Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Den 12. mann (2017)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Den 12. mann (2017)

Den 12. mann

Den 12. mann (2017)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2017

Žanr:

drama, povijesni, triler, ratni

Trajanje:

135 min

Režija:

Harald Zwart

Scenarij:

Petter Skavlan
, Alex Boe

Glavne uloge:

Jonathan Rhys Meyers
  >  Kurt Stage
Harry Van Gorkum
  >  Commander Crawley
Vegar Hoel
  >  Sigurd Eskeland
Erich Redman
  >  Adam Schmitt
Martin Kiefer
  >  Major Walter Wenders
Håkon Smeby
  >  Harald Peter Ratvik
Julia Bache-Wiig
  >  Hanna Grønnvoll
Kai Kolstad Rødseth
  >  Gestapo officer
Maria Grazia Di Meo
  >  Anna Pedersen
Mads Sjøgård Pettersen
  >  Marius Grønnvoll
Marie Blokhus
  >  Gudrun Grønvoll
Thomas Gullestad
  >  Jan Baalsrud
Magnus Dugdale
  >  German soldier
Axel Barø Aasen
  >  Frithjof Meyer Haugland
Tiril Holthe Harnang
  >  Margareth Hansen

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Den 12. mann (2017)
    Objavljeno: 10.Svibanj/May.2018 u 12:13
Prevod je najavio Gale ✨
Na vrh
papiko View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj papiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Lipanj/Jun.2018 u 21:57
To gale legendo, odlican film btw.
S'poljubcima do samara...
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Lipanj/Jun.2018 u 23:52
Originalno postovano od strane papiko papiko piše:

To gale legendo, odlican film btw.

Tako je. I ja se pridružujem čestitkama prevodiocu. Bravo Gale!! LOLLOLLOLLOLLOL

Film je toliko dobar, da mi je žao što ga ja nisam preveo. LOLLOLLOLLOLLOL
Na vrh
bokidante View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bokidante Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Lipanj/Jun.2018 u 16:02
Konačno, odličan film! 10/10 Veliko HVALA bgvracaru, na također odličnom prijevodu!
Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Lipanj/Jun.2018 u 17:18
Originalno postovano od strane bokidante bokidante piše:

Konačno, odličan film! 10/10 Veliko HVALA bgvracaru, na također odličnom prijevodu!

Hvala, hvala. Nego ko ga je to još preveo osim mene (mislim na autorski prevod). LOLLOLLOLLOL

Nadam se da ćemo do kraja ove diskusije, dokučiti tu misteriju. LOLLOLLOLLOL

Na vrh
icemaher View Drop Down
Administrator
Administrator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj icemaher Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Lipanj/Jun.2018 u 12:27
Odlican film. Volim ovakve filmove. Slicna tematika je i https://mk.titlovi.com/filmovi/so-weit-die-fu%C3%9Fe-tragen-3071536/
Hvala na prevod!

Na vrh
UroshP View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj UroshP Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Lipanj/Jun.2018 u 01:42
Vrlo dobar film.Na trenutke me je podsetio na Pijanistu,mislim da bi i ovaj film bio pretendent za oskara da je na engleskom.Vrhunska je i gluma glavnog lika....hvala na prevodu...
Na vrh
PedjaK View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj PedjaK Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Lipanj/Jun.2018 u 07:32
Odličan film, hvala Galetu za prevod. Drago mi je da se svi slažemo da je film za čistu 10. Retkost u poslednje vreme, poplave gluposti.
Pedja
Na vrh
rade-zvonic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj rade-zvonic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Srpanj/Jul.2018 u 08:55
Sve što ću reći je : Hvala Galetu na trudu i radu ali... bilo bi mi draže da je to uloženo u neku vrijednost. Ovako čovjek radi trudi se a sve je uloženo u pet parački scenario i isto takvu režiju. Ovakvih ali puno boljih tema imate u domaćuj produkciji na tone ali one vam ne odgovaraju....? U što ovo što smo gledali spada ? Borba protiv fašizma ? Otpor fašizmu? Neuspjela akcija specijalaca? Drama pojedinca ? Neostvarena ljubavna pričica? Mengele mjerenje ko će duže da pliva u ledenoj vodi? Opis kako je kolaboracijska zemlja pružala i jačala odpor fašizmu ? Ma daj te molim Vas osjene 10 pa koja je onda ocijena za Shindlerovu listu? Malo mjere nebi vam škodilo
Na vrh
Vilin View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Vilin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Srpanj/Jul.2018 u 12:47
Sjajan film. Stvarno treba imati hrabrosti da u današnje vreme snimiš film o drugom svetskom ratu. Film drži pažnju skoro sve vreme, odlično pretočene istorijske činjenice u filmsku priču, kažu da su brutalne scene mučenja zarobljenika vrlo realne, prelepi pejzaži Norveške, sjajna gluma... Možda su jedina mana filma preduge scene patnji glavnog junaka, pa film u tom delu gubi malo na intezitetu. Gledajući film, u neko doba sam uhvatio sebe u pomisli da je nemoguće sve ovo preživeti i da ga preteraše ovi u filmu, međutim, čitajući podatke da su muke koje je prošao stvarni Jan Balsrud, čak i ublažene u filmu, naježih se - šta sve čovek može da preživi. Inače, ako je The Revenant pokupio silne nagrade, kao i Leonardo Oskara za glavnu ulogu, koja priznanja tek ovaj film treba da dobije, na čelu sa fenomenalnim Tomasom Gulestadom.
Na vrh
kadetoni View Drop Down
Titlovi staff
Titlovi staff

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj kadetoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Srpanj/Jul.2018 u 12:52
Originalno postovano od strane rade-zvonic rade-zvonic piše:

Sve što ću reći je : Hvala Galetu na trudu i radu ali... bilo bi mi draže da je to uloženo u neku vrijednost. Ovako čovjek radi trudi se a sve je uloženo u pet parački scenario i isto takvu režiju. Ovakvih ali puno boljih tema imate u domaćuj produkciji na tone ali one vam ne odgovaraju....? U što ovo što smo gledali spada ? Borba protiv fašizma ? Otpor fašizmu? Neuspjela akcija specijalaca? Drama pojedinca ? Neostvarena ljubavna pričica? Mengele mjerenje ko će duže da pliva u ledenoj vodi? Opis kako je kolaboracijska zemlja pružala i jačala odpor fašizmu ? Ma daj te molim Vas osjene 10 pa koja je onda ocijena za Shindlerovu listu? Malo mjere nebi vam škodilo
Sa dosta toga se slažem, naročito sa ocenom  u poređenju sa Šindlerovom listom.  
Film je od svega navedenog po malo i svakako je za pogledati i daleko od toga da je loš. Ima dosta razvučenih scena, za mene opravdano, jer dočarava tu situaciju koja se ne može brzo preleteti. Mada su mi pojedine scene nerealne i dosta slične (možda namerno) filmu  The Revenant . Uzeli su malo holivudski model preuveličavanja i preterivanja jer današnjoj publici treba više patetike da bi se uživeli. 

Na vrh
bgvracar View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj bgvracar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Srpanj/Jul.2018 u 10:34
Originalno postovano od strane rade-zvonic rade-zvonic piše:

Ne slažem se. Mislim da su i režija i scenario odlični. A sad što je neko formirao standarde na osnovu Bulajićevih fikcija, gde Bata na Neretvi i Sutjesci ubija na desetine hiljada Nemaca, je drugi par rukava. Postojanje pete kolone u nekoj zemlji ne isključuje činjenicu da je bilo i onih drugih, hrabrih pojedinaca koji su pružali otpor zlu. Ljudi kao što su Manus, Balsrud, Gram, Talaksen i drugi, su sprovodili vrlo ozbiljne diverzantske akcije i sabotaže po Norveškoj. Posebno značajne akcije su bile potapanje velikog broja nemačkih transportnih brodova što je onemogućilo brže prebacivanje nemačkih trupa iz Norveške u Ardene, gde je besnela velika nemačka protivofanziva protiv savezničkih trupa (videti pod SS Donau). Istina je da ovaj film nije Šindlerova lista kao i da isti ne zaslužuje ocenu 10 ali recimo jedna jaka sedmica je sasvim realna ocena. Mislim da su komentari o ovom filmu bili i više nego odmereni dok je tvoj paušalni komentar zasnovan na nedostatku informacija kao i na partizanskoj mitologiji pretočenoj u gomilu nebuloznih, posleratno snimljenih "ratnih" filmova (neki su bili i dobri, da ne grešim dušu).
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.