Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Blade Runner 2049 (2017)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Blade Runner 2049 (2017)

Blade Runner 2049

Blade Runner 2049 (2017)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Blade Runner 2049

Godina:

2017

Žanr:

drama, misterij, akcija, znanstvena fantastika, triler

Trajanje:

164 min

Režija:

Denis Villeneuve

Scenarij:

Philip K. Dick
, Hampton Fancher
, Michael Green

Glavne uloge:

Harrison Ford
  >  Rick Deckard
Edward James Olmos
  >  Gaff
Mark Arnold
  >  Interviewer
Ryan Gosling
  >  Officer K
Wood Harris
  >  Nandez
Vilma Szécsi
  >  Angry Old Lady
Tómas Lemarquis
  >  File Clerk
Sallie Harmsen
  >  Female Replicant
Ana de Armas
  >  Joi

Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Blade Runner 2049 (2017)
    Objavljeno: 08.Listopad/Oct.2017 u 20:37
Prijevod je najavio Bambula ⚡️
Na vrh
LesaRad View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj LesaRad Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Listopad/Oct.2017 u 17:46

Nastavak Blejd Ranera je isto sto i Rat i Mir 2 - blasfemična utopija.
Neke stvari se ne nastavljaju. I don't wanna be buried in a pet cemetery.
Biće solidan film i Ana de Armas je veoma lepa i voleo bih da sam na piću s njom.

Na vrh
Boozywoozy View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
+glavni baja+ R.I.P. 16.12.88.-30.09.19.

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Boozywoozy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.Prosinac/Dec.2017 u 22:07
Film je gola voda,dosadan ,ali boze moj nekom ce se svidjeti .
Na vrh
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.Prosinac/Dec.2017 u 01:36
Ako postoji savršenstvo pokretnih slika, onda je to ovaj film. Što je Loving Vincent za "analognu" to je ovaj film za "digitalnu produkciju". Taj spoj muzike i prekrasne fotografije mi je bio dovoljan da tri sata budem naprosto opijen. Taj neverovatni ritam, koji nikako ne smemo nazvati usporenim, deluje psihodelično. Teško je ovaj film preporučiti svima, ali ako se odlučite pogledati ga, pripremite se. Ovo nije običan film, ovo je nešto mnogo više. Verovatno uvod u nešto sasvim novo.

Ažurirao Platan - 28.Prosinac/Dec.2017 u 02:09
Na vrh
insideman View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj insideman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Prosinac/Dec.2017 u 13:55
@platan 

Evo, još nisam pogledao, čekam YIFY verziju. Reci mi je li ovo životno delo genijalnog Hansa Zimera? Ovih dana sam baš odgledao njegov MasterClass i oduševljen sam sa kakvom ljubavlju, pažnjom i poštovanjem pristupa radu na filmskim ostvarenjima. Brzo sam gledajući to stekao utisak da je ovo čekao celog života, da su mu svi prethoni zadaci bili priprema za ovaj film i očekujem da je njegov skor sa muzikom grandiozno zasenio sve ostalo u filmu i postavio nove standarde u svom segmentu.
Na vrh
silent_passenger View Drop Down
Senior translator
Senior translator
George R. R. Martin

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj silent_passenger Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Prosinac/Dec.2017 u 14:06
Nisam još pogledao, ali koliko god neki film bio dobar ili loš, ako je nastao na temeljima Philipa K. Dicka - znači da moram pogledati.
...Cheeks are hollow, skin is withering. Crone time comes, this life comes to an end. Life, life, death, life. The words of a crone. Cheeks are hollow, skin is withered...
Na vrh
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Prosinac/Dec.2017 u 14:25
@insideman, mislim da nisam referentan da mnogo govorim o ovom filmu, jer sam opčinjen. Imam utisak da je fotografija pravljena zbog muzike, a ne obrnuto. I Vangelis je bio fenomenalan, ali ovo...
Mora se jednostavno pogledati uz pripremu kao da idete na koncert, pozorišnu predstavu, film, galeriju, operu... Za mene je ovo neverovatan performans.
Na vrh
tromi View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj tromi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Prosinac/Dec.2017 u 17:49
Meni ništa posebno iako ga preporučujem za pogledati . O ukusima ne treba diskutovati .
Na vrh
Wida View Drop Down
Uploader
Uploader

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Wida Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Prosinac/Dec.2017 u 18:09
Obavezno gledam ali čekam REMUX verziju.
Na vrh
insideman View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj insideman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Prosinac/Dec.2017 u 20:28
Odgledao. Što se muzike i Hansa tiče, od ono malo prostora koliko mu je ostavljeno s obzirom da film ostavlja prilično pasivan utisak, on je uspeo u par navrata da doslovno zagolica niz kičmu ali sveukupno daleko od mojih očekivanja. Kao i sam film. Nema tu materije, nema dinamike, stil je pregazio supstancu. Kad npr. Tarantino razvlači scenu on pravi tenziju a ovde je to rađeno zbog vizuelne impresije. U onoj prvoj sceni je sve to super odmereno a posle toga u više navrata bez narativne svrhe. Gosling je ulogu za ovaj film bukirao svojim ranijim "replikantskim" ulogama, to mu jedino i priliči. 
Mislim da se kroz par linija dijaloga prožimaju zastrašujući subliminarni signali o svetu u kome živimo, ranga onih tumačenja Kjubrikovih tragova iz Shinig-a, samo sa još bitnijim sadržajem. Ne mislim da je u ovom slučaju Vilnev adresirao već produkcija. To se vrti dugo, npr. Dark City i Game of Thrones.
Na vrh
Drak0n View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Drak0n Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Prosinac/Dec.2017 u 23:01
Jedva sam pregledao. Tri dana gledao i svaki put zaspao u pola filma. Sporo, dugo i dosadno bez neke "više" radnje. Akcija isto slaba. Ne znam, nisam gledao onaj stari film al ovaj mi je bio dosadan. Ne bih ga preporučio za gledanje(3h traje). Inače sam ljubitelj sci-fi filmova ali ovo je 4/10.
Na vrh
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.Prosinac/Dec.2017 u 23:05
Možda je red da kažem zbog čega sam ja jednostavno opčinjen ovim filmom. Od prvog momenta sam osetio da se ne radio o uobičajenom filmskom iskazu. Jednostavno u moru filmova kod kojih scene naprosto jure smenjujući se velikom brzinom, ovaj film kao da čeka da se gledalac ukrca i krene u avanturu. Scenario i glumci kao da ne postoje. Glavna uloga je dodeljena gledaocu, kao i radnja. Prvi put sam bio u filmu, a ne ispred filma. Možda se meni film toliko dopao jer nisam mislio na prvi deo, nisam imao očekivanja, jednostavno sam se prepustio i uspelo je.
Oskar za ovaj film je sigurno rezervisan, bez dileme.
Na vrh
Stole Haringa View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Prosinac/Dec.2017 u 10:08
   Odgledao sam nastavak koji nije trebao da se snimi. Pokvario mi je dan jer film je grozan i takvo nazadovanje da nemam nijednu reč koja bi mu išla u prilog. Ono što je uradio Skot je bio progres i pomeranje filmskih i drugih granica a ovo je regresija i suprotno od bilo čega što ima veze sa Skotom i Dikom. Dik i Skot su stvorili neorgansku tvorevinu (replikanta) koja ima svest, osećanja i sve ono što krasi ili ruži čoveka, stvorili su nešto što je u evolutivnom smislu napredak. Vllnev je napravio iskorak unazad sa svojoj verzijom replikanta koji je zatrudneo i tako savršen umro na porođaju. Glupost poput monologa koji je imao Leto, glupost poput replikanata koji čekaju svog Mesiju...

Ono u čemu je Vilnev zaista nadmašio Skota je trajanje filma koji bi da nema ovaj sloumoušn tempo bio sveden na razumnu meru. Bar bi bio podnošljiv.

Blade Runner 2049 može da se dopadne onima koji nisu gledali remek delo od pre 30 i kusur godina, za mene je ovo bilo jako loše.

Za sad toliko.
Na vrh
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Prosinac/Dec.2017 u 10:43
Čudo je to koliko se razlikujemo. Ja sam gledao sjajni prvi Blade Runner i ovaj mi je korak napred. Ali potpuno razumem one kojima se ne dopada. To vam je kao sa operom, neke ljude ni mrtve ne možete odvući da je odgledaju, dok neki doživljavaju ekstazu.
Ovaj film je nešto novo i može biti šokantan za konvencionalni način posmatranja filma. Jednostavno se film mora gledati na drugačiji način, inače razočarenje je neizbežano.
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Prosinac/Dec.2017 u 11:02
  Skot nije imao vremena da se bavi replikantima i to je uz još neke sitnice mana prvog dela. Nije se dotakao tako banalne i obične teme kakva je njihova fizioligija. Da li i šta jedu, šta izbacuju iz sebe itd. Znam da im je bila osnovna svrha da zamene ljude i da je svaki od njih imao svoju profesiju. Od vojnika do dame za zabavu rudara i slične klijentele. Skot nije imao vremena da se time bavi, Vilnev jeste. I šta on radi sa tim vremenom, on ga razvlači i troši uludo. Nema objašnjenja kako je najsavršeniji stvor, u svakom pogledu, na našoj planeti zatrudneo i umro na porođaju. U evolutivnom smislu to je korak nazad. To je za mene regresija a ne progres i  to je samo jedan od kikseva koji je napravio Vilnev koga cenim kao reditelja. 

Sva je prilika da neću još dugo ako nastavi ovako.

Ažurirao Stole Haringa - 30.Prosinac/Dec.2017 u 11:12
Na vrh
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Prosinac/Dec.2017 u 11:28
Ja uopšte nisam analizirao replikante i te detalje, mada je jasno u filmu zašto je replikant umro na porođaju. I to je veoma bitan detalj.
Ako gledate ovaj film i secirate priču o replikantima, onda je normalno da je film promašaj. Jer tri sata za takvu priču jesu previše. Međutim ovde je reč o vizuelno-zvučno-estetskom doživljaju. Da film traje duplo manje, ja bih verovatno bio jedan od onih koji su razočarani. Ovako sam se samo upitao, nije valjda već kraj.
Na vrh
RobertoW View Drop Down
member
member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj RobertoW Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Prosinac/Dec.2017 u 12:50
Mislio sam da cekam UHD verziju..ali eto praznici i ja sam resio da ga odgledam. Sta reci, ukusi su razliciti, a ocekivana velika. Na mene su utisak ostavili jedino vizuelni efekti i ocekujem oskara za to...sve ostalo je obican prosek, jos ako krene uporedjivanje sa mega ostvarenjem iz 1982 godine...
Ne znam po malo sam razocaran ali dobro, svakako je vredelo odvojiti tih 3h
Na vrh
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj Stole Haringa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Prosinac/Dec.2017 u 13:13
  Da uzvratim "operskom" metaforom. Onaj ko ide u operu ne ide da bi gledao već slušao izvođače. Ništa lepše otići na koncert i uživati u muzici. Operski pevači, čast izuzecima, prijaju uhu a ne očima. Pavaroti i Kabalje dok pevaju kako se nežno drže za ruke više liče na dva frižidera nego na par mladih tetreba. Ne mislim da je vizuelno-estetski- doživljaj promašaj za bilo koji film, mislim da svaki film treba da uz sve to nabrojano treba da ima i priču koja sve to povezuje. Ovde je to promašeno u startu i možda bi moglo da prođe da se ne radi o nastavku Skotovog filma koji je za mene vrh vrhova SF filma.

Skot je video i prikazao budućnost. Replikanti u filmu su u fokusu i oni su taj famozni evolutivni skok, oni su progres. Da ne govorim o poslednjem od njih koji na samrti spašava neprijatelja. Paradoks je da on po svojim osobinama više čovek od bilo koga u filmu uopšte.

Vilnev i scenaristi BR1 udruženi ne nude ništa novo već nazaduju. Zbrzali su neku pobunu robova koja čeka svog vođu (Isusa, Spartaka, Sunđer Boba, nebitno je), sklepali su "dubokoumni" dijalog koji je Leto izdeklamovao, sve to razvukli i ubili i ideju i film.

Ažurirao Stole Haringa - 30.Prosinac/Dec.2017 u 13:52
Na vrh
Platan View Drop Down
Banned user
Banned user

Opcije posta Opcije posta   Thanks (2) Thanks(2)   Citiraj Platan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Prosinac/Dec.2017 u 13:59
Treba posetiti Baljšoj teatar i onda reći da se opera sluša žmureći. Veruj mi, 200 dolara koje sam dao za kartu kod tapkaroša, je sitnica naspram vizuelnog doživljaja.
Sve smo rekli, ne vredi dalje razglabati. Ja kao što rekoh prognoziram Oskara za najbolji film, i još koji pride.
Na vrh
insideman View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (1) Thanks(1)   Citiraj insideman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Prosinac/Dec.2017 u 14:07
Zašto su Entoni Hopkins i Kevin Spejsi izavanredni glumci? Jer služe priči a samim tim i sebi kao umetniku individualno. Estetika je postala presudan faktor u svakodnevnim međuljudskim odnosima danas. Gde god da krenete ako niste vizuelno prijatni oku mnogi će vam okrenuti glavu. Tako je u svim sferama života. Pa zato i ne treba da čudi kad i na filmu pregazi ono zbog čega uopšte i postoji. Scenografija i efekti bi trebali služiti priči ali uz mogućnosti koje današnja tehnologija pruža filmdažije često izgube kompas, stil iznad supstance. 
S obzirom da je Ridli Skot deo producentske ekipe sigurno je finalni ishod bio cilj svih koji su u projektu učestvovali. Posle ovog filma kad se ponovo osvrnem na Dunkirk koji mi je bio blago razočarenje s obzirom na pravolinijski tok priči na šta nisam navikao od autora, mogu samo da arlauknem "Nolane majstore!!!". 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,094 sekundi.