Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dune (2020)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Dune (2020)

Dune: Part One

Dune: Part One (2021)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2021

Žanr:

drama, akcija, znanstvena fantastika, avantura

Trajanje:

155 min

Režija:

Denis Villeneuve

Scenarij:

Frank Herbert
, Eric Roth
, Denis Villeneuve
, Jon Spaihts

Glavne uloge:

Javier Bardem
  >  Stilgar
Josh Brolin
  >  Gurney Halleck
Charlotte Rampling
  >  Reverend Mother Mohiam
Stellan Skarsgård
  >  Baron Harkonnen
Chen Chang
  >  Dr. Wellington Yueh
Souad Faress
  >  Bene Gesserit
Rebecca Ferguson
  >  Lady Jessica
Stephen McKinley Henderson
  >  Thufir Hawat
Jason Momoa
  >  Duncan Idaho
Michael Nardone
  >  Gurney Sergeant
Golda Rosheuvel
  >  Shadout Mapes
Sharon Duncan-Brewster
  >  Liet-Kynes
Dave Bautista
  >  Glossu 'Beast' Rabban
Oscar Isaac
  >  Duke Leto Atreides
Babs Olusanmokun
  >  Jamis
David Dastmalchian
  >  Piter De Vries
Timothée Chalamet
  >  Paul Atreides
Zendaya
  >  Chani (rumored)
Charlie Rawes
  >  First Trooper
Benjamin Clémentine
  >  Herald of the Change

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
lara-violic View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj lara-violic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Dune (2020)
    Objavljeno: 24.Studeni/Nov.2019 u 20:03
Jedva čekam
Na vrh
vito-belucci View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj vito-belucci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Srpanj/Jul.2021 u 17:45
I ja.
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Kolovoz/Aug.2021 u 11:41

Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.Listopad/Oct.2021 u 23:57
Prijevod je uradio Osgiliath 👍
Na vrh
00-goran-mirkovic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj 00-goran-mirkovic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Listopad/Oct.2021 u 22:10
I opet promašaj...
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.Listopad/Oct.2021 u 23:52
Oooo, neko je išao u kino. Kod nas ga još nema... Tek će za koji (tje)dan...
Na vrh
RobertoW View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj RobertoW Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Listopad/Oct.2021 u 18:54
Gledaš film dva i po sata, i na pred kraj shvatih da će film da se nastavlja, a nastavak će kada 2025 ?? Razočaravajuće, svakako original je za klasu bolji od ovog iz 2021 godine...
Na vrh
jocoiva View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jocoiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Listopad/Oct.2021 u 19:01
totalni dolgčas
Na vrh
Vladika View Drop Down
Senior translator
Senior translator
>> Virus Guru <<

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Vladika Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.Listopad/Oct.2021 u 21:26
Mlako, apsolutno mlako.
Vladika
Na vrh
dzems0 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzems0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Listopad/Oct.2021 u 18:08
Original za klasu bolji? Znači teško sranje...
Na vrh
Kepa View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kepa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.Listopad/Oct.2021 u 18:11
odlican film.
Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Listopad/Oct.2021 u 01:31
Prijevod su uradili i Bambula i payutti 👍
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Listopad/Oct.2021 u 21:09
Meni je pa mnogo prijao, stoji da sam Dinu čitao kao dete, krajem osamdesetih, dok i Lynchov film nisam gledao 30ak godina, mini seriju prekinuh pre 20ak, bez želje da je završim ikada, tako da nisam predugo bio u tom univerzumu. No i bez toga, dopao mi se ambijent, tempo, sloj po sloj priče, uvučen sam potpuno u peščani svet, inrtige, mitos, mjuzu, efekte, iako bih se složio sa ne znam kime već iznad, glede dugogodišnjeg čekanja koje nam sledi da bi se priča makar zahuhtala a kamoli zaokružila, u filmskom pogledu makar. Mene je film podsetio na to da bi mi valjalo pojuriti knjiški serijal, ladno imam samo prvu knjigu. Wacko
Na vrh
tuberajt88 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj tuberajt88 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Listopad/Oct.2021 u 12:58
Ili ko živ-ko mrtav u doba cjepiva.
Na vrh
paid in full View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj paid in full Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Listopad/Oct.2021 u 19:06
Po meni, najviše je podbacio Stellan Skarsgård kao Harkonnen. Slažem se da je razvlačenje priče na dva (ili više) del(ov)a nepotrebno. Čak su mi i specijalni efekti '80-tih prijemčiviji...
Na vrh
bokidante View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bokidante Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: Od juče u 09:58
Ovo je meni jedina verzija Dune-a, koji sam pogledao, i prvi dio mi je odličan!
Na vrh
new1 View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj new1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 sati 47 minuta , u 15:24
Odgledao, prijevod odlično odrađen (hvala, Osgiliath) ali film je podbacio. U odnosu na Dine Davida Lyncha iz 1984. (ne pamtim imena niti godine pa sam se ovdje podsjetio na te podatke ;) ) ova mi verzija djeluje bez boje. Znate na što mislim? Nekad je Hollywood proizvodio uz zvijezde i radove kojih se ne bi trebali stidjeti već suprotno, naglasiti na njihov talent. Danas je to sinonim za smeće masovne upotrebe tipa: "Kupi, shvati što je i baci."
Dakle, gluma je "plastičnjak" najgore vrste, emocije ako ih tko i pokaže zapravo su toliko izvještačene da u pozadini uopće ne skrivaju čistu mržnju. Osim CGX-a koji ima propusta u ovom filmu nema što da bih ga upamtio duže od trajanja odjavne špice, a drugi dio... pa ovako. Kad ga pogledate slobodno mi ispričajte što je bilo, ne želim prljati moj HDD s tim smećem... zapravo nemam HDD nego M.2 ali ni njega ne želim onečistiti, stoga unaprijed zahvaljujem na spoilu ("onome tko mi otkrije tko je ubojica na kraju") svakome tko mi dobrodušno uništi znatiželju, a znamo kako je završila mačka s tendencijom da spoznaje.
Na vrh
Nerko75 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Nerko75 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 sati 13 minuta , u 15:58
A sta fali ovom filmu ? Ma muka mi je kad se sjetim originala i onih kostima , za vas koji volite original pogledajte jos neka "remek-djela" iz tog razdoblja kao Flash Gordon , He-man itd
Na vrh
silent_passenger View Drop Down
Senior translator
Senior translator
George R. R. Martin

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj silent_passenger Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 sati 43 minuta , u 17:28
Za početak - nisam gledao još novi Arrakis. 
Kao drugo - veliki sam fan Herbertovog djela i čitao sam sve knjige (uključujući i one njegovog sina). 
Kao treće, svi fanovi Dine koje znam hvale ovu verziju.

Da razjasnimo odmah zašto se nekima ne sviđa - jer to znam i bez gledanja - to su ljudi kojima je vrhunac SF-a Star Wars (serijal koji čak i nije SF) i čim nema dva uništena planeta i 2000 mrtvih u prvih sat vremena, to za njih jednostavno nije to...

Villeneuve je već pokazao da je najtalentiraniji SF redatelj nove generacije kroz BR 2049 i Arrival (koji mi je osigurao tjedan čudnih snova/ noćnih mora), a, po vlastitom priznanju, veliki je fan Herberta i RAZUMIJE ga.

Za sve one koji nemaju iskustva s književnim predloškom, a namjeravaju pogledati film (a što će biti još i vidljivije u narednim filmovima ako ih bude), imajte na umu da ovo nije priča o junaku koji spašava dan. Kao što je sam Herbert rekao - to je priča o opasnostima koje donose heroji i mesijanske figure i o religiji kao najmračnijem obliku manipulacije.

Dakle, ostaje mi još pogledati film, no, s obzirom na sve što znam, mislim da znam koja će biti moja ocjena.
...Cheeks are hollow, skin is withering. Crone time comes, this life comes to an end. Life, life, death, life. The words of a crone. Cheeks are hollow, skin is withered...
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 sati 59 minuta , u 19:12
Moja ocjena neće postojati jer film je film, a matematika, fizika, kemija... nije film.
Ne postoji mjerna jedinica za film, tako da meni, a vjerujem i ostalima svjesnima da ne postoji, razlomci ne znače ništa.
Smile

Međutim ovo ostalo šta si napisao, od riječi do riječi mogu potpisati.
Svaka čast.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.