Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

28 Days Later (2002)

Web: Titlovi.com
Kategorija: Filmovi i serije
Ime foruma: Komentari na filmove
Opis foruma: U ovom forumu će biti komentari na filmove
URL: https://forum.titlovi.com/forum_posts.asp?TID=106998
Datum ispisa: 26.Lipanj/Jun.2026 u 11:45
Verzija Softvera: Web Wiz Forums 11.01 - http://www.webwizforums.com


Tema: 28 Days Later (2002)
Objavio: Brkamika52
Tema: 28 Days Later (2002)
Datum objave: 26.Lipanj/Jun.2025 u 13:24
Ne znaš je li gluplji film ili reklama za njega, koja želi da sebe prikaže kao "filmska kririka". I autori ove papazjanije i ljubitelji njeni, po stepenu inteligecije i osećajnosti nisu nadmašili nekog guštera.



Odgovori:
Objavio: puppet_master
Datum objave: 26.Lipanj/Jun.2025 u 13:53
Meni vrlo dobar, potom voleo nešto detalja, delom ambijent i Carlyle-a u 28 Weeks Later, jedva čekam da odgledam i friški 28 Years Later.


Objavio: ar8c
Datum objave: 26.Lipanj/Jun.2025 u 18:03
Prethodni nastavci su bili sasvim interesantni u vremenu kad su nastali, a biće zanimljivo videti kako je zamišljen ovaj najnoviji. Nadam se da makar neće biti razočarenje. Nije mi samo jasno zbog čega dežurni hejteri moraju prvi ostaviti komentar ako ih materija uopšte ne zanima!?


Objavio: JoxerTM
Datum objave: 27.Lipanj/Jun.2025 u 00:23
Alo!
Ja kao dežurni hejter ne planiram takvo što, zapravo nakon prva dva itekako me zanima što su sad smislili.


Objavio: kjovo
Datum objave: 27.Lipanj/Jun.2025 u 11:15
Ma sve u redu budi hejter datog filma ali brate dokle vise vredjanja ljudi kome se to svidja ,prvo smo bili pilici sada gusteri. Inace meni su oba filma prethodna bili odlicni i gluma i rezija  ma sve je bilo dobro. E sad ovaj zadnji ne znam mnogo je vremena proslo nekako ne voim to posle toliko vremena kad prodje pa dodje nastavak ali dobro.


Objavio: JoxerTM
Datum objave: 03.Kolovoz/Aug.2025 u 00:11
Pa zato iskoristiš malo vremena da se podsjetiš starih, nisi zaboravio sve iznutra, ali nešto i jesi.
Evo ja se drcnuo i ponovno pogledao nakon 500 godina...

Žanrovski gledano, ovo je miljarditi zombi film.
Početak je već viđen sto puta, virus koji zombificira ljude se otme kontroli.
Novost je da inkubacija traje jako kratko, pa će neko postati zombi u roku keks.

E sad, početak filma je neuvjerljiv, frajer se budi u bolnici, nigdje nikoga na ulicama Londona, ali naleti na zombije, biva spašen...
Pa dobro, kako to da ga se zombiji nisu dočepali dok je bio u komi?
Inače prazni London bez oslanjanja na CGI/AI me je fascinirao onda, a evo i sad opet, svaka čast autorima filma.

Potom slijede klasični survival elementi, ali hvala bogu bez trudnica, plačljive djece, osoba sa posebnim potrebama, američkih priglupih tinejdžera kojima je umjesto mozga u glavi ameba i ostalih iritantnih sranja uobičajenih za bezvezne scenarije.

Konačno se dolazi do srca priče, neočekivanog filozofskog opravdanja poteza običnog ološa koji zaključuje da se ljudi ionako međusobno ubijaju pa šta ima veze.
Kraj nije nimalo loš, odrađen je na način da se može ,ali i ne mora, snimati nastavak.

Glumci bezvezni, najbezvezniji mlađahni Openhajmer, ali bit ću pošten pa reći da zapravo ni nisu imali materijala za odraditi nešto više.
Ok, ne svi. Bezvezan nije samo predstavnik današnjeg prosječnog glasača, a to je tu Eccleston koji je s lakoćom pokazao kako se gradi lik od heroja do nule, briljantno.

Malo je zombi filmova koje preporučujem, većinom izgledaju kao štivo za imbecile, ali ovo je produkt sa zanemarivim logičkim rupama, sa puno inovacija i slojevitom pričom.
Mastwoč!


Objavio: puppet_master
Datum objave: 03.Kolovoz/Aug.2025 u 00:32
Pa to, umeđuvremenu jeste koješta postalo opšte mesto, no 28 days later je 2002 bio itekako svež i dovoljno inventivan, delom je redefinisao žanr, delom ga oživeo. I kanda je bitno to što inficirani nisu mrtvi, ne toliko za taj film, koliko se evo upravo sada može poigravati sa time, sa zombijima se ne može ko zna šta više, dok sa živim, zaraženim virusom koji mutira, možda i može da se putuje nešto dalje. Doduše, nisu zbilja oni tema, tek mogu biti nešto plodnije tlo za razvijanje priče u novoj "Later" trilogiji.


Objavio: JoxerTM
Datum objave: 03.Kolovoz/Aug.2025 u 02:23
Bilo bi zgodno imati nekakav popis zombi filmova koje baš treba pogledati (npr. uz ovaj to će biti i The Girl With All the Gifts).
Ali bez "poštivanja" poodavno nadmašenih naslova za koje neke vuče nostalgija, ali realno nema ih smisla predlagati novim gledateljima osim ako studiraju povijest filmske umjetnosti (je, mislim na Noć Živih Mrtvaca).
I posebno bez uvrštavanja precijenjenih, prenapuhanih i prerazvikanih mediokriteta (npr #alive).


Objavio: puppet_master
Datum objave: 04.Kolovoz/Aug.2025 u 16:02
Mogu ti friški gledatelji pogledati rimejk "Noći...", moderniji i u boji 😂 (isticala su prava Romeru pa je morao da uradi nešto sa rimejkom, da to ne bi uradio neko drugi, bolje onda njegov pajtos Savini), mada to više nije taj momenat, nema subverzivnosti, svakako je taj film bilo važno napraviti baš tada i onako kako je napravljen, krajem 1960ih. Danas bi to moralo biti bitno drugačije da bi bilo novo, drčno, hrabro,nezavisno od trendova.

Jeste tema za razmišljanje, no zbilja ne volim pravljenje lista. 😂



Ispiši stranicu | Zatvori Prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk