Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cloud Atlas (2012)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Cloud Atlas (2012)

Cloud Atlas

Cloud Atlas (2012)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Atlas oblaka

Godina:

2012

Žanr:

drama, znanstvena fantastika

Trajanje:

172 min

Režija:

Tom Tykwer
, Lilly Wachowski
, Lana Wachowski

Scenarij:

Tom Tykwer
, Lilly Wachowski
, Lana Wachowski
, David Mitchell

Glavne uloge:

Tom Hanks
  >  Dermot Hoggins
Tom Hanks
  >  Dr. Henry Goose
Tom Hanks
  >  Hotel Manager
Tom Hanks
  >  Isaac Sachs
Tom Hanks
  >  Zachry
Susan Sarandon
  >  Abbess
Susan Sarandon
  >  Older Ursula
Hugh Grant
  >  Denholme Cavendish
Hugh Grant
  >  Kona Chief
Hugh Grant
  >  Lloyd Hooks
Hugh Grant
  >  Rev. Giles Horrox
Hugh Grant
  >  Seer Rhee
Halle Berry
  >  Jocasta Ayrs
Halle Berry
  >  Luisa Rey
Halle Berry
  >  Meronym
Halle Berry
  >  Native Woman
Halle Berry
  >  Ovid
Jim Broadbent
  >  Captain Molyneux
Jim Broadbent
  >  Timothy Cavendish
Jim Broadbent
  >  Vyvyan Ayrs
Doona Bae
  >  Sonmi-451
Doona Bae
  >  Tilda
James D'Arcy
  >  Archivist
James D'Arcy
  >  Old Rufus Sixsmith
James D'Arcy
  >  Young Rufus Sixsmith
Keith David
  >  Joe Napier
Robert Fyfe
  >  Mr. Meeks
Robert Fyfe
  >  Old Salty Dog
Jim Sturgess
  >  Adam Ewing
Jim Sturgess
  >  Hae-Joo Chang
Jim Sturgess
  >  Highlander
Hugo Weaving
  >  Bill Smoke
Hugo Weaving
  >  Boardman Mephi
Hugo Weaving
  >  Haskell Moore
Hugo Weaving
  >  Nurse Noakes
Hugo Weaving
  >  Old Georgie
Ben Whishaw
  >  Georgette
Ben Whishaw
  >  Robert Frobisher
Martin Wuttke
  >  Mr. Boerhaave
Xun Zhou
  >  Rose
Xun Zhou
  >  Yoona-939
David Gyasi
  >  Autua

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
CSInvestigator View Drop Down
Moderator
Moderator
Lady Justice

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj CSInvestigator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Cloud Atlas (2012)
    Objavljeno: 28.Srpanj/Jul.2012 u 18:25

Cloud Atlas (2012)

Žanr
: drama, misterija, SF

RežijaTom Tykwer, Andy Wachowski, Lana Wachowski

Jezik
: engleski

Uloge: Tom Hanks, Halle Berry, Hugo Weaving, Jim Sturgess, Susan Sarandon, Hugh Grant

Premijera: 26. oktobar 2012. godine

Od producenata trilogije “Matriks” i režisera filma “Trči Lola trči”, dolazi ekranizacije knjige “Cloud Atlas” koja povezuje nekoliko priča u nekoliko vremenskih perioda i poigrava se njihovim međusobnim uticajem prikazujući kako duša ubice može postati duša heroja, a trenutak ljubaznosti odjekuje kroz vekove inspirišući revoluciju. Film je okupio nekoliko velikih imena poput Toma Henksa, Hal Beri, Hjua Granta, Huga Vivinga.

Preuzeto sa:
http://www.photontide.org i www.nadlanu.com

IMDB
: http://www.imdb.com/title/tt1371111/

Your soul could never grow old, it's evergreen
Na vrh
Titivillus View Drop Down
Moderator
Moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Titivillus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.Kolovoz/Aug.2012 u 23:58

Tom Hanks - Dr. Henry Goose / Isaac Sachs / Dermot 'Duster' Hoggins / Valleysman Zachry:

Hugo Weaving - Bill Smoke / Nurse Noakes / ?? / Old Georgie:

Halle Berry - ?? / Jocasta Ayrs / Luisa Rey / Meronym:

Jim Sturgess - Adam Ewing / Hae-Joo Im:

Jim Broadbent - Vyvyan Ayrs / Timothy Cavendish:

James D'Arcy - Rufus Sixsmith / ??:

Hugh Grant - Alberto Grimaldi / ??:

Ben Whishaw - Robert Frobisher:

Doona Bae - Sonmi-451:

David Gyasi - Autua / Keith David - Joe Napier:

Susan Sarandon - Ursula / ??:

Dok ne probam lava, za mene je janje kralj životinja.
Na vrh
Titivillus View Drop Down
Moderator
Moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Titivillus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Rujan/Sep.2012 u 22:04
Dok ne probam lava, za mene je janje kralj životinja.
Na vrh
Beren View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Beren Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Rujan/Sep.2012 u 18:32
Ovo djeluje veoma obećavajuće. No, treba vidjeti kako će to sve ispasti.
Na vrh
mega games View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj mega games Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Rujan/Sep.2012 u 01:10
Evo mog skromnog prevoda za produženi trejler filma Wink

Ažurirao mega games - 10.Rujan/Sep.2012 u 01:10
Na vrh
Kneginja View Drop Down
Administrator
Administrator
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Studeni/Nov.2012 u 21:08

Prevode su najavili nebojsa66, Mandarinan i Sentinel Clap Clap Clap

Sto me ne ubije... ide u moje memoare.
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Prosinac/Dec.2012 u 21:04
Hrvatski prevod by Sentinel.

Prevod na srpskom jeziku će se pojaviti ako i kada prevodilac bude imao slobodnog vremena da ga uradi.
Što se tiče nerazumljivosti prevoda na hrvatskom jeziku pročitajte komentare pored prevoda. Radi adekvatnog prenosa smisla filma, u jednom delu (jednoj priči) se govori "iskrivljenim" engleskim jezikom, pa je i sam prevod morao biti malo "teže" obrađen, odnosno korišteno je posebno narečje. Dakle, nije ceo prevod takav nego samo deo Wink
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Prosinac/Dec.2012 u 21:56
Kontam da većina ljudi koja ga je ocenila na IMDb-u razmišlja u fazonu: "Ja ovo ič ne razumem ali daj mu dam sedam ili osam da ne ispadnem glup u društvu."
Siguran sam da je slično i u "uživo" razgovoru. Film? Hm, jbm li ga, dobiće neke Oskare, to je sigurno, vizuelno sjajan, režija još bolja, gluma solidna, fascinanatan je toliki broj različitih uloga istih glumaca (mada me je Tom Hanks nešto nervirao kao Zachry), svakako drugačiji i u neku ruku originalan. Međutim, u toj priči mi nešto fali, neka vodilja, osim te "ljubav je moćna i jaka stvar", fali neka fora, neki tvist, nešto... Ovako mi je ravan i potpuno sam ostao ravnodušan nakon kraja. Ili sam možda glup i nisam ništa razumeo i zato mu dajem 7. LOL ()
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.Prosinac/Dec.2012 u 22:52
Šefe, nije stvar u konatati film ili ne. Pročitaj moje mišljenje o knjizi. Kad pročitaš (odgledaš) ništa posebno, ali komotno možeš da čitaš (gledaš) još nekoliko puta i da ti se svaki put dopadne još nešto i otkriješ još nešto... Iskreno, retki su filmovi koje ljudi mogu gledati više puta- uzastopno, a ovaj film je jedan od takvih (kao i knjiga)
Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain...

Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Prosinac/Dec.2012 u 02:35
Tja, vise puta uzastopno mogu da gledam Radovana 3., Maratonce, Ko to tamo peva... ali Cloud Atlas - tesko, vrlo tesko.
Na vrh
insideman View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj insideman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Prosinac/Dec.2012 u 02:48

Originalno postovano od strane bojanadj bojanadj piše:

ali komotno možeš da čitaš (gledaš) još nekoliko puta i da ti se svaki put dopadne još nešto i otkriješ još nešto...

Upravo tako. Konekcije likova i priča su brojne, identične ili u potpunom kontrastu. 

Na vrh
jafforidza View Drop Down
Moderator
Moderator
YT insider

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jafforidza Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Prosinac/Dec.2012 u 02:51
Originalno postovano od strane darije darije piše:

Tja, vise puta uzastopno mogu da gledam Radovana 3., Maratonce, Ko to tamo peva...

Šefe, ti si moj čovek. LOL

P.S. Ovo može i da potvrdi kolega Titivillus. Wink
I hope for nothing, I fear nothing, I am free.
Na vrh
psyzemun View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj psyzemun Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Prosinac/Dec.2012 u 16:23
darije,  znaci ipak i od tebe 7, a ja cenim tvoje misljenje!!!

Ažurirao psyzemun - 27.Prosinac/Dec.2012 u 16:26
Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Prosinac/Dec.2012 u 16:29
Kazem ti, greh bi bilo reci da je film los, ili ne daj boze, nebitan. Ima tu zanimljivu notu "paralelnih svetova", kako sam ja to video, ima dobre glumce, reziju... Originalan u svoj toj svojoj neobicnosti. Uostalom, razliku prave ocene 8,9 i 10, pa ti sad citaj izmedju redova.
Na vrh
bubba ho-tep View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
brkovi gore, brkovi dole

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bubba ho-tep Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Prosinac/Dec.2012 u 21:55
Cloud Atlas  8/10

Kasnim tjedan dana s recenzijom, ali valjda se svega sjećam. Odlična režija, produkcija i efekti. Najjači SF sezone. Sataraš sastavljen od više različitih priča koje se isprepliću na mnogo razina i zajedno tvore pitku i kompaktnu cjelinu. Sigurno je pomoglo gledanje kod kuće zbor tri sata trajanja, pošto sam mogao raditi pauze kad god je trebalo. Uglavnom, film se može protumačiti na više načina, a onome tko se neće dublje propitati o svim poveznicama i suptilnim ispreplitanjima priča od kojih je cjelina sastavljena, film može djelovati nepovezano i bezveze. 
Po mom skromnom mišljenju, film želi najviše istaknuti ljubav i nečija dobra djela kao motivator za funkcioniranje u određenom smjeru, ističući pritom potrebu za zajedničkim mirnim suživotom i suradnjom koja dovodi do pozitivnog napretka, tolerancije, iskorjenjivanja rasne, spolne, vjerske i ine diskriminacije. U tom smislu, kroz film se isprepliću motivi manje ili više sretnih ili nesretnih ljubavi, heteroseksualnih, homoseksualnih, međurasnih ili bratskih iza kojih stoje konkretni akteri koji su svojim djelovanjem inspirirali druge u njihovoj okolini (Jocasta i Ewing) ili u budućnosti (Somni i Frobisher) na pozitivno djelovanje u određenom smislu radi povećanja tolerancije, promicanja ideala o slobodi ili pozivanja na zajednički suživot bez diskriminacije. U biti, priče su vrlo jednostavne, ali poveznica među njima je suptilan dragulj kojeg su brat i sestra ispolirali do vrhunskog sjaja...
Na vrh
insideman View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj insideman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Prosinac/Dec.2012 u 22:42
Interesantno mi je da spominjete ljubav u prvom planu. Iako se sve vrti oko ljubavi ja sam video neke druge osobine kao vodilje svim ovim likovima. Kao što su nada, istrajnost, hrabrost, vera da mogu biti primer koji će drugi slediti i da njihovo malo nekome može značiti mnogo, mnogo više (ovo poslednje je bar i kroz dijaloge iskazano) itd. 

Negde pročitah ovde na forumu, ne znam gde je a i mrzi me da tražim, da se neko zapitao zašto se roman/film zove tako. Kompozicija koju su ova dvojica, zaboravio sam imena, napravili se zove tako. A vrlo često je muzika nešto uzvišeno. Neopipljivo i nešto što svi vole i što ljude spaja. A sam naslov asocira na nebesa, zvezde. Pa je tako i ono što je spajalo likove (između ostalog i ljubav kao i ono što prethodno nabrojah) nešto uzvišeno, ono što svi imamo u sebi i što nam niko nikada ne može oduzeti. Znate svi scenu iz Šošenka kada je Endi Dufren u samici i u glavi svo vreme sluša melodiju zbog koje je završio tamo. To je taj fazon. 

Možda malo kenjam ali samo iznosim svoje viđenje i shvatanje filma. 
Na vrh
bubba ho-tep View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
brkovi gore, brkovi dole

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bubba ho-tep Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Prosinac/Dec.2012 u 22:52
Ne znam, meni se čini da je ljubav glavni pokretački motiv u pričama u filmu, uz želju za slobodom i želju za činjenjem nesebičnih plemenitih djela, kojima se pritom odudara od funkcioniranja ostatka okoline... 

Ažurirao bubba ho-tep - 27.Prosinac/Dec.2012 u 22:53
Na vrh
bojanadj View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bojanadj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2012 u 00:19
Originalno postovano od strane insideman insideman piše:

Negde pročitah ovde na forumu, ne znam gde je a i mrzi me da tražim, da se neko zapitao zašto se roman/film zove tako.

Ja sam rekla da se u knjizi ta konstrukcija spominje na dva mesta, bez nekog objašnjenja "šta je pisac hteo da kaže".Wink

Inače, skidam film pa ću videti šta su i kako obradili, ali na konto Batinog komentara o glavnoj temi/elementu - moje mišljenje, na osnovu knjige, je da je poenta - "pre 400 godina, danas i za 400 godina, u malom, nebitnom životu ili na velikom globalnom planu, obrni okreni sve je to isto"

Na vrh
let4mi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj let4mi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2012 u 02:11
hm... zanimljivo kako svako na svoj nacin razume istu stvar...
meni je sem ljubavi koja je neki lajtmotiv filma jedna od vecih tema koje sam primetio u filmu i kritika dansnjeg nacina zivota i savremenog doba, potrosackog drustva... mozda gresim...
Na vrh
insideman View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj insideman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2012 u 03:15
Originalno postovano od strane let4mi let4mi piše:

hm... zanimljivo kako svako na svoj nacin razume istu stvar...

I to su čari ovog vrhunskog ostvarenja. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.