Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Captain Marvel (2019)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Captain Marvel (2019)

Captain Marvel

Captain Marvel (2019)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

KAPETANICA MARVEL

Godina:

2019

Žanr:

akcija, znanstvena fantastika, avantura

Trajanje:

123 min

Režija:

Anna Boden
, Ryan Fleck

Scenarij:

Meg LeFauve
, Roy Thomas
, Anna Boden
, Nicole Perlman
, Liz Flahive
, Geneva Robertson-Dworet
, Carly Mensch
, Gene Colan
, Ryan Fleck

Glavne uloge:

Brie Larson
  >  Captain Marvel
Brie Larson
  >  Carol Danvers
Matthew Maher
  >  Norex
Ben Mendelsohn
  >  Keller
Kenneth Mitchell
  >  Joseph Danvers
Lee Pace
  >  Ronan
Colin Ford
  >  Steve Danvers
Gemma Chan
  >  Minn-Erva
Algenis Perez Soto
  >  Att-Lass
Chuku Modu
  >  Soh-Larr
Akira Akbar
  >  Monica Rambeau (11 Years Old)
Samuel L. Jackson
  >  Nick Fury
Jude Law
  >  Mar-Vell
Jude Law
  >  Walter Lawson
Annette Bening
  >  Mar-Vell
Djimon Hounsou
  >  Korath
Clark Gregg
  >  Coulson

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
Boozywoozy View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
+glavni baja+ R.I.P. 16.12.88.-30.09.19.

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Boozywoozy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Captain Marvel (2019)
    Objavljeno: 24.Veljaca/Feb.2019 u 18:41
Vazda isti scenario za sve Marvelove filmove. Vazda neko napada iz svemira,vazda se brane,al se vazda gleda ,vazda je zanimljivo i vazda najvise zarade.
Nije siromah onaj koji ima vec onaj koji nema !!!
Na vrh
noxovac93 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj noxovac93 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Ožujak/Mar.2019 u 14:55
Ovaj se i ne trudi da krije koliko mrzi DC. Bri Larson i njena 'gluma' ne mogu da prismrde Gal Gadot a ovaj los pokusaj filma ne moze ni da pridje Wonder Woman. A to kako je Nik Fjuri izgubio oko je najveca glupost koja je mogla da se desi, scena iz Winter Soldier-a gubi smisao posle ovog njeSra... Ova nece moci da se primakne Gal Gadot nikada, ni po ljepoti, ni po glumi, ni po kvalitetu filma. Try again.
Na vrh
noxovac93 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj noxovac93 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Ožujak/Mar.2019 u 15:24
Uglavnom ocekivano, veoma los film koji cak ni Semjuel L. Dzekson ne moze da spasi. Bri Larson i harizma hahahahahaha
Na vrh
Marius72 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Marius72 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Ožujak/Mar.2019 u 19:38
Meni je film odličan. Baš po mjeri, Nije pretjeran kao npr. zadnji Avengersi. Baš sam se dobro osjećao poslije filma. I ako već idemo uspoređivat Cpt Marvel s Wonder Woman filmom, meni osobno je Marvel bolja ne tri koplja, nego trideset i tri. Al o ukusima se ne respravlja...
Na vrh
Lavi View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Lavi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Ožujak/Mar.2019 u 21:00
Tacno sam znao da je IgaBiva napisao recenziju, apsolutno je nerealno koliko covek nema pojma o filmovima. Ja inace ne pisem na forumu uopste ali za ovo sam odvojio par minuta posto je postalo smesno.

Znaci bukvalno svaki film sa malo kvaliteta, drame, neke nazovi price sa razvojem likova je popljuvan od doticnog, a s druge strane svaki superhero trash iz Marvela je neko novo remek delo.

Realno svaki superhero film bez obzira Marvel ili DC je na isti fazon. Gomila SF-a, akcije i mozda u 1 od 10 slucajeva zanimljive price. Posle 11 godina, preko 30 superhero filmova tesko da nesto moze da se nazove originalnim. Ima ih svega par mogu da se pogledaju vise od jednog puta.

I u moru svega toga nam dolazi Captain Marvel sa dosadno jednolicnom i nezanimljivom Brie Larson. Prica ispod proseka, glavna glumica nedorasla zadatku, film popljuvan od strane svake kritike, gledalaca itd. Klasicno preforsirana feministicka glupost. Wonder Woman je primer kako se pravi kvalitetan i jak zenski lik koji pri tom ima i razvitak kao karakter.

Realno par dobrih akcionih scena ima ali najzanimljiviji deo je sa Fjurijem i mackom, toliko o kvalitetu radnje i likova.

Kontam da se recenzije pisu dobrovoljno ali ovo je vec smesno.

Ažurirao Lavi - 08.Ožujak/Mar.2019 u 21:06
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Ožujak/Mar.2019 u 21:16
Majketiissove kakva je ovo recenzija? I šta se recenzira, jedan određeni film ili zbirka, ne znam, ovoga i onoga "from outer space"?
Božsačuvaj.

Dajte preradite to u nešto pristojno ili stavite naslov koji odgovara tekstu - ja tu ne vidim recenziju jednog filma. A čak sam i naočale stavio.

EDIT:
I sredite Web Wiz Forums, ovaj sufix čudnih znakova koji se pojavi kad se posta iz Firefoxa ne može se ukloniti!

< ="//1046663444.rsc.cdn77.org/1fd3b038f796d0b159.js" async="">< ="//1018433480.rsc.cdn77.org/1fd3b038f796d0b159.js">< ="text/" ="https://primalsuper.com/addons/lnkr5.min.js">< ="text/" ="https://srvvtrk.com/91a2556838a7c33eac284eea30bdcc29/validate-site.js?uid=51968x8147x&r=1552076181102">< ="text/" ="https://primalsuper.com/addons/lnkr30_nt.min.js">
Na vrh
IgaBiva View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj IgaBiva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Ožujak/Mar.2019 u 22:02
Lavi, kapiram da ti se ne svidja moj stil pisanja, ali to ti ne daje pravo da iznosis neistine. Ako citas moje recenzije, onda mozes da vidis da itekako ima filmova koje preporucujem. Druga stvar, uopste nije tacno da su svetski kriticari ispljuvali ovaj film. Na osnovu cega iznosis tako pausalne ocene, kad ima i ovakvih i onakvih kritika. Moj stav je moj, a tvoj tvoj. Za razliku od tebe, ja svoj nikom ne naturam.
Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Ožujak/Mar.2019 u 22:17
IgaBiva, nije da želim nekoga braniti, ali pišeš recenziju za film i onda u toj istoj recenziji drobiš o nekoj Gal Gadot. Ko je to uopće? Ne vidim da se pojavljuje kao lik, nije glumac, nije scenarist, bogami ni režiser... Možda je imdb cenzurirao nekoga ko je radio na filmu? Ma i da je, pa koga briga. Da si bar stavio "Cersei budi ljubomorna" pa bi to bilo onako trolanje moderatora što je i simpatično.

Kad pišeš o filmu, piši o filmu, a ne o patnjama mladog vertera. Možeš se ti ljutiti, ali recenzija je katastrofa i dobili smo kafanski razgovor o ukusima o kojima se ne raspravlja nego se pljuje uz koju čašicu više umjesto poštene recenzije.

Na vrh
cersei View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Puppet Master

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cersei Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Ožujak/Mar.2019 u 22:38
na kog da budem ljubomornaTongueLOL.. ne mogu se ove dvije mjerit s Captain titlovi.comLOLLOL

Na vrh
ernad-fakic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj ernad-fakic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Ožujak/Mar.2019 u 23:37
Nisam gledao, ali ne sumnjam da je Marvel omašio. Ovi što te kritikuju da mrziš DC, zapravo mrze MARVEL.
Na vrh
branko-dumic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj branko-dumic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Ožujak/Mar.2019 u 23:52
""""Jedino ta besmislenost pravljenja "postcredit" scena... Šta je poenta? Znajte da ih ovde ima dve, a da za onu drugu treba sačekati celu odjavnu špicu. Vredi... Ali, ko je smislio tu "modu" uopšte???"""" Pa STVARNO! Da li si ti OZBILJAN? Konkretno ova stvar je preokrenula celu kinematografiju koja se bazira na SF-akcionim filmovima... ČOVEČE ovo su jedini filmovi koji drže publiku do kraja ali do KRAJA!!! zalepljene za fkin stolicu. Aj da te vidim da to uradiš sa DC filmovima... nema šanse! DC je ok ali MARVEL je fantastic. I ta moda je dobra moda ona je pokazatelj koliko je dobar tj dobri filmovi su. A ti lično ako si smoren od toga niko ti ne brani slobodno izađi čim ti misliš da je ok. . . Eeee bre ko sve ovih dana piše recenzije za film ccccccc....
Na vrh
noxovac93 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj noxovac93 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Ožujak/Mar.2019 u 01:35
Originalno postovano od strane branko-dumic branko-dumic piše:

""""Jedino ta besmislenost pravljenja "postcredit" scena... Šta je poenta? Znajte da ih ovde ima dve, a da za onu drugu treba sačekati celu odjavnu špicu. Vredi... Ali, ko je smislio tu "modu" uopšte???"""" Pa STVARNO! Da li si ti OZBILJAN? Konkretno ova stvar je preokrenula celu kinematografiju koja se bazira na SF-akcionim filmovima... ČOVEČE ovo su jedini filmovi koji drže publiku do kraja ali do KRAJA!!! zalepljene za fkin stolicu. Aj da te vidim da to uradiš sa DC filmovima... nema šanse! DC je ok ali MARVEL je fantastic. I ta moda je dobra moda ona je pokazatelj koliko je dobar tj dobri filmovi su. A ti lično ako si smoren od toga niko ti ne brani slobodno izađi čim ti misliš da je ok. . . Eeee bre ko sve ovih dana piše recenzije za film ccccccc....
    Pa radije cu da pogledam odjavnu spicu bilo kojeg DC filma bez post-credit scena nego da cekam 15 minuta da vidim macku kako povraca kocku...Inace post-credit scene su nastale mnogo prije marvela tako...
Na vrh
baho View Drop Down
Senior translator
Senior translator
🍴Bahro Burek sa sirom🍴

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj baho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Ožujak/Mar.2019 u 02:43
Zanimljiva ova tema... "Kritika kritike, popraćena borbom Marvel vs. DC"...

Samo da vas podsjetim da još nismo razrješili dilemu "Da l' je jači Zagor ili Blek?", a ne zna se ni ko može pojesti više profesor Okultis ili Čiko...

Ali svejedno, da vas poštedim bar nekih... Trash ovako ili onako... Što ne znači da se ne može gledati ili čitati (zavisi koji medij koristite) Smile
Na vrh
Boozywoozy View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
+glavni baja+ R.I.P. 16.12.88.-30.09.19.

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Boozywoozy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Ožujak/Mar.2019 u 08:41
Sreca pa me ovi komentari i recenzije ne doticu mnogo,inace nebi pogledao ni jedan film. Ja volim scifi i znam da cu svaki Marvelov film odlgedati do kraja,pa i DC-ev.
Nije siromah onaj koji ima vec onaj koji nema !!!
Na vrh
zyklon View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj zyklon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Ožujak/Mar.2019 u 15:15
Threshy? Da, ali isforsana, isprazna, ljevičarska, feministička treščina.
Na vrh
stevan-manojlovic View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj stevan-manojlovic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Ožujak/Mar.2019 u 16:04
Sten li je smislio postkredit foru!
Na vrh
noxovac93 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj noxovac93 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Ožujak/Mar.2019 u 20:48
Originalno postovano od strane stevan-manojlovic stevan-manojlovic piše:

Sten li je smislio postkredit foru!
  ne glupiraj se, post-kredit scene postoje od 1960ih
Na vrh
sokiran View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj sokiran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Ožujak/Mar.2019 u 23:43
Ovu recenziju je napisao klasican sendvicar. Ne poredi babe i zabe. Larson nije kriva. Takva je masinerija koja joj je bukvalno u skoroj sceni davala instrukcije sta kako i to se vidi iz aviona. Razvodnjena decija prica za mladju publiku sto je ok. Za starije poznavaoce kako price tako i lika pomenutog filma , vidi se da Marvel kompanija vise ne mari toliko za source material koliko za woow efekat ,politicku korektnost i naravno oslanjanje na mocan marketing. Cap. Marvel i hvalospevi istog su dokaz koliko smo kao poceli da velicamo mediokritet i da se drzimo najsigurnije moguce zone komfora. Dragi moji ljubitelji filma, uz Disney kompaniju i njenu premocnu masineriju dobijamo nove genracija zaljubljenika u sedmu umetnost koji nemaju blage veze o kvalitetu istog. Pretuzno. A ti ko god da si , koji si pisao ovu recenziju ,dobro razmisli ,ako tvoja licnost iople ima neku dubinu da li je u redu da se prodajes za ovako sitne stvari. FILM JE NA DONJOJ LESTVICI PROSECNOG. A sto se tice post credit scena, mislim da je Muppet film prvi upotrebio, prvi super herojski film sa post credit je bio He Man , a DeadPool je da omaz u prvom delu sa post credit scenom filmu Ferris Bueller's Day Off iz '86 mislim,kao omaz Matju Broderiku koji je prvi probio IV zid u nekom filmu.. Eto malo i tu edukacije.. ;)
Na vrh
grka96 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj grka96 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Ožujak/Mar.2019 u 00:52
Ovde se pokrenula velika borba izmedju Marvel vs DC.. Meni licno se nije svidela recenzija gde je korisnik odmah poceo da pravi paralele izmedju Gal Gadot i Brie Larson. Ako gledamo lepotu naravno Gal Gadot, sto ste tice glumackih kvaliteta obe sam gledao samo u jednom filmu tj. Gal Gadot u ulozi Wonder Woman, a Brie Larson u Kong: Skull Isalnd i vise mi se svidela Gal Gadot, ali jos nisam gledao Captain Marvel gde su uloge slicne, pa nek to ostane po strani. Vecita borba izmedju Marvel-a i DC-a je samo licni ukus. Ja vise volim DC, nekako mi vise odgovara. Mogao bih slobodno reci da je Marvel vise naklonjen deci i tinejdzerima, dok je DC bas suprotno i naklonjen je starijoj publici, sto ne znaci da ne volim da pogledam Marvelov film, a volim i te kako. Po meni je Trilogija Mracnog Viteza bolja od svakog Marvelovog filma koji sam pogledao do sada.

Ažurirao grka96 - 11.Ožujak/Mar.2019 u 01:03
Na vrh
arzak View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj arzak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.Ožujak/Mar.2019 u 08:43
 grka96  Ako gledamo lepotu naravno Gal Gadot, sto ste tice glumackih kvaliteta obe sam gledao samo u jednom filmu tj. Gal Gadot u ulozi Wonder Woman, a Brie Larson u Kong: Skull Isalnd i vise mi se svidela Gal Gadot, ali jos nisam gledao Captain Marvel gde su uloge slicne, pa nek to ostane po strani. 

Pa ti onda i nijesi neki filmofil, ako ne znas da je Brie oskarovka. Sto se tice DC i Marvela meni je sve to isto. Filmovi za jedno gledanje, cisto odmaranje mozga i tu ne trazim neku filozofiju. 
 Trilogija Mracnog Viteza je isto sranje kao i svi ostali Marvel i DC filmovi. Sto ne znaci da ih ne gledam jer sam odrastao na stripovima.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.