Secretul fericirii AKA The Secret of Happiness (2018)
Web: Titlovi.com
Kategorija: Filmovi i serije
Ime foruma: Komentari na filmove
Opis foruma: U ovom forumu će biti komentari na filmove
URL: https://forum.titlovi.com/forum_posts.asp?TID=106614
Datum ispisa: 28.Lipanj/Jun.2026 u 18:36 Verzija Softvera: Web Wiz Forums 11.01 - http://www.webwizforums.com
Tema: Secretul fericirii AKA The Secret of Happiness (2018)
Objavio: AlexDeLarge
Tema: Secretul fericirii AKA The Secret of Happiness (2018)
Datum objave: 14.Ožujak/Mar.2025 u 09:31
|
Pa kao da gledam snimljenu pozorišnu predstavu, a zanimljiv je i naslov.
Pa zasnovan je na konstantnoj priči, predaha nema, radnja celog filma se odvija na jednom mestu, na terasi, u realnom vremenu.
Žanr pa jeste ovo gore navedeno obrnutim redom, a imamo obrt. Pa jeste kopkaće vas da vidite kad je onakav početak u kom pravcu i smeru će otići radnja.
Pa da jedno veče najbolji prijatelji , kod Toma koga glumi režiser, na terasi, uz stihove pesme cannabis sativa, vinjak i gajba piva počinju da se blesave i pričaju. Ana , Tomova žena, je tu kratko, i Tom počinje priču da bi mogli onako kao što obično biva, malo da se promeni i unese zanimljivosti, on zamišlja njegovu ženu, pa da malo eksperimentišu, i tu počinju zanimljivosti, igre, priča o braku, prijateljstvu itd.
Lik Davida pa i nije nešto razrađen, počinje sporo, dobija polako na tempu i dinamici, jeste ok scenario, ali dolazi do ponavljanja, već viđeno, malo i zamara, gluma nije mi podjenaka, baš pozorišna, jedan deo ideje nije originalan i malo naštimovan, ali služi svrsi , drugi mi je dobar.
Hvala za prevod!
|
Odgovori:
Objavio: puppet_master
Datum objave: 14.Ožujak/Mar.2025 u 09:45
Dakle, dopao ti se, najvećim delom, verujem?
To kvrle kad odabere.
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 14.Ožujak/Mar.2025 u 10:27
|
Najvećim delom jeste, šta mi je samo sporno i zamara je puno priče, ok je što je na jednom mestu , na terasi u toku noći, sve mirno, i da nema ništa dodatno, bliski plan, ako budeš hteo da pogledaš da ima meni zanimljiv obrt zbog premise, a deo je sadržan u naslovu, i ekipa se na kraju držala toga, nisu želeli da idu dalje. Da li je viđeno nešto jeste, ali rekoh služi svrsi.
|
Objavio: puppet_master
Datum objave: 14.Ožujak/Mar.2025 u 10:32
|
Što da ne, ne privlači me u mom trenutnom raspoloženju, gledam da probam da preživim i ostanem na nogama 😂, no kao film ko film, što da ne nekom prilikom.
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 14.Ožujak/Mar.2025 u 10:34
|
Da tako sam i video kad je krvle preveo, ne mogu da se setim jel on prevodi i iranske, mislim da sam njegove izbore iranskih gledao, mozda gresim , mozda je neko drugi.
E sad ono da li će se nekome svidet ili će reći da je neviđena glupost ne mogu ni da pretpostavim. Počeh Miikeov `Lumberjack the Monster` nisam zavrsio zaspah, i dvoumem se , tad nisam hteo da gledam, možda sledeći `Make Millions Before Grandma Dies `
|
Objavio: puppet_master
Datum objave: 14.Ožujak/Mar.2025 u 10:44
Ma ne priča mi se preterano o filmovima, prosto mi bio izgovor da progovorimo malo iako mi je jbg tema kao tema mogla biti daleko bolja, no neka mu reklame.
Nisam pa u stanju gledati filmove sada, pride mi je mrsko tražiti pc servis u kraju u kojem sam, fali ih ladno, uz to bih kupio čak i veći ekran, a opet koja je poenta ako ne znam šta me već kroz dva dana čeka, ljudi baš brinu za mene ovih dana, i to oni koji me i ne poznaju odveć, pa mi je sve to sa filmovima, tehnikom, voljom, planovima toliko daleko i nebitno, tek akam forum i eto pokušavam ljudski razgovarati, o čemu god, dok ne uletim već u kakvu bližu temu.
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 14.Ožujak/Mar.2025 u 10:45
|
I da sad me podseti to sam zaboravio da proverim korejski , Following https://titlovi.com/filmovi/geunyeoga-jugeossda-3215313/" rel="nofollow - Geunyeoga Jugeossda (2024)
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 14.Ožujak/Mar.2025 u 10:46
Objavio: puppet_master
Datum objave: 14.Ožujak/Mar.2025 u 11:12
|
Mene podseti na neke vozove švajcarske koji spajaju te njihove fancy gradove, Ženevu i šta već, zaboravih, nisam silno još izlazio iz zemlje pa mi te infos izmiču iz uma a, suština je u nečemu petom pa i ne pamtim gradove ionako, ali eto, sa dobrom ekipom bi bilo interesantno provozati se vozom tuda, pa šta nam bude već. No dobro, misli ko misli, korejski filmovi,, voz u Švici, dođemo možda u nekom trenu do skladnije teme 🙂👍
|
Objavio: kvrle
Datum objave: 14.Ožujak/Mar.2025 u 12:27
AlexDeLarge piše:
Najvećim delom jeste, šta mi je samo sporno i zamara je puno priče, ok je što je na jednom mestu , na terasi u toku noći, sve mirno, i da nema ništa dodatno, bliski plan, ako budeš hteo da pogledaš da ima meni zanimljiv obrt zbog premise, a deo je sadržan u naslovu, i ekipa se na kraju držala toga, nisu želeli da idu dalje. Da li je viđeno nešto jeste, ali rekoh služi svrsi. |
Zamisli koliko je tek mene zamorilo puno priče, film jedva sad i po, a 1.400 linija.  Ali ima neočekivanih obrta, pa drži pažnju.
puppet_master piše:
Dakle, dopao ti se, najvećim delom, verujem?
To kvrle kad odabere. |
Pa ne ubodem baš svaki put.  Ali slab sam na rumunske filmove još od https://www.imdb.com/title/tt1422122/" rel="nofollow - Zlatnog doba (2009) , a, i sami ste primetili, na iranske. Kao što ti, puppet_master, pre neki dan reče, većini egzotične. Zato i vidim po zahvalnicama da me prati ista ekipa kojoj sam do neba zahvalan jer znam da se ne zamlaćujem bez veze. Neko to ipak ceni. 
-------------
It's better to burn out, than to fade away!
|
Objavio: puppet_master
Datum objave: 14.Ožujak/Mar.2025 u 13:10
kvrle piše:
Kao što ti, puppet_master, pre neki dan reče,većini egzotične.
|
Hehe, pa znaš da sam se blesavio, cinično, oko toga. Sada je ovdašnji YU film šatro blizak (a ono, niđe veze ni sa čime, ne razumeš te ljude ni sa titlom najčešće) a rumunkski, iranski, arapski su valjda egzotika. Opet kakva plemena, niđe veze ni sa ljudima, ni sa umetnošću, ni sa čime, masa opsena koje samo guše i od svega prave mahom ruglo. Srbi su šatro moji, Rumuni su šatro tuđi, Arapi su egzotični, ljudi i u 21.veku žive u crtanim filmovima. No kako mahom gledamo američke filmove (kao, mada, nije ni da je blizu istini) . Ma koliko ludo ja voleo američki film i tamošnje autore kroz decenije, otkud je onda išta ljudsko egzotično.
|
Objavio: kjovo
Datum objave: 14.Ožujak/Mar.2025 u 14:09
|
Gledao ja ovaj film jos davno na Hbo mislim da je bio i meni se mnogo svideo. Alex mislim da sam ti ga i jednom prilikom preporucio
|
Objavio: kjovo
Datum objave: 14.Ožujak/Mar.2025 u 14:10
|
I jeste puno dijaloga ali nije nijednog momenta dosadan
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 14.Ožujak/Mar.2025 u 15:10
kjovo piše:
Gledao ja ovaj film jos davno na Hbo mislim da je bio i meni se mnogo svideo. Alex mislim da sam ti ga i jednom prilikom preporucio |
Moguce, mozda onaj period kad je bilo puno preporuka sto pm sto u temama, pa sam nesto stigao da pogledam a dosta i nisam.
|
Objavio: AlexDeLarge
Datum objave: 14.Ožujak/Mar.2025 u 15:14
kvrle piše:
Zamisli koliko je tek mene zamorilo puno priče, film jedva sad i po, a 1.400 linija.  Ali ima neočekivanih obrta, pa drži pažnju.
Ali slab sam na rumunske filmove još od https://www.imdb.com/title/tt1422122/" rel="nofollow - Zlatnog doba (2009) , a, i sami ste primetili, na iranske.Zato i vidim po zahvalnicama da me prati ista ekipa kojoj sam do neba zahvalan jer znam da se ne zamlaćujem bez veze. Neko to ipak ceni. 
|
Da videh nakon toga baš me je interesovao broj linija, jer pogledam ponekad i za korejske komedije gde pričaju ko navijeni.
Naravno da ceni, prati se i svaka čast 
|
|