| Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi |
Sirât (2025) |
Odgovori
|
| Korisnik | |
AlexDeLarge
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019 Status: Offline Points: 10573 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Tema: Sirât (2025)Objavljeno: 12.Listopad/Oct.2025 u 20:00 |
|
Meni se svideo film. Moguće da će biti podeljeni utisci. Meni je ovo drama , prožeta još nekim žanrovima. Treba poznavati istoriju. Sviđa mi se ideja sa putovanjem, potragom, zajednicom. sa muzikom i igrom, , sudbine, priroda, kolonijalizam, svet u haosu, itd. Lepo je snimljen. Tempo i dinamika su mi dobri, fotografija, predeli, Ovde nemamo profesionalne glumce a fino su odradili posao. Super mi je transormacija lika kojeg glumi Sergi Lopez , od odlučnog , pa radoznalog, pa onda će doći do preokreta. da ne budu nagoveštaji, to je na nekih sat vremena. Dok sam gledao podsetio me je na The Wages of Fear/Sorcerer , pa npr Zabriskie Point, i još neke . Sve u svemu fino filmsko iskustvo. Hvala za prevod.
Ažurirao AlexDeLarge - 12.Listopad/Oct.2025 u 20:07 |
|
![]() |
|
peksijan
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Active member
Pridružen: 08.Lipanj/Jun.2016 Status: Offline Points: 164 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2026 u 22:10 |
|
Preodusevljen sam. Potpuno autentican, drugaciji od svega vidjenog, na neki nacin me podsetio na "Io capitano". Od uvoda, koji vas vodi na trance pustinjsku zurku, preko savladavanja pustinje, pa do borbe za goli zivot. Fantasticna muzika, fotografija, scenografija i pre svega ideja. Nije za svakoga, ali mene je malo reci odusevio.
|
|
![]() |
|
TotenhemovFanatik
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 27.Listopad/Oct.2023 Status: Offline Points: 143 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 06.Veljaca/Feb.2026 u 23:20 |
|
Jedina emocija, koju sam osjetio tokom gledanja filma, bila je smorčina. Kao "Nomadland", samo u pustinji. Pomenu @peksijan "Lo Capitano". Što se mene tiče, taj film je za deset klasa ispred Sirata.
|
|
![]() |
|
brgljez
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 14.Travanj/Apr.2007 Status: Offline Points: 283 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 07.Veljaca/Feb.2026 u 10:51 |
|
najveći dobitak s ovim filmom je pouka čitave priče (nije samo jedna). tehnički solidno odrađen, gluma vrlo dobra, scenarij ima neš rupa al ok. žanr... neki polapola drama/umjetnički. muzika prilično iritantna osim zadnje stvari u filmu koja je top. definitvno se može pogledat.
|
|
|
Aaa?
|
|
![]() |
|
cipiflesh
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Translator
Pridružen: 13.Ožujak/Mar.2009 Status: Offline Points: 44 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 07.Veljaca/Feb.2026 u 22:58 |
|
dobar film.
|
|
![]() |
|
salemanija
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 17.Ožujak/Mar.2013 Lokacija: Milano, Italy Status: Offline Points: 29 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 08.Veljaca/Feb.2026 u 01:17 |
|
IgaBiva, nisam još uvek gledao film, ali mi zvuči sjajno. I želim da ti se zahvalim za sve recenzije "nepoznatih filmova", za koje ne bih nikad čuo da nije tebe. I mislim da treba da se "baviš" samo ovakvim i sličnim ostvarenjima, jer je bespotrebno (uglavnom) gubiti vreme na holivudske gluposti. Nebitno da li su recenzije/filmovi dobri ili loši, važno je imati alternativne predloge, a mi ćemo lako odlučiti da li ćemo ih gledati. Zato - HVALA još jednom!
|
|
![]() |
|
beogradski
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 03.Prosinac/Dec.2011 Lokacija: Beograd Status: Online Points: 175 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 09.Veljaca/Feb.2026 u 14:30 |
|
At least, dacu sansu )
|
|
![]() |
|
Remooz1978
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 24.Veljaca/Feb.2026 Lokacija: Belgrade, Repub Status: Offline Points: 1 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 24.Veljaca/Feb.2026 u 20:50 |
|
Film čudan, neočekivan.
Sve u svemu zadovoljan sam.
Odlična recenzija.
|
|
![]() |
|
vedran-klemen
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
member
Pridružen: 15.Prosinac/Dec.2021 Status: Offline Points: 9 |
Opcije posta
Thanks(1)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 25.Ožujak/Mar.2026 u 20:55 |
|
Istina, smor od filma. Bolji mi je Io capitano... po preporuci foruma...
|
|
![]() |
|
Odgovori
|
|
| Pređi na drugi Forum | Forumska ovlašćenja ![]() Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |