Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Secretul fericirii AKA The Secret of Happiness (2018)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Secretul fericirii AKA The Secret of Happiness (2018)

Secretul fericirii

Secretul fericirii (2018)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2018

Žanr:

drama, komedija

Trajanje:

90 min

Režija:

Vlad Zamfirescu

Scenarij:

Alexandru Popa


Glavne uloge:


Vlad Zamfirescu
  >  Tom
Irina Velcescu
  >  Ana
Theo Marton
  >  David

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019
Status: Offline
Points: 10577
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Secretul fericirii AKA The Secret of Happiness (2018)
    Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2025 u 09:31
Pa kao da gledam snimljenu pozorišnu predstavu, a zanimljiv je i naslov.

 Pa zasnovan je na konstantnoj priči, predaha nema,  radnja celog filma se odvija na jednom mestu, na terasi, u realnom vremenu.

Žanr pa jeste ovo gore navedeno obrnutim redom, a imamo obrt. Pa jeste kopkaće vas da vidite kad je onakav početak u kom pravcu i smeru će otići radnja.

Pa da jedno veče najbolji prijatelji , kod Toma koga glumi režiser, na terasi, uz stihove pesme cannabis sativa, vinjak i gajba piva počinju da se blesave i pričaju. Ana , Tomova žena, je tu kratko, i Tom počinje priču da bi mogli onako kao što obično biva, malo da se promeni i unese zanimljivosti, on zamišlja njegovu ženu, pa da malo eksperimentišu, i tu počinju zanimljivosti, igre, priča o braku, prijateljstvu itd. 

Lik Davida pa i nije nešto razrađen, počinje sporo, dobija polako na tempu i dinamici, jeste ok scenario, ali dolazi do ponavljanja, već viđeno, malo i zamara, gluma nije mi podjenaka, baš pozorišna, jedan deo ideje nije originalan i malo naštimovan, ali služi svrsi , drugi mi je dobar.

Hvala za prevod!


Ažurirao AlexDeLarge - 14.Ožujak/Mar.2025 u 09:40
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77218
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2025 u 09:45
Dakle, dopao ti se, najvećim delom, verujem?

To kvrle kad odabere.
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019
Status: Offline
Points: 10577
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2025 u 10:27
Najvećim delom jeste, šta mi je samo sporno i zamara je puno priče, ok je što je na jednom mestu , na terasi u toku noći, sve mirno, i da nema ništa dodatno, bliski plan,   ako budeš hteo da pogledaš da ima meni zanimljiv obrt zbog premise, a deo je sadržan u naslovu, i ekipa se na kraju držala toga, nisu želeli da idu dalje. Da li je viđeno nešto jeste, ali rekoh služi svrsi.
 
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77218
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2025 u 10:32
Što da ne, ne privlači me u mom trenutnom raspoloženju, gledam da probam da preživim i ostanem na nogama 😂, no kao film ko film, što da ne nekom prilikom.
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019
Status: Offline
Points: 10577
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2025 u 10:34
Da tako sam i video kad je krvle preveo, ne mogu da se setim jel on prevodi i iranske, mislim da sam njegove izbore iranskih gledao, mozda gresim , mozda je neko drugi.
E sad ono da li će se nekome svidet ili će reći da je neviđena glupost ne mogu ni da pretpostavim.
Počeh Miikeov  `Lumberjack the Monster` nisam zavrsio zaspah, i dvoumem se , tad nisam hteo da gledam, možda sledeći `Make Millions Before Grandma Dies `


Ažurirao AlexDeLarge - 14.Ožujak/Mar.2025 u 10:42
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77218
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2025 u 10:44
Ma ne priča mi se preterano o filmovima, prosto mi bio izgovor da progovorimo malo iako mi je jbg tema kao tema mogla biti daleko bolja, no neka mu reklame.

Nisam pa u stanju gledati filmove sada, pride mi je mrsko tražiti pc servis u kraju u kojem sam, fali ih ladno, uz to bih kupio čak i veći ekran, a opet koja je poenta ako ne znam šta me već kroz dva dana čeka, ljudi baš brinu za mene ovih dana, i to oni koji me i ne poznaju odveć, pa mi je sve to sa filmovima, tehnikom, voljom, planovima toliko daleko i nebitno, tek akam forum i eto pokušavam ljudski razgovarati, o čemu god, dok ne uletim već u kakvu bližu temu.
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019
Status: Offline
Points: 10577
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2025 u 10:45
I da sad me podseti to sam zaboravio da proverim korejski  ,  Following Geunyeoga Jugeossda (2024)
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019
Status: Offline
Points: 10577
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2025 u 10:46
Ok, pošteno, razumem.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77218
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2025 u 11:12
Mene podseti na neke vozove švajcarske koji spajaju te njihove fancy gradove, Ženevu i šta već, zaboravih, nisam silno još izlazio iz zemlje pa mi te infos izmiču iz uma a, suština je u nečemu petom pa i ne pamtim gradove ionako, ali eto, sa dobrom ekipom bi bilo interesantno provozati se vozom tuda, pa šta nam bude već. No dobro, misli ko misli, korejski filmovi,, voz u Švici, dođemo možda u nekom trenu do skladnije teme 🙂👍
Na vrh
kvrle View Drop Down
Moderator
Moderator
Avatar

Pridružen: 25.Studeni/Nov.2009
Lokacija: Beograd
Status: Offline
Points: 1711
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kvrle Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2025 u 12:27
Originalno postovano od strane AlexDeLarge AlexDeLarge piše:

Najvećim delom jeste, šta mi je samo sporno i zamara je puno priče, ok je što je na jednom mestu , na terasi u toku noći, sve mirno, i da nema ništa dodatno, bliski plan,   ako budeš hteo da pogledaš da ima meni zanimljiv obrt zbog premise, a deo je sadržan u naslovu, i ekipa se na kraju držala toga, nisu želeli da idu dalje. Da li je viđeno nešto jeste, ali rekoh služi svrsi.  

Zamisli koliko je tek mene zamorilo puno priče, film jedva sad i po, a 1.400 linija. Confused
Ali ima neočekivanih obrta, pa drži pažnju.

Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:

Dakle, dopao ti se, najvećim delom, verujem?

To kvrle kad odabere.

Pa ne ubodem baš svaki put. Embarrassed
Ali slab sam na rumunske filmove još od  Zlatnog doba (2009),
a, i sami ste primetili, na iranske. Kao što ti, puppet_master, pre neki dan reče,
većini egzotične. Zato i vidim po zahvalnicama da me prati ista ekipa kojoj sam
do neba zahvalan jer znam da se ne zamlaćujem bez veze. Neko to ipak ceni.  Hug




It's better to burn out, than to fade away!
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017
Lokacija: BG, Jugoslavija
Status: Offline
Points: 77218
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2025 u 13:10
Originalno postovano od strane kvrle kvrle piše:



Kao što ti, puppet_master, pre neki dan reče,
većini egzotične.


Hehe, pa znaš da sam se blesavio, cinično, oko toga. Sada je ovdašnji YU film šatro blizak (a ono, niđe veze ni sa čime, ne razumeš te ljude ni sa titlom najčešće) a rumunkski, iranski, arapski su valjda egzotika. Opet kakva plemena, niđe veze ni sa ljudima, ni sa umetnošću, ni sa čime, masa opsena koje samo guše i od svega prave mahom ruglo.
Srbi su šatro moji, Rumuni su šatro tuđi, Arapi su egzotični, ljudi i u 21.veku žive u crtanim filmovima. No kako mahom gledamo američke filmove (kao, mada, nije ni da je blizu istini) . Ma koliko ludo ja voleo američki film i tamošnje autore kroz decenije, otkud je onda išta ljudsko egzotično.
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member


Pridružen: 08.Veljaca/Feb.2007
Lokacija: Beograd
Status: Offline
Points: 1513
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2025 u 14:09
Gledao ja ovaj film jos davno na Hbo mislim da je bio i meni se mnogo svideo. Alex mislim da sam ti ga i jednom prilikom preporucio
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member


Pridružen: 08.Veljaca/Feb.2007
Lokacija: Beograd
Status: Offline
Points: 1513
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2025 u 14:10
I jeste puno dijaloga ali nije nijednog momenta dosadan
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019
Status: Offline
Points: 10577
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2025 u 15:10
Originalno postovano od strane kjovo kjovo piše:

Gledao ja ovaj film jos davno na Hbo mislim da je bio i meni se mnogo svideo. Alex mislim da sam ti ga i jednom prilikom preporucio


Moguce, mozda onaj period kad je bilo puno preporuka sto pm sto u temama, pa sam nesto stigao da pogledam a dosta i nisam.
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member
Avatar

Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019
Status: Offline
Points: 10577
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.Ožujak/Mar.2025 u 15:14
Originalno postovano od strane kvrle kvrle piše:


Zamisli koliko je tek mene zamorilo puno priče, film jedva sad i po, a 1.400 linija. Confused
Ali ima neočekivanih obrta, pa drži pažnju.

Ali slab sam na rumunske filmove još od  Zlatnog doba (2009),
a, i sami ste primetili, na iranske.Zato i vidim po zahvalnicama da me prati ista ekipa kojoj sam
do neba zahvalan jer znam da se ne zamlaćujem bez veze. Neko to ipak ceni.  Hug



Da videh nakon toga baš me je interesovao broj linija, jer pogledam ponekad i za korejske komedije gde pričaju ko navijeni.
Naravno da ceni, prati se  i svaka čast Clap
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.