Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Titlovi.com Vam sa ponosom predstavljaju - filmovi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Avatar (2009)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTE ZA IZRADU I SINKRONIZACIJU PRIJEVODA
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Avatar (2009)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Godina:

2009

Žanr:

akcija, fantazija, znanstvena fantastika, avantura

Trajanje:

162 min

Režija:

James Cameron

Scenarij:

James Cameron

Glavne uloge:

Sigourney Weaver
  >  Dr. Grace Augustine
Giovanni Ribisi
  >  Parker Selfridge
CCH Pounder
  >  Moat
Stephen Lang
  >  Colonel Miles Quaritch
Laz Alonso
  >  Tsu'tey
Matt Gerald
  >  Corporal Lyle Wainfleet
Scott Lawrence
  >  Venture Star Crew Chief
Joel David Moore
  >  Norm Spellman
Michelle Rodriguez
  >  Trudy Chacón
Zoe Saldana
  >  Neytiri
Wes Studi
  >  Eytukan
Jason Whyte
  >  Cryo Vault Med Tech
Sam Worthington
  >  Jake Sully
Sean Anthony Moran
  >  Private Fike
Dileep Rao
  >  Dr. Max Patel

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
luka0037 View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of

Zakeralo

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj luka0037 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Avatar (2009)
    Objavljeno: 18.Studeni/Nov.2009 u 04:22

Režija James Cameron

Uloge Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Giovanni Ribisi
Godina 2009

Zemlja porekla SAD

Priča započinje na Zemlji.

Glavni lik Jake Sully (Sam Worthington), vojnik koji još nije pronašao razlog za što bi se borio, regrutiran je za odlazak na planet Pandora u vrijeme kada je svijet na rubu propasti (gotovo ne postoji niti jedan biljni ili životinjski oblik života, a financijski kolaps je zahvatio sve segmente). Treba zauzeti mjesto svojeg brata koji je poginuo u pokušaju komunikacije s Na'vi vrstom (visoka, mršava i plava bića s dredloksima) koja obitava na planetu Pandora. No, postoje problemi; prvi je to što je Jake invalid (ostao je bez noge tijekom ture kao marinac), a drugi je taj što Na'viji baš i nisu veliki ljubitelji ljudske rase.

No, vlasnici kompanije koja je unajmila Jakea, a prije i njegovog brata, dosjetili su se kako će uspješno (i donekle bezopasno) vaditi rudu Unobtanium na planeti Pandora. Genetički su pomiješali DNK ljudske rase i Na'vija u stvorenju (tijelu) nazvanom Avatar. Jedino ga Jake može kontrolirati (telepatski) jer njegov DNK odgovara onom njegova brata koji je sudjelovao u stvaranju Avatara. Put na Pandoru započinje, a Jakeu to znači prije svega samo jedno: ponovno može hodati!

Priča odluta nekoliko godina u budućnost kada Jake dolazi na Pandoru gdje otkriva beskrajnu ljepotu kakvu je nekad i Zemlja posjedovala; šume i prekrasne boje i oblici, flora i fauna izvanrednih razmjera i veličine, a planine se lagano vide iznad visokog drveća. Jake pak, započinje s poslom radi kojeg je i došao; iskapanje rude Unobtanium, ali susreće jednu od nepogodnosti planete, zvijer ViperWolf. No, prije sukoba iznenadna strijelica probada zvijer koju je ispalila ženska članica vrste Na'vi (Zoe Saldana) s kojom, kasnije, Jake upoznaje stvarnost i ljepote Pandore.

Na'viji žive u savršenom skladu s opasnostima Pandore, a s novim prijateljstvom Jake spoznaje da je pronašao razlog za koji bi se borio. Njegova ljubav prema Pandori raste i zahvaljujući DNK koji se nalazi u Avataru. No, kada dođe do borbe između ljudske rase i Na'vija, Jake shvaća kako ne može vječno ostati unutar Avatara...

Ažurirao luka0037 - 18.Studeni/Nov.2009 u 04:55

Na vrh
outside View Drop Down
Translator
Translator

Joe Purdy - music legend

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj outside Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Prosinac/Dec.2009 u 10:55
jedva čekam pogledati ovaj film..
Na vrh
jakaka View Drop Down
Senior translator
Senior translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj jakaka Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Prosinac/Dec.2009 u 11:38
Originalno postovano od strane outside outside piše:

jedva čekam pogledati ovaj film..

Ja isto Smile
Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Prosinac/Dec.2009 u 11:49
U poslednje vreme za koji god film da sam rekao "jedva čekam" ispalo je da je krš krševa. Iskreno, jedva NE čekam da pogledam ovaj.
Na vrh
cudak_31177 View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
Seljačine U Splačine!!!

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cudak_31177 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.Prosinac/Dec.2009 u 12:43
Pratim...  
Na vrh
luka0037 View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of

Zakeralo

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj luka0037 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Prosinac/Dec.2009 u 19:15

jel neko gledao ?

par ljudi mi je reklo da je odusevljeno i da se vraca da ga odgleda u 3d varijanti a neki cak i u 6 d

ja gu ga odgledati u toku nedelje pa cu preneti utiske , naravno jednu od ovih D varijanti zavisi od kesa

Na vrh
The Legend Of
The Legend Of
Seljačine U Splačine!!!

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cudak_31177 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Prosinac/Dec.2009 u 19:19
Posle svih komentara koje sam čuo, i ocene na IMDB - JEDVA ČEKAM ! ! ! LOL
Na vrh
Sentinel View Drop Down
Master translator
Master translator

Walking Time-Bomb

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Sentinel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Prosinac/Dec.2009 u 19:32
keep your panties on nancy...
zasad me nije oborio s nogu...
cak stovise, gluma je za qrac, vidit cemo sta ce dalje bit
Svi titlovi koje trebate a ne mozete ih NIGDJE naci, ili ste skinuli film prije TRI dana i jos nema titlova, nalaze se OVDJE
Na vrh
luka0037 View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of

Zakeralo

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj luka0037 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Prosinac/Dec.2009 u 19:37
ma niko mi nije spominjao glumu ali svi su odusevljeni kao to sve sa svim tim efektima izgleda tako da bih to yoleo da vidim

Na vrh
The Legend Of
The Legend Of
Seljačine U Splačine!!!

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj cudak_31177 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Prosinac/Dec.2009 u 20:03
Ako je sve u efektima, neću ni da gledam. Ali "masterpiece" su prejake reči od strane kritike. Videćemo, uostalom.
Na vrh
let4mi View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj let4mi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.Prosinac/Dec.2009 u 23:02
ja gledao u 3d juce... u tuckwoodu (za dz) inache bih u koloseju jer kazu da je bolje. Svima bih preporucio da odgledaju ovaj film u 3d varijanti ako mogu, jer je stvarno drugaciji osecaj, imate osecaj dubine filma, a neke scene su stvarno odlichne i osecate se kao da se sve desava na 2-3 metra od vas. Film sam po sebi nije nasto narocito, prica nije extra originalna ni neocekivana (recimo nesto kao svemirski Pocahontas u buducnosti), cak mi izgleda da je prvih sat vremena u filmu samo razmetanje specijalnim efektima i pokazivanje sta se sve moze danas sa 3d animacijom ako imate dovoljno love za to. Drugi deo filma je dosta bolji, i tu prica dobija na znacaju i konacno pocinje glavni deo. Sto se tiche glume, sta reci kad su glavni "glumci" animirani 3d likovi, ali su odlichni. Ovako nesto sigurno jos niste videli! Likovi su uradjeni extra, oko 80% filma je samo 3d i neverovatan je! zaista sam odusevljen kako je sve ispalo i kako dobro svi ti 3d likovi mogu da "odglume" ! moja preporuka. i da, ne gledajte ove ts i slichno ako mozete, strpite se bar do nekog r5, jer ovaj fil zasluzuje da se pogleda onako kako je i napravljen da se vidi, jer je vecina filma kao sto rekoh 3d i totalno se gubi atmosfera i svi neverovatni detalji koje nudi ako ga gledate na nekom krs snimku.
videcete kad pogledate film da vase sale na racun 3d i efekata nisu na mestu jer kad ga pogledate bice vam jasno zasto.
i sam se bavim 3d modelovanjem i afx-om, i zaista nisam nesto ocekivao kad sam isao da gledam film, ali sam iz bioskopa izasao odusevljen, ne filmom u kao prici, glumi isl, vec upravo tim 3d-om koji j-be kevu...
Na vrh
Sentinel View Drop Down
Master translator
Master translator

Walking Time-Bomb

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Sentinel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Prosinac/Dec.2009 u 00:22
bas tako...
preveo sam taman prvih 50min i nista posebno...
cak stovise sigourney je razocaranje, sterilna sva, ko da preko qrca glumi...
vidit cemo sutra kako ce sve zavrsit pa konacni dojam stavim tu
Svi titlovi koje trebate a ne mozete ih NIGDJE naci, ili ste skinuli film prije TRI dana i jos nema titlova, nalaze se OVDJE
Na vrh
bubba ho-tep View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
brkovi gore, brkovi dole

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bubba ho-tep Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Prosinac/Dec.2009 u 03:45
Taman pogledao u kinu. Efekti super, a film je u biti doslovna kopija Princeze Mononoke. Ista antiratna poruka koja osuđuje eksplatatorsko (američko) društvo, ali za puno više para. Puuuno previše...
Mada, i ne toliko implicitne poruke koje se protežu kroz film bi mogle u dobroj mjeri pozitivno utjecati na prosječnog (indoktriniranog) Američkog konzumenta...
Na vrh
Mixal View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Mixal Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Prosinac/Dec.2009 u 13:30
Ma da, i ja sam ga pogledao u kinu, jer ipak je to Cameron čiji se filmovi čekaju godinama... Ništa posebno - barem što se priče i ono malo glume tiče, viđeno već sto puta. Efekti su wow (iako sam ja gledao u 2-D, mogu onda zamisliti kako je u 3-D), ali ako je to dovoljno da da dobije super kritike, onda stvarno žalosno... 
Na vrh
Sentinel View Drop Down
Master translator
Master translator

Walking Time-Bomb

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Sentinel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.Prosinac/Dec.2009 u 16:54
oke, malo sam prenaglio =)
znate onaj djecacki adrenalin kad ste gledali brucea leea =)
e pa nesto slicno je i ovdje, dobar je film =)
titlovi sutra, sad idem kuci, avionne ceka
pozz
Na vrh
darije View Drop Down
Administrator
Administrator
Infernal Affairs

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj darije Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Prosinac/Dec.2009 u 22:23
Na vrh
chlink View Drop Down
Translator
Translator
Vulfi s juga, Makedonska tuga

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj chlink Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.Prosinac/Dec.2009 u 22:26
hvala SentinelClap
Na vrh
Sentinel View Drop Down
Master translator
Master translator

Walking Time-Bomb

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Sentinel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2009 u 00:46
np Wink
daj samo napisite jel sve ok.
Na vrh
luka0037 View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of

Zakeralo

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj luka0037 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Prosinac/Dec.2009 u 01:07
Punih 48 sati nakon gledanja ''Avatara'', prvo sam sa M. imao naknadan, uzbudljiv razgovor o filmu, o njegovoj filozofiji, a odmah potom još duži i sa Mi. Prvi komentari, izrečeni odmah po izlasku iz sale ne da nisu bili promenjeni, već je utisak bio i svežiji i jači. J. takođe nije zaboravila koliko je bila impresionirana (filmom koji traje 162'. Kada imate 10 godina to je duže od večnosti), pa je po n-ti put pitala kada ćemo ponovo u bioskop da pogledamo i 3D verziju. Jedino sa Lj. i nakon 2 dana nije moglo da se priča o filmu. Hipnoza je i dalje bila aktivna.

D, moj urednik u Mondu, sigurno će biti zadovoljan ovakvim konsenzusom kod zaključivanja ocena na kraju polugođa, verovatno će i na naslovnu stranu da nas okači. Svi anketirani su bez razmišljanja udelili sve moguće zvezdice. I distributer će pevati od sreće. Uostalom, univerzalni hvalospevi stižu sa svih kontinenata, što bismo se mi razlikovali. Ujedinjene su i blagajne i profesionalni kritičari - ''Avatar'' je remek-delo, kažu.

Brojna ekipa, dakle, na licu mesta, u jednom gradskom multipleksu. Niko od nas nema problema sa Kameronom, komercijalnim Holivudom, naučnom-fantastikom, pop-corn filmovima uopšte. Štaviše, stižemo ranije i natrpavamo u sebe veštačku hranu, kupujemo hladna i slatka plastična pića. Nismo ni svesni da za koji sekund počinje najantikorporativniji film današnjice. Ultimativni new-age manifest. Da sam znao da će to baš tako izgledati, možda bih sa manje entuzijazma ušao u salu. Da nije bilo toga, možda bih i razočaran napustio projekciju. Čudno je sve to.

''South Park'' je već odreagovao i film nazvao ''Ples sa štrumfovima''. I zaista, Na'vi ljudi su plavi džinovi sa spljoštenim nosevima koji govore neki jezik koji najviše nalikuje na neko indijansko narečje. No, krenimo od početka.

Džejk Sali je marinac paraplegičar koji u poslednjem trenutku umesto svog brata blizanca upada u tim naučnika koji ima za zadatak da napravi bića identična onim koja žive na udaljenoj planeti Pandora koja, opet, u sebi krije neverovatno vrednu i Zemljanima dragocenu rudu pod (genijalnim) imenom ''unobtainium'' (nenabavljivijum?). Ideja je da se ratoborni plavi divovi nekako naviknu na došljake i da im mirno prepuste svoju zemlju. Neće moći, baš kao ni kod pravih Indijanaca što nije moglo, mislio sam se ja. Džejk u početku igra na dva koloseka, i sa naučnicima, ali i sa svojim marincima i Avatar program sprovodi na idealan način. Dobro mu ide i sa Na'vi narodom, pa njegov genetski projektovani hibrid ljudskog i domorodačkog DNK biva prihvaćen i u čudesnim džunglama Pandore. On, naime, leži u zatvorenom sarkofagu u svemirskom brodu i svojim Na'vijem upravlja baš odatle. U svom novom telu, Džejk ponovo može da hoda i trči, ali i dalje ostaje vojnik sve dok ne upozna Nejtiri, poglavičinu kćer. Tada sve počinje da se menja i uskoro Džejk dobija skoro punopravno mesto u plemenu. Očekivano, ubrzo dolazi do konflikta. Vojni deo ekspedicije više ne želi da čeka i svom silom kreće ka dragocenoj rudi. Epska bitka će odlučiti o sudbini kako naših junaka, tako i čitave Pandore.

Teško da sam mogao, bez obzira na opšte poznate činjenice o 12-godišnjem Kameronovom odsustvu iz bioskopa i podjednako dugoj pripremi za ''Avatar'', pa čak i bez obzira na njegovu filmografiju, da očekujem ovako magičan film. Nisam mnogo puta osetio ono što kritičari često umeju da napišu – ''ovaj film vas ostavlja bez daha'' - ali ovog vikenda svakako jesam.

Nikada u svojoj istoriji Holivud nije stvorio ovako čudesan svet u koji bezrezervno verujete. ''Avatar'' se čas gleda kao da je najspektakularniji BBC-jev dokumentarac o nekoj egzotičnoj divljini ili o nekom davno izgubljenom vremenu, čas kao najfantastičnija avantura, ili čak i kao najlepša ljubavna priča, iako u njoj nema ljudi. Fascinantan koncept, zar ne? Efekti? Stručnjaci ponovo pominju ovakve i onakve tehnologije i inovacije, no štagod da je Kameron smućkao, nema dileme da je ovo novi standard u Holivudu. Ali kada je to Džejms Kameron pravio tehno trilere koji su samo i isključivo tehnički napredni i fascinantni? Zar je iko zaboravio ono Ed Harisovo oživljavanje Meri Elizabet Mastrantonio u ''Ambisu''? Pa onda i ono njegovo: ''I love you, wife''?

Ali, da skratim. Idite u bioskope i to one sa najvećim platnima i fensi ozvučenjima. Ovo je film za takav odlazak. Ovo je film zbog kojeg bi trebalo kupiti blu rej i LED ekran. Ovo je, bez dileme, film veka. Međaš, rekao bih. Orijentir za ubuduće će biti – pre i posle ''Avatara''.

Na kraju, svako je imao svoj ugao. Mi. je jednog trenutka čak pomenuo i ''Prohujalo s vihorom''. M. sigurno nikada u životu nije izgovorila toliko divnih stvari o jednom naučno-fantastičnom spektaklu. Lj. nikada nije bila toliko opčinjena nekim filmom, rekao bih. J. mi nikada nije prišla već na pola filma da me pita koju ću ocenu dati ''Avataru''. Poluzabrinuto.

''Avatar'' nije savršen film. Ja sam, eto, morao da kažem kako je ipak mogao da bude malo kraći (da me je neko pitao šta bih ja to izbacio u montaži, naravno da ne bih umeo da odgovorim) i kako su (trt!) metafore možda previše eksplicitne i očigledne, Mi. je imao stidljivu primedbu na new age momenat i pesmu sa (beskrajne) odjavne špice. M. je, logično, bila razočarana muzikom. Lj. i J. su...ma ništa.

Ah da, Mi. je rekao još jednu stvar: ''Toliko puta sam do sada razne filmove proglašavao remek-delom, da mi to sada u slučaju ''Avatara'' zvuči jeftino.''

I dobro, to valjda dovoljno govori. Okej, sačekaćemo desetak ili više godina da vidimo kako će ''Avatar'' ostariti, ali što se tiče J. i Lj, one su, siguran sam, odgledale svog Robokapa, svog Matriksa, možda i svog Konana i to na svojoj planeti pod imenom Pandora. Blago njima.

J, M, Mi i Lj: *****
Ja: *****

Miško Bilbija

Na vrh
AcaNDr View Drop Down
The Legend Of
The Legend Of
tranceXplosion

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj AcaNDr Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.Prosinac/Dec.2009 u 22:30
"AVATAR" BI MOGAO DO DEVET NOMINACIJA ZA OSKARA

Od kako je u junu Akademija filmskih nauka i umetnosti odlučila da u kategoriji najboljeg filma bude 10 nominovanih, Oskar čeka svog novog "Mračnog viteza" - komercijalno uspešan film sa dobrom prođom kod kritike. Doduše, "Mračni vitez" nije dobio nominaciju za najbolji film.

Ove godine od filmova koji imaju potencijal na obe strane - i kod publike i kod kritike su Diznijev animirani "Do neba" (3. mesto po zaradi), "Zvezdane staze XI" (6. mesto), ali njima se daju male šanse da bi mogli da izbore mesto među dest nominovanih za najbolji film. I, mada su mnogi ukazivali da bi na toj listi zarada+kritika prvog kandidata trebalo tražiti tek na 22. mestu gde je Kventina Tarantino sa "Prokletnicima", pojavio se Džejms Kameronov "Avatar".

Kada je reč o kritici ona je, brojčano izražena, više nego pozitivna - 83/100 na Metacritic veb-sajtu, a na RottenTomatoes.com-u je 83%. Interesantno je da je čak i kritičar Los Anđeles Tajmsa Kenet Tjuran, jedan od onih koji je 1997. godine "torpedovao" Kameronovog "Titanika", dao čak 94% "Avataru" i odao priznanje reditelju da je "restaurirao osećanje čuda". S komercijalne strane "Avatar" je na debiju zaradio 77 miliona dolara, a tu treba pomenuti da je publika bila zainteresovanija da ga odgleda u 3D (čak 72% zarade), što je ipak ograničen broj sala, stoga treba očekivati da se neće "izduvati" za nedelju dve, već će duže vreme privlačiti publiku.

Holivudski insajderi već "aplaudiraju" ovom filmu, a niko drugi do Stiven Spilberg je nazvao "Avatarom" najzadivljujućim SF filmovm od "Zvezdanih ratova". Međutim, nije sve tu vezano za tehniku. Tematski je film "pogodio nerv" članova Akademije. Reč je, naime, o najliberalnijem staromodnom holivudskom ostvarenju poslednjih godina.
Stoga, kako će "Avatar" proći 2. februara kada budu poznate nominacije? Za sada izgleda da bi mogao računati na devet nominacija - film, reditelj, vizuelni efekti, montaža, scenografija, zvuk, montaža zvuka, muzika i pesma. Za razliku od "Titanika" koji je doneo glumačke nominacije Kejt Vinslet i Gloriji Stjuart, "Avatar" tu može samo da se nada velikodušnoću glumaca koji bi mogli da u sporednoj kategoriji daju šansu Sigurni Viver. Zoe Saldana, princeza-ratnica, je bila daleko bolja kao Uhura u "Zvezdanim stazama XI".

Stoga, teško je očekivati da "Avatar" ponovi uspeh "Titanika" i dobije 14 nominacija. Međutim, ukoliko se dokopa nominacije za najbolji film, i to će biti veliki uspeh pošto Akademija nije poznata po tome da SF i fentezi filmove stavlja u tu kategoriju. Od "Zvezdanih ratova" 1977. godine tu počast su imali samo "E.T." (1982) i tri "Gospodara prstenova". Primera radi "Park iz doba jure" (1993) je bio nešto novo, ali se morao zadovoljiti samo nominacijama za vizuelne efekte i zvuk (sve tri je i dobio).
I don't try to be someone I'm not - I've always followed my heart and trance has always been my main sound.

- Armin van Buuren

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.