| Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi |
Kiss Me Deadly (1955) |
Odgovori
|
| Korisnik | |
Kneginja
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
The Legend Of
Sto me ne ubije... ide u moje memoare. Pridružen: 21.Srpanj/Jul.2005 Status: Offline Points: 16383 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Tema: Kiss Me Deadly (1955)Objavljeno: 29.Travanj/Apr.2010 u 00:16 |
|
Kiss Me Deadly (1955)
( Poljubac smrti )
http://www.imdb.com/title/tt0048261/
Režija: Robert Aldrich
|
|
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.
|
|
![]() |
|
Filaret
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Senior translator
Pridružen: 16.Prosinac/Dec.2009 Status: Offline Points: 502 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 30.Travanj/Apr.2010 u 17:54 |
|
Hvala za najavu jednog od mojih omiljenih filmova |
|
![]() |
|
Kneginja
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
The Legend Of
Sto me ne ubije... ide u moje memoare. Pridružen: 21.Srpanj/Jul.2005 Status: Offline Points: 16383 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 30.Travanj/Apr.2010 u 21:46 |
Hvala tebi na prevodu |
|
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.
|
|
![]() |
|
Filaret
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Senior translator
Pridružen: 16.Prosinac/Dec.2009 Status: Offline Points: 502 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 30.Travanj/Apr.2010 u 22:15 |
|
Uživao sam dok sam ga prevodio i ponovo gledao, zaista. Priznajem da mi je baš Brus Vilis padao na pamet za neki rimejk Bilo bi to uzalud, jer je Ralf Miker kao majk Hamer u ovom filmu nedostižan. Sad čitam da posle ove uloge nikada više nije igrao na filmu. Ali, najvažnija je ta noar atmosfera, osvetljenje, napetost i strah od onovremenske opsesije atomskom bombom, likovi... Mislim da čak ni Stalone ne bi uspeo da pokvari ovakav film. |
|
![]() |
|
Kneginja
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
The Legend Of
Sto me ne ubije... ide u moje memoare. Pridružen: 21.Srpanj/Jul.2005 Status: Offline Points: 16383 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 30.Travanj/Apr.2010 u 22:21 |
Bi, vjeruj... ipak je Hammer muskarcina, prvoklasna ... a gledajuci Stalonea ja bih celo vrijeme filma umirala od smeha... i to nije vise film-noir, vec komedija |
|
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.
|
|
![]() |
|
Filaret
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Senior translator
Pridružen: 16.Prosinac/Dec.2009 Status: Offline Points: 502 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 01.Svibanj/May.2010 u 00:23 |
|
Bogami si u pravu. Zamišljam ga kako u završnoj sceni ovog filma doziva Veldu na isti način kako je dozivao sestru na kraju Rokija... Sačuvaj Bože! |
|
![]() |
|
AlexDeLarge
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019 Status: Online Points: 10571 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 1 hour 36 minuta , u 10:55 |
|
I ovo je došlo na red da se reprizira. Jedan od omiljenih noir filmova. Vidi se uticaj na druge režisere kao i filmove. Najsimpatičniji mi je u filmu Repo Man koji takođe volim. U odnosu na roman ima promena, a i promene su mi odlične. Moralni nihilizam i antijunak, odličan Ralph Mekker , a i drugi su odradili dobar posao, mehaničar Nik sa onim žargonom mi je isto zanimljiv. Kritika društva, autodestruktivnost, itd. Dva kraja, skraćeni i produženi, oba su mi dobra na svoj način. Dobra mi je ideja predmeta kao pokretača radnje. I od samog početka neobičan i zanimljiv. Kasnije svi uglovi kamere, pa i kosi, kretanje kamere, planovi pa skoro svi zastupljeni, rasveta i igra sa svetlošću i senkom, u različitim scenama, odlično.
|
|
![]() |
|
Odgovori
|
|
| Pređi na drugi Forum | Forumska ovlašćenja ![]() Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |