Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - 28 Days Later (2002)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

28 Days Later (2002)

28 Days Later

28 Days Later (2002)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

28 dana kasnije

Godina:

2002

Žanr:

drama, znanstvena fantastika, triler, horor

Trajanje:

113 min

Režija:

Danny Boyle

Scenarij:

Alex Garland


Glavne uloge:


Christopher Eccleston
  >  Major Henry West
Megan Burns
  >  Hannah
Bindu De Stoppani
  >  Activist
Christopher Dunne
  >  Jim's Father
Brendan Gleeson
  >  Frank
Naomie Harris
  >  Selena
Jukka Hiltunen
  >  Activist
Emma Hitching
  >  Jim's Mother
Noah Huntley
  >  Mark
Luke Mably
  >  Private Clifton
Stuart McQuarrie
  >  Sergeant Farrell
Cillian Murphy
  >  Jim
Alex Palmer
  >  Activist
David Schneider
  >  Scientist
Toby Sedgwick
  >  Infected Priest
Kim McGarrity
  >  Mr. Bridges' Daughter
Alexander Delamere
  >  Mr. Bridges
Justin Hackney
  >  Infected Kid

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Brkamika52 View Drop Down
Translator
Translator
Avatar

Pridružen: 03.Sijecanj/Jan.2025
Lokacija: Beograd
Status: Offline
Points: 32
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Brkamika52 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: 28 Days Later (2002)
    Objavljeno: 26.Lipanj/Jun.2025 u 13:24
Ne znaš je li gluplji film ili reklama za njega, koja želi da sebe prikaže kao "filmska kririka". I autori ove papazjanije i ljubitelji njeni, po stepenu inteligecije i osećajnosti nisu nadmašili nekog guštera.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77216
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Lipanj/Jun.2025 u 13:53
Meni vrlo dobar, potom voleo nešto detalja, delom ambijent i Carlyle-a u 28 Weeks Later, jedva čekam da odgledam i friški 28 Years Later.
Na vrh
ar8c View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 06.Kolovoz/Aug.2013
Status: Offline
Points: 1228
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Lipanj/Jun.2025 u 18:03
Prethodni nastavci su bili sasvim interesantni u vremenu kad su nastali, a biće zanimljivo videti kako je zamišljen ovaj najnoviji. Nadam se da makar neće biti razočarenje. Nije mi samo jasno zbog čega dežurni hejteri moraju prvi ostaviti komentar ako ih materija uopšte ne zanima!?
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011
Status: Offline
Points: 5429
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Lipanj/Jun.2025 u 00:23
Alo!
Ja kao dežurni hejter ne planiram takvo što, zapravo nakon prva dva itekako me zanima što su sad smislili.
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member


Pridružen: 08.Veljaca/Feb.2007
Lokacija: Beograd
Status: Offline
Points: 1509
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Lipanj/Jun.2025 u 11:15
Ma sve u redu budi hejter datog filma ali brate dokle vise vredjanja ljudi kome se to svidja ,prvo smo bili pilici sada gusteri. Inace meni su oba filma prethodna bili odlicni i gluma i rezija  ma sve je bilo dobro. E sad ovaj zadnji ne znam mnogo je vremena proslo nekako ne voim to posle toliko vremena kad prodje pa dodje nastavak ali dobro.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011
Status: Offline
Points: 5429
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Kolovoz/Aug.2025 u 00:11
Pa zato iskoristiš malo vremena da se podsjetiš starih, nisi zaboravio sve iznutra, ali nešto i jesi.
Evo ja se drcnuo i ponovno pogledao nakon 500 godina...

Žanrovski gledano, ovo je miljarditi zombi film.
Početak je već viđen sto puta, virus koji zombificira ljude se otme kontroli.
Novost je da inkubacija traje jako kratko, pa će neko postati zombi u roku keks.

E sad, početak filma je neuvjerljiv, frajer se budi u bolnici, nigdje nikoga na ulicama Londona, ali naleti na zombije, biva spašen...
Pa dobro, kako to da ga se zombiji nisu dočepali dok je bio u komi?
Inače prazni London bez oslanjanja na CGI/AI me je fascinirao onda, a evo i sad opet, svaka čast autorima filma.

Potom slijede klasični survival elementi, ali hvala bogu bez trudnica, plačljive djece, osoba sa posebnim potrebama, američkih priglupih tinejdžera kojima je umjesto mozga u glavi ameba i ostalih iritantnih sranja uobičajenih za bezvezne scenarije.

Konačno se dolazi do srca priče, neočekivanog filozofskog opravdanja poteza običnog ološa koji zaključuje da se ljudi ionako međusobno ubijaju pa šta ima veze.
Kraj nije nimalo loš, odrađen je na način da se može ,ali i ne mora, snimati nastavak.

Glumci bezvezni, najbezvezniji mlađahni Openhajmer, ali bit ću pošten pa reći da zapravo ni nisu imali materijala za odraditi nešto više.
Ok, ne svi. Bezvezan nije samo predstavnik današnjeg prosječnog glasača, a to je tu Eccleston koji je s lakoćom pokazao kako se gradi lik od heroja do nule, briljantno.

Malo je zombi filmova koje preporučujem, većinom izgledaju kao štivo za imbecile, ali ovo je produkt sa zanemarivim logičkim rupama, sa puno inovacija i slojevitom pričom.
Mastwoč!
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77216
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Kolovoz/Aug.2025 u 00:32
Pa to, umeđuvremenu jeste koješta postalo opšte mesto, no 28 days later je 2002 bio itekako svež i dovoljno inventivan, delom je redefinisao žanr, delom ga oživeo. I kanda je bitno to što inficirani nisu mrtvi, ne toliko za taj film, koliko se evo upravo sada može poigravati sa time, sa zombijima se ne može ko zna šta više, dok sa živim, zaraženim virusom koji mutira, možda i može da se putuje nešto dalje. Doduše, nisu zbilja oni tema, tek mogu biti nešto plodnije tlo za razvijanje priče u novoj "Later" trilogiji.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011
Status: Offline
Points: 5429
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Kolovoz/Aug.2025 u 02:23
Bilo bi zgodno imati nekakav popis zombi filmova koje baš treba pogledati (npr. uz ovaj to će biti i The Girl With All the Gifts).
Ali bez "poštivanja" poodavno nadmašenih naslova za koje neke vuče nostalgija, ali realno nema ih smisla predlagati novim gledateljima osim ako studiraju povijest filmske umjetnosti (je, mislim na Noć Živih Mrtvaca).
I posebno bez uvrštavanja precijenjenih, prenapuhanih i prerazvikanih mediokriteta (npr #alive).
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77216
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Kolovoz/Aug.2025 u 16:02
Mogu ti friški gledatelji pogledati rimejk "Noći...", moderniji i u boji 😂 (isticala su prava Romeru pa je morao da uradi nešto sa rimejkom, da to ne bi uradio neko drugi, bolje onda njegov pajtos Savini), mada to više nije taj momenat, nema subverzivnosti, svakako je taj film bilo važno napraviti baš tada i onako kako je napravljen, krajem 1960ih. Danas bi to moralo biti bitno drugačije da bi bilo novo, drčno, hrabro,nezavisno od trendova.

Jeste tema za razmišljanje, no zbilja ne volim pravljenje lista. 😂
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.