Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Sirât (2025)

Web: Titlovi.com
Kategorija: Filmovi i serije
Ime foruma: Komentari na filmove
Opis foruma: U ovom forumu će biti komentari na filmove
URL: https://forum.titlovi.com/forum_posts.asp?TID=107406
Datum ispisa: 26.Lipanj/Jun.2026 u 15:39
Verzija Softvera: Web Wiz Forums 11.01 - http://www.webwizforums.com


Tema: Sirât (2025)
Objavio: AlexDeLarge
Tema: Sirât (2025)
Datum objave: 12.Listopad/Oct.2025 u 20:00
Meni se svideo film. Moguće da će biti podeljeni utisci.

Meni je ovo drama , prožeta još nekim žanrovima. 

Treba poznavati  istoriju. Sviđa mi se ideja sa putovanjem, potragom, zajednicom. sa muzikom i igrom, , sudbine, priroda, kolonijalizam, svet u haosu, itd. 

Lepo je snimljen.  Tempo i dinamika su mi dobri, fotografija, predeli, Ovde nemamo profesionalne glumce a  fino  su odradili posao. 

Super mi je transormacija lika kojeg glumi Sergi Lopez , od odlučnog , pa radoznalog, pa onda će doći do preokreta. da ne budu nagoveštaji, to je na nekih sat vremena.


 Dok sam gledao podsetio me je na The Wages of Fear/Sorcerer , pa npr Zabriskie Point, i još neke .

 Sve u svemu fino filmsko iskustvo.

 Hvala za prevod.



Odgovori:
Objavio: peksijan
Datum objave: 31.Sijecanj/Jan.2026 u 22:10
Preodusevljen sam. Potpuno autentican, drugaciji od svega vidjenog, na neki nacin me podsetio na "Io capitano". Od uvoda, koji vas vodi na trance pustinjsku zurku, preko savladavanja pustinje, pa do borbe za goli zivot. Fantasticna muzika, fotografija, scenografija i pre svega ideja. Nije za svakoga, ali mene je malo reci odusevio.


Objavio: TotenhemovFanatik
Datum objave: 06.Veljaca/Feb.2026 u 23:20
Jedina emocija, koju sam osjetio tokom gledanja filma, bila je smorčina. Kao "Nomadland", samo u pustinji. Pomenu @peksijan "Lo Capitano". Što se mene tiče, taj film je za deset klasa ispred Sirata.


Objavio: brgljez
Datum objave: 07.Veljaca/Feb.2026 u 10:51
najveći dobitak s ovim filmom je pouka čitave priče (nije samo jedna). tehnički solidno odrađen, gluma vrlo dobra, scenarij ima neš rupa al ok. žanr... neki polapola drama/umjetnički. muzika prilično iritantna osim zadnje stvari u filmu koja je top. definitvno se može pogledat.

-------------
Aaa?


Objavio: cipiflesh
Datum objave: 07.Veljaca/Feb.2026 u 22:58
dobar film.


Objavio: salemanija
Datum objave: 08.Veljaca/Feb.2026 u 01:17
IgaBiva, nisam još uvek gledao film, ali mi zvuči sjajno. I želim da ti se zahvalim za sve recenzije "nepoznatih filmova", za koje ne bih nikad čuo da nije tebe. I mislim da treba da se "baviš" samo ovakvim i sličnim ostvarenjima, jer je bespotrebno (uglavnom) gubiti vreme na holivudske gluposti. Nebitno da li su recenzije/filmovi dobri ili loši, važno je imati alternativne predloge, a mi ćemo lako odlučiti da li ćemo ih gledati. Zato - HVALA još jednom!


Objavio: beogradski
Datum objave: 09.Veljaca/Feb.2026 u 14:30
At least, dacu sansu )


Objavio: Remooz1978
Datum objave: 24.Veljaca/Feb.2026 u 20:50
Film čudan, neočekivan. Sve u svemu zadovoljan sam. Odlična recenzija.


Objavio: vedran-klemen
Datum objave: 25.Ožujak/Mar.2026 u 20:55
Istina, smor od filma. Bolji mi je Io capitano... po preporuci foruma...



Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk