Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Blue Ruin (2013)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Blue Ruin (2013)

Blue Ruin

Blue Ruin (2013)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Plava olupina

Godina:

2013

Žanr:

drama, kriminalistički, triler

Trajanje:

90 min

Režija:

Jeremy Saulnier

Scenarij:

Jeremy Saulnier

Glavne uloge:

Eve Plumb
  >  Kris Cleland (Sister)
Macon Blair
  >  Dwight
Amy Hargreaves
  >  Sam
Kevin Kolack
  >  Teddy Cleland
Devin Ratray
  >  Ben Gaffney
Sidné Anderson
  >  Officer Eddy
Brent Werzner
  >  Carl Cleland
Stacy Rock
  >  Hope Cleland (Cousin)
Ydaiber Orozco
  >  Amanda (Rental Houser Mother)
Katie Kramer
  >  Supermarket Cashier
David W. Thompson
  >  William
Shelley Illmensee
  >  SUV Driver
Brooke Bennett
  >  Smoking Girl
Dani Santiago
  >  Daughter #1
Ronald Sarcos
  >  Eric (Rental House Father)
Adrian Santiago
  >  Daughter #2
George Fredericks
  >  Metal Detector Couple
Elizabeth Fredericks
  >  Metal Detector Couple
Ellen Danaher
  >  Pawn Shop Clerk
Sandy Barnett
  >  Wade Cleland, Jr.
Gina Byrne
  >  Triage Nurse

Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Kneginja View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Kneginja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Blue Ruin (2013)
    Objavljeno: 01.Svibanj/May.2014 u 16:09

Blue Ruin (2013)

IMDb

Režija: Jeremy Saulnier
Scenarij: Jeremy Saulnier
Žanr: Triler
Jezik: Engleski
Država: USA
Trajanje: 90 min

Macon Blair     ...     Dwight
Devin Ratray     ...     Ben Gaffney
Amy Hargreaves     ...     Sam
Kevin Kolack     ...     Teddy Cleland
Eve Plumb     ...     Kris Cleland
David W. Thompson     ...     William
Brent Werzner     ...     Carl Cleland
Stacy Rock     ...     Hope Cleland

Miran život glavnog junaka promjeni se kada sazna za strašnu vijest iz svog rodnog grada.
Vrati se kući zbog osvete,  ali pošto nije profesionalni ubojica, uplete se u bezkompromisnu
i brutalnu borbu da zaštiti svoju obitelj.

Prevod je uradio: Calavera

TITL

[IMG]https://static.titlovi.com/images/forum/f8c3764e-1463-4006-b99d-bb05df71a9d4.gif">
Sto me ne ubije... ide u moje memoare.
Na vrh
insideman View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj insideman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Prosinac/Dec.2014 u 20:12
Pozitivno iznenađenje. Priča je iako zamršena dovoljno razrađena i spakovana u svega 90 minuta. Stalna neizvesnost kroz priču ali i zahvaljujući režiseru koji je u mnoge scene znalački uneo tenziju dodavši horor elemente isčekivanja da služe svrsi. Dešavanja (tj. scene) su u ogromnom procentu smislena što je redak slučaj za krimiće. Glavni glumac odličan. 

8/10

Preporuka 
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Mολών Λαβέ

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Srpanj/Jul.2015 u 23:42
Katastrofalan film.
Ne bih ga preporučio ni najgorem neprijatelju.
Površno, nepovezano, katastrofalno, nelogično, bljutavo na više nivoa.
Kratak kurs: sam svoj hirurg i umri trapavo sa osvetom.   
Bez priče, bez zapleta, bez drame,.... Dobar im je samo poster i trailer. Sve ostalo je pišanje uz vetar i traćenje vremena.

Lična ocena: 0,0 (nula zarez nula)    

Vel.pozzz.
Danilo NI

Ažurirao Danilo-Naissus - 12.Srpanj/Jul.2015 u 23:42

Na vrh
Atrahasis View Drop Down
Junior translator
Junior translator
Onaj koji jeste

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Atrahasis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.Srpanj/Jul.2015 u 23:51
Pa dobro, bar je opravdao svoje ime - RUINA!LOL
We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring
will be to arrive where we started and know the place for the first time. ॐ⊙
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Mολών Λαβέ

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.Srpanj/Jul.2015 u 13:57
Originalno postovano od strane Atrahasis Atrahasis piše:

Pa dobro, bar je opravdao svoje ime - RUINA!LOL

+1.000.000

Ni sam ne znam kako sam i pod kojim drogama odgledao ovu ruinu od filma. IMDB ocena ??? 7,1 ???? Teške droge burazeru.    
Samo mi je žao što glavni junak nije sam sebe upucao posle par minuta filma. Za to bih mu dao ladno Oskara.

Spojleri - ne rupe u transkriptu već vulkanski krateri od nelogičnosti:      Baja godinama živi kao beskućnik (bez iole rasvetljenja te misterije) i kao da čeka dan kada će Zločesti vuk biti oslobođen (razumem ja i bol i patnju i slično ALI on nije izgubio ženu ili decu + ne može nastaviti svoj život dalje??? WTF??? Lik ostavlja automobil na mestu zločina dok su ključevi tog istog automobila u lokvi krvi u epicentru mesta zločina (CSI) a već u narednim scenama vozi taj isti auto koji je ostavio (napustio) jer nije imao ključeve? , ispostavlja se da je ubio pogrešnu osobu i da osoba A nije glavni krivac iako je pravosnažno osuđen i odrobijao X godina (1993?-2013??) - znači da američka policija i pravosuđe apsolutno nemaju blage veze sa mozgom , o vozikanju leša širom Amerike da ne govorim, gore nego Divlji Zapad. Red sada ćemo da se malo svetimo a onda HOP - hajde da zaboravimo na sve ???    , on se sveti i ugrožava bezbednost svoje sestre i njenih ćerki ALOOOOO??? Tupsone? Rukovanje oružjem? Imbecil. Ranjen je i sam pokušava da izvede hirurški zahvat + vrh strele se obično teško vadi (na stranu to da je vozio sa sve strelom u dupetu pardon butine i da je ladno mogao da iskrvari za sve to vreme) + žali bože sve studente medicine i specijaliste hirurgije kad svaka budala u SAD može sa skalpelom i galonom alkohola sam sebe da operiše , ulaz i izlaz iz bolnice ko kad hoće, policija, propisi, mafija koja izbegava bolnice,...???? Nešto se promenilo u zadnjih 20-30 godina??? razlog cele frke je neko je nekada kresnuo nekoga ??? kakva glupost. Svi ga jure bez oružja a on odlazi u neku sasvim desetu kuću, pokupi im oružje i baca u jezero ??? Auuuu, brate. Konačan obračun je katastrofa. Onoga nema nigde. Znači, SRANJE od filma. sa 5 zvezdica. A ima ocenu na IMDB 7,1 ???? Ajde što sam se ja prešao ali se nadam da neće još neko.   Inače naziv filma PLAVA RUINA nisam provalio do kraja filma a ni sada kad evociram bolne uspomene.

Ažurirao Danilo-Naissus - 13.Srpanj/Jul.2015 u 14:02

Na vrh
jeje cantiq View Drop Down
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Studeni/Nov.2017 u 18:06
Posigurno jedan od tri najbolja filma u zadnjih deset godina.

Macon Blair u glavnoj ulozi odličan.

Kamera i cijela koncepcija plave boje u životu glavnog junaka...ajd, ne kanim ga nazvat remek-djelom ali malo fali.

Preporuka!
Na vrh
puppet_master View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Studeni/Nov.2017 u 18:11
Originalno postovano od strane subrianca subrianca piše:

Posigurno jedan od tri najbolja filma u zadnjih deset godina.

Obožavam ovaj film. Smile (te skale me zbunjuju, no recimo da te mogu podržati u takvoj izjavi, oduševili su me na vrlo poseban način "Blue Ruin" i "Red White & Blue" recimo....u takvim slučajevima kažem ono "zbog ovakvih filmova volim Film" Smile)
Na vrh
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Studeni/Nov.2017 u 18:24
Pa dobro, jedan od načina za iskazat oduševljenje Smile

I točno, Red, White & Blue spada tu.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Studeni/Nov.2017 u 18:30
Nije to o skalama bilo, ni najmanje čak, na tvoju adresu, niti za takav pristup/način razmišljanja. Smile
Već ja blage veze nemam šta sam sve kada gledao LOL morao bih da gledam u kakve poduže liste da bih izvukao iole tačan sud o tome šta mi je zbilja bilo najbolje tih godina (a i to "najbolje" mi tek pravi haos u glavi LOL)...užasno sam glupav za takve stvari, najiskrenije LOL
Na vrh
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Studeni/Nov.2017 u 18:37
Ma OK, ali recimo zadnje 4 godine ja mogu na prste jedne ruke nabrojit ne odlične, nego samo dobre filmove, poput Wind River koji je pobrao hvalospjeve jer je solidan, može se gledati i kao takav strši iz hrpe smeća.

Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Studeni/Nov.2017 u 18:39
Ne reče li da ti je bio spor ponegde? (mada, jeste mu ritam takav kakav je). Smile
Na vrh
Banned user
Banned user

jedan fašista manje

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jeje cantiq Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Studeni/Nov.2017 u 18:52
Rekoh, ali to je jako solidan film (kakvih se nekad snimalo puno).
Zato ga ljudi hvale što se može gledati, niš posebno (no sad je to postalo rijetkost).
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj puppet_master Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Studeni/Nov.2017 u 18:53
Baš sam o tome juče razmišljao...gledao neku kao top listu najgledanijih...i mislim se, pa jbt, daj bože da bih jedan sa liste uopšte želeo da pogledam (a ja bre gledam i đubrad najgoru LOL), zbilja je blesavo (filmsko) vreme LOL
Na vrh
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Studeni/Nov.2017 u 19:20
Fenomenalan film, skoro pa savršen. Ocena 9/10.
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Veljaca/Feb.2020 u 04:06
Originalno postovano od strane Stole Haringa Stole Haringa piše:

Blue Ruin (2013) je film o krvnoj osveti ali ne onakvoj kako je bilo prikazano, na primer, u odličnom (samo zbog Šenona) filmu Shotgun Stories (2007). Ovde je krvna osveta prikazana na mnogo bolji način što je nadasve zasluga reditelja i glavnog glumca koji na početku izgleda kao karikatura Č.Mensona. Posle šišanja i brijanja ovaj, u filmu  trapavi glumac, pokazuje kako film odmiče šta sve zna i može.

Američki film mogu da spasu samo ovako mali samofinansirajući filmovi i tek poneki renomirani autor iz holivuda koji može da dozvoli sebi da uradi nešto i za svoju dušu.

Preneto iz Dnevnika gledanja filmova.
Na vrh
dzindzin16 View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzindzin16 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Listopad/Oct.2020 u 13:01
Skinem pa obrisem, skinem pa obrisem, skinem opet i pogledam.Vrlo dobra, krvava krimi drama.
Na vrh
dzems0 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzems0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Rujan/Sep.2022 u 20:28
Razmišljao da ga skinem, ali me je Danilov elaborat ubedio da ne. Plus je i opisao tako dobro ceo film kao da sam ga gledao 😊
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.