Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dune: Part Two (2024)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Dune: Part Two (2024)

Dune: Part Two

Dune: Part Two (2024)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Dina: Drugi dio

Godina:

2024

Žanr:

drama, akcija, avantura

Trajanje:

166 min

Režija:

Denis Villeneuve

Scenarij:

Frank Herbert
, Denis Villeneuve
, Jon Spaihts

Glavne uloge:

Christopher Walken
  >  Emperor Shaddam IV
Javier Bardem
  >  Stilgar
Josh Brolin
  >  Gurney Halleck
Charlotte Rampling
  >  Reverend Mother Mohiam
Stellan Skarsgård
  >  Baron Vladimir Harkonnen
Rebecca Ferguson
  >  Lady Jessica Atreides
Stephen McKinley Henderson
  >  Thufir Hawat
Kait Tenison
  >  Bene Gesserit Sister
Roger Yuan
  >  Lanville
Billy Clements
  >  Muscular Fighter #2
Dave Bautista
  >  Glossu Rabban Harkonnen
Laura Mizere
  >  Baron Servant
Babs Olusanmokun
  >  Jamis
Léa Seydoux
  >  Lady Margot
Molly Mcowan
  >  Harpie #2
Austin Butler
  >  Feyd-Rautha Harkonnen
Timothée Chalamet
  >  Paul Atreides
Zendaya
  >  Chani
Giusi Merli
  >  Reverend Mother Ramallo
Florence Pugh
  >  Princess Irulan Corrino
Alison Halstead
  >  Maker Keeper
Souheila Yacoub
  >  Shishakli

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
jojo385 View Drop Down
Active member
Active member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jojo385 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Dune: Part Two (2024)
    Objavljeno: 29.Sijecanj/Jan.2024 u 12:57
Otkud na naslovnici Titlovi com : Dune: Part Two kad na IMDB kazu : Release date March 1, 2024 (United States)
Na vrh
ar8c View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Sijecanj/Jan.2024 u 18:44
Jedva....... Čekam........
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 08:32
Ja i ne bas Smile
Na vrh
jojo385 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jojo385 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 10:06
Napisao sam smislen komentar ali nije prosao...
Na vrh
jojo385 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jojo385 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 11:59

Tko nije čitao knjige , općenito ,danas NEKE stvari ne knots.
Može se i ne čitati knjige , a biti uspješan. Mislim osobno
iliti lično da je to sadašnji iliti današnji problem.
Mloge ekonomski uspješne osobe danas niti su čitali knjige
niti su imali formalno obrazovanje a lupaju milijune.
Ni za bilo koje dolare ne bih prodao taj osjećaj kada sam
čitao knjige koje se u posljednje vrijeme ekraniziraju.
Luzer ? ...... Mogu da živim sa TIME....
Izgleda prosao
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 12:39
Pa to i jeste problem sa danasnjim ekranizacijama knjiga,treba ih gledati kao nesto novo i ne porediti sa knjigama. Meni je konkretno ova nova Dune slaba,neubedljiva i dalje da ne nabrajama ,kad se poredi sa knjigama. Ali ovako moze da se gleda nije to toliko lose kao nesto novo.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 12:52
Ma jaoj, nema veze, kud i uzoh da pišem nešto uopšte LOLLOLLOL majmunčina, ne obazirite se, pogrešio sam temu ili tako nešto LOLLOL

Ažurirao puppet_master - 30.Sijecanj/Jan.2024 u 16:03
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 15:59
Ja se slazem sa kjovom oko dela i ostvarenja od Lyncha, takodje i meni ova ekranizacija nije ubedljiva , ali dobro gledace ce se naravno  cim izadje. 
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 16:02
Drva se slažu LOL ljudi se usaglašavaju or something LOL

Šalim se, Alex, pogrešio sam temu, majke mi Ljilje, nisam za forum više defintivno, ionako vidi kako je lepi bez mene, samo muljam nešto po temama a preko glave mi je svega, nema ikakvog smisla da piskaram išta ionako, kamoli sada, toliko mi je daleko sve ovo da vrišti na mene to koliko mi ne treba sve ovo, gde god se okrenem LOLLOLLOL

Ažurirao puppet_master - 30.Sijecanj/Jan.2024 u 16:55
Na vrh
ar8c View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 17:17
Originalno postovano od strane jojo385 jojo385 piše:

Tko nije čitao knjige , općenito ,danas NEKE stvari ne knots.
Može se i ne čitati knjige , a biti uspješan. Mislim osobno
iliti lično da je to sadašnji iliti današnji problem.
Mloge ekonomski uspješne osobe danas niti su čitali knjige
niti su imali formalno obrazovanje a lupaju milijune.
Ni za bilo koje dolare ne bih prodao taj osjećaj kada sam
čitao knjige koje se u posljednje vrijeme ekraniziraju.
Luzer ? ...... Mogu da živim sa TIME....
Izgleda prosao

Nema ništa lepše i bolje od dobre knjige. Tu zamene nema i velika je šteta što je danas nastupilo vreme u kome je knjiga u zapećku. U tom smislu apsolutno sam na istoj strani i podržavam. Sa druge strane volim i dobru ekranizaciju knjige, pri čemu ne upadam u zamku prevelikih očekivanja da se knjiga bukvalno i doslovno pretoči u film. To je zapravo teško i moguće, a bukvalno je nemoguće u slučaju SF-a i nekih kapitalnih višetomnih dela kao što je to Dune.

Kod takve materije dovoljno mi je da reditelj ima dobru viziju i da mu knjiga posluži samo kao inspiracija, a da on svemu tome da i neki svoj pečat. Villeneuve je meni omiljen reditelj, prosto obožavam njegov stil i ne znam da li bih pre izdvojio njega ili Nolana od favorita te neke srednje generacije. Svako od njih ima neki svoj poseban pečat i stil, a kao što rekoh, paše mi skroz Villeneuve i njegova vizija Dine mi je bukvalno savršena. Čak i ovako na pola. Kamera je izvanredna, odabir glumaca i gluma ništa manje, tempo, naracija, sa posebnim akcentom na muziku koja mi je brutalno dobra! Očekujem samo najbolje u nastavku.

Naravno, Lynchova verzije je takođe legendarna, a izbegavam i tu zamku poređenja ekranizacija iz sasvim drugačijih epoha, drugih tehnologija snimanja i drugačijeg senzibiliteta i stila režisera. Lynchovoj Dini kapa dole, ali to je jedna priča. Villeneuve ima svoju viziju, on svoju predstavlja u sasvim drugačijem trenutku i stepenu tehnološkog razvoja, pa i taj napor treba vrednovat kao zasebnu stvar, bez previše poređenja. Pa kome paše, super, ali neće svako da se u tome pronađe, baš kao što ne postoji stvar univerzalno jednako dobra za sve.

Inače već sam ranije negde i pisao, ako bih tražio neki maksimum uspešnog posla u vidu pretakanja pisane materije u slike (iz žanra fantastike, naučne, epske ili bilo kakve), onda bi po meni to bio The Lord Of The Rings. Teško da je bolje moglo, iako i dalje to nije bukvalno preslikano poređeno sa knjigama. A da bi se tako uspešno posao odradio trebale su silne godine, novac, ljudstvo i tehnologija, što je zaista teško replicirati češće.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 19:36
Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:

Bila usuglašena ili ne, složna braća kuću grade.
Tongue

Originalno postovano od strane jojo385 jojo385 piše:

Može se i ne čitati knjige , a biti uspješan.

Može. 
Internet je prepun instagram nebitnuša koje lupaju milijune.
Daj ti meni ipak kakvu knjigu, a nepismene instagramuše drž' podalje.

Originalno postovano od strane ar8c ar8c piše:

The Lord Of The Rings.

Apsolutno ne. Bombadilov mač je ključni predmet priče, dobro nije njegov ali znaš o čemu pričam. A Jackson je potpuno izbrisao Bombadila. Svetogrđe. Jeres.
Umjesto toga, film koji je ispoštovao knjigu maksimalno: Ralje. A drugi je To Kill a Mockingbird.

Ažurirao JoxerTM - 30.Sijecanj/Jan.2024 u 19:56
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 19:54
Originalno postovano od strane JoxerTM JoxerTM piše:

Originalno postovano od strane puppet_master puppet_master piše:

Bila usuglašena ili ne, složna braća kuću grade.
Tongue

Jedino ako je poslaganost braće isto šta i njihova složnost a opet slaganje i sloga...nekako mi, šta ja znam uopšte. LOL No ne moramo biti saglasni oko toga. LOLLOLLOL 

Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Administrator
Administrator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 19:54

Apsolutno ne. Bombadilov mač je ključni predmet priče, dobro nije njegov ali znaš o čemu pričam. A Jackson je potpuno izbrisao Bombadila. Svetogrđe. Jeres.
Umjesto toga, film koji je ispoštovao knjigu maksimalno: Ralje.
Iako je fenomenalan i bitan lik, smatram da je izostavljanje Toma Bombadila iz strogo filmskog ugla opravdano. And that is a hill I am ready to die on. Mačevi su ipak mogli (morali) da budu pojašnjeniji i naglašeniji.

Da ne bude da sam u potpunosti off topic, Dina iz 1984 je toliko slab film da ga se i sam Linč odrekao. Bila je to zanimljiva zamisao, ali spletom raznih okolnosti loše sprovedena i verovatno u pogrešno vreme. Razumem da ga mnogi vole zbog notalgije vole, ali što u medijima što po internetu ga svi nešto neopravdano veličaju otkako je počela produkcija nove adaptacije. 
Tako da su ovi Vilnevovi filmovii te kako dobrodošli. Kod njih me jedino nije jasno čemu to da svi Harkoneni imaju neku ekstremnu svemirsku alopeciju ili šta već, ali hajde, pređe se i preko toga nekako. LOL

As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 20:01
Ama Dina iz '84 je ludo zabavna trešina sa burtonovskim kostimima prije nego ih je Burton izmislio.
Nije da uopće nema veze s knjigom, nego toliko ima i nema veze da ju je zabavno pogledati kao priču iz alternativne dimenzije.

Na vrh
Hogar Strašni View Drop Down
Administrator
Administrator
Sujo Veličanstveni

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Hogar Strašni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Sijecanj/Jan.2024 u 20:03

Ama Dina iz '84 je ludo zabavna trešina sa burtonovskim kostimima prije nego ih je Burton izmislio.
Nije da uopće nema veze s knjigom, nego toliko ima i nema veze da ju je zabavno pogledati kao priču iz alternativne dimenzije.

Zapravo se slažem sa ovim. Tako ga i treba posmatrati, a ne veličati da bi se aktuelni film umanjio.
As you journey through life take a minute every now and then to give a thought for the other fellow. He could be plotting something.
Na vrh
jojo385 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jojo385 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2024 u 10:05
Ja sam i dalje konfjuz sa naslovnom rubrikom NOVI FILMOVI ,
jer tu je miks filmova koji tek trebaju u bioskop i filmova
koji se vec prikazuju negdje. NOVI FILMOVI treba listu filmova
koji se vec prikazuju negdje. Sa novim urednicima mozda nam
treba rubrika " sta zelite promjeniti na naslovnici" ili sl.
Svako dobro za buducnost sajta
Na vrh
kjovo View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kjovo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2024 u 10:28
Ja se opet ne bih slozio za Lincovu ,Dinu . Ponavljam po meni je taj film pogodio atmosferu iz knjige ,koja je mracna,turobna ,sad sto se tice efekata i ostalog ,sta to znaci da za sve starije sf i ostale filmove treba reci da su losi zato sto su efekti po danasnjim standardima smesni. Ovaj novi film je klasican Holivudski proizvod ,sve je ispeglano pa cak i Slobodnjaci izgledaju doterano ,njihova odela kao da su sad iz prodavnice izasli i slicno da ne duzim.  Ali opet to je moje misljenje i nema nikakve veze sa nostalgijom i slicno.
Na vrh
ar8c View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2024 u 17:41

Slažem se. Ko je čitao knjige pre ekranizacije (taj sam!) mogao je lepo da isprati šta sve tačno odudara od pisanog dela i tu je jedna solidna šupljina, odnosno nedostatak u vidu dela ekspedicije do Bombadila. Sem toga nedostaje i udubljivanje u same likove, njihove misli, odnose (čak i uloga onog simpatičnog konjčeta koja je u filmu samo zagrebana).... Ali....

Radi se o monumentalnom projektu koji je i kao takav morao biti prilagođen gledaocu i njegovom strpljenju, kao i sposobnosti da se nešto skoncentrisano isprati. Cenim da bi danas ceo LOTR morao biti sažvakan u jedno 2 sata maksimum jer mlađe generacije nemaju ni delić strpljenja starijih nekada. Jednostavno to je taj danak, odnosno nemogućnost da se knjiga 100% prenese na platno, te gledaocu ponudi jednak užitak onome koje sam stvara u svom umu gutajući slova. To je razlika između filmske i književne umetnosti, a ja imam ogromno poštovanje za obe, ne zaboravljajući naravno ni ultimativnu muzičku.

U svakom slučaju već je sada i Villeneuve sa Dinom morao da balansira, da pomalo i ispegla, a bilo je i povika zbog čega uopšte sve to rasteže kroz nastavke! Nema se danas strpljenja za umetnost! Ali meni je to zaista sjajan poduhvat i teško sam se u ova vremena mogao nadati nečem boljem iz sfere kvalitetnog SF-a!

Hajde kad smo već malo off, postoji književno delo koje bih jako voleo da vidim ekranizovano, a ujedno i ne bih jer bi kvalitetna ekranizacija iziskivala izuzetno velik budžet i tehnologiju (izvodljivo!), kao i izuzetno veliku minutažu, najbolje razvučenu kroz jednu solidnu TV seriju od barem nekih 20-30 epizoda (teško izvodljivo). A šuškalo se još odavno da se sa poduhvatom otpočelo, čak je spominjan i Bradley Cooper kao jedan od glavnih glumaca, mada ne vidim da se tu istinski nešto i radi. Hiperion/Endimion saga Dan Simmonsa! Nešto najbolje što je ikada i što će ikada biti napisao ako se pita moja malenkost.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2024 u 18:12
Nemoguće.
Baš nemoguće, ne znam kako bi to uspjeli izvesti.
Ma dobro, sve je moguće zapravo, samo ne znam kome bih vjerovao da zna to odraditi kako treba.
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.Sijecanj/Jan.2024 u 18:34
Čitali smo, medjutim ja pored par stvari ne mogu ništa preterano da zamerim trilogiji  The Lord of the Rings, ruku na dušu,  hajde o Hobbit-u može da se raspravlja i samo delo i šta su ubacivali u trilogiji. Šta znam možda neko iskoristi `Deca Hurinova`.  Silmarilion mi se najviše svideo, drugima nije, ipak Gospodar.

Pa prvo će `Susret sa Ramom`, tačno je da bi bilo fino za Simonsa verovatno u bliskoj budućnosti neće, dobro kod nf tu bi uvek mogli da se `sporimo koja je najbolja`,začudio sam se  za `Točak vremena` da su to ekranizovali, mada ako bih birao, tj. da može Smile. što se epske tiče sigurno na prvom mestu `Malaška knjiga palih`  najviše mi je prijao serijal, uz još Džordana i Sandersona, eto i Edingsa ( to sam skoro ponovo pročitao i nije mi se promenio utisak).  

Ažurirao AlexDeLarge - 01.Veljaca/Feb.2024 u 08:28
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.