| Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi |
Dune: Part Two (2024) |
Odgovori
|
Stranica 123 5> |
| Korisnik | |||
jojo385
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 04.Ožujak/Mar.2018 Status: Offline Points: 262 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Tema: Dune: Part Two (2024)Objavljeno: 29.Sijecanj/Jan.2024 u 12:57 |
||
|
Otkud na naslovnici Titlovi com : Dune: Part Two kad na IMDB
kazu : Release date
March 1, 2024 (United States)
|
|||
![]() |
|||
ar8c
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 06.Kolovoz/Aug.2013 Status: Offline Points: 1228 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 29.Sijecanj/Jan.2024 u 18:44 |
||
|
Jedva....... Čekam........
|
|||
![]() |
|||
kjovo
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Veljaca/Feb.2007 Lokacija: Beograd Status: Offline Points: 1512 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 08:32 |
||
|
Ja i ne bas
|
|||
![]() |
|||
jojo385
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 04.Ožujak/Mar.2018 Status: Offline Points: 262 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 10:06 |
||
|
Napisao sam smislen komentar ali nije prosao...
|
|||
![]() |
|||
jojo385
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 04.Ožujak/Mar.2018 Status: Offline Points: 262 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 11:59 |
||
|
Tko nije čitao knjige , općenito ,danas NEKE stvari ne knots. Može se i ne čitati knjige , a biti uspješan. Mislim osobno iliti lično da je to sadašnji iliti današnji problem. Mloge ekonomski uspješne osobe danas niti su čitali knjige niti su imali formalno obrazovanje a lupaju milijune. Ni za bilo koje dolare ne bih prodao taj osjećaj kada sam čitao knjige koje se u posljednje vrijeme ekraniziraju. Luzer ? ...... Mogu da živim sa TIME.... Izgleda prosao |
|||
![]() |
|||
kjovo
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Veljaca/Feb.2007 Lokacija: Beograd Status: Offline Points: 1512 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 12:39 |
||
|
Pa to i jeste problem sa danasnjim ekranizacijama knjiga,treba ih gledati kao nesto novo i ne porediti sa knjigama. Meni je konkretno ova nova Dune slaba,neubedljiva i dalje da ne nabrajama ,kad se poredi sa knjigama. Ali ovako moze da se gleda nije to toliko lose kao nesto novo.
|
|||
![]() |
|||
puppet_master
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017 Lokacija: BG, Jugoslavija Status: Offline Points: 77217 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 12:52 |
||
|
Ma jaoj, nema veze, kud i uzoh da pišem nešto uopšte
![]() ![]() majmunčina, ne obazirite se, pogrešio sam temu ili tako nešto ![]() ![]() Ažurirao puppet_master - 30.Sijecanj/Jan.2024 u 16:03 |
|||
![]() |
|||
AlexDeLarge
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019 Status: Online Points: 10576 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 15:59 |
||
|
Ja se slazem sa kjovom oko dela i ostvarenja od Lyncha, takodje i meni ova ekranizacija nije ubedljiva , ali dobro gledace ce se naravno cim izadje.
|
|||
![]() |
|||
puppet_master
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017 Lokacija: BG, Jugoslavija Status: Offline Points: 77217 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 16:02 |
||
|
Drva se slažu
ljudi se usaglašavaju or something
Šalim se, Alex, pogrešio sam temu, majke mi Ljilje, nisam za forum više defintivno, ionako vidi kako je lepi bez mene, samo muljam nešto po temama a preko glave mi je svega, nema ikakvog smisla da piskaram išta ionako, kamoli sada, toliko mi je daleko sve ovo da vrišti na mene to koliko mi ne treba sve ovo, gde god se okrenem
![]() ![]() ![]() Ažurirao puppet_master - 30.Sijecanj/Jan.2024 u 16:55 |
|||
![]() |
|||
ar8c
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 06.Kolovoz/Aug.2013 Status: Offline Points: 1228 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 17:17 |
||
Nema ništa lepše i bolje od dobre knjige. Tu zamene nema i velika je šteta što je danas nastupilo vreme u kome je knjiga u zapećku. U tom smislu apsolutno sam na istoj strani i podržavam. Sa druge strane volim i dobru ekranizaciju knjige, pri čemu ne upadam u zamku prevelikih očekivanja da se knjiga bukvalno i doslovno pretoči u film. To je zapravo teško i moguće, a bukvalno je nemoguće u slučaju SF-a i nekih kapitalnih višetomnih dela kao što je to Dune. Kod takve materije dovoljno mi je da reditelj ima dobru viziju i da mu knjiga posluži samo kao inspiracija, a da on svemu tome da i neki svoj pečat. Villeneuve je meni omiljen reditelj, prosto obožavam njegov stil i ne znam da li bih pre izdvojio njega ili Nolana od favorita te neke srednje generacije. Svako od njih ima neki svoj poseban pečat i stil, a kao što rekoh, paše mi skroz Villeneuve i njegova vizija Dine mi je bukvalno savršena. Čak i ovako na pola. Kamera je izvanredna, odabir glumaca i gluma ništa manje, tempo, naracija, sa posebnim akcentom na muziku koja mi je brutalno dobra! Očekujem samo najbolje u nastavku. Naravno, Lynchova verzije je takođe legendarna, a izbegavam i tu zamku poređenja ekranizacija iz sasvim drugačijih epoha, drugih tehnologija snimanja i drugačijeg senzibiliteta i stila režisera. Lynchovoj Dini kapa dole, ali to je jedna priča. Villeneuve ima svoju viziju, on svoju predstavlja u sasvim drugačijem trenutku i stepenu tehnološkog razvoja, pa i taj napor treba vrednovat kao zasebnu stvar, bez previše poređenja. Pa kome paše, super, ali neće svako da se u tome pronađe, baš kao što ne postoji stvar univerzalno jednako dobra za sve. Inače već sam ranije negde i pisao, ako bih tražio neki maksimum uspešnog posla u vidu pretakanja pisane materije u slike (iz žanra fantastike, naučne, epske ili bilo kakve), onda bi po meni to bio The Lord Of The Rings. Teško da je bolje moglo, iako i dalje to nije bukvalno preslikano poređeno sa knjigama. A da bi se tako uspešno posao odradio trebale su silne godine, novac, ljudstvo i tehnologija, što je zaista teško replicirati češće. |
|||
![]() |
|||
JoxerTM
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011 Status: Offline Points: 5429 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 19:36 |
||
Bila usuglašena ili ne, složna braća kuću grade. ![]()
Može. Internet je prepun instagram nebitnuša koje lupaju milijune. Daj ti meni ipak kakvu knjigu, a nepismene instagramuše drž' podalje.
Apsolutno ne. Bombadilov mač je ključni predmet priče, dobro nije njegov ali znaš o čemu pričam. A Jackson je potpuno izbrisao Bombadila. Svetogrđe. Jeres.
Umjesto toga, film koji je ispoštovao knjigu maksimalno: Ralje. A drugi je To Kill a Mockingbird. Ažurirao JoxerTM - 30.Sijecanj/Jan.2024 u 19:56 |
|||
![]() |
|||
puppet_master
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 21.Lipanj/Jun.2017 Lokacija: BG, Jugoslavija Status: Offline Points: 77217 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 19:54 |
||
Jedino ako je poslaganost braće isto šta i njihova složnost a opet slaganje i sloga...nekako mi, šta ja znam uopšte. No ne moramo biti saglasni oko toga. ![]() ![]() |
|||
![]() |
|||
Hogar Strašni
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Administrator
Sujo Veličanstveni Pridružen: 21.Sijecanj/Jan.2013 Lokacija: Ekonomski Tigar Status: Offline Points: 57033 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 19:54 |
||
Da ne bude da sam u potpunosti off topic, Dina iz 1984 je toliko slab film da ga se i sam Linč odrekao. Bila je to zanimljiva zamisao, ali spletom raznih okolnosti loše sprovedena i verovatno u pogrešno vreme. Razumem da ga mnogi vole zbog notalgije vole, ali što u medijima što po internetu ga svi nešto neopravdano veličaju otkako je počela produkcija nove adaptacije. Tako da su ovi Vilnevovi filmovii te kako dobrodošli. Kod njih me jedino nije jasno čemu to da svi Harkoneni imaju neku ekstremnu svemirsku alopeciju ili šta već, ali hajde, pređe se i preko toga nekako. ![]() |
|||
|
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
|
|||
![]() |
|||
JoxerTM
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011 Status: Offline Points: 5429 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 20:01 |
||
|
Ama Dina iz '84 je ludo zabavna trešina sa burtonovskim kostimima prije nego ih je Burton izmislio.
Nije da uopće nema veze s knjigom, nego toliko ima i nema veze da ju je zabavno pogledati kao priču iz alternativne dimenzije. |
|||
![]() |
|||
Hogar Strašni
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
Administrator
Sujo Veličanstveni Pridružen: 21.Sijecanj/Jan.2013 Lokacija: Ekonomski Tigar Status: Offline Points: 57033 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 20:03 |
||
|
|||
|
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
|
|||
![]() |
|||
jojo385
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 04.Ožujak/Mar.2018 Status: Offline Points: 262 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2024 u 10:05 |
||
|
Ja sam i dalje konfjuz sa naslovnom rubrikom NOVI FILMOVI ,
jer tu je miks filmova koji tek trebaju u bioskop i filmova koji se vec prikazuju negdje. NOVI FILMOVI treba listu filmova koji se vec prikazuju negdje. Sa novim urednicima mozda nam treba rubrika " sta zelite promjeniti na naslovnici" ili sl. Svako dobro za buducnost sajta |
|||
![]() |
|||
kjovo
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Veljaca/Feb.2007 Lokacija: Beograd Status: Offline Points: 1512 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2024 u 10:28 |
||
|
Ja se opet ne bih slozio za Lincovu ,Dinu . Ponavljam po meni je taj film pogodio atmosferu iz knjige ,koja je mracna,turobna ,sad sto se tice efekata i ostalog ,sta to znaci da za sve starije sf i ostale filmove treba reci da su losi zato sto su efekti po danasnjim standardima smesni. Ovaj novi film je klasican Holivudski proizvod ,sve je ispeglano pa cak i Slobodnjaci izgledaju doterano ,njihova odela kao da su sad iz prodavnice izasli i slicno da ne duzim. Ali opet to je moje misljenje i nema nikakve veze sa nostalgijom i slicno.
|
|||
![]() |
|||
ar8c
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 06.Kolovoz/Aug.2013 Status: Offline Points: 1228 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2024 u 17:41 |
||
Slažem se. Ko je čitao knjige pre ekranizacije (taj sam!) mogao je lepo da isprati šta sve tačno odudara od pisanog dela i tu je jedna solidna šupljina, odnosno nedostatak u vidu dela ekspedicije do Bombadila. Sem toga nedostaje i udubljivanje u same likove, njihove misli, odnose (čak i uloga onog simpatičnog konjčeta koja je u filmu samo zagrebana).... Ali.... Radi se o monumentalnom projektu koji je i kao takav morao biti prilagođen gledaocu i njegovom strpljenju, kao i sposobnosti da se nešto skoncentrisano isprati. Cenim da bi danas ceo LOTR morao biti sažvakan u jedno 2 sata maksimum jer mlađe generacije nemaju ni delić strpljenja starijih nekada. Jednostavno to je taj danak, odnosno nemogućnost da se knjiga 100% prenese na platno, te gledaocu ponudi jednak užitak onome koje sam stvara u svom umu gutajući slova. To je razlika između filmske i književne umetnosti, a ja imam ogromno poštovanje za obe, ne zaboravljajući naravno ni ultimativnu muzičku. U svakom slučaju već je sada i Villeneuve sa Dinom morao da balansira, da pomalo i ispegla, a bilo je i povika zbog čega uopšte sve to rasteže kroz nastavke! Nema se danas strpljenja za umetnost! Ali meni je to zaista sjajan poduhvat i teško sam se u ova vremena mogao nadati nečem boljem iz sfere kvalitetnog SF-a! Hajde kad smo već malo off, postoji književno delo koje bih jako voleo da vidim ekranizovano, a ujedno i ne bih jer bi kvalitetna ekranizacija iziskivala izuzetno velik budžet i tehnologiju (izvodljivo!), kao i izuzetno veliku minutažu, najbolje razvučenu kroz jednu solidnu TV seriju od barem nekih 20-30 epizoda (teško izvodljivo). A šuškalo se još odavno da se sa poduhvatom otpočelo, čak je spominjan i Bradley Cooper kao jedan od glavnih glumaca, mada ne vidim da se tu istinski nešto i radi. Hiperion/Endimion saga Dan Simmonsa! Nešto najbolje što je ikada i što će ikada biti napisao ako se pita moja malenkost. |
|||
![]() |
|||
JoxerTM
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 09.Lipanj/Jun.2011 Status: Offline Points: 5429 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2024 u 18:12 |
||
|
Nemoguće.
Baš nemoguće, ne znam kako bi to uspjeli izvesti. Ma dobro, sve je moguće zapravo, samo ne znam kome bih vjerovao da zna to odraditi kako treba. |
|||
![]() |
|||
AlexDeLarge
Profil člana
Pronađi sve prevode
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi postove člana
Dodaj na listu prijatelja
eXtreme member
Pridružen: 08.Ožujak/Mar.2019 Status: Online Points: 10576 |
Opcije posta
Thanks(0)
Citiraj Odgovor
Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2024 u 18:34 |
||
|
Čitali smo, medjutim ja pored par stvari ne mogu ništa preterano da zamerim trilogiji The Lord of the Rings, ruku na dušu, hajde o Hobbit-u može da se raspravlja i samo delo i šta su ubacivali u trilogiji. Šta znam možda neko iskoristi `Deca Hurinova`. Silmarilion mi se najviše svideo, drugima nije, ipak Gospodar. Pa prvo će `Susret sa Ramom`, tačno je da bi bilo fino za Simonsa verovatno u bliskoj budućnosti neće, dobro kod nf tu bi uvek mogli da se `sporimo koja je najbolja`,začudio sam se za `Točak vremena` da su to ekranizovali, mada ako bih birao, tj. da može
. što se epske tiče sigurno na prvom mestu `Malaška knjiga palih` najviše mi je prijao serijal, uz još Džordana i Sandersona, eto i Edingsa ( to sam skoro ponovo pročitao i nije mi se promenio utisak). Ažurirao AlexDeLarge - 01.Veljaca/Feb.2024 u 08:28 |
|||
![]() |
|||
Odgovori
|
Stranica 123 5> |
| Pređi na drugi Forum | Forumska ovlašćenja ![]() Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |