Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Green Book (2018)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Green Book (2018)

Green Book

Green Book (2018)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

ZELENA KNJIGA: VODIČ ZA ŽIVOT

Godina:

2018

Žanr:

biografski, drama, komedija, glazba

Trajanje:

130 min

Režija:

Peter Farrelly

Scenarij:

Brian Hayes Currie
, Peter Farrelly
, Nick Vallelonga

Glavne uloge:

Viggo Mortensen
  >  Tony Lip
Linda Cardellini
  >  Dolores
P.J. Byrne
  >  Record Producer
Joe Cortese
  >  Joey Loscudo
Quinn Duffy
  >  Mikey Cerrone
Daniel Greene
  >  Policeman #1
David Kallaway
  >  Ray
Anthony Mangano
  >  Copa Bouncer Danny
Paul Sloan
  >  Carmine
Don Stark
  >  Jules Podell
Brian Stepanek
  >  Graham Kindell
Iqbal Theba
  >  Amit
Tom Virtue
  >  Morgan Anderson
Mahershala Ali
  >  Don Shirley
Jim Klock
  >  Patrolman Stewart
Dimiter D. Marinov
  >  Oleg
Sebastian Maniscalco
  >  Johnny Venere
Mike Hatton
  >  George
Ninja N. Devoe
  >  Orange Bird Bartender
Von Lewis
  >  Bobby Rydell
Maggie Nixon
  >  Copa Coat Check Girl
Jon Sortland
  >  Rydell Band Leader

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Green Book (2018)
    Objavljeno: 15.Kolovoz/Aug.2018 u 02:02

Žanr: Drama
Režija: Peter Farrelly
Scenario: Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie
Glavne uloge: Linda Cardellini, Viggo Mortensen, Mahershala Ali

Opis:
Istinita priča o Toniju Lipu (Vigo Mortnesen), italijansko-američkom izbacivaču, koji je 1962. godine bio unajmljen da vozi po turneji dr Dona Širlija (Maheršala Ali), jednog od najboljih džez pijanista na svetu. Turneja je obuhvatala put od Njujorka do dalekog juga. S obzirom da je dr Don Širli bio afričko-američkog porekla, oni su se tokom putovanja oslanjali na vodič “Negro Motorist Green Book”, pomoću kojeg su tražili motele, restorane i benzinske pumpe na kojima bi bili dobrodošli. Na tom putu oni će se međusobno upoznati, kao što će upoznati i okolni svet u kome žive nailazeći na rasizam, opasnost i na neočekivanu humanost ponekad.

Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Sijecanj/Jan.2019 u 21:14
Prevod je najavio Gale ✨
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Sijecanj/Jan.2019 u 16:17
Prijevod je uradio saloma 👍
Na vrh
ac-dragan-petrovic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ac-dragan-petrovic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Sijecanj/Jan.2019 u 18:52
Bojje da nije jer je prevod loš, sa ispreskakanim dijalozima na italijanskom i na kraju filma, o daljim dešavanjima sa realnim likovima. Neće da odgleda film sa svojim titlovima, pa to ti je! Jer da je odgledao, video bi šta je ispustio. Osim ovih propust u domenu čiste traljavosti, loše znanje engleskog (fraze i idiomi). 
Na vrh
zvonko3333 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj zvonko3333 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Sijecanj/Jan.2019 u 22:21
Ocena 8/10
Na vrh
Vilin View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Vilin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Sijecanj/Jan.2019 u 07:47
Lep, nepretenciozan film o naizgled nemogućem prijateljstvu, dobroti koja može promeniti svet, ali i licemerju, rasizmu, sujeti i ljudskoj gluposti. Odliačan.
Na vrh
vito-belucci View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj vito-belucci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Sijecanj/Jan.2019 u 21:32
Jako dobar film , ocijena 8/10.
Na vrh
DJIKI View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj DJIKI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Sijecanj/Jan.2019 u 22:01
Dobar, preporuka!
Na vrh
dzabaludin View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzabaludin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Sijecanj/Jan.2019 u 21:24
Dobar, pogledati svakako. Posebno koristan Amerikancima, da vide kakva im je to njihova "demok(a)racija", kojom se toliko diče. A i mi s ovih prostora bismo mogli povući neke paralele pa se zapitati određene stvari. Naravno, oni koji bi to trebali prvi uraditi, obično ni ne pogledaju ili ne shvate ovakve filmove, a kamoli da "povlače paralele". Međutim, ovo ni pod razno ne zaslužuje nekog Oskara, obzirom na predvidivost i povremenu dosadnjikavost. Na žalost, u septiku ovogodišnje (a i višegodišnje) filmske ponude možda ovo i jeste najbolji film. Uostalom, kad je ono indijsko sranje od Milijunaša dobilo Oskara prije 10-tak godina, a Whiplash, recimo, nije, ne bi me više začudilo ni da ga dobije Bore Lee za npr. "Čuvaj se sinjske ruke 2". A Green Book je 100 puta bolji od Milijunaša, opet naravno po mom subjektivnom (ne)ukusu.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2019 u 01:07

Odgledao sam Zelenu knjigu i više sam nego zadovoljan viđenim. Bio sam skeptičan glede reditelja koji mi posle svih onih komedija nije ulivao poverenja. To ne važi za Viga Mortensena koji u svojoj novoj fazi bira uloge. Zaradi je dovoljno da može sebi da dozvoli taj luksuz da bira uloge i radi za svoju dušu. Svejedno mi je da li su to niskobudžetni art filmovi ili holivudska A produlcija. O mi je bio, i sva je prilika da če i biti, orijentir prema kome sam se ravnao.

Zelena knjiga nije prikazala ni deo zla koji su doneli rasni zakoni koji su nastali i nadživeli hitlera. Osećam gorčinu kad pročitam ili čujem komentar kako je hitler odbio da se rukuje sa Džesi Ovensom na onoj sramnoj olimpijadi od istih onih koji praktikuju aperthejd i primenjuju rasne zakone. Išlo se toliko daleko da je belac naulici imao svoju a crnci i belčev pas drugu česmu. Takvih primera ima bezbroj u državama u kojima je zvanočno ukinuto ropstvo.

Napisah već da mi reditelj nije ulivao poverenje. Izvukao se uz asistenciju dobrih i raspoloženih glumaca i koscenariste Nika Valelonge. Dotični je sin čoveka koga je tako dobro "oživeo" Vigoo kom ću nešto kasnije. Autor uz to nije imao ni želju ni nameru da ispriča filmsku priču koja je veća od života, priču koju samo život može da priredi. Apriča je neobična poput dvojice protagonista koji su toliko različiti a opet toliko slični. Razlikuju se po boji kože, obrazovanju, životnom iskustvu...Crni doktor ima evropsko obrazovanje (hvala SSSR-u), manire princa ili plemića i sasvim drugi pogled na svet koji pokušava da promeni. Uzgred, tužna je bila sudbina crnih umetnika koju je tako dobro u jednoj rečenici opisao trombonista Dž.Tigarden. Svaki crnac, ma ko on bio, bio je "moj crnja zabavljač". Naspram njega je neobrazovani belac, taze naturalizovani Amerikanac iz Bronksa. Njegova večna, netaživa i izgleda univerzalna glad mi je tako dobro poznata. Ne razlikuju se mnogo od nelijih predaka iz pasivnih krajeva koji su bili u stanju da pojedu pogaču veliku kao točak. On je, poput svog šefa, takođe stranac u državi koja doseljenike tretira nešto bolje od crnaca. Čak su ga i nazvali polucrncem. Obojica su puni predrasuda koje na putu izbijaju na površinu dajući filmu primesu humora kojim je zaslađena ova filmska čaša žuči. Reditelj, koji je otvorio anglosaksonsku Pandorinu kutiju, uradio je to sa toliko stila i takta šaljući svima jedno veliko Nikad kao poruku.

Na vrh
daniel-dani View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj daniel-dani Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Veljaca/Feb.2019 u 12:46
Odlican, Vigo ima ulogu za Oscara.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Veljaca/Feb.2019 u 23:32

Nedostaje mu samo pivski stomačič pored kilaže koju je nabacio. grin
Na vrh
Boozywoozy View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
👃🏼klasična seljačina👃🏼

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Boozywoozy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Veljaca/Feb.2019 u 19:43
Film cista desetka.
Na vrh
skaroo View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj skaroo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Veljaca/Feb.2019 u 11:52
Odlican !!!!!
Na vrh
yolix83 View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj yolix83 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Veljaca/Feb.2019 u 13:17
Nemam neke omiljene glumce ali Viggo mi je jedna od dražih persona, i zbog uloga i glume iz zbog toga što mi djeluje kao gotivan lik iz onog što sam uspio da vidim. Mišljenje sam formirao pretežno iz jedne epizode podkasta Aleca Baldwina gdje je on gostovao. Pričao je uglavnom o filmu Captain Fantastic jer je tad trebao izaći ali i nekim drugim stvarima, kako je počeo sa glumom, o svom odnosu sa sinom, planirao je za to ljeto avanturu s njim, sa kamp kućicom putovanje kud ih put nanese. Sin ga je inače nagovorio da prihvati ulogu Aragorna koja ga je proslavila.
Ovdje mi je bio neprepoznatljiv kad sam ga vidio kako se udebljao. Ulogu je odlično odradio s tim da nisam sinoć uspio da pogledam film do kraja jer je bilo kasno. Ostalo mi nekih 30-40 minuta. I film je korektan, mislio sam daće biti nekog pretjerivanja ali nije. e sad nisam vidio taj sladunjavi kraj kao što neko reče i moram poslije gledanja malo da proguglam pošto vidim da je bazirano na stvarnim događajima.
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; those that come in by the window.
Na vrh
skaroo View Drop Down
Junior translator
Junior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj skaroo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Veljaca/Feb.2019 u 19:23
Odlican !!!!!
Na vrh
daniel-dani View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj daniel-dani Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Veljaca/Feb.2019 u 06:17
filmcina
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff
Legio VII Claudia Pia Fidelis

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Veljaca/Feb.2019 u 20:59
Originalno postovano od strane titlovi.com titlovi.com piše:

Prevod je najavio Gale ✨

Još jedan odličan razlog da pogledam ovaj film.    

Inače, znam odlično holivudsku tematiku "Juga". Ndam se da je ovaj film korak napred a ne nazad. U svakom slučaju gledaće se.   
Na vrh
Black Raven View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Black Raven Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Veljaca/Feb.2019 u 18:54
Fantastičan film. Zasluženo dobio oskara za film godine. Obavezno za gledanje.
Na vrh
Freak37 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Freak37 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Veljaca/Feb.2019 u 19:43
Super film
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.