Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Don't Look Up (2021)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Don't Look Up (2021)

Don't Look Up

Don't Look Up (2021)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Ne gledaj gore

Godina:

2021

Žanr:

drama, komedija, znanstvena fantastika

Trajanje:

138 min

Režija:

Adam McKay

Scenarij:

Adam McKay
, David Sirota

Glavne uloge:

Leonardo DiCaprio
  >  Dr. Randall Mindy
Ron Perlman
  >  Benedict Drask
Meryl Streep
  >  President Orlean
Cate Blanchett
  >  Brie Evantee
Melanie Lynskey
  >  June Mindy
Paul Guilfoyle
  >  General Themes
Michael Chiklis
  >  Dan Pawketty
Robert Joy
  >  Congressman Tenant
Mark Rylance
  >  Peter Isherwell
Tomer Sisley
  >  Adul Grelio
Tyler Perry
  >  Jack Bremmer
Jonah Hill
  >  Jason Orlean
Rob Morgan
  >  Dr. Teddy Oglethorpe
Jennifer Lawrence
  >  Kate Dibiasky
Himesh Patel
  >  Phillip
Timothée Chalamet
  >  Yule
Kid Cudi
  >  DJ Chello
Ariana Grande
  >  Riley Bina

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Telegon View Drop Down
Translator
Translator

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Telegon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Don't Look Up (2021)
    Objavljeno: 25.Prosinac/Dec.2021 u 22:11
Sjajan film. Otrežnjujuće i osvežavajuće. Brutalna kritika društva koja je toliko savršeno ogledalo trenutka u kom živimo da bih lako mogao videti da se ovakav scenario obistini. Naravno, ako film gledamo kao metaforu za klimatske promene, onda nam se već obistinjuje.

Lična ocena: 8.5.

Ažurirao Telegon - 25.Prosinac/Dec.2021 u 22:26
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Prosinac/Dec.2021 u 11:31
Vrlo dobar, istovremeno zabavna i zastrašujuća satira, mada suštinski tek još jedan od filmova koji govori o našim strahovima, politizaciji tamo gde joj ne bi smelo biti mesta, nekopetentnosti onih koji nas "vode", samom apsurdu vremena u kojem živimo i još koječemu, zapravo me je iznenadila slojevitost.
Nisam se grohotom smejao, bolje od toga, imao sam osmeh tokom čitavog filma. Svi su mi bili odlični, meni lično možda najupečatljiviji Mark Rylance u svojoj roli hibrida recimo Elon Muska i Marshal Applewhite-a, upravo ta komika i jezivost kojom film odiše meni najviše izvire iz njega, mada pršti sa svih strana. 

Ma koliko film delovao upozoravajuće u svoj toj prepoznatljivosti realnosti, same bizarnosti današnjice, ipak verujem da bi stvari tekle makar malo drugačije u slučaju kakve apokaliptične opasnosti, ako ne bi bilo i grđe LOL

Na vrh
AcaNDr View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
tranceXplosion

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AcaNDr Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Prosinac/Dec.2021 u 12:18
Sve se bojim da će ovako nešto i da se desi, bolje rečeno, ako dođemo u ovakvu situaciju, ovo je preslikan scenario kako će moćnici da pregaze nas smrtnike i kako će gledati da izvuku lični interes.

Odličan film, svaka preporuka.
I don't try to be someone I'm not - I've always followed my heart and trance has always been my main sound.

- Armin van Buuren

Na vrh
bokidante View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bokidante Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Prosinac/Dec.2021 u 11:06
Odličan film!
Na vrh
ar8c View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Prosinac/Dec.2021 u 18:08
Kakav film!! Ma FILMČINA!!! Bez premca najbolja satira/parodija poslednjih godina, ako ne i u ovom veku po mom skromnom mišljenju. Definitivno nešto najbolje što je hiperproduktivni Netflix iznedrio. Kakvo osveženje i kakvo pozitivno iznenađenje.

Prethodni komentatori (plus recenzent!) su sve rekli, ne bih da ponavljam utiske koje apsolutno delim. Moram jedino reći da bi me s vremena na vreme počinjala gristi savest kada bih se uhvatio sa osmehom na licu. Ovo bi bilo urnebesno smešno da se dešava nekome drugom na nekom drugom mestu, ali pošto smo i mi u toj čorbi bude mi pomalo i zastrašujuće. Ipak, nakon gledanja čoveku ipak bude lepše i lakše, ako ni zbog čega drugog, a ono makar zbog spoznaje da još neki ljudi gledaju na današnjicu istim očima, a neki među nama imaju petlju da vrlo oštro, neuvijeno i na genijalan način izvrgnu ruglu ljude i pojave koji kritiku zaslužuju.

Od mene 9,2/10! Pravo malo remek delo u svom domenu. Već planiram reprizno gledanje

P.S. Nadam se da su svi koji su film pogledali imali strpljenja da sačekaju odjavna slova i isprate epilog priče. Tek nakon tih par segmenata sve legne na svoje mesto u potpunosti

Ažurirao ar8c - 27.Prosinac/Dec.2021 u 18:13
Na vrh
Dupla ljuta. View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Dupla ljuta. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Prosinac/Dec.2021 u 18:50
Filmčina sa velikim F!!! Ako se celu godinu čekalo na ovo remek-delo, vala vredelo je!
Na vrh
djcvrle View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj djcvrle Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Prosinac/Dec.2021 u 21:23
Jučer mi jedna FB prijateljica rekla da joj ova j film uopće ne valja ,kao teška glupost.Rekoh,koji si ti film gledala ??? WTF ??? Meni je ovo vrh ,ono kad spojiš Armageddon,Deep Impact ,Truman Show i Kubricka zajedno ;-) Ovo ide na Nr. 1 za ovu mutavu godinu po pitanju svega , a najviše filmova ! Ono stavim da gledam Matrix 4 , odustao nakon ni sat vremena..čak mi je ona drama sa neprepoznatljivom Sandrom Bullock ( The Unforgivable ) bila kudikamo bolja od "novog" Nea....Jel ste pogledali i zadnju scenu poslije odjavne špice ? ;-)
Na vrh
AcaNDr View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
tranceXplosion

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AcaNDr Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Prosinac/Dec.2021 u 23:58
Originalno postovano od strane djcvrle djcvrle piše:

Jučer mi jedna FB prijateljica rekla da joj ova j film uopće ne valja ,kao teška glupost.Rekoh,koji si ti film gledala ??? WTF ??? Meni je ovo vrh ,ono kad spojiš Armageddon,Deep Impact ,Truman Show i Kubricka zajedno ;-) Ovo ide na Nr. 1 za ovu mutavu godinu po pitanju svega , a najviše filmova ! Ono stavim da gledam Matrix 4 , odustao nakon ni sat vremena..čak mi je ona drama sa neprepoznatljivom Sandrom Bullock ( The Unforgivable ) bila kudikamo bolja od "novog" Nea....Jel ste pogledali i zadnju scenu poslije odjavne špice ? ;-)

Jesmo, savim slučajno. Nešto smo se raspričali vezano za film, sabirali  utiske, čak nismo ni razmišljali da ugasimo, kad odjednom ...LOL
I don't try to be someone I'm not - I've always followed my heart and trance has always been my main sound.

- Armin van Buuren

Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2021 u 01:11
Originalno postovano od strane djcvrle djcvrle piše:

Da od dosta ljudi sam cuo da dati film nije nista posebno, cekajte da se prvo razmrsi klupko oko Matrix-a, sledi kulminacija, i ne dirajte Sandru jos je u brzini;)
Na vrh
dzindzin16 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj dzindzin16 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2021 u 20:20
Obavezna lektira za svakog.Do detalja prikazano kompletno stanje vremena u kom mi obicni smrtnici "zivimo".Ovim nam je svima nama ispod razine privilegovanih, pljunuto u lice i to socno.The end naseg sveta suznjih, je samo finale.Hvala na prevodu
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
🍴Bahro Burek sa sirom🍴

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2021 u 21:50
Odličan je film. Ako očekujete da se grohotom smijete, nećete vjerovatno. Ovo je više ono, u šali pa zavali. Slika stanja uma današnjice.
Ako ste se zapitali kuda idemo, onda ste na pravom tragu. Oni kojima se nije svidio vjerovatno više vole da gledaju dolje. Smile

Moglo bi tu možda biti i nekih zlatnih kipića...
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
🍴Bahro Burek sa sirom🍴

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2021 u 21:53
Originalno postovano od strane Telegon Telegon piše:

Naravno, ako film gledamo kao metaforu za klimatske promene, onda nam se već obistinjuje.
Ne mora biti samo klimatske promjene, vakseri i antivakseri (što ti opet dođe vjerovanje nauci ili ne), pro i contra Trump... ma odaberi iole značajnu temu.

Najbolji je onaj "glumac" što bi da pomiri i one za gore i dolje... LOL
Na vrh
Ljubivoje View Drop Down
member
member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Ljubivoje Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2021 u 23:46
Izvanredna analiza poremećenog sistema vrednosti. Vrhunski glumci, ne zna se ko je bolje izneo ulogu, moderan pristup režiji, osvežavajuće.
Na vrh
AlexDeLarge View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AlexDeLarge Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Prosinac/Dec.2021 u 10:59

Pretpostavio sam u kom pravcu i smeru ce ici film kad sam poceo da gledam, nisam gledao trejler i citao komentare.  Meni se film nije svideo, tj. sveukupno nije ostavio neki utisak, mozda je nekom remek-delo, najbolji film sto su skorije gledali, ok postujem,ali se ne slazem. Mogu nasiroko da pisem, evo ukratko.

Satira obradjenih tema  po mom misljenju trebala je da bude invektivna ( i mislim da je kreativnije obradjena, i ostavlja jaci utisak, npr. u satiricnim animiranim serijama, mnogim knjigama, mnogim filmovima koji obradjuju pojedinacne teme vlasti,kriza i problema pojedinacnih zemalja, i trenutno i kroz istoriju, a kad se spoje i celog covecanstva) , a ne toliko prozeta humorom, tj. trebali su druge tehnike da koriste.

Mislim da su vodeca teme progresno odabrane,  duboka drzava, tj. imperium in imperio,  da je zvezda vodilja interes ( npr. stvarni i moderni” krstaski ratovi), a ostalo igre za intelekt, da se tehnike spinovanja  usavrsavaju i da se sve lakse i brze siroke narodne mase reprogramiraju i npr. lakse uvode i hipokriziju ,ja sam covek koji ima moc, nemoj da mi budes rival, nemoj da mi se suprostavljas, osim ako meni to ne zatreba,a  sve zbog  cinjenice da smo nemocni da se ista promeni, istorija i svakodnevica ( i sad imamo svetsku krizu) nas je tome naucila.

Dovoljno je procitati npr. pocetak manifesta Komiteta 300 i izjave ( intervjue) Henrija Kisindzera pa da se stekne dovoljan uvid, posto se uglavnom odnosi na USA ( a znamo koje ju je stvorio, kao sto Ajk tvrdi reptili Smile), a upravo ono sto mi se svidelo a sto cu navesti ne treba mi dati film da mi otvori oci i probudi, budni smo, ali ne mozemo nista da uradimo osim da komentarisemo, mislim da samo trosimo energiju. Tipa chemtrails, ok vidimo neke tragove , upoznali su nas sa dronovima na nuklearni pogon, transhumani kosmos itd., i sta da radimo osim da usvojimo kao cinjenicu i da vidimo kako sto bolje da prozivimo zivot, da se borimo za egzistenciju, da smanjimo stres. Jedan mi je poznati lekar pre tridesetak godina rekao da ce problemi covecanstva biti na prvom mestu virusi, na drugom mentalne bolesti, na trecem gljivice (to mi ni danas nije jasno ) ili paraziti.

Malo me kraj podseti u stilu zavrsnice zamisli Dzejmsa Kamerona pa smo otisli u Metro 2033, Nojeva varka i tamni vilajet, ili kraj stripa Dceased sa idejom knjiga Slepilo i Besnilo.

E sad zasto onda kazem da su mi se neki filmovi svideli i ostavili utisak, i dajem kao preporuku. Jer “sitnije stvari” koje su problemi, koji su potencijalno opasni, koji ugrozavaju, iz njih moze da se izvuce neka pouka, da ponavljanjem stvorimo mehanizam samoodbrane, da budemo na oprezu,  kao iz pesme da stvorimo svoj mali svet, a oko njega kineski zid”, i da lakse plovimo kroz more zivota.   

Naslov mi je odgovarajuci na osnovu pocetka komentara, a ako je ono sto mi se svidelo mozda je trebalo Look at the sky ( tipa think outside the box) , to mi se najvise svidelo, ta ideja, ne treba mi LIDAR (razliciti tipovi) tj. mogu pomocu cula da odredim da li je vazduh zagadjen, ili ne treba mi internet da znam da li napolju pada kisa, i izopsten si naucnik ili covek ako nisi politicki koketan”.  

Ažurirao AlexDeLarge - 29.Prosinac/Dec.2021 u 11:04
Na vrh
ar8c View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ar8c Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Prosinac/Dec.2021 u 16:10
@ AlexDeLarge

Kao i u vezi svake druge teme/filma - ukusi su različiti i kao takvi se poštuju, a posebno valja zaštititi manjine

Dodao bih jedino da verujem kako namera genijalaca iza ovog projekta verovatno nije bila da otvara oči i budi one probuđene. Buditi valja one koji spavaju i možda zaista neko nakon gledanja konačno "pogleda gore". To bi bio najveći bonus njihovog rada i truda. A jezik koji koriste u tu svrhu je izuzetno dobro odabran. Suptilan humor, ironija, satira, parodija, sve onako upakovano u laganu oblandu i čitljivo između redova, ali ništa napadno i ekstremno u bilo kom vidu. Esktreman jezik bi izvesno mašio poentu i odbio neke koje valja obraditi ovom pričom

Za probuđene najveći kvalitet filma je to neko olakšanje nakon spoznaje da nismo sami. Jedino što se u opštoj gunguli i buci modernog sveta teško čujemo i prepoznajemo, a retka dela poput ovog ujedinjuju i ohrabruju.

Što se ostalog tiče, respekt za izloženo mišljenje i kritiku!
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
🍴Bahro Burek sa sirom🍴

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Prosinac/Dec.2021 u 16:50
Koliko vidim ima mnogo onih kojima "car nije go" (shvatite to kako god želite, ali sjetite se odakle je bar) i uvijek će ih biti, ali sad ih ima posebno mnogo.
Stoga je ovaj film itekako potreban. Potreban je i iz naše perspektive, ali, rekao bih, posebno iz američke.
Na vrh
Kakarot View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kakarot Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Prosinac/Dec.2021 u 18:13
Ovaj film odlicno opisuje ljude i do koje mere ce sebe zatupiti samo da ne izadju iz svoje zone komfora.. Verovace u sve dok nije kasno.. Kao da su indirektno opisali i trenutnu pandemiju koja hara.
Na vrh
klass View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj klass Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Prosinac/Dec.2021 u 23:05
Gledao sam film ne znajuci nista o njemu. Ni ko glumi, ni o cemu se radi...Sasvim slucajno sam ga izabrao i skoro pa nisam prepoznao glumce. Bilo je...Je l' ovo Dz. Lorens? Auh al je oslabila...I slicno.
Hocu da kazem da nisam imao nikakva predubedjenja niti bilo kakva ocekivanja. 

Stoga...Film je dobar - vrlo dobar ali nesto nedostaje a to je humor. Bukvalno sam se tri puta nasmejao i to onako, jedva. Meril Strip je zaista bila dobra, nije preglumljivala kao sto zna, pa i Dzona Hil ali oni su me vise nervirali nego sto su me nasmejali. Cak i ta, zavrsna scena nije bila smesna. Posle filma nisam bio siguran sta sam gledao, nit' je komedija, niti drama...nemam pojma.

I tako, za ovu satiru u pokusaju ocena 7-7.3 i to samo zato sto su svi glumci odradili odlicno svoj posao.

Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Sijecanj/Jan.2022 u 00:43
Volim Brian Cox-a (fizičara, ne mešati sa glumcem Brian Cox-om, koga doduše takođe volim), elokventan, meni sa izrazito umirujućim glasom, u klipu ispod, nažalost bez prevoda, eto makar za one koji se služe engleskim, priča o temama koje preovladavaju filmom na, kao i uvek, interesantan, razumljiv način. 

Na vrh
s.t.a.l.k.e.r. View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj s.t.a.l.k.e.r. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.Sijecanj/Jan.2022 u 11:44
Odlično prikazano stanje danasnjeg društva .... obavezno pogledati ... na mahove dosadno ali gledaj do kraja.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,109 sekundi.