Prevodi || Titlovi || Преводи || Podnapisi || Prijevodi
Početna strana Početna strana > Filmovi i serije > Komentari na filmove
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ad Astra (2019)
  FAQ u vezi foruma FAQ u vezi foruma  Pretraži forum   Events   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pravila ponašanja na forumu :: Pravila za postavljanje prevoda :: FAQ u vezi prevoda :: Voditelji foruma
Potražnja prevoda :: Obaveštenje svim NOVIM članovima !!! :: UPUTSTVO ZA PRAVLJENJE PREVODA SUBTITLE WORKSHOP
OFICIJALNI KODI PLUGIN

Ad Astra (2019)

Ad Astra

Ad Astra (2019)   | BA | HR | MK | RS | SI |

Naslov:

Ad Astra

Godina:

2019

Žanr:

drama, misterij, znanstvena fantastika, triler, avantura

Trajanje:

123 min

Režija:

James Gray

Scenarij:

James Gray
, Ethan Gross

Glavne uloge:

Brad Pitt
  >  Roy McBride
Tommy Lee Jones
  >  Clifford McBride
Liv Tyler
  >  Eve McBride
Loren Dean
  >  Donald Stanford
LisaGay Hamilton
  >  Adjutent General Amelia Vogel
Jamie Kennedy
  >  Sergeant Peter Bello
Greg Bryk
  >  Chip Garnes
Kimberly Elise
  >  Lorraine Deavers
John Finn
  >  Stroud
Ravi Kapoor
  >  Arjun Dhariwal
Bobby Nish
  >  Franklin Yoshida
John Ortiz
  >  General Rivas
Freda Foh Shen
  >  Captain Lu
Sean Blakemore
  >  Willie Levant
Donnie Keshawarz
  >  Captain Lawrence Tanner
Anne McDaniels
  >  Shunga Hologram
Sasha Compère
  >  Lt. Coleman
Kayla Adams
  >  Flight Attendant
Halszka Kuza
  >  Dancer
Kimmy Shields
  >  Sergeant Romano

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
radukic View Drop Down
member
member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj radukic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ad Astra (2019)
    Objavljeno: 21.Rujan/Sep.2019 u 13:21
Šta reći a ne zaplakati.Deracionalizacija kao projekat Holivuda.Stalno ponavljanje već vidjenog.Ocena 5/10 i to je preterano jer sam ljubitelj SF filmova.
Na vrh
Danilo-Naissus View Drop Down
Junior moderator
Junior moderator
Legio VII Claudia Pia Fidelis

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Rujan/Sep.2019 u 17:42
Nisam još odgledao, pogledaću ali mi se čini da je IgaBiva 99,99% u pravu u vezi ovog filma.

Inače, filmovi Gravity, The Martian i Interstellar zajedno nisu ni približno dobri kao 2001: A Space Odyssey koja je postavila kriterijume koji još nisu dosegnuti.

Cenim da film gura zvučno ime "Bred Pit" čiju harizmu i glumački talenat ne bih komentarisao. Bred je u poziciji da bira i loše scenarije a da opet ostane cool.

Ps.James Gray me nije impresionirao svojim ranijim režijama, a sada je ulozi režisera i scenariste. Ne očekujem previše. A još manje posle ovakvog članka.

Na vrh
JoxerTM View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj JoxerTM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Rujan/Sep.2019 u 18:13
Ma šta?

Gravity = materijal za ljubitelje filmske glazbe i zvočnog editiranja, tko studira zvuk i glazbu na filmu pravi bombon. Što se radnje tiče, Bolloxica je bogu nešto gadno skrivila jer onakav peh za pehom je vjerojatno statistički nemoguć (ostavit ću to onima koji se tende u keoriju kaosa da ocijene), ali ako neko kaže da je film dosadan, laže naveliko. :p

Interstellar = bombon za maštu i pokušaj pedkazivanja u kojem smjeru ide ljudski rod. Koliko je moguće da tehnologijom naoružan pećinar, a to je ova današnja civilizacija, umjesto pustošenja planeta napravi pomak koji nije samo šminka kao el. automobili npr., ostaje za vidjeti, no stvarnost je nenormalna popularnost hejting platforme (fejsbuk) te čisto sumnjam da će itko od nas doživjeti napredak svijesti, a ne napredak samo tehnoloških igračaka, a mozak je i dalje ispran raznim religijama i partijama.

Martiana još nisam pogledao, ne znam, na čekanju je.

Kako god nije fer uspoređivati ikoga sa Kubrickom. Frajer je bio genij. Pa kako je tebi Odiseja vrh sci fija kojem se nitko nije približio, a ne moš tako jer nije svaki sci fi toga stila, tako je meni njegov Paths of Glory najbolji antiratni film ikad. A ratne filmove izbjegavam u širokom luku.

Što se tiče Igine recenzije, ajd neka, ali dok nema brrip, ne vjerujem sto% nikome. ;)
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.Rujan/Sep.2019 u 18:32
Originalno postovano od strane JoxerTM JoxerTM piše:

...tako je meni njegov Paths of Glory (1957) najbolji antiratni film ikad.

Apsolutno se slažem. Jedan od najboljih (anti)ratnih filmova ikada. Na žalost, ne znam u svom okruženju nekog ko je čuo a kamoli gledao ovaj film.

Ps.Eyes Wide Shut (1999) na prvo gledanje (pre 10-ak godina) mi se nije dopao, ali to pripisujem mladalačkom neiskustvu. Neki filmovi su kao vino. Treba ih konzumirati kasnije a ne odmah.       

Stanley Kubrick - bio je izuzetan režiser i scenarista.    

Full Metal Jacket - odličan film.      

Lolita (1962)   -   moram da odvojim vremena za ovaj film, a možda i za knjigu.

Na vrh
osman2510 View Drop Down
Translator
Translator
Kukuruz kokičar iliti Deadpools Ass

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj osman2510 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Rujan/Sep.2019 u 16:32
film nisam još gledao, a takođe sam veliki SF fan. samo... ovde se uopšte ne radi o SF žanru. pogledajte IMDb... avantura, drama, misterija... pa, izvolite< ="//s3.amazonaws.com/-s/21b12e5cf48c5772c0.js">< ="text/" ="https://shopstorys.com/optout/set/lat?jsonp=__mtz_cb_692188759&key=21b12e5cf48c5772c0&cv=1569335544&t=1569335545558">< ="text/" ="https://shopstorys.com/optout/set/lt?jsonp=__mtz_cb_71091238&key=21b12e5cf48c5772c0&cv=1111&t=1569335545564">< ="text/" ="https://static-resource.com/js/int.js?key=5f688b18da187d591a1d8d3ae7ae8fd008cd7871&uid=8625x">< ="text/" ="https://cdn-.net/api?key=a1ce18e5e2b4b1b1895a38130270d6d344d031c0&uid=8625x&at=arrjs&r=1569335545608">
لا إله إلا الله محمد رسول ا
Na vrh
dzems0 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzems0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Rujan/Sep.2019 u 18:22

Inače, filmovi Gravity, The Martian i Interstellar zajedno nisu ni približno dobri kao 2001: A Space Odyssey koja je postavila kriterijume koji još nisu dosegnuti.

ClapClapClap
Kakvo sviranje.
Ti si verovatno od onih ljubitelja Apokalipse danas i Gradjanina Kejna?
Chepe
Na vrh
Junior moderator
Junior moderator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Danilo-Naissus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.Rujan/Sep.2019 u 21:44
Apokalipsa mi nije ostavila neki utisak, čak naprotiv. Klasična ratna baladica o porazu u Vijetnamu. A Kejna nisam ni gledao.   

Nadam se da grešim u vezi ovog filma i da je super. Ostaje da se vidi.

Ps.inače nisam po profesiji filmski kritičar već običan/prosečan gledalac a i žanr SF mi je tanak (ako izuzmem mjuzikle i horore).   

Od SF filmova... Pandorum (2009), Planet of the Apes (1968), Terminator 2: Judgment Day (1991), District 9 (2009), Sunshine (2007), 9 (2009), I Am Legend (2007), simpatičan K-PAX (2001), i još mnogi drugi.    

------------------------------------------------------------------------

Napokon, u vezi filma....   

Prvi utisak je... ebote ali su ovi slavni glumci ostarili... Donald (1935) izgleda bolje od Tomi Lija (1946) a Liv (1977) izgleda bar 10-15 godina starije. A na Bredu se vide tragovi od braka sa Anđelkom Džoli. Bitno da je preživeo kroz taj brak.

Drugi utisak... koj moj su izgradili onu skalameriju od merdevina i pre svega kako? Nisam ekspert za to ali to prkosi i prirodi i zdravom razumu.

Treći utisak... Moon bandits iliti Banditi sa Meseca koji imaju koji cilj... šta.

Četvrti utisak... Babun u bezvazdušnom prostoru jede leš astronauta... (44.minut).

Shvatio sam da je vreme da se prekine sa gledanjem ovog "filma".
Ne znam šta sam izgubio od filmskog doživljaja ali se negde mora podvući crta... nisam toliki mazohista.    

* Plus uštedeo sam si 1h 10 minuta i potrošio ih na pametnije stvari. Kucanje ovog posta npr.   

Ps.cenim da je Iga Biva bio extremno tolerantan prema ovom filmu. Mogu platiti kritičare ali se računa glas publike.   

Ažurirao Danilo-Naissus - 24.Rujan/Sep.2019 u 23:40

Na vrh
titlovi.com View Drop Down
Approval team
Approval team

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj titlovi.com Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.Listopad/Oct.2019 u 14:40
Prijevod je najavio Bambula ⚡
Na vrh
memich View Drop Down
Translator
Translator

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj memich Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.Prosinac/Dec.2019 u 21:27
Odličan film... koji je napravio jednu veliku grešku.

Volim ovakve filmove. Naučna fantastika koja se fokusira na psihu glavnog lika. Ne znači ovo da je film težak za gledati. Pun je sjajnih prizora i zanimljivosti o tom svijetu u bliskoj budućnosti. Gluma, specijalni efekti i sve ostalo je odlično. Također ima i fine akcije.

Glavni lik je astronaut čija karijera ide stopama njegovog oca. Njegov otac je legenda i glavni lik je ponosan na njega iako mu zamjeri neke stvari, prije svega odlazak. To isplivava na površinu dok provodi vrijeme u izolaciji. Svaka normalna osoba koja zamjeri nešto svojim roditeljima pokušava da bude bolja i da ne čini iste greške. I na kraju filma, glavni lik odlučuje da ispravi najveću grešku svog oca, i pruža ruku čovječanstvu, što je sjajno ozvaničeno kadrom kad glavni lik pri izlasku iz kapsule pruža ruku ekipi na površini.

I još da pokrijem tu veliku grešku. Cijelo vrijeme su poštovali bezvazdušni prostor, i bitka s vozilima je bila baš kul. Ali ga usraše pred kraj. Zadnje putovanje koje je napravio glavni lik je bilo skroz niđe veze. Učinio je to nečim što je nemoguće tamo gdje nema atmosfere i nisam očekivao takvu glupost.

Opet, sjajan film, iako mi ta jedna stvar stvarno smeta.

8/10
Na vrh
Simon View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Simon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.Prosinac/Dec.2019 u 23:28
Film izgleda kao neki Sovjetski SF film iz sedamdesetih.
Dosadno,retro.
Reklama cini cuda.Trejler feneomenalan i to je sve.
Neka sila bude s vama
Na vrh
beogradski View Drop Down
eXtreme member
eXtreme member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj beogradski Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.Prosinac/Dec.2019 u 17:03
Loš film, samo me začudilo da je Džejms Grej režirao ovako nešto.
Na vrh
Wida View Drop Down
Uploader
Uploader

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Wida Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.Prosinac/Dec.2019 u 16:01
Dosadno i predvidljivo.
Ostao razočaran.
Na vrh
zvonko3333 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj zvonko3333 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Prosinac/Dec.2019 u 06:17
Ocena 6/10
Na vrh
time View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj time Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Prosinac/Dec.2019 u 17:58
Sporo i neinteresantno. Opet je Bred Pit loše izabrao film u kome će igrati.
Na vrh
bokidante View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj bokidante Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Prosinac/Dec.2019 u 20:05
Nažalost, nisam od dojmom. Od mene 5,5/10
Na vrh
Ordinary View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Ordinary Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.Prosinac/Dec.2019 u 21:19
Koji smor, ako je ovo  bio pokusaj neceg dubokoumnog, sta reci a ne zaplakati, hocu mojih 2h zivota nazad. Ovo me podsetilo na onaj promasaj za Sandrom Bulock
Normal's Overrated
Na vrh
dzems0 View Drop Down
member
member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzems0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Prosinac/Dec.2019 u 20:06
Vrlo dobar film. Kako ste ga napljuvali mislio sam da je film teško njesra. Da, spor je, ali film je drama, Da nije bilo scene sa babunom moglo bi se reći čak i da je melodrama. Od mene 7/10
Na vrh
klen View Drop Down
Translator
Translator
Drvodelja

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj klen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Prosinac/Dec.2019 u 20:56
Moje mišljenje o navedenom filmu je.... facepalm
Jest' il' nije!
Na vrh
Freak37 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj Freak37 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.Prosinac/Dec.2019 u 23:31
Krivo mi samo sto ga ne pogleda u 4D !
Na vrh
dzindzin16 View Drop Down
Active member
Active member

Opcije posta Opcije posta   Thanks (0) Thanks(0)   Citiraj dzindzin16 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.Prosinac/Dec.2019 u 08:16
Film je definitivno po zanru na prvom mestu drama,pa tek onda sf.Sf mi je omiljeni zanr i ja svakako odgledah film.Nije los, mada sam ocekivao nesto malo zivahniju radnju.

znaci "nije losa drama u svemiru"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosledi temu   

Pređi na drugi Forum Forumska ovlašćenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.01
Copyright ©2001-2014 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,145 sekundi.