze

Glavne uloge:

Joaquin Phoenix
  >  Theodore
Spike Jonze
  >  Alien Child
Amy Adams
  >  Amy
Bill Hader
  >  Chat Room Friend #2
Scarlett Johansson
  >  Samantha
Brian Johnson
  >  OS1 Commercial Lead
Matt Letscher
  >  Charles
Lisa Renee Pitts
  >  Letter Writer #2
Chris Pratt
  >  Paul
Kristen Wiig
  >  SexyKitten
Lynn Adrianna
  >  Letter Writer #1
Rooney Mara
  >  Catherine
Gabe Gomez
  >  Letter Writer #3
Artt Butler
  >  Text Voice
May Lindstrom
  >  Sexy Pregnant TV Star

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
CSInvestigator View Drop Down
Moderator
Moderator
Lady Justice

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Her (2013)
    Objavljeno: 10.Kolovoz/Aug.2013 u 00:01

Her (2013)

Žanr:
komedija, ljubavni, SF

Režija: Spike Jonze

Uloge: Joaquin Phoenix, Rooney Mara, Amy Adams, Olivia Wilde, Scarlett Johansson, Chris Pratt

Jezik: engleski

Premijera: 20. novembar 2013. godine

Radnja:
Usamljeni pisac započinje neobičnu vezu sa svojim novim operativnim sistemom, koji je dizajniran tako da ispunjava sve njegove želje.

Izvor: http://www.filmopis.com

IMDB

Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Sijecanj/Jan.2014 u 14:00

Prevod je najavio Calavera Clap

Na vrh
Calavera View Drop Down
Translator
Translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Calavera Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2014 u 12:51
Samo da najavim, prevod ce verovatno biti gotov sutra.
Na vrh
dusan-ratkov View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dusan-ratkov Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Sijecanj/Jan.2014 u 22:17
Jedva cekamo :)

Ažurirao dusan-ratkov - 17.Sijecanj/Jan.2014 u 22:29
Na vrh
Calavera View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Calavera Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Sijecanj/Jan.2014 u 17:44

Malo sam se precenio, ima vise posla nego sto sam mislio. Nije da trazim izgovore, ali ovaj engleski titl koji koristim je prilicno los pa moram dosta da se oslanjam na sluh, italica ima gomila, tajming je cesto los, a nameravam da ubacim i drugu verziju titla za one koji gledaju film na DVD Playerima koji ne podrzavaju italic.

Uglavnom, bice gotovo sutra Sleepy

Na vrh
Calavera View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Calavera Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Sijecanj/Jan.2014 u 01:49

Gotovo & okaceno.

Nije sto sam ga prevodio, ali definitivno moj film godine. 

Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Sijecanj/Jan.2014 u 10:47

Hvala Calavera ruza

Titl mozete preuzeti OVDJE

Na vrh
CSInvestigator View Drop Down
Moderator
Moderator
Lady Justice

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Ožujak/Mar.2014 u 23:02
Fenomenalan film! Oduševljena sam... Scenario je perfektan Clap
Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
jeje cantiq View Drop Down
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Ožujak/Mar.2014 u 06:09
Originalno postovano od strane Calavera Calavera piše:

Gotovo & okaceno.

Nije što si ga ti preveo (odlično), nego jeste najbolji film 2013.
Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Ožujak/Mar.2014 u 11:47
Možda ne najbolji, ali u sveopštoj "copy/paste/remake" hiperprodukciji izdvojio se običnom neobičnošću. Kada bi se izdvojio SF/IT deo, dobili bismo (skoro pa običnu) ljubavnu priču - globalno gledano. Međutim i sama priča, plus metafora sa OS baca sasvim drugo svetlo i meni čini ovaj film jedinim o kome bih pričao. Nebraska, što reče srkis ima takođe nešto, ali, eto, nek ona ide na drugo mesto.
Na vrh
srkis View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj srkis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Ožujak/Mar.2014 u 14:23
Mene učili u školi, svaki (dobar) pismeni (sad se kaže "pisani"Evil Smile) rad ima tri dela: uvod, razradu i zaključak. Ovde, barem za moj ukus, uvod je fenomenalan, razrada kreće odlično, ali postepeno se sve nekud rasplinjava... Zaključak - očaj živi. Sad, što je to tako, nemam pojma... Šteta. Zato ovaj rad kod mene ne može da dobije prelaznu ocenuUnhappy

PS. Prevod je VRHUNSKI!Clap

Ažurirao srkis - 02.Ožujak/Mar.2014 u 14:25
Моја господо, бољи и виши пођоше бољијема и вишијема, а ја једва вас допадох!
Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Ožujak/Mar.2014 u 14:52
Vidi ovako, upoznaš sjajnu devojku, lepa, zgodna, pametna... Svidiš se ti njoj, ona tebi. Savršeni uvod.
Krene zabavljanje, izlasci, provod, druženje... khm, brak... Vrlo lepa razrada...
I onda lagano kreću problemi, te fali ovo, te ono, te tašta, te svekrva, te qrac, te palac... Jadan zaključak.
Ja ovo gledah kroz tu neku prizmu, šta znam.
Na vrh
Calavera View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Calavera Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Ožujak/Mar.2014 u 14:57
Originalno postovano od strane subrianca subrianca piše:

Gotovo & okaceno.

Nije što si ga ti preveo (odlično), nego jeste najbolji film 2013.

I ja sam u medjuvremenu odgledao Nebrasku (izmedju ostalog) i sad su mi ta dva filma neck and neck, sto bi rekli braca Ameri. Mislim da bih vise voleo da Her porobi na Oskarima jer je SF (slab sam na taj zanr), ali stvarno nisam pametan koji mi se vise dopada. Dobro da nijedan nema sanse za glavni film, ne bih znao za koga da navijam.

Drago mi je sto vam se prevod svideo Sleepy

Ažurirao Calavera - 02.Ožujak/Mar.2014 u 14:58
Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Ožujak/Mar.2014 u 23:29

Film je kao sto je vec darije rekao daleko bolji od vecine ovogodisnjih americkih proizvoda,
ali se slazem sa srkisom u sledecem "uvod je fenomenalan, razrada kreće odlično, ali postepeno se
sve nekud rasplinjava." Ne slazem se da je film ocaj, ali je mogao biti daleko bolji nego sto jeste.

Po meni je najveci nedostatak filma razlog zasto se on i OS zaljube, znam sad ce pomisliti oni
koji citaju "pa ko zna razlog?" ali da smo iskreni prema sebi priznali bismo da ga znamo, a
ovdje to nisam ni osjetila ni vidjela.

Po meni je to jos jedan sasvim dobar fim o usamljenosti,  a ne ljubavi (kao npr. Last Tango in Paris (1972)Heart
koji je na mene ostavio veci trag od ovoga),  a tehnologija kojom se reziser sluzi je samo alatka s kojom
to (usamljenost) potencira odnosno ilustrira na mocan nacin.

Na vrh
Calavera View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Calavera Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Ožujak/Mar.2014 u 23:43
Originalno postovano od strane Kneginja Kneginja piše:

Po meni je najveci nedostatak filma razlog zasto se on i OS zaljube, znam sad ce pomisliti oni
koji citaju "pa ko zna razlog?" ali da smo iskreni prema sebi priznali bismo da ga znamo, a ovdje to nisam ni osjetila ni vidjela.

Najveci razlog je to sto taj OS u potpunosti odgovara njemu kao potrosacu, secas se onog kviza s pocetka filma kad ga ispituju, a on krene u tiradu o majci? Samantha je prosto verzija OS-a koja je u istoj ravni s njim, pa je u neku ruku i logicno da ce njihova veza eventualno prerasti u nesto vise.

A i vecina filmova o usamljenosti su filmovi o ljubavi, pa tako i ovaj Sleepy

Ažurirao Calavera - 02.Ožujak/Mar.2014 u 23:46
Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.Ožujak/Mar.2014 u 23:48

Najveci razlog je to sto taj OS u potpunosti odgovara njemu kao potrosacu, secas se onog kviza s pocetka filma kad ga ispituju, a on krece u tiradu o majci? Samantha je prosto verzija OS-a koja je u istoj ravni s njim, pa je u neku ruku i logicno da ce njihova veza eventualno prerasti u nesto vise.    

Upravo sam odgledala film, naravno da se sjecam, ali mi taj razlog nije dovoljan/autentican,
za mene je to ipak "samo" prica o usamljenosti i u tom kontekstu jeste mocan film.

Kao ljubavna prica je uzas, upravo kako je srkis rekao. Wink

A i vecina filmova o usamljenosti su filmovi o ljubavi, pa tako i ovaj Sleepy

O trazenju iste prije bih rekla LOL

Ažurirao Kneginja - 02.Ožujak/Mar.2014 u 23:50

Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Ožujak/Mar.2014 u 00:15
Mnogo, mnooogooo bih mogao da filozofiram o ovome (Pitajte Nutelicu; postala je tečni kakao od mene i mog "preseravanja" LOL)

Nego, zar ne mislite da je ideja možda bila da se u dobu interneta i društvenih mreža i mrežičica, zamaskira osećanje usamljenosti, zar ne počinju danas mnogi (neću reći 'od nas') "odnos" sa virtuelnim prijateljima? Iako stvarni ljudi "sa one strane", oni su nekako personifikacija (ako sam dobro upotrebio ovu reč u ovom kontekstu) ovog "OS = Samanta". Zar nije lakše naći utehu u ljudima sličnih "potreba" (forumi, čuda, bogovi...) i na taj način se udaljiti od klasičnog oblika druženja, ljubavi...
I sad krešendo: Koliko je osoba uopšte spremna za realan život i socijalno i mentalno sazrela ako je uspela da "zezne" i pravu ali i virtuelnu (pravljenu po meri) ljubav? Nije bitno ko je i zašto kriv - zeznuo je i tačka!

Takođe mi je na pamet palo i da je čovek sam po sebi egocentričan ( I SVI SMO, DA SE NE LAŽEMO!), te svoje probleme, frustracije, šta god, stavlja uvek u središte stvari, hoteći da ga okolina posmatra, razume, prihvati, zanemarujući probleme te iste okoline (umesto množine, može i jednina). O tim problemima razmišljamo kad nas okolin(A) napusti...

I mogao bih ja tako do sutra... LOL

I na kraju, da li možete i da pretpostavite koliko bi ljudi koje poznajete u jednom trenutku pomislilo: "Hoću OS!"Confused

P.S. Gledanje nekih azijskih, skoro pa umetničkih i malo poznatih filmova, prešlo mi je u naviku da ovakve filmove ocenjujem po "Z" osi mernim jedinicama koje ne važe za sve druge, obične filmove.Wink

Ažurirao darije - 03.Ožujak/Mar.2014 u 00:18
Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Ožujak/Mar.2014 u 00:24

@darije

Slazem se, film otvara puno pitanja i mogli bi tako do sutra, ali ja necu, gledacu Oscare,
jos samo da "ulovim" nekog clana da gleda samnom  LOLWink

Na vrh
Joe View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Joe Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Ožujak/Mar.2014 u 00:25
Iskreno, solidno, ali daleko od nekog meni dragog filma.
Ovde je reč o ljubavi između čoveka i veštačke inteligencije, robota, mašine, poput one koja se dala već videti u npr. Blade Runner, da bi nam Ridli kasnije rekao da je Deckard android, znači to otpada ali već odavno istražena tema, u ovom slučaju samo modernizovana da odgovara sadašnjici, tj. kako čovek ne može štetno bez računar mašine na svakom nivou svog bića, mašine koja mu služi kao zamena za sve što mu nedostaje u svom stvarnom životu.
Lično slično, draže su mi filmsko gledano teme poput onih u Lars and the Real Girl (2007) i Air Doll (2009), iako se Her bavi aktuelnijim problemom, ali ne na toliko originalan nacin kako neki misle. Da ponovim solidno i da se složim sa drugima da u poslednjoj trećini filma ili raspletu nudi toliko puta već viđeno, što ga ne čini relevantnim...

Ažurirao Joe - 03.Ožujak/Mar.2014 u 00:31
Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Ožujak/Mar.2014 u 00:33
Originalno postovano od strane Kneginja Kneginja piše:

@darije

Slazem se, film otvara puno pitanja i mogli bi tako do sutra, ali ja necu, gledacu Oscare,
jos samo da "ulovim" nekog clana da gleda samnom  LOLWink

Ja gledam! Svaki put na kraju Dodele kažem: "Poslednji put!" i opet za sledeću Dodelu uzimam slobodan dan.LOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.